Reklam
Temiz Magazin
03 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan yeni yılın ilk haftası, 1 Ocak haftasının yorumları. Burcunuzu ve sizi neler bekliyor? 2 Ocak'daki "Dolunay"a hazır olun!

Astroloji
01 Ocak 2018
Astrolog Sema Sidar'dan yeni yılın ilk haftası, 1 Ocak haftasının yorumları. Burcunuzu ve sizi neler bekliyor? 2 Ocak'daki "Dolunay"a hazır olun!

 

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım.

Yeni yılın hepimize, sağlık, mutluluk, huzur getirmesi, başarılarla dolu bir yıl olması dileklerimle, yeni yılın ilk haftasının yorumuna başlıyorum. 2018’in ilk haftasında bakalım bizi neler bekliyor...

YILIN İLK HAFTASINA ÇOK ÖNEMLİ BİR ETKİ İLE BAŞLIYORUZ. 

2 OCAK'TA YENGEÇ BURCU'NDA İLK DOLUNAY GERÇEKLEŞECEK!

Yeni yılın ilk haftasına oldukça önemli bir etki ile başlıyoruz.

2 Ocak’ta 11  derece Yengeç Burcu'nda yeni yılın ilk dolunayı gerçekleşecek.

Venüsyen bir dolunay olacak, dolunayın gerçekleştiği zaman Venüs  enerjisi ile oldukça aktif konumda olacağı için birebir etkin bir durumda yer alacak bu dolunayda.

Hem duygusal durumlar ve hem maddi konular önemli olacak.

BU HAFTA ÇOK DUYGUSAL OLACAĞIZ

Yine Dolunay gerçekleştiği zaman Mars-Neptün-Ay arasında büyük  üçgen dediğimiz açı kalıbı gerçekleştiği  için çok duygusal bir haftalık dönem bizi bekliyor. 

Hafta başı duygular ve mantık arasında gelgit yaşasakda , ruhumuza rahat gelecek, kendimizi ortaya iyi koyabileceğimiz, kendimizle mutlu olabileceğiniz güzel etkiler de var.

Ayrıca çok önemli bir dolunay;  çünkü  devamı 13 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek  güneş tutulması olacak.

Bu yüzden bu dönemde aldığımız doğru kararlar, yaptığımız doğru hamleler neredeyse yılı şekillendirecek diyebilirim.

Çok sistemli bir şekilde hareket etmek gerekli.

Yengeç burcunda gerçekleştiği için geçmişe takılı, duygusal durumlara açık olurken, evde daha çok vakit geçirmek isteyebiliriz.

Aile bağları, aile kavramı hayatımızda daha önemli bir hal alacak.

Eviniz ile ilgili yapacağınız değişiklikler; tadilat ve tamirat durumları artabilir.

İdeallerinizin arasında yemekle ilgili bir plan varsa, şef olmak, aşçı olmak gibi ya da  bu tarz bir kursa gitmek istiyorsanız, yine çocuklarınızla ilgili radikal kararlar almak onların eğitim ve geleceklerini kurmak için para biriktirmek istiyorsanız oldukça  olumlu etkiler  var. 

Bereketli bir dolunay bu;  50 TL bile  olsa kenara   koyacağınız birikim amaçlı para, artarak büyür. Damlaya damlaya göl olur diyebileceğimiz para birikimlerinin hızlıca büyümesine  destek veriyor.

Ev almak, yatırım yapmak için olumlu süreçler bu hafta yaşanacak; 1 hafta boyunca bu etkiler sürerken liderlik yapmak istediğiniz konulara da yönelebilirsiniz.

İŞTAHINIZ VE DİŞLERİNİZE DİKKAT!

Dikkat etmeniz gereken konu iştahınız ve dişleriniz…

Mideniz hassas olurken,  dişler ve kemikler de bu haftalık hassas olacak.

Gökyüzünde baskın şekilde ortaya çıkan su elementinden dolayı, vücudumuza su iyi gelecek.

Aldığımız duş bile bize daha iyi ve daha rahatlatıcı olacak.

