Reklam
Temiz Magazin
29 Mayıs 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Gökyüzünde bayram haftası hiç de sakin olmayacak! Güneş burç değiştirecek! Balık Burcu'nda Dolunay yaşanacak. Astrolog Sema Sidar'dan bayram haftasının ve burcunuzun yorumu

Astroloji
18 Ağustos 2018
Gökyüzünde bayram haftası hiç de sakin olmayacak! Güneş burç değiştirecek! Balık Burcu'nda Dolunay yaşanacak. Astrolog Sema Sidar'dan bayram haftasının ve burcunuzun yorumu

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım; bayram haftasının burç yorumları ile  karşınızdayım.

Öncelikle hepinize, sağlıklı, huzurlu, güzel bir bayram diliyorum ve nice bayramları birlikte geçirmemiz dileğiyle...

HAFTAYA BAYRAMA EŞLİK EDECEK GÜZEL BİR ETKİ İLE BAŞLAYACAĞIZ

JÜPİTER VE NEPTÜN

Haftaya bayrama da eşlik edecek güzel bir etki ile başlıyoruz.

Şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter, Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını simgeleyen gezegen ile yaptığı olumlu açıyı iyice netleştiriyor.

Bu etkiyle içimizdeki sevgi enerjisi, hayal gücü, maneviyat, cömertlik sempati, merhamet ve insanlara daha anlayışlı davranma isteğimiz artacak.

Sezgilerimiz inanılmaz derecede güçlü olurken, rüya görmek ve evrenin mesajları dediğimiz kendi kalbimizden ve içimizden geçen cümlelerin ve sözcüklerin karşımıza çıkması ile oldukça güzel bir dönemde olacağız.

Yaklaşık bir ay boyunca hissetsek de özellikle önümüzdeki 10 gün en net haliyle bize yansıyacak.

BİRDEN HAYALLERE KAPILIP, GERÇEKÇİ OLMAYI İHMAL EDEBİLİRİZ

Dikkat etmemiz gereken konu ise birden hayale kapılabiliriz gerçekçi olmayı ihmal edebiliriz!

Bazen olayların aşırı pozitiflikten negatife giden yolunu göremeyebiliriz.

Burada sevdiklerinizden destek alabilir, güvendiğiniz insanlara fikir danışabilirsiniz.

Çünkü tek başına bu durumdan çıkmanız kolay  olmayabilir.

Ayrıca dini konular, mistik ve spritüel  enerjiler  bu süreçte daha çok ilginizi çekebilir; araştırıp öğrenmek isteyebilirsiniz.

23 AĞUSTOS'DA GÜNEŞ, BAŞAK BURCU'NA GEÇİŞ YAPIYOR 

Haftanın diğer bir etkisi ise 23 Ağustos’da Güneş; (kimliğimizi, kim olduğumuzu ve ben dediğimiz alanları gösteren gezegen) Başak Burcu'na geçiş yapıyor ve 23 Eylül’e kadar bu burçta  kalacak.

Güneş Başak burcunda iken hepimize enerji olarak daha faydalı olmak için neler yapabiliriz, insanlara daha iyi nasıl  hizmet edebilirizi hissettirecek, bunu deneyimleyetecek...

Başak burcunun özelliği olan hizmet etme, yardımseverlik ve faydalı olabilme özellikleri Güneş ile buluşacak, böylece amaçlarımız doğrultusunda güvenli insan olma ve insanlara bir şey öğretebilme adına daha fazla çaba sarf edeceğiz.

Oldukça güzel bir etki; fakat zaman zaman kullanılmalara da sebebiyet verebilir. 

KULLANILMAYA DİKKAT

Yukarıda  belirttiğim gibi  Jüpiter ve Neptün arasındaki açı ile  bu etkiyi bir arada düşününce; kullanılabiliriz! 

Bu konuda dikkatli olmamız gerekiyor.

Diğer yandan  takıntılı olabilir, en küçük detayları bile hayatınızda problem olarak alabilirsiniz.

Çevrenizdeki insanların doğum günleri, özel günleri bu ay daha da dikkatinizi çekecek konular.

Ve kötü gün dostu olacağımız, insanlara kötü gününde yardım etmek istediğimiz bir dönem başladı gayet de güzel olacak.

YENİ HAFTAYI DOLUNAY İLE KAPATACAĞIZ

26 AĞUSTOS'DA DOLUNAY VAR

Haftaya ise dolunay ile kapatıyoruz.

26 Ağustos’ta 3 derece Balık burcunda bir dolunay gerçekleşecek.

Dolunaylarda öncelikle hayatımızdaki duygu durumlarıyla yüzleşip devamında yeni başlangıçlara başlarız. 

Duygu durumlarımızda minik sınavlar olur, bu dolunay ise  çok belirgin açı kalıplarıyla hayatımızda karar vermemiz gereken maddi konularda sağlamlığını değerlendirmemiz gereken etkileri getirecek.

Duygular şelale olsa da, nerede bunu frenleyebileceğimizi öğreneceğiz.  

