Reklam
Temiz Magazin
09 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'ın 7 Mayıs haftası yorumları ve burcunuzun yorumları

Astroloji
06 Mayıs 2018
Astrolog Sema Sidar'ın 7 Mayıs haftası yorumları ve burcunuzun yorumları

 

Sevgili Temiz Magazin okuyucularım; hepinize mutlu bir hafta olsun diliyorum... 

Bana ulaşmak için sosyal medya adreslerimi, yazımın hemen altına bırakacağım...

Hemen gökyüzünde bu hafta neler olacak, neler yaşanacak, bize etkisi nasıl olacak bakalım.

HAFTAYA, ALGILARIMIZI AÇACAK ENERJİLERLE BAŞLAYACAĞIZ

Haftaya algımızı açacak, vizyon katacak "kare açılar"la başlıyoruz.

İlk olarak  Neptün; (hayal ve hayal  kırıklıklarını temsil eden gezegen), Venüs; (aşk, sevgi gezegeni)  ile  zorlu bir açı (kare açı) gerçekleştirecek.

İŞTE NEPTÜN VE VENÜS'ÜN ETKİLERİ

Neptün ve Venüs'ün etkilerinden kaynaklı olarak; sevgide, aşkta kendi içimizde bir hayal dünyası yaratabiliriz. 

Partnerimizden beklentilerimiz artabilir, devamında da hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir.

Gerçekçi olmak, hayallerimizi doğru yönlendirmek önemli!

Hayatımızda sözü geçen bayan figürleri ile problem yaşayabiliriz, beklentilerimiz artabilir.

BU HAFTA AMELİYAT OLACAKLAR DİKKAT

Diğer yandan bu hafta operasyon geçirecekseniz, anesteziye  dikkat etmelisiniz, vücudunuz farklı bir reaksiyon verebilir! Cuma’ya kadar operasyonlarda bu risk devam ediyor.

BU HAFTA "SU" TÜKETİMİ ÖNEMLİ!

Bu hafta su tüketimlerimizi arttırmalıyız, vücudumuz ödem tutmaya yatkın olacak. 

Daha kabus odaklı rüyalar görülebilir, uyku düzeninizde sıkıntılar olabilir. 

Bu doğrultuda gün içindeki kafein kullanımlarınızda da kontrolleri elden bırakmamalısınız.

HAFTANIN DİĞER ETKİSİ MERKÜR VE PLUTO ARASINDA YAŞANACAK!

Geldik diğer bir kare açımıza Merkür; (iletişim, haberleşme, zihin gezegeni) Pluto; (yıkım ve dönüşüm gezegeni) ile bu zorlu etkileşimi gerçekleştiriyor.

Aniden verdiğimiz kararların bize dezavantajı olacak, iletişim kurduğumuz insanlar tarafından doğru anlaşılmak zor olabilir.

İlişkilerde hep parasal konuşmalar öne çıkabilir.

Bu hafta eğer zam istemeyi düşünüyorsanız hiç uygun bir süreç değil altını çizmek isterim.

Pluto’nun olduğu yerde dönüşüm muhakkak vardır, bu hafta sözel olarak kurduğumuz iletişimler bize ders verecek etkilere sahip.

Bol bol nasihat dinleyip, güvendiğiniz insanların fikirlerinden faydalanabilirsiniz. İki kere düşünerek karar verilecek ve her aklımıza geleni söylememiz gereken etkilerin olduğu bir hafta.

GÜNEŞ, JÜPİTER İLE KARŞIT AÇI OLUŞTURACAK 

Haftanın diğer bir etkisi ise kimliğimizi, kim olduğumuzu simgeleyen gezegen Güneş, Jüpiter;şans,bolluk, bereket gezegeni  ile karşıt açı  oluşturacak.  

Elde etmek istediklerimiz için daha fazla gayret sarf etmemiz gerekebilir.

Yine kazançlarımız beklentilerimizi karşılamayabilir.  

Bireysel hareket etmek kazanç sağlamayabilir, iş girişimlerinizde referans alabilirsiniz, aracı kullanabilirsiniz.

PARA KAYIPLARINA DİKKAT!

14 Mayıs’a kadar maddi konulardaki girişimlerinizde, alım-satım ilgili konularında parasal kayıplar yaşanabilir. Değerinden daha aza gidebilir. Bu etkiden dolayı bu hafta yatırım yapmak, ev satmak araba satmak için olumlu etkiler yok! O yüzden maddi konularda beklentilerinizi azaltmak, haftayı daha rahat geçirmeniz için destekleyici olacak.

