Temiz Magazin
18 Mayıs 2024

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'ın Nisan kehanetleri çok yorucu. Ünlü Astrolog savaş ve deprem enerjisine dikkat çekiyor!

Astroloji
14 Nisan 2024
Astrolog Sema Sidar'ın Nisan kehanetleri çok yorucu. Ünlü Astrolog savaş ve deprem enerjisine dikkat çekiyor!

ASTROLOG SEMA SİDAR'LA

15 Nisan Haftasının Astroloji Gündemi

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, hepimiz için sakin bir hafta olmasını diliyorum. Zira, gökyüzü kazan kaldırıyor. Olumlu gibi gözüken ama yaptırımları ağır gezegen etkileşimlerimiz var. Dünya düzeni yeniden kurulacak. Kartlar yeniden dağıtılacak.

20 ve 21 Nisan’da kesinleşecek açıları hafta başından beri hissetmeye başlasak da tam olarak algılamamız Cuma günü itibari ile olacak. Hafta başında dünya gündeminden ziyade özel hayatımızda eski defterlerle uğraşacağız. 19 Nisan’a kadar eski ilişkiler, eski iş, eski arkadaşlar bunlarla ilgili yeni dönemde hayatımızda olup olmamasına dair radikal kararlar alabiliriz. Bize iyi gelmeyen insanları fark edip, daha çok duygularımıza göre karar vereceğiz.

YENİ KARARLARA DİKKAT: MERKÜR RETRO'DA

İlk olarak 19 Nisan’da Merkür, iletişim gezegeni ile Venüs; aşk, ilişki, gezegeni kavuşum halinde olacak. Hafta başında yaşadığımız ilişkilerle ilgili konular için karar almak kendimizi düşünmek adına destek verecek. Aşk hayatımız hareketlenebilir çok fazla insanla tanışabiliriz. Fakat Merkür’ün retro olduğu için alacağımız kararların kalıcı olmayacağını bir süre aslında bizi motive edeceğine ama devamında destek sağlamayacağını belirtmek isterim. Bu yüzden zihnimizde yarattığımız dünyayla ya da motive eden enerjinin uzun vadeli olmayacağını bilerek ilerlemek faydalı olur. Bu etkiden dolayı oldukça tez canlı olup, hızlı hareket etmek istediğimiz için sakarlıklara açığız, yine bu etkiden kaynaklı sıcak içeceklerden kaynaklı dilimizi yakma, ateşte elimizi yakmamaya dikkat edelim. 22 Nisan’a kadar nakit para akışında alım satım işlerinde minik bir hareketlilik olsa da risk içeren hamlelerden uzak durmalıyız.

GÜNEŞ BOĞA BURCU'NA GEÇİYOR

RESMİ OLARAK BAHAR VE BOĞA BURÇLARININ DÖNEMİ BAŞLIYOR

19 Nisan ‘da ki bir diğer etkimiz Güneş; kimliğimizi, statümüzü temsil eden gezegen Boğa burcuna geçiyor. Bu haber baharın da müjdecisi olacak. Toprak iyice ısınıyor, çiçekler açıyor. Baharı iyice hissetmeye başlayacağımızın göstergesi, aynı zamanda Boğa burçlarının dönemi de başlıyor. 20 Mayıs’a kadar biz ise daha garantici olmak isteyeceğiz. Güven, duygusu her ortamda ilk aradığımız olacak. Konfor alanımızdan çıkmak istemeyeceğiz, kendi alanımızda olup Güven duyduğumuz insanlarla ilerlemek isteyeceğiz. Keyfimize çok düşkün olacağız, rahatımızı kolay kolay bozmayacağız. Maddi şeyler daha çok ilgimizi çekecek. Güneş Boğa burcunda iken, hayatımıza insanları zor alırken çıkartması da zor olur. Bir şeyler yanlış olsa bile onu değiştirmek kolay olmaz. İstikrarlı ve sonuç odaklı bir şekilde işlerimizi rayına sokacağız. Aidiyetle ilgili radikal kararlar almak isteyebiliriz. Ev düzeni, mutfak düzeni kurmak isteyebiliriz. İştahımız artabilir ve farkında olmadan çok yemek yiyebiliriz. Yemek yapmaya ilgi duyabiliriz. Adeta bir gurme olacağız, baharatlar yeni tatlar ilgilimizi çekecek. Sağlıkta ise bu boyun bölgemiz oldukça hassas olurken, boğazımıza düşkün olacağız. Her şeyin en iyisini en kalitelisini isteyebiliriz. Belirttiğim gibi konforumuza düşkün olacağız, harekete geçmek zorlaşırken, spora başlama gibi bir düşünceniz varsa bu dönemde istesek bile harekete geçmeyebiliriz. Bu yüzden kendinizi motive edecek bir şey bulup hareketsiz kaldığınız yerlerde destek alabilirsiniz.

21 NİSAN'A DİKKAT 

19 Nisan’daki bir diğer yetkimiz ise Jüpiter; şans, bolluk, bereket gezegeni ile Mars, mücadele gezegeni arasında güzel etkileşim olacak. Bu etki 20 Nisan’da Mars, Uranüs açısı ve benim korktuğum 21 Nisan’da gerçekleşecek, Jüpiter Uranüs kavuşumu yancılık edecek.

DÜNYAYI DEĞİŞTİREN ENERJİLER...