Suyun enerjisinden ve suyun gücünden bu süreçte faydalanın.

2017’nin pasını silecek güzel bir dolunay bizi bekliyor.

 

HAFTANIN DİĞERİ ETKİSİ JÜPİTER', MARS VE GÜNEŞ'DEN GELECEK...

Haftanın diğer etkisi ise Jüpiter  (şans, bolluk, bereket gezegeni),  Mars ile elele verip, Güneş ile çok olumlu bir açı yapacak.

Tüm bu etkiler bir kere sezgilerimizi, hislerimizi, gizemli tarafımızı öne çıkartacak.

Bu tavır bize fırsat getirecek ve bireysel olarak girdiğimiz her   türlü mücadeleden rahat çıkacağımız, azimle çalışarak yapmak istediklerimizde sonuca gidebileceğimiz güzel ve kalıcı başarılar elde edeceğimizi gösteriyor.

Bu hafta kesinlikle kenarda kalmamalıyız, ne istiyorsak talepkar olup söylemeliyiz, hatta gerekirse mücadele edip almalıyız.

Bireysel davranmamız kazanç sağlarken, iş ilişkilerinde de görev dağılımı çok iyi  olmalı.

Eğer ortaklaşa girişiminiz varsa ya da büyük bir projede yer alıyorsanız sorunsuz olması için görev dağılımına çok dikkat etmelisiniz.

Bu hafta Oğlak burcundaki stelyumdan Satürn çıkıp, yerine Pluto eklendi. Güneş -Venüs- Pluto arasında gerçekleşecek bu toplu kavuşum açısından kaynaklı; sevginin söz konusu olduğu yerlerde, ilişkilerde çok ikinci şans vermeyeceğimiz gibi biraz bencil olabileceğimizi gösteriyor.

Dolunayın etkisinden  dolayı daha duygusal ve kırılgan olacağız  artı bu etkileşim üstüne bizi zorlayabilir.

Ama  yine de hayatınızda temiz bir sayfa açmak için o kadar olumlu o kadar güzel bir etki ki muhakkak değerlendirmelisiniz.
 

Haftanın burçlara etkilerine bakalım,

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, yeni yıla dolunayın enerjisi ile başlıyoruz, Yengeç burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizin aile ve yuva kavramlarınızı tetikliyor.

Daha fazla evde vakit geçirmek isteyebilir, evinizle ilgilenebilirsiniz. Dolunayın  etkisi burcunuza çok uygun değil. Biraz hareket enerjinizi söndürebilir.

Yine de duygusal tavrınız şefkat enerjiniz sevdiklerinize iyi gelecek.

Haftanın diğer etkisi olan Jüpiter Mars ortaklığının  güneş ile yaptığı olumlu açı  ise farklı finans kaynakları yaratacak.

Kariyerinizde de  kendinizi öne çıkartabilirsiniz.

Kredilerinizi borçlarınızı ödemek adına destek göreceksiniz. 

Gökyüzünde baskın olan Oğlak enerjileri sizi kariyer adına başlattığınız her projede her alanda  desteklemeye devam ediyor.

Yeni yılda  paraya dönüştürebileceğiniz  yeni fırsatlarla  başlayabilirsiniz. Eğer iş değiştirmeyi düşünüyorsanız bu hafta ile  başlayan 18 Ocak kadar devam eden süreci değerlendirebilirsiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, yeni yıla dolunayın etkisi  ile başlıyoruz. Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay,  kardeşlerle olan ilişkileriniz, kısa yolculuklarınız, seyahatleriniz ve yolculuk sonunda gelecek fırsatları adına size destek sağlıyor. Hatta partnerinizle beraber sürpriz bir seyahatte çıkmanız adına destek verecek.

Dolunayın doğası size çok uygun olurken, hem parasal durumlarınızı da sonuçlandırabileceksiniz hem de duygusal tarafı size iyi gelecek.

Haftanın diğer etkisi olan Jüpiter’in Mars ile birlikte gerçekleştirdiği kavuşum açısının  Güneş ile  yaptığı olumlu açı.

