Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'ın 14 - 20 Aralık burç yorumları

Astroloji
13 Aralık 2020
Astrolog Sema Sidar'ın 14 - 20 Aralık burç yorumları

 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Güneş tutulması ile başlıyoruz. Bu etki Venüs’ün burç değiştirmesi, Merkür-Güneş kavuşumu sizi aynı konularda etkileyecek. Yolculuklar, seyahat, yurtdışı ile ilgili konular, eğitim hayatı, eğitimle ilgili yeni kararlar ve başlangıçlar hayatınızda yer alacak. Yine sevgiyi anlayış biçiminiz ve sevgiyi yaşayışınız bu alanlarda olacak. Hayatınızda birisi yoksa üniversiteden tanıdığınız ya da daha önceden bildiğiniz bir insanla yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Haftanın diğer etkilerinde Satürn ve Jüpiter burç değiştirecek, böylece kalabalık, gruplar, sosyalleştiğiniz alanlar, geleceğe dair planlarınız için yeni bir dönem başlayacak. Bu konularda bir yandan fırsatlar sizinle olacak, bir yandan da hayata karşı sorumluk almak zorunda kalacaksınız. Bu dönemde kendinizi yeniden inşa etmek, geleceğe dair planlar yapmak isteyeceksiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, Güneş tutulması, Venüs’ün burç değiştirmesi, Merkür-Güneş kavuşumu aynı konularda etkileyecek sizi. Gelirler, ödemeler, krediler, sevdiklerinizin, eşinizin parası alanlarında etkileyecek. Yine mirasla ilgili konular bu tutulma ile çok öne çıkabilir. Nereden, nasıl para kazanacağınızı belirleyeceğiniz hatta belki ek iş fırsatları adına efor sarf edeceğiniz bir dönem başladı. Para ile ilgili konular önümüzdeki bir ayın temel kaynağını oluşturacak. Satürn’ün ve Jüpiter’in burç değiştirmesi ise sizi kariyer de etkileyecek kariyer adına hem fırsatların olduğu hem de daha fazla çalışmanız gereken bir döneme başladınız. 2021’inde temel konusunu bu oluştururken. Yaşça büyük statü sahibi insanlarla bazı problemler olabilir, üstlerinize karşı daha dikkatli ve stratejik davranmanız gerekebilir.

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, Güneş tutulması, Venüs’ün burç değiştirmesi, Merkür-Güneş kavuşumu ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik alanında etkileyecek. Önümüzdeki bir ay bu konu başlıklarında büyük değişimler, dönüşümler yaşayabilirsiniz. Hayatınızda kimse yoksa uzun vadeli bir ilişki başlayabilir. Ama önce bu ilişki için efor sarf etmeniz, emek vermeniz gerekebilir. Yine ortaklık girişiminiz varsa iyi düşünüp ilerlemeniz gerekecek. Satürn ve Jüpiter’in burç değiştirmesi ise uzun yolculuklar, seyahat, eğitim ilgili konularda sizi etkilerken, kendinizi geliştirmeniz de gereken önemli bir dönem. Kendinizi geliştirdiğiniz süre zarfı içinde çok daha rahat edeceksiniz. Ayrıca yüksek lisans, doktora gibi bir hedefiniz varsa, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Zekanızı kullanıp hayatının her alanında başarı sağlayabilirsiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, gerçekleşecek Güneş tutulması, Venüs’ün burç değiştirmesi, Güneş-Merkür kavuşumu sizi sağlık, iş ortamı, iş arkadaşlarınız olan ilişkilerde etkileyecek. Sağlık açısından bacaklara ve kaslara dikkat etmelisiniz. Diğer yandan, iş ortamında güzel gelişmeler olabilir. Sadece seyahat etmek zorunluluğunuz doğabilir. Bunu göz ardı etmeden hareket etmelisiniz. Diğer yandan Jüpiter ve Satürn’ün burç değiştirmesi sizi ödemeler, borçlar, krediler alanında önemli bir döneme sokuyor. Bir yatırım fırsatı oluşabilir ve bunun için bir borçlanmaya girebilirsiniz. Yine mevcut borçlarınızı düzenlemek için ve bunlarla ilgili sorumluluk alarak ilerlemelisiniz. Borcu borçla ödemeden dikkat ederek ilerlemeniz gereken bir yıllık önemli bir süreç var. Diğer yandan miras beklentiniz varsa bu dönemde gerçekleşebilir.

