Reklam
Temiz Magazin
28 Mayıs 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'ın 7 Mart haftası burç yorumları!

Astroloji
08 Mart 2016

Bu haftanın olayı 9 Mart’ta Balık Burcu’nda gerçekleşecek “Güneş Tutulması.”

Güneş tutulmasının etkilerini, detaylı bir şekilde “Güneş Tutulması” yazımda bulabilirsiniz.

http://www.temizmagazin.com/astroloji/dikkat-9-martta-gunes-tutulmasi-var/3172

Haftayı kontrol altına alacak bir diğer önemli gelişme ise Merkür'ün Balık Burcu’na geçişi olacak. İletişim gezegeni Merkür, Balık Burcu’nda zararlı yerleşimde olduğu bir konumda… 

22 Mart’a kadar kendinizi ifade etmede zorlanırken, düşüncelerimizi toparlamada, konuşmalarımızı netleştirmede problem yaşayacağız; kısaca biraz “balık hafızalı” olacağımız bir dönem.

Güneş - Jüpiter karşıtlığı gökyüzündeki yerini aldı. Böylece kısmetlerin içinde kısmetsizlik durumu yaşayacaksınız. Yani hiçbir şeyden memnun olmama ve tatminsizlik duygusu ile birlikte,  her şeye bir kulp bulabilirsiniz.

Esas sizi mutlu edecek sonuç alacağınız etki, ruhani büyümeleriniz, Jüpiter'in geri hareketi ile, özellikle 30 yaş öncesi döneminizde yaşadığınız sıkıntıları bitirip geleceğe daha net adımlar atabileceksiniz.

Geçmişteki defterleri temize çekeceksiniz.

Haftanın diğer olayı  Mars'ın Yay Burcu’na geçişi! Detaylar, yine Mars’ın Yay Burcu’na geçişi yazımda var ama, kısaca belirtmek gerekirse özgürlükleriniz için artık mücadele etme dönemi başladı.

http://www.temizmagazin.com/astroloji/6-martta-mars-yay-burcuna-giriyor-iste-dikkat-edilmesi-gerekenler/3145

 

HAFTANIN BURÇLARA ETKİSİ

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar bu hafta sağlığınıza dikkat etmelisiniz. İş ortamındaki yaşadığınız baskılar sizi sağlık anlamında tetikleyecek sıkıntıya sokabilir. Fiziksel olarak mücadele içinde hissedip, bardağın boş tarafından bakabilirsiniz. Depresif, çabuk sinirlenen bir ruh hali de Mars’ın Yay Burcu’na geçmesiyle hayatınızda aktif olurken, bu enerjiyi çalışma ortamınızı düzenleyerek, işle ilgili yeni açılımlar yapmak için değerlendirebilirsiniz. Tutulma ile birlikte spritüel konulara ilginiz artarken, bu konuda kendinizi geliştirmek adına eğitim alabilirsiniz. Yine meditasyon, nefes terapisi size olumlu olarak etkileyecek faaliyetler arasında olacak.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, arkadaşlarınız ve sosyal gruplarla ilgili seçimler yapıp kendinize ideal olan ortamlara yöneleceksiniz.

Ruhunuza iyi gelmeyen arkadaşlarınız bu dönemde hayatınızdan çıkacak. Güneş tutulması sizi yeni bir sosyal çevre adına zorunlu başlangıçlara itecek. Hayatınızda düzenlemeniz gereken konu başlığı bu. Başkasının finans kaynaklarından kazanç sağlamak için hamle yapıp, ödemelerinizle ilgili sıkıntıları yoluna koyabilirsiniz. Kalabalık gruplarla yapacağınız iş bağlantıları size ekstra gelir getirirken tutulmanın etkisiyle geleceğiniz için endişelenmeye başlayıp, bunun üzerine yatırım yapabilirsiniz.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

Hem güneş tutulmasının etkisi hem de Mars'ın Yay Burcu’na geçmesiyle beraber ikili ilişkilerinizde mücadele verseniz dahi, özellikle iş ortamındaki ilişkilerinizi yeniden yapılandırma, kariyer açısından fayda sağlayacağınız çok güzel bir dönem başladı. İş değişikliğiniz olabileceği gibi iş sahibi olmayan İkizler, sizde bu dönemde yaşadığınız sıkıntıları çözüme kavuşturabilirsiniz. Yalnız referans usulü  gireceğiniz işler açısından daha şanslısınız. Bağlantıları tamamlanmış fakat bitmemiş işlerinizi  bu süreçte sonlandırabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu başlığı ise çevrenizdeki yaşça büyük erkek figürleri, babanız, patronunuz, bir aile büyüğünüz olabilir, iletişim olarak yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz.

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler

Yengeçler yolculuk ve eğitim konuları hayatınızda tetiklenen konular olacak. Yurtdışıyla bağlantılı işlerde kazanç sağlayacaksınız. Dalgınlıklara açık bir haftadayız! Gideceğiniz uzun yolculuklarda bu konuda dikkatli olmalısınız. Valizinizi, pasaportunuzu, cüzdanınızı   unutmamalı, kontrolünüz altında tutmalısınız. Eğitim alanında sizin için yeni başlangıçlar  olabilir. Uzun zamandır gitmek istediğiniz bir kurs varsa özellikle kişisel gelişim kursları, bu  dönemde daha fazla fayda sağlarken ruhsal anlamda detoks adına uzun yolculuklara  çıkabilirsiniz.

