Temiz Magazin
09 Aralık 2023

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'la 23 Ocak Haftasının Astroloji Gündemi

Astroloji
22 Ocak 2023
Astrolog Sema Sidar'la 23 Ocak Haftasının Astroloji Gündemi

 

Astrolog Sema Sidar'la 23 Ocak Haftasının Astroloji Gündemi

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, pamuk gibi bir haftaya başlıyoruz. Bizi yumuşacık enerjiyle sarıp sarmalayacak. Zekamızı kullanırken, kalbimizi romantizm ve aşk ile dolduracağız.

Sendromsuz haftada Pazartesi sendromu da yaşamayacağız... 

Haftanın başlangıcı ise oldukça hareketli, pazartesiye üç etki ile başlıyoruz. Doğal olarak sendromsuz haftada pazartesi sendromu yaşayacak vaktimiz olmayacak.

Beklediğimiz haberler gelebilir, kadersel seçimler yapabiliriz...

İlk olarak Merkür; iletişim, haberleşme, zihin gezegeni ile Kuzey Ay düğümü dediğimiz gerçekleştirmemiz gereken görevlerimizi temsil eden karma noktasıyla çok olumlu bir açı yapacak. Bu açıyla beraber beklediğimiz haberler gelebilir ve kadersel seçimler yapabiliriz.

25 Ocak'a kadar tanıştığımız insanlar bizim için çok önemli, iş bitirici, kaderimizde, geleceğimiz de önemli rol oynayan insanlar olabilir.  

Haftanın ilk 2 gününde hiçbir şey tesadüf olmayacak

Haftanın ilk iki gününde hiçbir şey tesadüf olmayacak. Dikkat etmemiz gereken kısmı ise sabit fikirlilik olurken, maddi konularda direnme beklediğimiz haberlerin gelmemesine neden olur. Ayrıca konfor alanımızdan çıkmazsak, bekleme enerjisine geçersek kayıplar yaşarız. Muhakkak harekete geçmeli birden fazla alternatif seçeneğe odaklanmalıyız. Tek bir yerde kalmamalıyız ki süreç lehimize işlesin.

Para biriktirmek, parayla ilgili önemli konuşmaları gerçekleştirmek için oldukça olumlu bir etki, ilk etapta bir şeyler bizim için tam olmayacakmış gibi gözükse de zorlamalıyız. Gerekirse birden fazla kez hamle yapmalıyız. Bu etki önemli kararları almak ve konuşmaları gerçekleştirmek için gayet uygun.

Maddi konularda istediklerimizi yapmak için olumlu etkiler olacak...

23 Ocak’ta ki bir diğer etkimiz ise Venüs; aşk, ilişki, sevgi, sanat gezegeni ile Satürn; sorumluluk gezegeni arasındaki iş birliği olacak. İki gezegen yan yana geldiğinde biraz manipülatif enerji doğurur. Fakat Kova burcunda kavuşum açısı gerçekleşeceği için hem düşünce özgürlüğünü harekete geçirecek hem de sorumluluk almak istemezken sorumluluk almak için farkındalık sağlayacak. Bu etki ile maddi konulardaki isteklerimizi yapmak ve parasal taleplerimiz için olumlu olurken, ilişkilerde karşımızdaki insana saygı göstermediğimiz zaman bitme noktasına gelebilir.

Aslında Satürn ilişkiye sorumluk katmak isterken, Venüs’ün kova burcundaki sorumluluktan kaçan tavrı ilişkinin gelgit yaşamasına sebebiyet verecek. 27 Ocak’a kadar belirttiğim görünümleri yaşarken, ilişkilerde alanımızı korumak, ne istediğimizi bilmek ama bunu karşımızdaki insana kırmadan anlatmak çok kazanç sağlayacak. Venüs, Satürn kavuşumu ile yaratıcılığımızı kullanabiliriz.

Yaşça büyük otorite figürlerinden, yeni tecrübeler deneyimler kazanabiliriz. Farklı fikirlerdeki insanlarla akıllı davranarak muazzam işler yapabiliriz. Ama inatlaşma sabit fikirlilik yine bu etkinin negatif çalışmasına sebebiyet verecek.

