Reklam
Temiz Magazin
03 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog ve Bilinçaltı Terapisti Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Koç Burcu, Merkür, Venüs ve Jüpiter enerjileri hayatımızı etkilemeye hazırlanıyor.

Astroloji
04 Mart 2018
Astrolog ve Bilinçaltı Terapisti Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Koç Burcu, Merkür, Venüs ve Jüpiter enerjileri hayatımızı etkilemeye hazırlanıyor.

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım;

Bu hafta gökyüzünde gezegenlerin burç değişimleri arka arkaya gerçekleşecek ve birde geri harekete başlayacak gezegenimiz mevcut...

Bakalım bu hafta bizi neler bekliyor.

MERKÜR, 6 MART'TA KOÇ BURCU'NA GEÇİYOR

İlk gezegen hareketimiz 6 Mart’ta Merkür (iletişim, haberleşme, konuşma, düşünme gezegeni) Koç Burcu'na geçecek.

23 MART'A KADAR ÖNEMLİ İŞLERİNİZİ VE PROJELERİNİZİ BAŞLATMAK İÇİN GİRİŞİMDE BULUNUN!

Merkür, 23 Mart’a kadar Koç Burcu'nda ileri hareketinde olacak.

23 Mart’tan sonra ise geri hareketine başlayacak.

Merkür'ün geri hareketini detaylı bir şekilde konuşacağız, ama yeri gelmişken bir kaç kelime söylemek istiyorum.

23 Mart’a kadar önemli işlerinizi ve projelerinizi başlatmak için lütfen girişimde bulunun!

Yazılarımı takip eden, astrolojiye meraklı okuyucularım çok iyi bilir, Merkür'ün retro dönemi yeni başlangıçlar için uygun değildir ki, Koç Burcu enerjisi ile geri hareketine  başlayacağı için ekstra dikkat etmemiz gerekebilir.

MERKÜR'ÜN KOÇ BURCU'NA GEÇMESİ BİZİ NASIL ETKİLEYECEK?

Gelelim Merkür'ün ve Koç Burcu'nun 23 Mart’a kadar bizi nasıl etkileyeceğine...

Enerjimizi konuşmamızla, iletişimimiz ve zihnimiz ile ortaya koyacağız.

Aniden gelişen işler, sürpriz planlar ve patavatsızlık enerjisi konuşmalarımıza yansıyacak. Bu direkt konuşmadan kaynaklanan bir patavatsızlık değil iken, aceleden kaynaklı bir patavatsızlık yani karşınızdaki insana merhaba demeden önce hemen amacımızı söyleyebiliriz.

Karşı tarafın taleplerini önemsemeyebilir, ne düşündüğünü bilmek istemeyebiliriz.

Özetle iletişim kurarken daha bencil hareketlerde bulunabiliriz.

Öte yandan ise öğreneceklerimizi daha kolay kavrayacağız, zihnimiz açık olacak. 

ZEKİ ve YARATICI OLACAĞIZ

Zeki, yaratıcı ve hızlı düşünüp hızlı cevap veren bir yapıda olacağız. Yaratıcılığımız yüksek olmasına rağmen çabuk sıkılabiliriz, birçok alanda yeni başlangıçlar yapıp, devamını getirmeyebiliriz.

Bu yüzden neyi ne kadar istediğinize karar verip bu doğrultuda girişimde bulmanız önemli!

Sabırsız olacağımız acele edeceğimiz bir süreç başladı.

Market sırasında ve trafikte yoğunluğunda beklemek her zamankinden daha zorlu etkileyebilir.

VENÜS DE KOÇ BURCU'NA GEÇECEK

7 Mart’ta ise Venüs de; (aşk, ilişki, sevgi, sanat gezegeni) Koç burcuna geçecek ve 31 Mart’a kadar bu burçta kalacak.

Venüs’ün Koç Burcu'na geçmesiyle beraber daha dinamik, daha enerjik bir yapıda olacağız...

Fakat bir ayrıntı mevcut Venüs, duygusal bir gezegendir, sevgiyi doya doya yaşamak ister, her yönüyle tam olarak ortaya koymak ister, bu yüzden Koç’un aceleci ve direkt tavrını sevmez, burada  zararlı yerleşimde görevini yerine getirir.

ROMANTİZİM YOK, SEVGİYİ ÇOK ÇABUK TÜKETECEĞİZ

Biz de bu süreçte sevgiyi yaşamamıza yansıtmak için acele edeceğiz ve maalesef çok romantizmin doruklarında olmayacağız,  çok  çabuk tüketeceğiz, "çok seviyorum" dediğimiz insandan  bir anda kendi ihtiyaçlarımız için vazgeçebiliriz.

Özellikle bayan erkek ilişkilerinde hızlı tüketimler olabilir, flört enerjisi çok yüksek olacak ve işin içine  cinsellik girebilir.