 

 Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar başkasının finans kaynaklarından maddi anlamda fayda sağlayacaksınız ve kendinizle ilgili yeni bir maddi çizelge belirleyip destek alarak mali durumunuzdaki sıkıntıları çözüme kavuşturabileceksiniz. Güneş tutulması size bu konuda destek verecek. Bu hafta çocuklarınızla ilgilenip, onları sosyal faaliyetlere yöneltmesi açısından da fırsatlar yakalayabileceksiniz.  Yine bu hafta  miras ile ilgili beklediğiniz bir haber varsa önümüzdeki bir buçuk ay size olumlu etkiler getirecek.

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar karşıt burcunuzda gerçekleşen güneş tutulması, size ilişkiler açısından şans getirirken evliliğinizde  problemleriniz varsa, ilişkinizde sorun yaşıyorsanız çözümlemek için harika bir hafta olacak. Tüm ikili ilişkileriniz için geçerli bir etki olurken ortaklıklarınızla da yaşadığınız yaraları sarabileceksiniz. Yalnız bu arada sorumluluğu sizin almanız gerekecek. Bekar Başaklar  bu dönemde tanıştığınız insanlara dikkat edin. Eylül ayında hayatınıza tekrar giriş yapabilirler ve evlilik yoluna girebilecek bir ilişki başlayabilir.

 

 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Terazi Burçları, güneş tutulmasının olumsuz etkilediği burçlardan biri de sizsiniz. Sağlık ve iş ortamınızdaki sıkıntılar, iş yükünüzün artmasına ve sağlıkla ilgili problemler yaşamanıza sebebiyet verirken, özellikle ayaklarınızla ilgili problemler ön plana çıkabilir. Ev ve iş dengenizde düzen sağladıktan sonra daha rahat edeceksiniz. Burada istikrar yakalamak için çalışma saatlerini düzenlemeniz, kendinize de vakit ayırmanız çok önemli. Aynı zamanda devam eden işleri yapabilmek sizin için faydalı olacak. Yine iletişim problemlerine dikkat etmeniz gerekiyor, yaşça büyük erkek figürleri ile ilgili sıkıntı yaşayabilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler;  güneş tutulması sizi aşk anlamında destekleyecek, özellikle beklediğiniz ruh eşinin gelmesi için gökyüzü size destek olacak. Her yönden size uyum sağlayabilecek bir kişi olacak. 

Diğer yandan gelirinizi artırmak için hobilerinize yönelebilir, yeni bir iş kapısı açabilirsiniz. Hatta yeni bir kursa başlamak için de oldukça olumlu etkiye sahipsiniz. Bu haftayla başlayıp, önümüzdeki 2 ay boyunca para konularında verdiğiniz mücadelelerin sonuçlarını alabilecek ve  gelirlerinizde yukarı çıkabileceksiniz.
 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Ev ve yuva kavramları bu hafta da ön planda olacak. Fakat düzenleme yapmanız gereken  konu olarak aileniz ile ilişkilerinizi yoluna koyarken, baba figürlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Söylemek istedikleriniz çok rahatlıkla yanlış anlaşılabilir. Evinizde değiştirmek istediğiniz köşe varsa  değiştirebilir, işlerinizi bir müddet evden yürütebilirsiniz. Mars'ın burcunuza geçmesiyle birlikte bireysel anlamda verdiğiniz mücadelelerle sizi desteklerken ani kararlardan uzak durmanız gereken bir dönem başladı. Çok çabuk karar vermemeli, düşünerek uzun sürede karar almalısınız.

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar önemli anlaşmalar için yapacağınız kısa yolculuklar ön planda olurken… İletişim alanınız oldukça aktif olacak. Konuşmalarınız insanlara ilham verebilir. İşle ilgili konularda kardeşleriniz ile ortaklıklar veya işbirlikleri yapabilirsiniz. Yakın çevreniz size maddi manevi destek olabilir. Fakat genelde aldanmalara dikkat etmemiz gereken bir dönem olduğu için kendi fikirlerinizi almalısınız. Yeni iş kapıları açılırken, imzalayacağımız belgelerdeki ayrıntıları sizin belirlemeniz önem kazanacak. Bu dönemde rahatlamak adına kısa yolculuklar size iyi gelecek.

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kalabalık gruplardan kazanç elde edebileceksiniz fakat güneş tutulmasının size etkisinden dolayı ruhunuzu katmadığınız hiçbir işte başarılı olamayacaksınız! Doğal olarak istemediğiniz hiçbir şeyi yapmayın. İstemeyerek yaptığınız şeyler sizi negatif etkilerken,  ruhunuzu katarak yaptığınız işler ise, size maksimum kazanç sağlayacak. Kendinizle ilgili fiziksel yenilikler yapabilirsiniz. Venüs sizin burcunuzdan önümüzdeki hafta itibariyle çıkacak bu yüzden  fiziksel değişiklikler adına kuaförünüze gidip rahatlıkla saçınızı boyatabilirsiniz. Zihinsel olarak ise kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Merkür'ün Balık Burcu’na geçişi, kafanızı toparlayamamanıza sebep verecek. Yazarak çalışmanız gereken bir dönem olacak.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar güneş tutulması sizin burcunuzda gerçekleşiyor. En radikal değişim sizde olurken, kendinizde yapmak istediğiniz değişiklikler, geçmişte sizi yaralayan konular ve değiştirmek zorunda kaldığınız özellikleriniz ön planda çıkacak. Özellikle geçtiğimiz Eylül ayında kapanmamış defterler geri dönecek. Sizin için küçük hedefler belirleyerek harekete geçme zamanı diyebiliriz. İç sesiniz, duygusal tarafınıza ön planda olacak fakat kararlarınızı mantık doğrultusunda vermeniz gereken bir süreçken küçük seyahat planları size iyi gelecek.

Facebook Google plus Instagram Twitter