HAFTANIN EN ÖNEMLİ ETKİSİ 13 MAYIS'DA!

MERKÜR, BOĞA BURCU'NA GEÇECEK!

Geldik haftanın son ve en önemli etkisine, 13 Mayıs’ta (iletişim, haberleşme gezegeni) Merkür, Boğa Burcu'na geçecek.

Merkür ve Boğa Burcu'nun etkisi, konuşmalar ve iletişimde güven dönemini başlatacak.

Artık zihnimiz  daha yavaş ve sakin çalışacak. 

Özellikle para ile ilgili hesaplarda başarılı olmak, güven çok önemli olacak.

İletişimde  sadakat kazanacak, verdiğimiz sözleri tutmak için güzel bir gayret içinde olacağız.

Merkür, Boğa Burcu'nda iken  daha kararlı olur, sabırlı oluruz.

Tahammül gücümüz yüksek olur.

Kurduğumuz cümleler ve olaylara karşı verdiğimiz tepkiler  oldukça rahat ve güven odaklıdır.

Konuşmalarımızda bir estetik bir güzellik vardır, yine bu dönemde fikirlerimiz  sabit olabilir, kolay kolay değişmez.  

30 Mayıs’a kadar devam edecek bu etkiyle beraber hayatınızda kurduğunuz iletişimde önemli şey güven ve istikrar olacak.

Bildiklerimizi ve zihnimizdekileri hayata yansıtabilme ve  uygulayabilme adına fırsatlar bulacağız.

Bakalım tüm bu etkiler burçları nasıl etkiliyor.

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya maddi konulardaki problemlerle başlayabilirsiniz, geçtiğimiz haftalardaki fırsatlar maalesef bu hafta sizinle değil. Harcamalarınızda partnerinizin ve ailenizin ihtiyaçlarından kaynaklı bir artış söz konusu olacak, ayın sonuna kadar sizi yorabilecek bir etki bu. Maddi çıkarlarınızı da düşünmeniz ve düzenlemeniz gerekecek. Diğer yandan hastalıklar adına da risk altındasınız. Özellikle ayaklarla ilgili sıkıntılar bu hafta sizi yorabilir rahat ayakkabı giymeye çok dikkat etmelisiniz. Vücudunuz ödem tutmaya yatkın, su tüketiminizi arttırmalısınız. Cuma gününden sonra ise maddi konularda fırsatlar oluşmaya başlayacak daha fazla konuşmak, iletişim olarak kendinizi öne çıkartmamız şart. Merkür’ün Boğa Burcu'na geçmesi size destek verecek.