Aşk ve ilişki adına size çok güzel bir sürece sokarken, aynı zamanda hayatınızda kimse yoksa gideceğiniz yolculuklar sonucunda yeni bir insanla tanışabilirsiniz.

Yine ortaklaşa girişimlerinizde aktif olurken, eğer sevgilinizden evlenme teklifi bekliyorsanız yine önümüzdeki 20 gün bu teklif almak için gayet uygun onla beraber bir yaşam bir düzen kurabilirsiniz.

Seyahat ve eğitim konularında Oğlak Burcu’ndaki diğer enerjilerin desteği devam ediyor, işlerinizi geliştirmek adına bir kursa da yazılmak için oldukça olumlu bir süreç.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, yeni yıla dolunayın enerjisi ile  başlıyoruz, Yengeç burcunda  gerçekleşecek dolunay, sizi gelirleriniz ve harcamalarınız alanında etkileyecek.

Gelirlerinizi arttırmak, mali  bir düzen kurmak için etkili bir Dolunay yaşayacaksınız.

Para konularında duygusal davranmayı bırakmanızı, mantıklı  davranmayı öğretecek etkiler var.

Ayrıca  aile fertleri sıkıştığınız alanda  size maddi destek verebilir.

Haftanın  diğer etkisinde Mars , Jüpiter ile birlikte olup Güneş ile  olumlu açı gerçekleştirecek. Sizi iş ortamında daha iyi bir konuma getirebilecek ve zorlandığınız konularda gerçekleştirdiğiniz  mücadeleniz olumlu sonuçlanacak. Mesaiye kalabilir daha fazla çalışabilirsiniz ama boşuna bir çalışma olmayacak, para kazanabileceksiniz.

Gökyüzündeki baskın oğlak burcu enerjileri ise yine parasal anlamda, maddi kaynaklarda, ödemelerinizde size kaynak sağlayacak.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, yeni yıla burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile başlıyoruz. Sizi birebir öne çıkartırken çok duygusal olabilirsiniz.

Kendi içinizde halledemediğiniz, ertelediğiniz, üstünü örtüğünüz konuları ortaya çıkartıp, temizlemeniz gerecek.

Geçmişe biraz takılabilirsiniz hemen bu duruma müdahale edip, mantık yolunu seçmelisiniz.

Diğer yandan hafta ortası Mars, Jüpiter ile birlikte olup Güneş’e olumlu etkileşimde olacaklar. Bu olumlu etki size çok güzel bir aşkı getirebilir ve hayatınızda bir insan varsa evlilik yolunda adım atmanızı sağlayabilir.

Ayrıca çocuğunuzun olması için yine destek var gökyüzünde.

Karşıt burcunuzda yer alan baskın enerjiler, sizin için ikili ilişkiler, ortaklıklar, aşk adına çok olumlu bir dönemi gösteriyor istediğiniz aşk önümüzdeki 20 gün boyunca her kapınızı çalabilir.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, yeni yıla dolunay enerjisi ile başlıyoruz. Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay sizi  ruhsal anlamda baskı altına sokabilir, burcunuzun  doğasına çok  uygun enerjiler değil,  içinizdeki ateş ve hareket isteğini bu hafta bulamayabilirsiniz.

Duygusal davranmak size kazanç sağlamayacak.

Haftanın diğer etkileşimleri ise size destek verecek, Mars’ın  Jüpiter ile el ele verip,  Güneş’e yaptığı olumlu açı biraz daha mantıklı bakmanıza, duygu durumundan çıkmanıza destek verecek. Size iyi gelen ortamların başını ise iş ortamınız ve iş arkadaşlarınız oluştururken.

Sağlıkla ilgili konularda hassas bir hafta, bağışıklık sisteminiz yavaşlarken, vitamin takviyesi almanızı tavsiye ederim.

Gökyüzündeki baskın oğlak burcu enerjileri sizin gereksiz sorumlulukları üstlenmenize sebep olacak. Fatura ödemelerinden, market alışverişlerine kadar bir çok konu sizin sorumluluğunuzda olabilir.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, yeni yıla dolunay enerjisi ile başlıyoruz.

Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay size kalabalık gruplar, sosyal çevre, geleceğe dair projeler alanınızda gerçekleşecek. Kurduğunuz ilişkilerde kırılgan ve takıntılı bir ruh halinde olabilirsiniz. Her konuda daha hassas olacağınız bir hafta.

Diğer yandan yeni insanlar hayatımıza girip güzel yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Haftanın diğer etkisi Mars, Jüpiter ile  kavuşum yapıp Güneş’e ile olumlu bir açı yapacak.

Kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile ilişkilerinizi daha güzel bir konuma getirirken. Hobilerinize yönelebilir, çocuklarınızla beraber sosyal çevrenizi arttırabilirsiniz.

Eğer hayatınızda kimse yoksa  kendinizi  iyi hissettiğiniz bir ortamdan çok güzel bir aşk hayatınıza gelebilir.

Gökyüzünde hakim olan Oğlak burcu  enerjileri de size bu konuda  yardımcı olacak. Mantık ve duygu arasındaki gel-gitlerinizde ise hislerimize güvenmenizi tavsiye ederim.  

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, yeni yıla dolunay ile  merhaba diyoruz, Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay sizi kariyer alanınızda etkiliyor. Kariyer ile alakalı konularda daha duygusal olabilirsiniz. 

Kendinizi zaman zaman geri plana  çekmeniz gerekebilir, sonra daha güçlü bir dönüş ile ortaya çıkabilirsiniz. Özellikle statü figürleriyle, yaşı büyük insanlarla  daha iyi anlaşabilirsiniz, daha iyi, net iletişim kurabilirsiniz.

Mars ile Jüpiter’in ele ele verip, Güneş ile yaptığı olumlu açı  maddi konularda destek verecek; hatta ailenizden, sevdiklerinizden, yakın çevrenizden parayla ilgili destek alabilirsiniz. Yine maddi konularda fırsatları yakalarken, gelirlerinizde de artış olması mümkün. Aynı zamanda baskın olan Oğlak burcu enerjileri  ev ve aile ile  ilgili konularda size fırsat tanırken, yaşanan problemlere biraz daha objektif bakmanıza sebep verecek.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, yeni yıla dolunay enerji ile başlıyoruz. Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay size o kadar iyi gelecek ki anlatamam, burcunuzdaki Jüpiter ile de olumlu etkileşim içinde olacak ve bu enerji hislerinizi çok kuvvetli yapacak.

Uzun yolculuklarınız, eğitim programları ile konular öne çıkacak.

Özellikle kendinizi geliştirmek için katılacağınız bir eğitim size hayat boyu yardımcı olacak.

Burcunuzda bulunan Mars ve Jüpiter kavuşum halinde olacak, Güneş ile olumlu bir açı gerçekleştirecekler.

Bireysel anlamda sizi çok iyi bir hale sokacak, kardeşlerinizle yakın çevrenizde de ilgili yaşadığınız  problemler varsa haklılığınızı ispat edecek. Gökyüzünde aktif olan oğlak burcu enerjileri ise sizi yakın çevrenize karşı kendi kurallarınızı koymanıza sebebiyet verecek. Biraz soğuk ve mesafeli olabilirsiniz ama bu kazanç sağlayacak bir etki.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, yeni yıla dolunay enerjisi ile başlıyoruz.

Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay sizin mali alanınızı tetikleyecek. Yeni finansal kaynaklar bulmak adına başkasının gelir kaynaklarından faydalanabilirsiniz. Özellikle parasal anlamda çok akılcı davranmamız gerektiğine parmak basacak. Duygusal davranıp harcadığınız paralar bu ay sizi biraz zorlayabilir sıkıntıya sokabilir.

Diğer yandan Mars’ın Jüpiter ile kavuşum açısı gerçekleştirip, Güneş ile yaptığı olumlu açı sizi yine maddi konularda öne çıkartırken. Sağlıkla ilgili harcamalarınızdan dolayı maddi kaynaklarınızı başka bir alana kaydırıp yan gelir elde etmek zorunda bırakacak. Biraz para alanınızı düzenlemeniz gerektiğini konusunda bu hafta zorlanabilirsiniz.