Yeni tanışacağınız insanlara güvenmeden önce, ilişkiye başlamadan önce iyice tanımanızı tavsiye ederim.

Hayatın enerjisi ve dinamizmi bizimle olacak, içimizde yaramaz bir çocuk olacak bu süreçte.

İçimizde baharı başlatacak bir enerji de diyebilirim.  

AŞK VE İLİŞKİLERDE ŞANSLI BURÇLAR:

31 Mart’a kadar aşk ve ilişkiler şanslı burçlar; Koçlar, Teraziler, Aslanlar ve Yaylar olacak.

Bu burçların aşk  her an kapısını çalabilir. Ama hızlı başlayan hızlı biten ilişkilere dikkat.

JÜPİTER, 9 MART'TA AKREP BURCU'NDE GERİ HAREKETİNE BAŞLAYACAK

Haftanın son hareket enerjisi ise Jüpiter’in 9 Mart itibariyle Akrep Burcu'nda geri harekete başlaması...

Gezegenler “geri” nin tam olarak sözlük anlamını yerine getirmezler aslında,  gezegen geri hareket etmez, sadece dünyadan bakıldığı zaman hızını yavaşlattığı için biz onu geri hareket ediyormuşuz gibi görürüz. Astrolojik tabiriyle "retro."

Gezegen, bu süreçte kendi özelliklerini hayatımıza yansıtamaz.

Jüpiter; (şans, bolluk, bereket, bilgelik gezegeni) büyümekten sorumludur.

Geri hareketi yaklaşık 120 gün civarı sürer ki, bu demektir ki 10 Temmuz’a kadar Jüpiter, retro da olacak.

Jüpiter’in geri hareketi Merkür’ün geri hareketi gibi başlangıçları negatif etkilemez, bize zorluk çıkartmaz.

Daha çok ruhsal bir genişleme, ruhsal bir arayış için, kendi iç dünyamızda bizi büyütmek için engelleyen neler varsa bunları görmek ve tecrübelerimizden ders çıkartmamıza neden olur.

Tabii ki burada deneyim kazanmak bizi yorabilir, ancak devamında bunun bizim faydamıza olduğunu anlayabiliriz. 

Büyümesini istediğimiz işlerde daha fazla efor sarf etmek zorunda kalabiliriz.

Karşımıza çıkan gizli kapaklı işlerin sayısı artabilir, ruhsal konular, spritüel enerjilere yönelebiliriz.

Stratejik olmayı hayat yaşattıkları ile önümüze getirebilir.

 
Haftanın enerjilerinin burçlara etkilerine bakalım:

Koçlar ve Yükselen Koçlar: Koçlar, gökyüzünde sizi döneminiz başladı, 20 Mart’tan sonra daha  vurgulanacak, şu an ise bu süreci Merkür ve Venüs’ün burcunuza geçmesi ile yaşıyorsunuz. Hem iletişimde hem de ilişkilerde ön plana çıkarken, başlangıç enerjiniz hareket enerjiniz oldukça yüksek olacak. "Ben" diyebildiğiniz zamanların hepsinde başarı sağlayabileceksiniz. Jüpiter retrosu ise sizi maddi konularda zorlayabilir, başkalarından elde ettiğiniz kazançlarınız adına daha fazla gayret göstermek zorunda kalabilirsiniz. Eşiniz ve ailenizden destek görüyorsunuz kendi kanatlarınızla uçma dönemi başladı diyebilirim. 10 Temmuz’a kadar kimse ile borç alışverişine girmemenizi tavsiye edebilirim.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar: Boğalar,  gökyüzünde aktif olmaya başlayan Koç burcu enerjileri sizi zor bir alandan etkiliyor, içiniz kıpırdasa bu enerji tam olarak sizi harekete geçirmeyebilir. Hayata bir tık negatif yönden bakabilir, bardağın boş tarafından görmek isteyebilirsiniz. Hareket etme isteğiniz olsa da bunu gerçekleştirmek biraz zaman alabilir. İş ortamı ve iş ortamındaki bağlantılarınızda ise çıkar ilişkileri öne çıkabilir bir tık dikkat etmenizde fayda var. Jüpiter ise karşıt burcunuzda geri harekette olacak, sizi ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarda  zorlayabilir. Burada çok fazla tecrübe edinebilirsiniz, tabiiki de bir insanın tecrübe edinmesi  için sıkıntılarla karşılaşabilir. Bunu göz ardı etmeden kontrollü bir şekilde yol almalısınız.

