Reklam
Temiz Magazin
02 Aralık 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Dolunay ve Merkür Retrosu hayatımızı etkileyecek! Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumları.

Astroloji
09 Nisan 2017
Dolunay ve Merkür Retrosu hayatımızı etkileyecek! Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumları.

Sevgili Temiz Magazin Okuyucularım ve Danışanlarım;

Herkese yepyeni bir haftanın enerjisinden merhaba.

Yine oldukça hareketli bir haftaya başlıyoruz, önemli gökyüzü olayları arka arkaya gerçekleşecek.

 

MERKÜR RETROSU BU HAFTA HAYATIMIZDA OLACAK

İlk olarak  Merkür'ün retrosu bu hafta hayatımızda olacak!

 

MERKÜR RETROSU 10 NİSAN'DA BAŞLAYACAK!

Merkür Retrosu, 10 Nisan itibari ile Boğa Burcu'nda başlayacak ve  4 Mayıs'a kadar sürecek.

Önce bir gezegenin geri hareketi ne demek her zaman olduğu gibi onu anlatayım size, takip eden okuyucularım siz gayet iyi biliyorsunuz ama, her zaman yazılarımı ilk kez okuyanları ya da retronun ne demek olduğunu aklında tutamayanları da düşünürüm :))

Bir gezegenin  hareket hızı yavaşladığı zaman biz onu dünyadan geri  gidiyor gibi algılarız. Bu süreçte gezegen  kendi görevini iyi bir şekilde yerine  getiremez ki; Merkür iletişim, haberleşme, düşünme, konuşma, elektronikten sorumludur.

 

4 MAYIS'A KADAR MERKÜR'ÜN RETROSUNUN ETKİLERİNE DİKKAT!

4 Mayıs'a kadar doğru anlaşıldığımıza, doğru konuşmalar yapmaya ve tüm elektronik eşyalarımızda problem yaşamamaya dikkat etmeliyiz. 

Merkür retro dönemindeyken büyük işlere ve projelere başlamamak, projenin problemsiz devam etmesi adına çok önemli.

Boğa Burcu'nda gerçekleştiği için retro, parayla ilgili işler, güven duyduğunuz insanlara karşı gerçekleştireceğiniz iletişimler, elektronik eşyalarda özellikle fırın ve mutfak ekipmanları, mutfakta kullandığınız küçük ev aletleri risk altında olacak! 

Banka ve bankamatik problemlerine dikkat etmelisiniz.

İlişkiye başlama, evlilik ve  anlaşma gibi yeni başlangıç adına hiç uygun değil.

15 Nisan'a kadar Venüs'ün geri harekette olduğunu düşünürsek tüm ikili ilişkiler adına oldukça kritik 5 günlük sıkıntılı bir süreç var ve cumartesiye kadar yaşadığınız her türlü ilişki için olumlu yada olumsuz karar almamalısınız, önemle belirtmek istiyorum.

Gökyüzündeki enerjiler, verdiğiniz karar doğru bile olsa devam eden süreçte doğruların doğruluğunu sorgulatacak cinsten.

Bu hafta yine  parayla ilgili işlerinizde yazılı bir kağıt alıp yazılı bir anlaşma ile sonucu bağlamanız önemli, verilen sözler havada kalabilir. Dikkat!

 

TERAZİ BURCU'NDA DOLUNAY 11 NİSAN'DA!

Bu hafta önemli olaylar bitmiyor.

11 Nisan itibariyle 21 derece Terazi Burcu'nda bir dolunay gerçekleşecek. Oldukça önemli bir dolunay bizi bekliyor! 

Uranüs (sınırları aşmamıza yardımcı gezegen) Güneş ile kavuşum  halinde olacak ve  Pluto (yıkım ve yeniden başlangıcı simgeleyen gezegen) ise dolunaya zorlu bir açı yapacak artı gökyüzünde tam 4 gezegenin geri harekette olduğunu düşünürsek... Merkür, Venüs, Jüpiter, Satürn! 

 

Tüm bu etkiler, bu dolunayın bize geçmişteki yüzleşmemiz gereken konuları Terazi teması ile birlikte ön plana çıkartacağını gösteriyor... 

Hak ve adalet duygunuz, kendinize daha önce başkaları tarafından verdiğiniz özveri sınanacak, kısmetini önce sen al diyecek.