Diğer yandan gökyüzünde hakim olan oğlak burcu enerjileri kalıcı bir işi bağlayabilecek, akılcı çözümler getirecek ve  gelir kaynaklarınızı arttıracak.

.

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, yeni yıla dolunay enerjisi ile başlıyoruz, karşıt burcunuzda gerçekleşecek dolunay. İ

kili ilişkiler, ortaklıklar konusunda duygusal davranıp, kayıp yaşamanıza sebebiyet verebilir. Doğanıza ters bir enerji gibi gözükse de kimin doğru insan kimi yanlış insan olduğunu anlamanıza sebebiyet verecek. Size ilk etapta zor gibi gözükse de çarşambadan itibaren çok olumlu etkileri olacak. Bu da yeni bir ortaklık ve birliktelik getirebilir.

Diğer yandan Mars ile Jüpiter kavuşum açısı gerçekleştirecek ve burcunuzda bulunan Güneş’e  olumlu açı yapacaklar. Sizi finansal anlamda destekleyecek ve girdiğiniz sosyal çevrelerde yıldız gibi parlatacak. Daha kalabalık gruplarla iş yapmanızı tavsiye ederim.

Gökyüzünde burcunuzun hakimiyeti devam ediyor. Bu etkiden de kaynaklı olarak kendinizi öne çıkartmak istediğiniz konularda rahatlıkla hamle yapabilirsiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, yeni yıla dolunay  ile başlıyoruz. Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay sizin çalışma ortamınız, iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz, sağlıkla ilgili konularda tetikleyecek.

İş arkadaşlarınız ile kurduğunuz ilişkilerde duygusal bir yapıda olurken, insanlara karşı daha hassas ve kırılgan olabilirsiniz. Mantıklı davranıp neyin doğru, neyin yanlış olduğunu değerlendirmelisiniz.

Diğer yandan sağlıkla ilgili konularda mideniz açısından oldukça hassas bir hafta gereksiz şeyler yemek sizi rahatsız edecek. Bu hafta Mars, Jüpiter ile kavuşum gerçekleştirip, Güneş ile olumlu bir açı yapacak. Bud a sizin kariyerde çok yüksek beklentiler altında olup bunları gerçekleştirmek için birkaç insanı elemeniz gerektiğini gösteriyor. Beklentilerinizin ışında gelişebilir bazı durumlar. Baskın Oğlak burcu enerjileri sizi zorlamaya devam ediyor ruhsal bir rahatlamaya ihtiyacınız var kendisi rahat gelecek ortamları seçmenizi tavsiye  ederim.

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, yeni yıla dolunay enerjisi ile başlıyoruz. Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay size çok iyi gelecek.

Burcunuzdaki Neptün tetiklenecek sizi çok öne çıkaracak. Rahat bir enerjiyle insanlarla şevkat dolu, sıcak ilişkiler içinde olabileceksiniz.

Eğer hayatınızda kimse yoksa güzel uzun süreli bir aşkı getirebilir yine hayatınızdaki insan ile aşk tazeliyor olabilirsiniz.

Gerçekten çok güzel bir etki, diğer yandan akrep burcundaki Mars, Jüpiter kavuşumunun , Güneş ile  yapacağı  olumlu bir açı sizin uzun yolculuklara gidip,  yakın çevreniz  sosyal ortamlarda bulunmanıza destek verecek.

Kalabalık gruplarla çok doğru ilişkiler ve bağlantılar kurabileceksiniz.

Gökyüzündeki Oğlak burcu enerjileri zaten sizi kalabalıklara ve sosyal gruplara yönlendirirken. Özellikle çarşambadan itibaren sosyal ortamlarda daha fazla bulunabilirsiniz. Birden fazla insanla kurduğunuz ilişkilerde kazanç sağlayacak.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

 

Etiketler: 
Sema Sidar

Facebook Google plus Instagram Twitter