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, Güneş tutulması, Venüs’ün burç değiştirmesi, Merkür-Güneş kavuşumu sizi ilişkiler, aşk çocuklarla, ilgili konularda etkileyecek. Önümüzdeki bir ayın ana teması bu olurken. Kendinize vakit ayırmak, lüks harcamalarınıza yönelmek belki bir eğitim programına katılmak isteyebilirsiniz. Hayatınızda kimse yoksa kısa süreli bile olsa yine de kalbinizi attıracak önemli bir insan çıkabilir. Sadece ciddi bir ilişki için çok destek yok fakat bu ilişkideki herkes gerekli sorumluluğu alırsa, mayıs ayı itibari ile farklı bir boyut kazanabilir. Diğer yandan Satürn ve Jüpiter karşıt burcunuza geçiyor. Buda ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilikler de yeni bir dönemi başlatırken. Kendinizden farklı bir insanla birlikte olabilirsiniz. İlişkileriniz için daha fazla sorumluluk almak, belki egolarınızı bırakıp ilerlemeniz gerekebilir. Bu anlamda önemli aslında dönüştürücü bir yıl sizi bekliyor.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar

Başaklar, Güneş tutulması, Venüs’ün burç değiştirmesi, Merkür-Güneş kavuşumu hep aynı konularda etkileyecek. Aile, yuva, evle ilgili kavramlar çok öne çıkacak. Ev değişikliği yapabilir, radikal bir yer değişikliğine karar verebilirsiniz. Yine işle ilgili beklediğiniz gelişmelerin olmasını için daha fazla sorumluluk almak zorunda kalabilirsiniz. Belki bir eğitim programına dahil olabilirsiniz. Aile bireyleri ile anlaşmazlıklar olabilir. Özgürlüğünüzü ilan etmek, özgürce yaşamak, daha kendi başınıza hareket etmek isteyebilirsiniz. Bu yönde bazı sıkıntılar gündeme gelebilir. Jüpiter’in ve Satürn’ün burç değiştirmesi ise sizi iş ortamında etkileyecek ve sağlıkta zihniniz çok yoğun olacağı için unutkanlıkla ilgili sıkıntılar olabilir. Önümüzdeki iki sene bu konuda belki doktor kontrolünde takviye gıdalar alabilirsiniz. Yine iş ortamınız da angarya işler sizi bulabilir daha fazla işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu anlamda da 2021 yılı sizin için önemli olacak.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, Güneş tutulması, Venüs’ün burç değiştirmesi, Merkür-Güneş kavuşumu kardeşler, yakın çevre ve ortaklıklarla ilgili konularda size hareketlendirecek, seyahatleriniz artabilir. Kardeşlerinizle yeni kısa vadeli bir projede yer alabilirsiniz. Yine çocuklarınızın, yakınlarınızın eğitim konuları bir şekilde sizi bulacak. Kendinize çok iyi gelebilecek bir enerji fakat ani karar almadan ilerlemelisiniz. Jüpiter’in ve Satürn’ün burç değiştirmesi ise size ilişkiler aşk ve çocuklar da etkileyecek bu konularda gerekli sorumluluğu almalı ve zekanızı kullanmalısınız. Birden fazla insanla bir ilişki yaşama durumunuz oluşabilir ya da bu insanın gerçekten daha kopamadığı bir birlikteliği olup arada kalabilirsiniz. Burada belirttiğim gibi gerekli sorumluluk almanız şart.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, Güneş tutulması, Venüs’ün burç değiştirmesi, Merkür-Güneş kavuşumu hep aynı konularda etkileyecek. Gelirlerinizi arttırmak adına önemli bir dönem para kazandığınız alanlar, kazanabileceğiniz alanlar ve harcamalarınız bu etkilerle tetiklenecek. Önümüzdeki bir ay gelirlerinizi nasıl artırabileceğiniz konusunda daha fazla efor sarf edeceksiniz. Burada beklentilerinizi netleştirmeli yeri geldiğinde de sezgilerinize güvenmelisiniz. Satürn ve Jüpiter’in burç değiştirmesi ise aile, yuva ve ev kavramları da etkileyecek. Önümüzdeki 2,5 yıllık dönemde ve temel olarak 2021’de bir ev alma, ev değişimi, ev içinde tadilat tamirat konuları ile ilgilenebilirsiniz. Hatta şehir veya radikal bir semt değişikliği düşünüyorsanız önümüzdeki 2,5 yıl bunun için destekleyici olacak.