Örneklemem gerekirse; gittiğiniz bir yerde  önce arkadaşımızı oturturuz yada sıra bizdeyken "gel sen" diye  sıranızı verirsiniz. Bunu size yapmamanız gerektiğini öğreten enerjilerle karşı karşıyasınız. Dikkat edelim lütfen. Önceliğiniz kendiniz olmalısınız!!! Yoksa  yeni bir hayat düzeni kurmak zorunda kalabilirsiniz.

 

HARCAMALAR ARTABİLİR!

Bu dönemde harcamalarınız artabilir, lüks ihtiyacınız ve isteğiniz mali konularda sizi sıkıştırabilir.

Terazi Burcu teması estetik operasyonları, hayatımızda görsellikle ilgili, kozmetik ürünleri temsil eder. Bu kadar retro gezegen varken,  kesinlikle estetik operasyona girmemeniz, bir başlangıç yapmamanız önemli.

İsyan enerjiniz sınırda olurken, tası tarağı toplayıp gidiyorum diyebiliriz. Bu hafta  sizinle ayni fikir yapısında olan  arkadaş ortamlarında bulunarak rahatlayabilirsiniz. Geçmişte kalbini kırdığınız insanların kalbini kazanabilirsiniz. Kendinize değer vermeyi öğrenebilirsiniz.

 

GÜZEL BİR HABER İLE HAFTAYA BAKIŞI SONLANDIRALIM. VENÜS'ÜN GERİ HAREKETİ BU HAFTA BİTECEK!

Haftanın sizler için yaptığım enerjilerini, yorumunu güzel  bir haber ile kapatıyorum. Cumartesi itibariyle Venüs; aşk, sevgi ilişki gezegeni geri hareketini sonlandıracak artık daha pozitif  konuşma dönemimiz başlayacak.

Nakit akışımız da hızlanacak... 

Merkür'ün geri harekette olduğunu unutmayalım, büyük anlaşmalar için  asla uygun bir zaman değil, ama kafa karışıklığınız aşk ve ilişkiler adına bayağı rahatlayacak.

 

 

HAFTANIN BURÇLARA ETKİSİ:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, Merkür'ün geri hareketi sizi maddi kaynaklarınız, gelirleriniz konusunda etkileyecek.

Ödemeleriniz, paranızı alma adına sıkıntılar gecikmeler olabileceği gibi özellikle bu süreçte internetten alışveriş yapmamanızı yada bilmediğiniz güvenmediğiniz markalara para harcamamanız önemli.

Diğer yandan karşıt burcunuzda gerçekleşecek dolunay  sizi evlilik ve ortalıklarda  etkileyecek ve hem Merkür hem de Venüs'ün geri oldu bu hafta da, dolunay tuz biber olarak  ikili ilişkilerinizde, evliliğinizde, eski aşkların ve ilişkilerin sıkıntı yaratmasına, yine geçmişte çözüm bekleyen problemlerle yüzleşmek ve onları  çözümlemek zorunda bırakacak sizi.

Dolunayın enerjisi, bitirici durumlara sebebiyet verebilir. Önümüzdeki süreçte bu hafta  yaşayacağınız problemleri bir şekilde çözüme kavuşturmalısınız; ertelemeyin.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, Merkür geri hareketini sizin burcunuzda gerçekleştiriyor, "ben" dediğiniz alanlarda "ben" demek istediğiniz konularda gecikmeler sıkıntılar olabilir.

Kendinizi doğru ifade etmek adına daha fazla gayret göstermeniz gerekebilir...

Özellikle randevularınızda teyit  almanız çok  önemli ve  gönderdiğiniz mailleri bile kontrol etmelisiniz.

Dolunay ise  çalışma ortamınızı, sağlık ile ilgili konuları tetikleyecek.

Hakkınızın yendiği durumlarda agresiflik yerine, çözüm odaklı davranmalısınız. Yoksa işinizin sonlanabileceği durumlar oluşabilir. Bu süreçte ne kadar mantıklı  davranırsanız, ekim ayında bu yaptığınız hamleler size başarı olarak geri dönecek.

Sağlık açısından duruş bozukluğuna dikkat edin, omuz / boyun bölgesi hassas.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, Merkür'ün retro hareketi size özellikle iş ortamınızdaki sorunları halletme, bunun maddi kısmıyla ilgili çözüm odaklı davranmanız konusunda iletişim anlamında sizi zorlayabilir. Çok fazla korkularınızı, negatif düşüncelerinizi dillendirmemelisiniz, konuştuklarınızın karşınıza  çıkabileceği enerjiler var.

