Reklam
Temiz Magazin
24 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'ın 21 Mart haftası burç yorumları!

Astroloji
20 Mart 2016

Herkese Merhaba;

Oldukça yoğun bir gökyüzü var bu hafta bizlerle!

20 Mart’ta güneş, Koç Burcu’na geçiş yaptı ve 19 Nisan'a kadar bu burçta kalacak. Bu süreçte “başlatma enerjiniz” yüksek olurken, hayatta ertelediğiniz konuları hayata geçirmek için hamle yapabileceksiniz!  Enerjimiz daha yüksek olacak; çok çabuk karar değiştirme durumunuz olacak; ani kararlar alabilirsiniz.

 

21 Mart'ta “İlkbahar ekinoksu” gerçekleşecek, gece gündüz eşitliği olacak ve bundan sonra artık gündüz süreleri uzamaya başlayacak ve yaz geliyor. Baharın enerjisi hayatımızda olmaya başlarken, kışın verdiği negatif enerjileri kaldıracağız ve yavaş yavaş bahar moduna geçeceğiz.

 

22 Mart’ta Merkür, Koç Burcu’na geçecek ve 6 Nisan'a kadar bu burçta kalacak! Bu dönemde sivri dilli olurken, sonda söylenecek sözleri başta söyleyebiliriz. Dikkatli olun! İsyankar tarafımız da ön planda olacak.

 

23 MART’TA “KANLI AY TUTULMASI” VAR!

23 Mart'ta Terazi Burcu’nda “Kanlı Ay Tutulması” meydana gelecek! Hak ve adalet kavramı hayatımızda olurken; kendi içimizdeki duygusal dengeleri oluşturmaya çalışırken, bu dönemde ani kararlar verebiliriz!  Tutulmanın detaylarını ayrı olarak sizin için yazdım; “astroloji” sayfalarımızda okuyabilirsiniz!

 

Bu hafta T-Kare dediğimiz önemli bir açı kalıbı oluşacak. Satürn-Venüs / Neptün-Jüpiter arasında.  Bizi düşüncelerimiz açısından kısıtlarken, hayatta kalıcılıklar üzerinde duracağız; geçici şeylerden tatmin olmazken,  kısa süreli işler yapmayacağız, uzun vadeli projelerde mutlu olacağız. Tüm bu yazdığım, sizlerle paylaştığım etkileri burçlar üzerinde incelersek:

 

 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, güneş sizin burcunuza geçecek ve sizin döneminizi başlatmış olacak. 19 Nisan'a kadar kendinizi her alanda daha rahat hissederken, işlerinizi ve projelerinizi de hızlandırabilirsiniz. Kendinizi ifade ettiğiniz alanlar ve “ben” diyebildiğiniz  konular artacak. Bu da sizi ekstra motivasyon için destekleyecek.

Ay tutulması  ise sizin ikili ilişkiler ve evlilik alanınızı tetikleyecek; ilişkiniz yoksa yeni bir ilişki başlayabilir, mevcut ilişkinizde evlilik kararı alabilirsiniz. Burcunuzun doğası gereği, ani karar verme dürtüsünden bu dönemde uzak durmalısınız. Spora başlayıp vücudunuzdaki yüksek enerjiyi boşaltmak bu hafta size çok iyi gelecek.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar! İş ortamındaki gerginliklere dikkat etmelisiniz. Gökyüzünde oluşan zorlu açı kalıpları sizi iş ortamında zorlarken,  hakkınızın yendiği durumlar olabilir! Ama çözüm  Nisan sonunda hayatınızda olacak, o yüzden biraz daha sabır ve sakinlik şu an sizin için önemli. Bekarsanız, iş ortamından ya da iş arkadaşlarınız vasıtasıyla yeni biri ile tanışacaksınız. Maddi kaynaklarınızda artış sağlamak için yeni iş teklifleri alabilirsiniz. Yalnız “evet” demeden önce şartları netleştirmeniz önemli. Evcil hayvanınızın sağlık sorunları ve ihtiyaçları önem kazanırken, O’nu lütfen ihmal etmeyin.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler! Oldukça sosyalsiniz; bu hafta gireceğiniz kalabalıklar sizi iş bağlantıları için olumlu etkilerken… Aşk anlamında da şanslı süreç  devam ediyor, bu sefer flört adına vurgu varken, gökyüzünde uzun süreli ilişkiye dönüşmesi biraz zaman alabilir. O yüzden anın tadını çıkartmanız önemli.

İş açısından ise geleceğe dair planlarınızı da şekillendirmek, hatta bunlar için başlangıçlar hazırlamak, altyapı hazırlamak için de oldukça güzel bir hafta. Ay tutulması sizin hobiler alanınızı tetikleyecek, hobilerinize yönelebilir, bunun için kursa yazılabilirsiniz.