 

İkizler ve Yükselen İkizler: İkizler, Merkür ve Venüs’ün Koç burcuna geçmesi sizi kalabalık gruplar, sosyal topluluklar, arkadaşlarınızla olan ilişkiler alanında etkileyecek. Popülerliğiniz artabilir, yeni gruplar yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bu alanda  kuracağınız bağlantılar projelerinizi geleceğe taşıyabilir. Burcunuzun doğası uygun; oldukça güzel bir dönem başladı. Jüpiter’in geri hareketi ise iş ortamında, iş arkadaşlarınız olan ilişkilerde ve sağlık konusunda etkileyecek. Bu alanda daha stratejik olmayı öğrenirken, motivasyonunuz düşebilir, çabuk yorulabilirsiniz. Sağlıkla ilgili olarak ise hormonel rahatsızlıklar ve üreme ile ilgili problemlere karşı dikkatli olmalısınız.

  

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler: Yengeçler, Venüs’ün ve Merkür’ün Koç burcuna geçmesi sizi kariyer alanında etkileyecek. İş açısından yeni başlangıçlar yapabilirsiniz, işinizde statünüzü yükseltmeniz için uygun bir dönem. Yalnız hızlı hareket etmeniz ve pratik olmanız gerekebilir. Bunun için de aşırı bir gayretiniz olabilir. Yine üstleriniz ile olan konuşmalarda, onların emri altında çok kalmadan kendi sınırlarınızı çizmek için uğraşabilirsiniz. Diğer yandan Jüpiter’in geri harekete geçmesi çocuklarla ilgili konula , hobiler, kendinize  vakit ayırma adına zorlanabileceğinizi gösteriyor. Ruhsal açıdan kendinize vakit ayırmak isteseniz de bunu yapamayabilirsiniz. Harekete geçmek için kendinizi neyin engellediğini anlamak için bir çalışma yapabilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar: Aslanlar, Venüs’ün ve Merkür’ün  Koç burcuna geçişi sizi  yolculuklar, iletişim, yurtdışıyla alakalı konular, eğitim alanında etkileyecek ve bu alanlarda yeni ve güzel başlangıçlar yapabilirsiniz. Hayatınızda kimse yoksa girdiğiniz bu ortamlardan yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Aşk enerjiniz,  içinizdeki coşku öne çıkacak, kendinizi oldukça iyi hissedebileceksiniz. Jüpiter’in  geri hareketi aile, yuva ve ev ile alakalı konularda etkileyecek, ailevi ilişkilerde arabuluculuk yapmak onlar arasındaki problemleri çözmek zorunda kalabilirsiniz. Önceliğiniz aile olacak yaza kadar yine ev değişimi, ev alımı ile ilgili konular  yavaşlayabilir. Bu yönde  bir isteğiniz varsa 9 Mart’tan önce en azından planlamasını yaparsanız bu etkiden en minimumda etkilenirsiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar: Başaklar,  Merkür’ün ve Venüs’ün Koç burcuna geçmesi sizi mali konularda etkileyecek. Ödemeleriniz, kredileriniz, borçlarınız ve başkalarından elde ettiğiniz finansal gelirler açısından yeni başlangıçlar söz konusu olabilir ve hızlı bir para alışverişinin başladığı dönemde olacaksınız. Al-sat tarzı işlerden başkasını bilgilerini ve bağlantılarını kullanarak, referans usulüyle fayda sağlayabilirsiniz. Aracılı işler yapma dönemi sizin için. Jüpiter’in geri hareketi ise kısa yolculuklarınızı aktif ederken, şehir içi ve şehirler arası yolculuklardan kaynaklı sorumluluklarınız artırabilir. Yine kardeşlerinizle ilgili onlarda konularda bir sizden saklanan bazı durumlar oluşabilir.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler: Teraziler, gökyüzü karşıt burcunuzda şekillenmeye başlıyor, Merkür’ün ve Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ikili ilişkiler, ortaklıklar, evlilik konusunda yeni başlangıçlar yapma, mevcut durumları harekete geçirme adına destekleyecek. Yalnız ilişkilerde sevgiyi çok hızlı bir şekilde tüketebilirsiniz. İlişkilerde yeni başlangıçlar olsa da, hızlıca sona da gelebilirsiniz aklınızda olsun, daha sakin ve kendi burcunuzun doğasında "biz" diyebilen insanlara yönelmenizi ve  bu yönde seçim yapmanızı tavsiye ederim. Jüpiter’in geri hareketi sizin para alanınızda gerçekleşiyor maddi konularda olgunluk tecrübe kazanımı elde ederken. Bir yandan da gelirinizi büyütmek adına daha fazla çalışabilirsiniz. Bu anlamda  yavaşlayacağınız bir süreç.