Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Bu yılın en zorlu Dolunay'larından biri geliyor! 14 Eylül'de Balık Burcu'ndaki Dolunay'a dikkat! Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın yorumu!

Astroloji
07 Eylül 2019
Bu yılın en zorlu Dolunay'larından biri geliyor! 14 Eylül'de Balık Burcu'ndaki Dolunay'a dikkat! Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın yorumu!

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, bu hafta gökyüzündeki sakin enerjiler dağılmaya başlıyor, kemerlerimizi bağlama zamanı!

Bağımlılıklarımızla, hayal kırıklıklarımız ile mücadele edeceğimiz zorlu bir hafta bizi bekliyor.

Buna neden olacak önemli gökyüzü hareketimiz ise Dolunay olacak!

Dolunayın etkilerini hissetmeden önce Güneş, Mars, Merkür ve Venüs kavuşumu Pluto; değişim, dönüşüm gezegeni ile çok olumlu bir açı gerçekleştirecek.

Bu etki biraz olsun rahat nefes almamızı sağlayacak.

Yeni haftaya bu etki ile merhaba diyeceğiz.

Hayatımıza yansımalarına gelince...

Hayatımızda sağlamlaşmasını istediğimiz alanlara yönleneceğiz.

Bir yandan da bizi dönüşüm sürecine sokacak hem maddi hem de manevi yönden taleplerimiz artabilir.

Daha pasif kaldığımız konularda güçlü olmak için mücadele edebiliriz.  

Parasal durumlar istediğimiz gibi gitmiyorsa bunu düzeltmek için neler yapabileceğimizi masaya yatırıp, ödemelerimizi, borçlarımızı düzenleyebiliriz.

Kariyerde bugüne kadar ki emeklerimizin karşılığını almak için yine bu etki bizi bir sürece sokacak.

Çalışanın kazanacağı, olumlu dönüşümün içinde olacağı bu etki de eğer çalışmadıysak ya da bulunduğumuz yerin kurallarına uymuyorsak ne kadar olumlu olursa olsun bu etki sıkıntıya sokabilir.

İş ortamında statü sahibi insanlarla da olumlu güzel ilişkiler kurabileceğiz.

14 EYLÜL'DE BALIK BURCU'NDA DOLUNAY 

Haftanın en önemli etkisi ise 14 Eylül’de 21 derece Balık Burcu'nda gerçekleşecek dolunay olacak.

Mars; mücadele gezegeni de etkin bir şekilde Dolunay'da rol alırken, Neptün; hayal ve hayal kırıklarını temsil eden gezegen ise bu Dolunay'da başrolde olacak.

Bu yüzden bu dolunaya "Neptünyen bir dolunay" diyebiliriz.

YILIN EN ZORLU DOLUNAY'I

"Bu senenin en zorlu dolunaylarından biri" diyebilirim! 

Değişken niteliğe sahip Balık-Başak aksında gerçekleştiği için ilk etapta zorluğu buradan yaşayacağız, bir şeyleri net görebilme adına zorluk çekebiliriz, duygu durumumuz çok hızlı değişebilir.

Bir yandan da bağımlılıklarımızın sınanacağı etkiler var, bu dönemde kendimizi frenleyebilmemiz zor olabilir.

Mars-Neptün tam karşıtlığı hayallerimiz için mücadele mi etmeliyiz yoksa hayale mi kapılıp gidiyor muyuz diye sürünceme de bırakacak!

HAYATIMIZDA GEÇİCİ KÖRLÜĞE DİKKAT!

Dolunay gerçekleştiği sırada Güneş “Denebola” sabit yıldızı ile kavuşum halinde olacak; bu da bizim gerçekleri görmemizi zorlaştıran, hayatımızda geçici körlüğe sebebiyet veren bir durum olacak.

Kandırılmalara açık olduğumuzu vurgulayan, çok yoğun etkileri olan bir dolunay olduğu için kesinlikle kesin karar almamalıyız; biraz daha kendimizi evrenin akışına bırakmalıyız, yaşadığımız olaylarla ilgili yorumu, ne yapmalıyım kısmını ayın 22 sinden sonraya ertelemeliyiz.

Belirttiğim gibi oldukça zor etkilere sahip, bu yüzden daha dengede kalmak için ekstra bir efor sergileyebiliriz.

Balık burcu empati yeteneğini, bağlılıkları, bağımlılıkları, duyguları, duygusallığı temsil eder.