Gerçekleşen dolunay size aşk, ilişkiler  konusunun ön plana çıkmasını sağlayabilir... 

Bu dönemde özellikle flörtöz tarafınız artarken, mevcut ilişkiniz için  ise havada kalan durumlarla karşı karşıyasınız.

Canınızı sıkacak, görünenin dışında durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz, sürüncemede olan ilişkiniz ise maalesef bu zorlu dönemi atlatabilecek kadar dayanıklı olmayabilir; bilginiz olsun.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, Merkür'ün retro hareketi sizi kalabalık ortamlar, sosyal gruplar alanında etkileyecek. 

Sosyalleştiğiniz ortamlarda özellikle parasal mevzular, ilk etapta bunların konuşulması canınızı sıkabilir. Yine güvenmediğiniz insanlarla kalabalık ortamlarda para alışverişini, parayla ilgili konuları önceden konuşmanız fayda sağlayacak size.

Gerçekleşen dolunay ise sizi aile, yuva ve ev konularında etkileyecek.

Çok fazla ev ortamında kalmak isteyebilirsiniz, başlatma enerjiniz bu hafta bir tık geride olurken bir şeyleri dürte dürte karar verip uygulayabilirsiniz.

Sizin için huzur nerede ve kimsedeyse lütfen ona yönelin, orada vakit geçirmeye çalışın.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, Merkür'ün retro hareketi sizi kariyer ortamında etkilemeye başlayacak.

İş ortamında, işle ilgili konularda gönderdiğiniz mailler, yazacağınız raporları ya da herhangi bir sunumu lütfen son dakikaya bırakmayın.

Yaptığınız işleri yedeklemeyi unutmayın, yine radikal iş değişiklikleri için uygun bir dönem değil.

Diğer yandan gerçekleşecek dolunay ise sizi mecburi kısa yolculuklara gitmek zorunda bırakabilir. Seyahat enerjiniz yükseliyor...

Bu hafta yakın çevrenize karşı  agresif bir tutum içinde olabilirsiniz, bundan en çok kardeşleriniz nasiplenebilir, bu  yüzden yakınlarınıza karşı daha yapıcı davranmalısınız. Çünkü bu süreçte yaşayacağınız bir küslük Ekim ayına kadar sürebilir.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, Merkür'ün retrosu sizi uzun yolculuklar, seyahat, eğitim konularında etkileyecek.

Özellikle parasal durumlarda, yurtdışıyla bağlantılı işler, internetten yapacağınız alışverişlerde risk altındasınız.

Yine okulla ilgili sunum, başvuru, evrakla ilgili işleriniz varsa kontrol etmeden lütfen gerçekleştirmeyin.

Diğer yandan gerçekleşecek dolunay sizi para konusunda etkileyecek. Ödemeleriniz, paranızı almanız gecikebilir. Parasal durumlarda , görünmeyen giderler ortaya çıkabilir. Lüks harcamalarınız yada ihtiyaçlarınız bu hafta artacak. Bu dönemde  yapacağınız harcamalar, devam eden süreçte Ekim ayında hayatınıza borç olarak yansıyabilir. Bunu düşünerek ihtiyaç dışındaki harcamalara çok yönelmemenizi tavsiye ederim.

 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Teraziler, Merkür retrosu size ödemeler borçlar, finansal konularda ve özellikle sağlıkla ilgili konularda etkiliyor.

Geçireceğiniz hastalıklarda doktora muhakkak gitmelisiniz, yoksa  devamında operasyonel bir durum ile karşılaşabilirsiniz.

Diğer yandan kredi çekmek, borçlanmak için çok uygun bir zaman değil. Kapanmayan borçlara dönüşebilir, bu yüzden Mayıs'ın 4'üne  kadar dikkat etmelisiniz.

Burcunuzda gerçekleşecek dolunay kendinizi ifade etme adına zaman zaman zorlanma, sürüncemede olan  bitmesi gereken her konuyu bitirecek.

Hayatınızda zor da olsa düzeninizin değişmesine sebebiyet verecek. Önümüzdeki 10 gün  ruhsal anlamda da köklü değişiklik, yeni bir yapılanma içindesiniz diyebilirim.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, Merkür'ün retro hareketi sizi evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklar konusunda etkileyecek, bu süreçte güvenmediğiniz kimseyle ortaklık içine girmemeniz, yatırımlarımızı projelerinizi güvendiğiniz insanlarla yapmamız önemli.

Yine evliliğinizde parasal konular bir şekilde ortaya çıkabilir ve kendinizi doğru ifade edememekten kaynaklı problemler yaşayabilirsiniz.