 

 

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler Cumaya kadar hastalıklar açısından risk altındasınız!  İş yükünüz ve sorumluluklarınız artacak. Fakat iyi haber; başarılarınız üstleriniz tarafından da takdir görecek…

Evdeki düzeni sağlamanız çok önemli; 23 Mart’ta gerçekleşecek tutulma sizi ev ve yuva kavramlarında harekete geçirecek. Bu dönemde ev almak isteyebilir, eviniz ile ilgili değişiklik yapmak isteyebilirsiniz ve duygusal olarak evinizde rahatlamak adına yeni bir düzenlemeye gidebilirsiniz, minik değişiklikler size iyi gelecek.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar; uzak yolculuklar, yurtdışı ile bağlantılı işler, hatta bunların projelerinize yansıması gündemde olurken….. Bu dönemde yeni bir eğitim, seminer ve kendini geliştirmek istediğiniz bir projeye dahil olabilirsiniz, bu projeyle birlikte büyüyebilirsiniz…

Kardeşlerinizle beraber ortak iş girişiminde bulunabilirsiniz. Yakın çevreniz ve bu konuda size destek olurken. Aile yuva kavramlarında ise çocuklarınızın eğitim anlamındaki tüm  sorumlulukları bu ay sizin üstünüzde, bu hafta onlarla ilgilenmek hatta uzun yolculuğa giderken onların düzenini sağlamak önemli olacak sizin için! Unutmayın; çocuklarınızın sorumlulukları sizin üzerinizde.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar! Ödemelerinize dikkat etmeniz gereken bir haftadayız! Parayla ilgili sıkıntılar yaşarken partneriniz de bu sıkıntılara sebebiyet verebilir. İkinizin aynı anda yaşadığı maddi sıkıntılar ilişkinize yansıyabilir. İletişim anlamında da sözcüklerinizin yanlış anlaşılması,  agresif tarafınızın ön plana çıkması sıkıntı verirken….. Tutulma sizin gelirlerinizde artışa yardımcı olacak ama, yine maddi anlamda düzeni oluşturmakta zorlanabilirsiniz. Nisan ayı başıyla kar sağlayacağınız dönemi yaşayabileceksiniz.

 

 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Teraziler; ay tutulması sizin burcunuzda meydana gelecek; duygusal anlamda üstünüze yük olan tüm sıkıntıları atabileceksiniz. Yeni bir başlangıç adına destek görürken bu dönemde “biz” değil “ben” demeyi öğretecek tecrübeler yaşayabilirsiniz.

Duygusal olarak yeni bir dönem başlarken….. Aşk adına ise güzel bir süreç, hoşlandığınız birisi varsa, duygularınızı rahatlıkla ifade edebilirsiniz. Mevcut ilişkinizde ise evlenme teklifi alabilirsiniz. Çarşamba gününden sonra ise iş ortamında gerginliklere dikkat etmeniz gerekecek, lütfen daha sakin olmayı deneyin!

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler! Sağlık sorununa dikkat etmeniz gerekiyor! Kontrollerinizi ihmal etmeyin, özellikle sinirsel rahatsızlıklar, iş ortamınızdaki yoğun tempo; sağlık olarak sıkıntıya sokabilir.

Diğer yandan rüyalarınız, hisleriniz oldukça yoğun olacak, bunlardan da etkilenebilir, ani kararlar verebilirsiniz. Sadece ruhsal anlamda rahatlamak ve iç sesinize güvenmeniz gereken süreci yaşıyoruz. Meditasyon, yoga ve kendinizi rahatlatacak spritüel  faaliyetlerle  ruhunuzun rahatlamaya ihtiyacı var. Bardağın boş tarafından bakabilirsiniz, dikkat!

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Sevgili Yay Burçları; “aşk” adına  şanslı bir dönem, bekar Yaylar sosyal ortamlardan, arkadaş çevreniz aracılığıyla tanışacağınız birisiyle ilişkiniz başlayabilir. Aynı zamanda maddi olarak da yeni fırsatlar yakalayabileceksiniz. Kalabalık gruplarla yaptığınız projeler sizi yukarıya taşırken, bireysel düşünmemelisiniz! Güneşin burcunuzdaki Mars ile  yapacağı uyumlu açı ile  beraber ise, mücadele edeceğiniz  konuları belirleyip savaşmazsanız, sonuç sizin için çok olumlu… Kalıcı başarılara imza atma dönemi!

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar bu hafta ev ve yuva kavramları ön planda olacak; evden çalışmak isteyebilirsiniz, işe gitmekte ya da duygusal anlamda kendinizi işe adapte etmekte zorlanabilirsiniz. Hem ailevi konular hem de evinizdeki düzen konularına çözüm bulmanız gerekirken; sakarlıktan kaynaklanan kazalara dikkat edin lütfen!

İş arayan Oğlak Burçları; bu hafta  başvurularınızı artırın. Olumlu dönüş sağlanırken, Nisan başı işe başlayabilirsiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Sevgili Kovalar; kardeşler ve yakın çevrenizle ilgilenmeniz gerekirken, birlikte gideceğiniz sürpriz yolcuklar size çok iyi gelecek. İletişim yönünüz de oldukça kuvvetli ve iş bağlantılarınızı yukarı çekebileceksiniz ve bu bağlantılarla birlikte işlerinizi büyütürken; birden fazla konu başlığı ile ilgilenmek zorunda olsanız da yurtdışı ile ilgili güzel bir haber alabilirsiniz.

Bu hafta gideceğiniz üniversiteler, eğitim kurumları, gelir fırsatı doğururken; kişisel gelişiminiz için bir kursa başlayabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar maddi anlamda kazanç sağlarken gelirlerinizi yukarı çekebileceksiniz. Önümüzdeki 1 ay yapacağınız girişimler yılın devamı için oldukça önemli… Gelir gider dengenizi sağlarken, toplu bir ödeme alarak maddi olarak rahata kavuşabileceksiniz… Miras, krediler, ödemeler, vergiler; ay tutulmasının hayatınızda aktif ettiği konu başlıkları olurken; bu konulardaki sorunları çözüme kavuşturup, duygusal olarak rahat bir döneme gireceksiniz. Mevcut sağlık sorununuzda ise minik bir operasyon geçirebilirsiniz.

Facebook Google plus Instagram Twitter