23 Ocak’taki son etki ise Uranüs; sınır ve sıra dışı olayları temsil eden gezegenin geri hareketini sonlandırmak için durağan konuma geçmesi olacak. Daha kalıcı adımlar atma, taşınma, yer değiştirme, ev alma ile ilgili yapmak istediğimiz hamleler için uygun koşullar oluşurken, 24 Ocak gece yarısı ileri pozisyonda olacağı için, istediğimiz adımları atmak için 25 Ocak itibari ile uygun koşullar oluşacak. Fakat 23 ve 24’ü gece yarısına kadar olan sürede toprakla ilgili zorlu haberler alabiliriz, minik deprem haberleri, selden kaynaklı toprak kaymaları haberleri gelebilir. Elektronik eşyalarımız bozulabilir. Çok zaiyat vermeyecek ama biz kontrolü elden bırakmayalım.

Haftanın en güzel etkilerinden bir tanesi ise 25 Ocak‘ta gerçekleşecek Güneş; kimliğimizi, kişiliğimizi temsil eden gezegen ile Jüpiter; şans, bolluk, bereket gezegeni çok güzel bir açı gerçekleştirecekler. Eğer retrolar bitti hala düzelemedim, kendimi iyi hissetmiyorum diyorsanız. Bu açı tam size göre hem özgürlüğümüzü ilan edeceğiz hem kafamız rahat olacak. Algılarımız açılacak. Hareket ettiğimiz süre zarfı içinde, hamle yaptığımızda fırsatlar bize gelecek. Enerjimiz yükselecek. Kendimizi iyi hissedeceğiz ve fırsatları hayatımıza geçirmek için doğru insanlar gelecek. Kendi isteklerimizi, fikirlerimizi gerçekleştirebileceğiz ve ruhsal olgunluğumuz artacak.

Daha pozitif ve daha enerjik olmak. Olumlu düşünmek bize iyi gelecek. İştahımız artabilir, bu konuda dikkatli olmalıyız. İşlerimize odaklanarak, bu kısmı yönetebiliriz.

Yine haftanın en güzel etkilerinden bir tanesi Venüs; aşk, ilişki, sevgi, sanat gezegenin 27 Ocak’ta Balık burcuna geçmesi. Bizi romantik bir moda sokarken, enerji olarak da aşka yönlendirecek. Uzun zamandır gökyüzünde aşk enerjileri yoktu daha mesafeliydik, özgürdük ama bu dönem bitti romantik, duygu yüklü ve empatik olacağız. Melankolik ilişkilerin içine çekilebiliriz ama gerçekten çok güzel bir etki ruhumuzu iyi gelecek. Buna ihtiyacımız vardı, Eros da işsiz kalmıştı oklarını hazırladı iş başı yapacak yeniden. Tabi ki Eros’a bu cesareti Venüs’ün Balık burcunda yücelmesi ve üçlü yöneticiliğe sahip olması verecek. Bu etkiyle beraber ilişkilerde şanslı burçlar tabii ki de başta Balıklar ve Başaklar sonra Akrepler ve Yengeçler olacak. Doya doya aşk dönemi.

Diğer yandan rüyalarımız artarken, sezgilerimiz güçlenecek. Ayrıca sanatsal konularda ilham perileri bizimle olacak. Hayatın her alanına empati yeteneği ve duygusal bakabilme, kendimizi sevebilme, insanları sevme yaratıcılığımızı kullanma adına yanımızda olacak. 20 Şubat ‘a kadar Venüs Balık burcunda olacak. Güzellik ve görsellikle ilgili değişiklikler yapmak istiyorsanız kesinlikle faydalanmalısınız. Sağlık açısından ayaklarımız hassaslaşırken, ayak bakımı ve refleksoloji için ideal zamanlar.

 

Haftanın kapanışını ise bir tık ciddi olmamız gereken bir açı ile yapıyoruz. 29 Ocak da Güneş ile Kuzey Ay Düğümü dediğimiz karma noktası kare açı yapacak. Bize farkındalık kazandıracağına inanıyorum. Bazen bırakmamız gitmemiz gereken noktayı kaçırırız ve bazı bedeller öderiz. Sadece bu anlamda bizi zorlayacak. Onun dışında bize çok destek oluşturacak. Çünkü gitmemiz gereken noktayı ileriyi görebileceğiz, gerçekleştirmemiz gerekenleri anlayacağız. Birazcık ders niteliğinde olacak. 31 Ocağa kadar devam edecek. Ruhumuzu yaralasa da devamında bize mükafatları gelecek. Kesinlikle sabit fikirli olmamalı, inatlaşmamalı yeniliklere açık olmalıyız ki ödülleri bize gelsin.