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Sevgili Boğalar, bu hafta kalabalık arkadaş gruplarında güvenle alakalı bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Popülerliğiniz arttığı için çok yakın arkadaşlarınız bile olsa size istediğiniz tepkileri vermeyebilirler. Burcunuzda bulunan Güneş, karşıt burcunuzdaki Jüpiter ile  etkileşim halinde olacak, bu zor etki sizi özellikle ikili ilişkiler, evlilik, ortaklıklardan gelen maddi kayıplara, yorgunluklara ve sıkıntılara sebebiyet verecek. Enerjinizi kendinize kullanmanız gerekebilir, yine ortaklaşa girişiminiz varsa, maddi konulardaki fırsatları kendi çıkarlarınız doğrultusunda düzenlemelisiniz. Hafta sonu ile beraber iletişim gezegeni Merkür burcunuza geçiyor, kendinizi öne çıkartabileceğiniz oluşumlar ve etkileşimler söz konusu olacak, "ben" diyebilmelisiniz.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, bu hafta sizin için biraz zorlu olacak, ruhsal anlamda ne istediğinizi bilmek, hedeflerinizi belirlemek adına kararsız kalabilirsiniz. Kariyer ile  ilgili fırsatlar gelse de doğru adımlar atmak adına garantici bir tavır sergilemelisiniz çünkü görünen olayların görünmeyen yüzleri olabilir. Beklediğiniz gibi olmayabilir karşılaştığınız fırsatlar. Özellikle kariyer, iş ortamı, iş arkadaşlarınızda temkinli olmalısınız. Güneş-Jüpiter karşıtlığı da yine bu alandaki konuları ön plana çıkartacak. Başkalarının gereksiz yüklerini ve iş mesailerini yüklenmeyin. Hastalıklarda genital bölge ile ilgili rahatsızlıklar sizi zorlayabilir. Hafta içinde ise çabuk yorulabilirsiniz, takviye gıdalar alabilirsiniz. Merkür’ün Boğa Burcu'na geçmesi de “güven” kelimesini sorgulamanıza sebebiyet verecek.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, bu hafta sizin  için "uzun yolculuklar"  haftası. fakat gideceğiniz yerlerde gıda zehirlenmelerine yatkınsınız, yolculuktan kaynaklı sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz.  Kalabalık arkadaş gruplarıyla katıldığınız davetlerde de   yediğiniz yemeklere karşı dikkatli olmalısınız. Vücudunuz yine ödem tutmaya yatkın, sizde su tüketimlerinize  özen göstermelisiniz. Böylece daha rahat bir hafta geçirirsiniz. Jüpiter-güneş karşıtlığı  aşk ilişkilerinden kaynaklı, arkadaş gruplarında problem yaşamanıza sebep olacak.  Partnerinizle sosyalleşmek istediğiniz zaman ve ondan istediğiniz tepkiyi ve ilgiliyi bulamayabilirsiniz.  Merkür, Boğa burcuna geçmesiyle beraberce büyük işlere, büyük projelere imza atmak için size şans verecek.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, maddi konularda beklediğiniz haberler ve destek varsa, bu hafta  hayal kırıklığı olabilir. Özellikle başkasının finans kaynaklarından yararlandığınız işlerde daha gerçekçi ve daha radikal adımlar atmalısınız. Kariyerinizle ile ilgili konularda ailenizden destek bekleyeceğiniz durumlarda ise bireysel hareket etmek zorunda kalabilirsiniz. Sizin için haftanın konusu her anlamda kariyer, iş ve iş bağlantıları olacak. Malesef aile içindeki huzursuzluklar çarşamba gününden itibaren sizin çalışma performansınızı düşürebilir. Fakat cuma günü ile beraber bu problemleri çözebileceksiniz.  Merkür’ün Boğa burcuna geçmesinin verdiği destekle güvenilir adımlar ve hamleler gerçekleştirebileceksiniz. Yine ev içindeki tadilat ve tamirat durumları sizi yorabilir.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya eğitim konularındaki fırsatlarla başlıyorsunuz. Kendinizi geliştirebileceğiniz yurtdışı  bağlantılı işler, projeler, ihracat ve ithalat ile ilgili konular hayatınıza bir şekilde yansıyacak. Sıkıntı yaşayabileceğiniz konu ise evliliğiniz. Burada, eşinizden istediğiniz desteği  göremeyebilirsiniz bu da evliliğinizde problem yaşamınıza sebebiyet verebilir. Diğer yandan kardeşlerinizle ilgili konularda da maalesef Jüpiter- Güneş  karşıtlığının etkilerini göreceksiniz, beklentilerinizi karşılayamayabilir. Bireysel olarak yol almak zorunda kalabilirsiniz, cuma gününden itibaren problemleri  giderebileceksiniz, sürpriz bir seyahate  gidebilirsiniz, yolculuk enerjiniz çok aktif, ayrıca gideceğiniz her yolculukta maddi olarak size kazanç sağlayacak, bu yüzden değerlendirmenizde fayda var.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, sizi zorlayacak konu krediler, ödemeler ve borçlar. Çok fazla bu konulara takılabilir ve bu alanda revizyon yapmak adına daha yanlış seçimler yapabilirsiniz. Mesai saatlerinizi güncelleyerek, iş ortamınızdaki  beklentilerinizi netleştirerek bu hamleyi yapabilirsiniz. Diğer yandan Jüpiter- Güneş  karşıtlığı sizi tamamen para konularında etkileyecek. Başkalarının finans kaynakları, krediler, ödemeler derken kendi imkanlarımızın daha düşük bir duruma geçmesine sebebiyet verebilirsiniz. Daha kalıcı çözümler bulmak bu konuda stratejik davranmak zorunda olabilirsiniz. Cuma gününden itibaren bu fırsatı bulabileceksiniz. Yine cumadan gününden sonra maddi konularda, kime güvenebileceğinizi anlayacağınız bir sürece başlayacaksınız.