Gerçekleşecek Dolunay ise sizi ruhsal konulara, manevi dünyaya, içinize  dönmenize sebebiyet verecek.

Spiritüel konular ilginizi çekebilir, kişisel gelişim ile ilgilenmek adına olumlu bir süreç iken. Kendi içinizdeki problemleri çözmeye odaklanırken, iş ortamındaki problemleri göz ardı edebilirsiniz, buna da dikkat etmelisiniz.
 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, Merkür retrosu  sizi iş ortamınız, günlük rutin işleriniz ve sağlık anlamında etkileyecek. Özellikle mide, boğaz problemlerine dikkat etmelisiniz sağlık konusunda.

İş ortamında düzensiz olursanız ve yazarak çalışmazsanız işlerinizin aksamasına ve gecikmelerle karşı karşıya kalmanıza sebebiyet verecek.

Yine de gerçekleşecek Dolunay sizi girdiğiniz kalabalık ortamlar, arkadaş  ortamınızda   insanların görünmeyen yüzlerini görmenize, ben / biz dengesini ayarlamaya, fedakarlık konusunda sınayacak.

Kalabalık gruplarda da sizin enerjinize uymayan, sizinle  aynı fikir yapısında olduğunu düşünmediğiniz ortamlarda bulunmamalısınız.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, Merkür retrosu sizi aşk, ilişkiler, çocuklar, hobilerinizi gerçekleştirdiğiniz alanda etkileyecek.

Tüm bu saydığım konu başlıklarında maddi konular ön plana  çıkarken, kendinizi doğru ifade etmede zorlanabilirsiniz.

Gereksiz harcamalara girmemelisiniz, özellikle verdiğiniz sözleri tutmak adına parasal durumlarda sıkıntı yaşamak zorunda kalabilirsiniz.

Diğer yandan gerçekleşecek Dolunay ise kariyer alanınızı etkileyecek. bu süreçte mecburi bir iş değişikliği ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Konuşmalarınızı problemlerinizi net şekilde karşı tarafa aktarmaya çalışın çünkü devam eden süreçte Ekim ayında aynı sıkıntılar yine  karşınıza gelebilir. Bu yüzden konuşmalarınız önemli, net olarak karşı tarafa aktarmalısınız.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, Merkür retrosu sizi ailevi konularda etkileyecek, kendini doğru ifade etme; özellikle para mevzularında  düzgün cümle kurmanız, aile bireylerine karşı daha anlayışlı olmanız gerekebilir.

Yine  para mevzusunda tutamayacağınız sözleri lütfen önümüzdeki 10 günlük süre içinde vermeyin, zorlanabilirsiniz.

Yine evinize alacağınız elektronik eşyalara ekstra dikkat edin, mutfak gereçlerinde problem yaşama riskiniz var.

Gerçekleşecek dolunay sizi uzun yolculuklar konusunda. tetikleyecek, yurtdışıyla ilgili konular, mecburi olarak gerçekleştirmek zorunda olacağınız uzun yolculuklar  sizi yorabilir kendinize  vakit ayıramamanıza sebebiyet olarak verebilir. Yeni bir hayat düzeni oluşturabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, Merkür Retrosu sizi yolculuklar, iletişim ve kardeşleriniz ve yapacağınız işler anlamında; maddi konularda zorluk yaşamanıza, doğru ifade kuramamanıza sebebiyet verebilir.

Konuştuğunuz her konu bir şekilde sizi para enerjisi ile karşılaşmanıza sebebiyet verebilir. Bu dönemde bir anda düşünmeden  verdiğiniz sözler, para kaybına sebebiyet verebilir. Gerçekleşecek dolunay, krediler ödemeler ve borçlar konusunda sizi tetikleyecek...

Borçlanmak için uygun bir dönem değil, lüks harcamalarınız artabilir; ödemelerinizi kontrol ederek harcamalısınız. Maddi konularda ne kadar savruk davranırsanız, o kadar geç toparlanırsınız hatta bu toparlanma Ekim ayına kadar sürebilir.

 

Tüm geri giden gezegenlere rağmen, hayatınızın ileri gideceği bir hafta diliyorum:))

SEMA SİDAR

Etiketler: 
Astrolog
astrolji
Sema Sidar
burçlar
gezegenler
merkür
Merkür Retrosu
venüs
Venüs Retrosu
cumartesi
Ankara
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti

Facebook Google plus Instagram Twitter