Tüm bu konu başlıklarında gerçekçi olamayacağız.

Bizi bu kadar sıkıntıya sokan Mars, Neptün karşıtlığı Jüpiter; şans, bolluk, bereket gezegenine zorlu bir açı gerçekleştireceği için, maddi olarak değil ama manevi olarak bir yetersizlik hissi ağır basabilir.

SAĞLIK:

Sağlık açısından ise ayakla ilgili problemler başta olmak üzere, ödem tutmaya şişmeye çok yatkın olacağız, bol bol su tüketmeliyiz.

Alkol kullanımında çok dikkatli olmayız.

Dolunayın en güzel etkisi bir bağımlılığımız varsa bunu görebilirsiniz, çünkü gökyüzü göstermek için elinden geleni yapacak göremediklerimizi göreceğiz. Kimi zaman tecrübe ile kimi zaman sezgilerimiz bizi bu yola sokacak.

14 EYLÜL'DEKİ 2. ETKİ MERKÜR OLACAK

MERKÜR, BURÇ DEĞİŞTİREREK TERAZİ BURCU'NA GEÇECEK

14 Eylül’deki diğer bir etkimiz ise Merkür; iletişim, haberleşme, zihin gezegeni burç değiştirerek Terazi burcuna geçiş yapacak.

4 Ekim'e kadar bu burçta kalacak.

Tek başınıza hareket etmek istemeyeceğiniz bir zaman olacak...

Konuşmalarımız, iletişimimiz hep uyum içinde olacak, olayları her iki tarafı ile değerlendirebilme yeteneğimiz gelişecek...

Birleştirici ve buluşturucu iletişim kurmak bize kazanç sağlayacak.

Merkür, Terazi Burcu'nda üçlü yöneticiliğe sahiptir.  

Gezegen görev ve sorumluluklarını bize güzel yansıtır rahat gerçekleştirir.

Bu dönemde kibarlık, zarafet yaptığımız konuşmalarda önemli.

Sanatla ilgili konularda, hukuk, eğitim, danışmanlık aldığımız alanlarda, kozmetik, güzellik, moda sektöründe iş yapıyorsanız iş bağlantılarınız daha güzel ve sonuca bağlanacak şekilde ilerler.

HAFTANIN SON ETKİSİNDE VENÜS VAR

VENÜS, TERAZİ BURCU'NA GEÇECEK

Son olarak 14 Eylül’de Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni kendi yönettiği burç olan Terazi Burcu'na geçiş yapacak.

İnanılmaz güzel bir etki hayatımıza aşkı, sevgiyi getirecek, sanata yönlendirecek, enerjimizi yukarı çekecek.

Venüs, Terazi Burcu'nda burç yöneticiliğine sahiptir, bu yüzden kendi temsil ettiği tüm konu başlıklarını rahatlıkla hayatımızda sunacak ve gerçekten bu süreçte ikili ilişkilerimizi de toparlayabileceğiz.  

Hayatınızda kimse yoksa her an Eros’un oklarının sizi bizi bulacağı bir süreç.

Sosyal olma adına becerilerimiz artarken, içimizde ki sevgi enerjisini de hayata aktaracağız.

Güzel giyinmek, kendimize bakmak çok önemli.

Venüs'ün Terazi Burcu'ndaki en önemli şartı budur, 8 Ekim'e kadar şık olmak ekstra kazanç sağlayacak.

Bu doğrultuda lüks harcamalarınız artabilir.

Bu arada fiziksel görüntünüzde rahatlıkla radikal değişiklikler yapabilirsiniz.

Saç renginizi değiştirmek, saçınızı kestirmek, estetikle ilgili operasyon için 18 Eylül’den itibaren hamle yapabilirsiniz.

Venüs Terazi Burcu'nda iken aşkta en şanslı burçlar Teraziler, Koçlar, İkizler ve Kovalar olacak.