Çok fazla astrolojik terminoloji konuşup, kafanızı karıştırmak istemiyorum. Olumlu açılar zor enerjiye sahip gezegenlerle olunca, daha büyük dünyayı değiştiren etkileri yaşamımıza gelmesine sebep verecek. Kendi özelimizde mücadele etmek istediğimiz konularla ilgili daha şanslı olurken, teknolojiye düşkün bir hafta geçirebilirsiniz. Teknolojik gelişmelerle ilgili yenilenmek isteyebilirsiniz. 10 gün boyunca size ait olan için mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

MARS & URANÜS AÇISI

SAVAŞ ENERJİSİ, EKONOMİDE SARSINTI!

20 Nisan’da Mars, Uranüs ile açı yapacak. İki isyan gezegeni olumlu açı yapsa da belirttiğim gibi isyan bayrakları, savaş enerjileri, toprak savaşları, zenginlik gösterişleri, ekonomide sarsıntılar yavaş yavaş başlayacak. Toprak içindeki sıkışmışlığı dışarı çıkarmak isteyecek, yeniden başlamak isteyecek. Doğal afetleri, teknolojik savaşları ve su sıkıntılarını tetikleyecek. Bizde sıkıştığımız konularda gitmek isteyeceğiz ve duyguların içinde boğuşurken, kaçak dövüşebiliriz. Bildiğimiz gerçeklerle yüzleşmek ağır gelebilir. Çevremizde bir şeylerin kaybolduğunu görebiliriz. Maddi ve manevi kayıplar yaşayabiliriz.

Paramızı ne yapacağız, nasıl ilerleyeceğiz parayla ilgili durumlarda nasıl kararlar almalıyız bunalırken, maddi konularda tedirgin olacağız parayı dengelemek zor olacak. Bir yandan bir yerlere gitmek isteyip bir yandan hiçbir şey yapamayıp elimiz bağlı kalmış hissedebiliriz. Yaşadığımız her olayı her tecrübeyi deneyim olarak hayatımıza almalıyız. Yapılacak en iyi şey bağımlılıklarımızla yüzleşmek ve bizden götürdüklerini anlayıp kendi geleceğimiz için harekete geçmek, her türlü bağımlılığınız olabilir. Uykudan, kafeine, alkole, ilişkilere kadar dengeyi kurmak dengede olmak çok önemli olacak. Ve abartıya meyilli olacağımız için mantıklı ilerlemekte fayda var. 27 Nisan’a kadar bu açının etkileri devam edecek.

ZOR GÜN: 21 NİSAN

DEPREM DÜNYAYI YORACAK

Geldik zor güne 21 Nisan’da oldukça sıkıntılı açılar var.  İlk olarak Jüpiter ve Uranüs el birliği yapacak. Bu birliktelik maalesef dünyada topraklarla, sınırlarla ilgili dengeleri değiştirecek bir etki. Boğa burcunda gerçekleşeceği için toprak, zenginlikler, satılabilir mallar, değerli yer altı zenginlikleri, ekonomi, para piyasası, parayla ilgili yenilikler, değişiklikler, altın, borsayı tetikleyecek. Tüm bu konularda her an ani değişimler yaşayabiliriz. İlk önce zorlukları yaşayıp, sonra dengeye geleceğiz. Tabi bu çok da kolay olmayacak. Jüpiter- Uranüs kavuşumu Boğa burcunda en son 1941’de gerçekleşip, ikinci Dünya Savaşı’nı başlatan güçte karşımıza geldi,  tabii aynı gökyüzü yok hatta bir tık daha duygusal enerjiler var. Ama yine de Güneş tutulması ile 3. Dünya savaşının ayak seslerini duyacağız. Dini temalarda savaşların içinde yer alacak. Toprak da bu zor enerjileri tutmak istemediği için deprem de dünyayı yoracak.

Dünya ekonomisinde yeni paralar, yer altı zenginlikleri adına yeni gelişmeler olabilir. Herkes kendi gücünü göstermek isteyecek. Mayıs ayının ortasına kadar bu etkinin yansımalarını yaşayacağız. Güçlü bir enerji biz deneyimlerimizi kesinlikle geri planda tutmamalıyız, her tecrübemizi gözümüz açık hayatımıza aktarmalıyız. Yoksa ağır faturaları maddi manevi ödemek zorunda kalırız. Konfor alanımızdan çıkmak zorundayız, doğru bildiğimizi değiştirmek zorundayız ki bu süreci güzel yönetebilelim. Umarım ülkemiz ve dünya için de hayırlara vesile olur. Ülkemizin zenginlikleri daha çok başka ülkelerin gözüne batmaya başlayacak.  Bir şeylerin içine çekilmeye çalışacağız, umarım çekilmeyiz.

Haftanın kapanışını başka bir zor etki ile yapıyoruz. 21 Nisan’da Güneş, Plüton inatlaşması var. Yine güç savaşlarını tetiklerken, özgürlükler kısıtlanabilir. Ayrı fikirlerde olan insanların birbirine saygı göstermemesi olabilir. Çalıştığımız yerde özellikle fikir ayrılıklarına insanlar arasındaki güç savaşlarına dikkat etmeliyiz. İnsanların ne düşündüğünü dikkate almalıyız, inatlaşmalardan uzak durmalıyız. 26 Nisan’a kadar zihnimize odaklanma da problem yaşıyorsak, taşıyabileceğimiz sorumluluklar almalıyız. İnternet şifrelerimize, bankacılık işlemlerimizde, online alışverişlerimizde dikkatli olmalıyız. Havadar yerlerde bulunmalıyız, nefes ile ilgili sıkıntılarımız artabilir.

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN İNSTAGRAM PROFİLİ İÇİN TIKLAYIN