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, sizin için haftanın konusu "ikili ilişkiler ve evlilikler." Bu konuda çok fazla halletmeniz gereken konu ve problem olabilir. İlişkinizdeki aşkı sorgulayabilirsiniz! Aklınızı karıştıran diğer bir insandan dolayı da yanlış hamleler yapabilirsiniz. Hayatınızdaki insana farkında olmadan daha farklı sıfatlar ve görevler yükleyebilirsiniz. Bu alandaki hayal kırıklıklarına karşı dikkatli olmalısınız. Diğer yandan burcunuzda bulunan Jüpiter, karşıt burcunuzdaki güneş ile zorlayıcı bir açı gerçekleştiriyor. Bu etkileşimden dolayı kendiniz hareket mi etmelisiniz,  yoksa ortaklaşa girişimlerde mi bulunmalısınız; biraz soru işareti içerecek durumlarla karşı karşıyasınız. Merkür’ün karşıt burcunuzda olmasından dolayı daha fazla ortaklaşa işlerde destek var,  cuma gününden itibaren bu problemi çözebilirsiniz.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, sağlıkla ilgili konular, bu  hafta sizi zorlayacak! Fazla mesai saatleri, artan iş yükü, iş arkadaşları ile olan durumları revize etmek adına daha fazla efor sarf edip, sağlığınızdan da olabilirsiniz. İş yükünden kaynaklı ruhsal açıdan bunalma durumunuz olabilir. Evinizdeki  su tesisatında  problem sizi bunaltabilir. Evinizin içindeki minik bir tadilat ve tamirat durumu ile karşılaşabilirsiniz. Jüpiter-güneş  karşıtlığı ise sizin kendi dünyanıza dönmenize, evden çıkmamanıza ve zor hareket etmenize sebebiyet verecek. Fakat cuma gününden itibaren iş arkadaşlarınızla gerçekleştireceğiniz organizasyonlar, üzerinizdeki yorgunluğu alacak ve daha rahat güzel bir enerji ile olmanıza destek verecek.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftanın konusu  ikili ilişkiler, aşk, hobileriniz ve çocuklarınız olacak. Bu  konu başlıklarında  beklentilerinizin dışında gelişebilir süreçler, hayal kırıkları yaşayabilirsiniz. Partneriniz ve  arkadaş ortamlarınızın arasında bir seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu  ilişkinize negatif yansıyabilir. Jüpiter- güneş karşıtlığı sizi aşk, ilişkileriniz ve sosyal gruplar arasında etkileyecek. Cuma gününden itibaren bu sorunu çözebileceksiniz. Daha çok partnerinizin  etrafında kuracağınız bir düzen ile onun gönlünü  alabileceksiniz. Ayrıca hafta sonu ile beraber çocuğunuz ile ilgili mali konular öne çıkabilir, onun giderleri için daha fazla çaba harcayabilirsiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, bu haftanın en önemli konusu ev ortamınızın içindeki düzen olacak. Eviniz ile alakalı yeni başlangıçlar, aileniz için düzen kurma adına önemli süreçler yakalayabileceksiniz. Maddi konularda ise aileden destek almak istediğiniz, para almak istediğiniz konular varsa, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Maddi konularda kendinizi öne çıkarmanız önemli olacak, bireysel olarak davranmanız gereken etkiler söz konusu. Haftanın zor etkilerinden Güneş- Jüpiter karşıtlığı ise kariyer ortamında etkileyecek. Bu hafta biraz evden çıkmak istemeyeceksiniz, bu çalışma performansınızı da etkileyecek. Cuma gününden itibaren bu problemi çözebileceksiniz, evde kendinize zaman ayırabileceğiniz bir süreç başlayacak. Taşınmak ev değiştirmek veya ev almak istiyorsanız 15 Mayıs’tan sonraki güzel etkileri değerlendirebilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Balıklar Kovalar:

Balıklar, haftanın sizin için önemli konusu kısa yolculuklar, seyahat ve kardeşlerinizle ilgili konular olacak. Bu konu başlıklarında daha gerçekçi hamleler yapmalısınız. Gideceğiniz yolculuklar size iyi gelirken, kardeşlerinizden  gördüğünüz destekle, problemlerinizi çözebileceksiniz. Burcunuzda bulunan Neptün’ün zorlu açılarından dolayı, yorgun hissedebileceksiniz. Su tüketimleriniz çok önemli, bağımlılıklarınıza dikkat etmelisiniz. Kullanacağınız ilaçların yan etkilerine dikkat etmelisiniz. Jüpiter-Güneş  karşıtlığı  yolculuklarda ve  eğitim ile ilgili konularda sizi zorlayacak. Fırsat niteliğinde beklediğiniz bir eğitim programı varsa problem olabilir. Cuma gününden itibaren problemleri çözebileceksiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Sema Sidar
Astrolog
Ankara
Astroloji
burçlar
gezegenler
merkür
jüpiter
boğa burcu
satürn
pluto
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti
kare açı

Facebook Google plus Instagram Twitter