HAFTANIN ENERJİLERİNİN BURÇLARA ETKİSİ

HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Güneş, Merkür, Mars, Venüs kavuşumunun Pluto ile yaptığı olumlu etki ile başlıyoruz. Sizin kariyerli alanınızda gerçekleşirken, bu alanda dönüşümünüz olurken, iş ortamındaki başarılarınıza destek oluşturacak. Özellikle iş ortamdaki çalışmalarınız mükafatlandırılacak. Diğer yandan aile bireyleri arasında yaşadığınız problemler varsa bu süreçte netleşip çözüme kavuşabilecek. Gerçekleşecek dolunay ise ruhsal konulara yöneltebilir, kendi içinizde bir sürece sokabilir. Daha içe dönüş dönemi diyebilirim. Meditasyon, yoga tarzı faaliyetlere yönelmenizi tavsiye ediyorum. Yine sağlık açısından su tüketmeniz çok önemli ve vücudunuz ödem tutmaya çok müsait. Son olarak Merkür ve Venüs'ün burç değiştirmesi ise size ikili ilişkilere yönetecek karşıt burcunuzda geçiş yaptığı için evlilikler, ortaklıklar bu dönemde önem kazanacak. Hayatınızda kimse yoksa 14 Eylül'den itibaren her an yeni bir insanla tanışabilirsiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Güneş, Mars, Merkür, Venüs kavuşumunun Pluto ile yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki sizin para ile ilgili konularda radikal karar almanıza, gereksiz harcamalarınızı kısıtlayıp yatırım yapmanızı sağlayacak. Hobilerinize ya da çocuklarınıza harcadığınız paralarda daha tutumlu olmayı öğreneceksiniz. Ayrıca kalıcı bir yatırım için borçlanmaya gidebilirsiniz para ile ilgili ders alacağınız kazanım sağlayacağınız bir süreç. Gerçekleşecek dolunay ise kalabalık gruplarda sosyalleşme adına size olumlu etkileyecek fakat insanlardan beklentileriniz daha minimumda tutmamız lazım, çünkü etki olarak hayal kırıklıklarıyla da karşılaşabileceğiniz durumlar oluşabilir. Son olarak Merkür ve Venüs'ün burç değiştirmesi sizi iş ortamınız açısından güzel bir döneme sokarken uğradığınız haksızlıklar varsa dengeye oturacaksın hak ve adalet yerini bulacak.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Güneş, Merkür, Venüs, Mars kavuşumu Pluto ile yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bir aydır aktif olan aile konuları bu süreçte maddi konularla birleşecek ve sonuç odaklı davranmanıza neden olacak. Ailenizle birlikte maddi bir yatırma yönelebilirsiniz. Ev alabilir ya da yatırım yapabilirsiniz aile içindeki para konular netlik kazanıp sonuçlanacak diyebiliriz. Gerçekleşecek dolunay ise kariyer alanınızı tetikliyor iş ortamındaki ilişkileriniz önem kazanacak, bu hafta içinizdeki gel gitleri iş ortamına yansıtmamalı, radikal bir hamle yapmamalısınız. Daha akışa bırakmanız gereken bir süreç kariyer anlamında son olarak Venüs ve Merkür'ün burç değiştirmesi ise size çok iyi gelecek aşk ve ilişkiler açısından mükemmel bir döneme başladınız ile hobileriniz den ekstra pazar kazanç sağlayabilirsiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Güneş, Mars, Merkür Venüs kavuşumunun Pluto ile yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki ile kısa yolculuklarınız artabilir. İkili İlişkilerde bir dönüşüm sürecini de sonuçlandıra bilirsiniz. Eğer evliyseniz eşinizin kardeşi ve yakın çevresi ile iletişim sorunlarını da çözebileceksiniz, partneriniz ve ailesi adına önemli kararlar alıp bir dönüşüm sürecine gireceksiniz. Maddi konulara aile içinde dikkat etmenizi ise tavsiye ederim, gerçekleşecek dolunay ise uzun yolculuklar ve seyahat adına size olumlu etkiliyor, yolculuklarınız artarken vize ve pasaport işlerinde ise son dakikaya evrak işlemlerinizi bırakmamalı, son dakika işlem yapmamaya özen göstermelisiniz. Son dakika işleri sıkıntıya sokabilir. Son olarak Merkür ve Venüs'ün burç değiştirmesi ise ev ve aile konularını yeniden masaya yatırmamanızı neden olurken, bu sefer kendi ailenizde dengeyi kuran figür olmanızı sağlayacak. Diğer yandan evin içindeki tadilat tamirat