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, gerçekleşecek Güneş tutulması, Venüs’ün burcunuza geçmesi ve yine burcunuzdaki Merkür- Güneş kavuşumu gökyüzünü resmen size çalıştırıyor. Bir yandan destekleyici etkiler varken bir yandan çok sağlam adımlarla ilerlemeniz gerekiyor. Hayalleriniz ve hayal kırıklıklarınız, beklentileriniz hayatınızdan gitmesi gereken insanlar çok fazla cephede mücadele edeceksiniz diyebilirim. Tabii ki de sonuç sizin lehinize olacak ama gerektiği yerde sorumluluk almak ve gerçekçi olabilmek size kazanç sağlayacak. Eğitimle ilgili konular yapmak istedikleriniz geleceğe dair planlarınız adına da yine destekleyici ve aşk adına da güzel bir süreç. Satürn ve Jüpiter’in burç değiştirmesi ise yolculuklar adına size etkiliyor ve yeni bir iletişim ağı kurmanızı sağlayacak. Çok fazla yolculuk edebilirsiniz.2021 yılı boyunca ve yeni bir çevre ve yeni bir arkadaş ortamı oluşabilir.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, Güneş tutulması, Venüs’ün burç değiştirmesi, Merkür-Güneş kavuşumu sizi içe döndürecek. Hep aynı konuları tetikleyecek. Korkularınız, gerçekleştirmek istediğiniz yönler, sağlığınız bunlarla ilgili değişim dönüşüm zamanı olacak. Vücudunuz ödem tutmaya ve uykuya meyilli olurken, zamanınızı iyi programlamalı ve doğru beslenmelisiniz. Ayrıca ikili ilişkilerle ilgili konuları önümüzdeki bir ay kenara bırakarak daha kendinize yönelerek ilerlerseniz. Sıkıntısız bir şekilde süreci atlatırsınız. Satürn ve Jüpiter’in burç değiştirmesi ise size oldukça iyi gelecek geride bıraktığımız 2,5 yıldır uğraştığınız konuların meyvesini toplayacaksınız. Özellikle işle ilgili alanlarda gelirlerinizi arttıracak yeni kapılar açılacak ve kazançlarınızı da yatırıma dönüştüre bileceksiniz.

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, gerçekleşecek Güneş tutulması, Venüs’ün burç değiştirmesi ve Merkür-Güneş kavuşumu aynı konularda etkileyecek. Geleceğe dair projelerinizi, yapmak istedikleriniz ve kendi enerjinizi yukarı çekemeye odaklanırken. Bir yandan da kalabalık gruplarda popülariteniz artabilir. Jüpiter ve Satürn de burcunuza geçiyor. Sizin için önemli bir dönemi de başlatacak ve Güneş tutulması da eklenince, kendinizle ilgili hayata yeni başladığınız, sorumluluk aldığınız etkiler altında olacak. Hayata karşı sınıf farkı gözetmeden kendi emellerinize, projelerinize odaklanarak gitmelisiniz. Kendinizi yeniden yapılandırma süreci diyebilirim. Burada tabii ki de hem destekleyici hem de dikkat etmeniz gereken etkiler varken sorumluluktan kaçmamalısınız.

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, gerçekleşecek Güneş tutulması, Venüs’ün burç değiştirmesi, Merkür-Güneş kavuşumu sizi kariyerde etkilerken, oldukça zorlu bir dönem hayalleriniz, yapmak istedikleriniz, hayata dair beklentileriniz, patronlarla olan ilişkilerinizde gerçekçi olmalısınız. İsteklerinizi de belirlemeniz gerekli, burada sorumluluktan kesinlikle kaçmamalısınız ve sezgilerinize değil aklınızla ilerlemeniz. Satürn ve Jüpiter’in burç değiştirmesi ise sizi içe döndürecek. Önemli bir o kadarda zor bir döneme başladınız. Beklentileriniz çok değişebilir, insanlardan istedikleriniz gerçekleşmediği için daha depresif bir ruh haline bürünebilirsiniz. Hayattan beklentilerinizi ve isteklerinizi belirlemelisiniz ve hedefsiz kesinlikle olmamalısınız. Akışa bırakırsanız akışta kayıp olabilirsiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR 

Etiketler: 
Astrolog
Sema Sidar
burçlar
aralık
2020

Facebook Google plus Instagram Twitter