Temiz Magazin
13 Ağustos 2022

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'la yeni hafta: Maddi konular başta olmak üzere ummadığımız değişiklikler yaşanacak!

Astroloji
31 Temmuz 2022
Astrolog Sema Sidar'la yeni hafta: Maddi konular başta olmak üzere ummadığımız değişiklikler yaşanacak!

Astrolog Sema Sidar'la 1 Ağustos Haftasının Astroloji Gündemi

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, harika bir ay ve hafta diliyorum. Oldukça güzel bir haftaya başlıyoruz. Geçen hafta üzerimizde olan kasvet bulutlarını bu hafta önemli açılar ve güzel etkilerle üzerimizden atacağız. Gökyüzü tepemizden, soldan sağa, yukarıda aşağıya aşk ile donatacak. Sadece dikkat etmemiz değişim rüzgârları eserken, rüzgâra kafa tutmamak olacak. Onun dışında gayet rahat bir hafta.

İlk olarak 1 Ağustos ‘ta şans, bolluk bereket gezegeni Jüpiter ile Güneş arasındaki muazzam güzel açı ile başlıyoruz. Bireysel anlamda yola çıktığımız her noktada rahat hareket edeceğimizi gösterirken, Jüpiter geri harekette bu etkiyi yaptığı için mayıs ayından bu yana yapamadığınız işlerimizi tamamlamak, yarım bıraktığınız projeleri değerlendirmek, kendi kişisel gelişimimize yönelmek. Spora başlamak, hareket enerjisini hayatımıza geçirmek ve değişim adına ne istiyorsak yol almak için çok ideal. 6 Ağustos’a kadar devam ederken, kilo vermek diyete başlamak. Yarım bıraktığımız bir eğitime katılmak. Sahne, tiyatro, dansla ilgili gitmek istediğiniz bir kurs varsa değerlendirmek için oldukça güzel. Bu etki kalp ve kalp damar rahatsızlıkları tetikleyebileceği için aşırı sıcakta durmamaya damar sağlığımıza dikkat etmememiz gerekiyor.

BU ETKİ ÇOK ÖNEMLİ

UMMADIĞIMIZ DEĞİŞİKLİKLERİN İÇİNDE OLACAĞIZ

DOĞAL AFETLER DE TETİKLENECEK

2 Ağustos ‘ta ise geçen hafta biraz bahsettiğim çok önemli bir etkimiz var. Mars; mücadele gezegeni, Kuzey Ay düğümü dediğimiz hayatta görev olarak seçtiğimiz, gerçekleştirmemiz gereken görevleri temsil eden karma noktamız ile kavuşumda olacak. Yine aynı gün Mars, Uranüs; sınır ve sıra dışılığı temsil eden gezegen ile de kavuşum olacak. Geçen hafta bahsetmiştim, Mars, Kuzey Ay Düğümü, Uranüs kavuşumunun yarattığı Stelyum açı kalıbını Mars tetikleyecek. Maddi konular başta olmak üzere ummadığımız değişikliklerin içinde yer alırken, geride bıraktığımız mayıs ayında karar verip, hamle yaptığımız olayların dönüşleri, yine 2021 Kasım ayında yaşadığımız olaylar hepsi teker teker önümüze gelebilir. Yer ve lokasyon değişimi, taşınma, parayla ilgili yatırım yapma, ev alma, düzen kurma adına çok değişimler yaşayabiliriz. Bu etki doğal afetleri beklenmedik olayları tetikleyecek. Borsa ve para piyasaları adına da olumlu değişimler olabilir.

10 Ağustos’a kadar devam eden bu etki ile güçlü olmak, güç göstergesinde bulunmak, hayatımızın standartını bir düzene oturtturmak ve en önemlisi gelirlerinizi arttırmak için harekete geçmeli güvenmediğiniz hiç kimse ile bir işe kalkışmamalı ve gerçekten akışta kalmalıyız.

Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni ise 3 Ağustos ‘ta bu üçlüye çok önemli güzel bir açı yapacak. (Kuzey Ay düğümü, Mars, Uranüs kavuşumuna) Güzellik, görsellik, ilişkiler, aşk, estetik adına çok destekleyici ve etki olurken, bu dönemde yaşadığımız aşklar, tanıştığımız insanlar hayatımızın devam eden sürecinde bize büyük öğretiler adına destek verecek. Kime güvenip, kime güvenmeyeceğimizi seçmeliyiz. Bu etki sıra dışı ilişkileri, sıra dışı aşkları da hayatımıza yansıtırken, ilişkiler açısından da çok olumlu. Burada bitmesi gereken sürüncemede olan karar almamız gereken işler içinde bu etkiyi değerlendirebiliriz.

4 Ağustos ‘ta yine çok güzel bir etkimiz var. Merkür; iletişim, haberleşme gezegeni Başak burcuna geçecek, kendi yönettiği ve yüceldiği burçta bize iletişim alanında çok güzel bir şekilde hizmet verecek. Ve 26 Ağustos’a kadar Başak burcunda kalırken, konuşmalarımız ve zihnimiz başta olmak üzere hayatın her alanında detayların önem kazandığı, zamanı iyi programladığımız dönem başlayacak. Düzen gerektiren işlerimiz için bu süreci değerlendirebiliriz. Ayrıca sağlıkla alanında gerekli kontrolleri yapmak, angarya işleri yönetmek, çalıştığımız insanlarla daha iyi iletişim kurmak, insanlara yardım etmek, danışmanlık yapmak ve yardım odaklı iletişim oluşturmak için destek verirken, özellikle yazım işlerimiz bitirmeniz gereken ödevler, testler varsa rahatlıkla yapabilirsiniz. Sadece çok fazla detaylara takılmak gün içinde zihnimizi yorabilir. Dikkat etmemiz lazım.

Haftanın kapanışında 7 Ağustos’ta iki etkimiz var. İlki Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni ile Neptün; hayal ve hayal kırıklığını temsil eden gezegen ile çok güzel bir açı yapıyor. Aşk adına yine olumlu etki yaratırken, ilişkilerde hayallerimize kavuşabilme adına destek verirken, yaratıcılığımıza üst düzeye taşıyacak. Sezgilerimiz yol gösterici olacak. Uzun süreli bir ilişkiye başlayabilirsiniz. 11 Ağustos ‘a kadar devam eden bu etki bize çok iyi gelecek. Bir tık iştahımız artabilir.

7 Ağustos ‘ta ki son etkimiz ise biraz zorlu Mars, mücadele gezegeni ve Satürn, sorumluk ve ders gezegeni ile zorlu bir açı yapacak. İki kötücülün inatlaşması özellikle maddi konularla ilgili riskten uzak durmamız gerektiğini, borsa da ve döviz ile ilgili ani değişimler olabileceği gösterirken, güven duyduğumuz insanlar özgürlüğümüzü kısıtlayabilir. Mecburi yaptırımların içinde bırakabilir. Çok fazla sorumluluk almak zorunda kalabiliriz. Mecburi işler ve durumlar canımızı sıkabilir. Sorumluluk alıp, ders çıkartmak zorunda kalabiliriz. Zor etki 14 Ağustos’a kadar sürecek. Uçak kazalarını, ulaşım sorunlarını, doğal afetleri tetikleyici bir etki, umarım zararsız bir süreç olur.