yapmak isteyebilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Güneş, Merkür, Mars, Venüs kavuşumunun Pluto ile yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Gelirlerinizi artırmak için neler yapabilirsiniz ana temanız olurken, bu yönde iş ortamınızı da düzenleyebilirsiniz. İş arkadaşlarınızla beraber büyük bir yatırım programı oluşturabilirsiniz. Günlük sorumluluklarınız da market alışverişlerinizde fatura ödemelerinde tutumlu olmayı tercih ettiğiniz bir dönem. Gerçekleşecek dolunay başkalarından elde edebileceğiniz para kaynakları, miras, krediler ve borçlar alanında tetikleyecek cüzdanınızı sahip çıkmanız kimseye para adına gereksiz söz vermememiz gereken bir dönem para kaynaklarınızı düzgün kullanmanız şart. Son olarak Merkür ve Venüs'ün burç değiştirmesi ise size kardeşlerle olan ilişkilerinizde güzel bir döneme sokarken dengeyi kurabileceksiniz. Bir yandan da yeni bir seyahat programı oluşturabilirsiniz. Yolculuklar size kar sağlayacak.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya burcunuzda bulunan Güneş, Mars, Merkür ve Venüs'ün güç birliğinin Pluto değişim ve dönüşüm gezegenine yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. İkili ilişkiler, aşk ve hobileriniz ile ilgili konularda radikal kararlar alırken, kendinize zaman ayırmak için ekstra bir çabanız olacak, yine hayatınızda son dakikaya kalmış işleri de bu hafta halledebileceksiniz. Karşıt burcunuzda gerçekleşen dolunay ise sizi çok zorlayacak, özellikle çarşamba gününden itibaren evlilik, ortaklıklar için test dönemi diyebilirim. Beklentileriniz, insanlar üzerine kurduğumuz hayaller ile ilgili minik bir sınav verebilirsiniz. Son olarak Merkür ve Venüs'ün burç değiştirmesi ise sizi maddi konularda güzel bir döneme, para açısından kazançlı olurken, alacaklarınızı toplayabileceksiniz. Ayrıca fiziksel görüntünüz de değişiklik yapmak isteyebilirsiniz.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Güneş, Merkür, Mars, Venüs kavuşumunun, Pluto; değişim, dönüşüm gezegeni ile yaptığı açı olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki ile iş dünyasındaki problemleri çözümleyebileceksiniz.  Diğer yandan özellikle aile içinde vermeniz gereken kararlar, aile düzeni, ev ortamı tam bir dönüşüm içinde olacak. Aile içindeki parasal kaynaklarda yine önemli olurken aile bireylerine para konusunda tutamayacağınız sözler vermemelisiniz. Gerçekleşecek dolunay ise iş ortamınızı tetikleyecek, iş ortamında kurduğunuz ilişkilerde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Yine sağlıkla ilgili vücudunuz ödem tutmaya çok yatkın olacağı için su içmenizi tavsiye ederim. Son olarak Merkür ve Venüs burcunuza geçiyor, sizin için güzel bir dönemi başlatıyor. Kurduğunuz iletişim den fiziksel görüntünüze kadar kazanç sağlayacağınız karlı bir dönem başladı.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya Güneş, Mars, Merkür, Venüs kavuşumu Pluto ile yaptığı olumlu açı başlıyoruz. Bu etki sizi sosyal gruplarda dönüşüm sürecine sokarken. Eskiden bu yana gelen dostluklarınız sınanırken, üniversiteden liseden bu zamana gelen arkadaşlık ilişkilerinizi yeniden gündeme getirebilirsiniz. Mevcut çevrenizde size bir şey katmayan insanları ise hayatınızda çıkaracağınız bir dönemdesiniz. Gerçekleşecek dolunay ise aşk ve ilişkiler alanınızı tetikliyor, hayatınıza romantizm gelebilir. Aşk zamanı diyebilirim dikkat etmeniz gereken nokta ise birden fazla insanın size olan ilgisi de kafanızı karışmasına neden olabilir. Daha seçici olmanızı tavsiye ederim. Son olarak Venüs ve Merkür’ün burç değiştirmesi ise sizi ruhsal anlamda yoracak. Kendi içinize dönüş süreci başladı diyebilirim iş ortamındaki sevgisizlik ya da haksızlıklar sizi bunaltıp yorabilir.