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler: Akrepler, Merkür’ün ve Venüs’ün Koç burcuna geçmesi sizi sağlıkla ilgili konular, günlük rutin işler, çalışma ortamında hareketli bir yapıya sokacak. Tahammül gücünüz olmazken yavaş hareket eden, yavaş çalışan insanlarla çalışmak zor gelebilir. Sağlıkla ilgili konularda da migren ve baş ağrılarına karşı ekstra dikkatli olmalısınız. Yine hayatınızda kimse yok ise aşk açısından iş ortamınızda yeni bir insanla, yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Diğer yandan burcunuzda şans, bolluk, bereket gezegeni geri hareketine başlayacak Jüpiter’in geri hareketi sizi kendinizle ilgili konularda zorlarken hayat bana ne tecrübe kattı diye düşüneceğiniz bu tecrübeleri hayatınıza yansıtacağınız bir sürecin içindesiniz.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar: Yaylar, Merkür’ün ve Venüs’ün Koç burcuna geçmesi sizin için çok güzel bir dönemi başlattı. Ruhsal ve zihinsel olarak lale devrine başladınız diyebiliriz. Her şey istediğiniz gibi olurken, tüm  koşulları kendinize göre ayarlayabileceksiniz. Ruh yapınız oldukça enerjik olurken, çocuklarla ilgili konular ve hobilerinizde yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Spor başta olmak üzere; yeni bir dil kursuna bile yazılabilirsiniz. Diğer yandan burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter, Akrep burcunda geri harekete başlıyor ve sizi zor bir alandan etkiliyor. Kendi içinizde karmaşık duygular yaşarken, spiritüel dünyayla bağlantınız artabilir. Diğer yandan iş ortamında ise büyümesini istediğinizde işleriniz  yavaş bir hızla gidebilir.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar: Oğlaklar, Merkür’ün ve Venüs’ün Koç burcuna geçmesi sizi ailevi konular, yuva kavramları, aile içindeki iletişim ve sevgi adına  bir tık zorlayabilir. Her şey çok hızlı tükendiği için sizin gibi hem sabreden hem de uzun süreli olmasını isteyen bir burçta sıkıntı yaratabilir. Hızlı gelişen durumlar sizi yorabilir. Diğer yandan da bu alanlarda yeni başlangıçlar yapmak için gökyüzü yanınızda olacak; ev taşımak / taşınmak, evinizi yenilemek için fırsatlar oluşabilir. Jüpiter’in geri hareketi ise kalabalık gruplar, sosyal çevre ve arkadaş gruplarınızda tecrübe kazanmanıza sebebiyet verecek. Sizin neler yapabileceklerini deneyimleyebilirsiniz. Diğer yandan para ile ilgili konular da arkadaş gruplarınız da dikkat etmenizde fayda var.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar: Kovalar, Venüs’ün ve Merkür’ün Koç burcuna geçmesi sizi kısa yolculuklar, iletişim, kardeşlerle ve yakın çevre ilgili projelerde yeni başlangıçlar yapmanızı sağlarken. Şehir içi trafiğiniz artacak, kendi ruhunuza yakın ve güzel bir enerjiyle buluştuğunuz için sizi zorlayan etkiler azaldı. Hareket enerjinizde yavaş yavaş kendine geliyor, daha rahat bir süreç diyebilirim. Yine hayatınızda bir insan yoksa gideceğiniz kısa yolculuklar sonucu yeni bir insan hayatınıza gelebilir, ayrıca yolculuklarda kendinizi bulacaksınız. Jüpiter’in geri hareketinden ise kariyer alanında etkileneceksiniz; aldığınız projelerin büyümesi adına daha fazla gayret göstermeniz gerekirken bir yandan da iş yerindeki tecrübelerinizden kazanım elde edeceksiniz ve kendinizi bu konuda engelleyen ne varsa onu keşfedebileceksiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar: Balıklar, Venüs’ün ve Merkür’ün Koç burcuna geçmesi sizi maddi konularda yeni başlangıçlar yapma, hızlı para kazanma, alım ve satım işlerinden kar elde etmenize destek verecek. Çok bünyenize uygun bir dönem değil, ateş elementi sizin gibi su elementine sahip burcu zorlasa da, güneş halen burcunuzda ve harekete geçtiğiniz zaman her şey yoluna girecek. Gökyüzü hızlı ve çabuk para kazanmanız için desteğini esirgemeyecek. Jüpiter’in geri hareketi uzun yolculuklar, seyahat, yurtdışı ile alakalı konularda etkileyecek. Bu alanlarda yeni başlangıçlarınız varsa 9 Mart’tan önce gerçekleştirmelisiniz, devamında işlerin hızlı büyümesi zorlaşabilir. Yine vize ve pasaport başvurularınızı bu tarihten önce yapmalısınız.

ASTROLOG SEMA SİDAR

SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Astrolog
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti
Sema Sidar
Ankara
jüpiter
merkür
venüs
koç burcu
retro

Facebook Google plus Instagram Twitter