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Güneş, Mars, Merkür, Venüs kavuşumunun yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. Kariyerde para kazanma kalıcı adımlar atma para ile ilgili dönüşüm süreci kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Yine para kaynaklarınızı sonuna kadar harcamak isteyebilirsiniz. Harcamalarınızı yazarak yapmanızı tavsiye ederim. Gerçekleşecek dolunay ise aile ve yuva kavramlarınızı tetikliyor. Aile içindeki problemler gün yüzüne çıkabilir, duygu durumunuz çok değişken olabilir. Bu yüzden ani karar vermeyin. Bir yandan da evde vakit geçirmek size iyi gelirken, ev düzeniniz de yenilik yapabilirsiniz. Son olarak Venüs ve Merkür burç değiştirmesi sizi oldukça popüler yapacak. Kalabalık gruplar da çok güzel bir ortama girebilirsiniz, yeni bir sosyal ortama dahil olabilirsiniz. Ayrıca geleceğe dair projelerinizde kalıcı adımlar atabilirsiniz, yine fiziksel görünüşünüz de radikal bir değişiklik size iyi gelecek.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya burcunuzda bulunan Pluto’nun Güneş, Merkür, Mars, Venüs kavuşumu ile yaptığı olumlu açı ile başlayacağız. Kendi içinizdeki dönüşüm süreci detaylarla daha da güzel olacak. Özellikle eğitim konularını yeniden revize edeceksiniz. Uzun yolculuklar ve eğitim konuları gündeme gelecek. Yurtdışı ile ilgili konular da ne yapmak istiyorsanız, bu süreç destekleyici olduğu için rahatlıkla hamle   yapabilirsiniz. Gerçekleşecek dolunay sizi kardeşler, yakın çevre ve kısa yolculuklar açısından tetikliyor. Yakın çevrenizdeki beklentileriniz artarken insanlar bu beklentileri karşılayamayabilir. Bu yüzden hayal kırıklığı yaşamamak için beklentilerinizi minimumda tutmanızı tavsiye ederim. Son olarak Merkür ve Venüs'ün burç değiştirmesi kariyer alanında etkileyecek, kariyerde yaşadığınız haksızlıklar bir dengeye otururken. Politik davranmanın ve konuşmanın getiri sağlayacağı süreçtesiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Güneş, Mars, Merkür, Venüs kavuşumunun Pluto’nun yaptığı olumlu açıyla başlıyoruz. Kendi içinizdeki dönüşüm sürecini tamamlayıp hayatınızdaki fiziksel alanlara yöneteceksiniz. Yani daha kalıcı adımlar atmak isteyeceksiniz. Özellikle para ile ilgili borçlarınız da dahil düzen oturtmak isteyeceksiniz. Para kaynaklarınızı yeniden gözden geçirirken. Mirasla ilgili bir beklentiniz varsa sonuç alabilirsiniz. Gerçekleşecek dolunay para kaynaklarından etkileyecek. Yine kendi gelirlerinizi arttırmak isterken tam istediğiniz meblağlarla karşılaşmayabilirsiniz. İş ortamındaki insanların sizden beklentileri yüksek olabilir. Buna göre planlı gitmenizi tavsiye ederim. Merkür ve Venüs'ün burç değiştirmesi yolculuklar açısından olumlu etkileyecek. Yolculuklarınız artabilir, bir yandan da kendinizi geliştirecek bir eğitim programının içinde yer alabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Güneş, Mars, Merkür, Venüs kavuşumunun Pluto ile yaptığı olumlu açı ile başlıyoruz. İkili ilişkiler ve evlilik konusunda çok önemli bir sürece başladınız. Hayatınızda bir ilişki yoksa uzun vadeli bir ilişkiye başlayabilir. Mevcut ilişkinizi evlilik yolunda ilişkiye dönüştürebilirsiniz. Aşk adına güzel bir süreç ve özellikle plan ve programlarınızı bu yönde rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz. Burcunuzda gerçekleşen dolunay ise farkındalığınızı artıracak. Hayal dünyasından çıkıp gerçeklerle yüzleşmenize neden olabilir. Görmeniz gereken gerçekleri görmek zorunda kalabilirsiniz. Merkür'ün ve Venüs'ün burç değiştirmesi ise para kaynaklarınızın artmasına, ödemeleriniz ve kazançlarınız arasındaki dengeyi bulmanızı sağlarken. Lüks  harcamalarınıza biraz olsun da dikkat etmenizi tavsiye ederim.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

 

Etiketler: 
Sema Sidar
dolunay
merkür
terazi burcu
Ankara
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti

Facebook Google plus Instagram Twitter