Dolunay  gerçekleştiği sırada Güneş, Satürn ve Uranüs ile büyük toprak üçgeni oluştururken, ay ise  yine Satürn ve Uranüs ile sekstil  açı gerçekleştirecek (olumlu bir açı)  ve uçurtma dediğimiz açı kalıbını oluşturacaklar.

Bu açı kalıbı   büyük üçgenlerden daha belirgin olayları ve fırsatları  getirir ve bizim beklerken de fırsat kazanmamızı sağlar.

Balık burcu teması ile birleşince özellikle bağımlı olduğumuz ve bağlı olduğumuz konuları netleştirip olayların  ve insanların hayatımızda ne kadar yer ettiğini anlayıp, maddi ve manevi  olarak fırsatlar kazanacağız.

Kalıcı maddi gelir  nasıl sağlanır, paramızın kıymetini nasıl biliriz,  insanlara nasıl yardım ederiz.

Kimlere yardım etmeliyiz bunları deneyimleyeceğiz.

Empati yeteneğimiz gelişirken, kendimizi başkalarının yerine daha rahat koyup sonuca gidebileceğiz.

Uranüs’ün Boğa da olması yine büyük toprak üçgeni bizim için  maddi değerlerin de duyguyla beraber aynı doğrultuda geliştirebileceğimizi gösterirken.

Zaman zaman arabesk bir ruh haline bürünebiliriz.

Duygu durumumuz değişken olsa da bu karar verdiğimiz ve yapmak istediğimiz şeylere yansımayacak çok şükür ama yine de ayağımızı sağlam basmak sağlamcı olmak ne istediğimizi bilmek bize çok karlı bir dönemi getirecek.

Dolunayın etkisi 8 gün boyunca aktif olurken, yapabileceğimiz   en güzel şey hayatınızdan bırakmak istediğiniz kilo, kafein, alkol, anti depresan olabilir, tüm bağımlılıklarımızdan kurtulmak için hamle yapmak, duygusal olarak sizi kim  dibe çekip, enerjinizi emiyorsa kurtulmak ki, bu mesajı içeren rüyalar bile görebilirsiniz.

Hislerinizin de kuvvetli olacağının altını çizmek isterim.

Dikkat etmeniz gereken nokta ise dalgınlığa  açık bir dolunay ve özellikle pazar günü tatil dönüşünü olduğu için önemli…

İstemsiz bir uyku isteği olabilir lütfen uykunuzu almadan emniyet kemerinizi bağlamadan da, benzini bile  kontrol etmeden yola çıkmayın.

Dolunayın etkisinden dolayı ayaklarımız hassaslaşırken, ilk birkaç gün vücudunuz ödem tutabilir.

Haftanın enerjilerinin burçlara etkilerini incelersek:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya  Jüpiter ve Neptün arasındaki olumlu etkileşimle başlıyoruz, bu etki sizi maddi  açıdan korkularınızla yüzleşme ve burada  çözüm bulmanız için olumlu etkileyecek. Ayrıca krediler, borçlar adına yeni fırsatlar sağlayabileceksiniz. Çevrenizdeki insanların finans kaynaklarından rahatlıkla yararlanabileceksiniz. Güneşin burç değiştirmesi ise sizi sağlık, iş arkadaşlarınızla  ilişkileriniz ve günlük rutin işlerinizi etkileyecek. Biraz angarya işleriniz artabilir. Fakat insanlara yardım ederek yardımsever tarafınızla çevreniz ve iş arkadaşlarınız tarafından daha da  sevileceksiniz. Sağlık adına ise mide ve bağırsaklarla ilgili problemler öne çıkabilir. Üşütmemeye özellikle serin yerlerde dolaşmamaya dikkat edin. Geçekleşecek dolunay ise astrolojik olarak zor bir alandan etkileyecek. Uyku düzeniniz  değişirken çok uyumak isteyebilirsiniz,. yine kendi korkularınızla yüzleşmek hayatla ilgili isteklerinizi netleştirmek adına minik bir sınava tabi olacaksınız diyebilirim.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Jüpiter ve Neptün arasındaki olumlu etkileşim ile başlıyoruz, bu etki size iki ilişkiler, aşk, evlilik ve ortaklık  adına çok olumlu etkilerken. Partnerinizle  sosyalleşebilir ve böylece ilişkinizdeki sıkıntıları çözebilirsiniz. Güneşin burç değiştirmesi ise sizi aşk ,hobileriniz  adına olumlu destekleyecek. Çocuklarınıza daha kalite vakit geçireceksiniz. Ayrıca hayatınızdaki insana fedakârlık yaparken, ondan da bu yönde bir beklenti içinde olabilirisiniz. İkili ilişkileriniz daha takıntılı bir ruh halinde olabilirsiniz. Gerçekleşecek dolunay  kalıcı dostluklar kurmaya yönlendirecek, arkadaşlarınızla beraber hoş sohbet ortamlarda bulunabilir ve hayatınızı emek verdiğiniz insanlarda da  aynı emeği görebileceksiniz. Bu anlamda gayet güzel bir etki ile haftayı sonlandıracaksınız.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Jüpiter ve  Neptün arasında oluşan olumlu etki ile başlıyoruz. Bu etki size özellikle iş ortamınız ve kariyerde beklentilerinizi karşılama, iş dünyasındaki hedeflerinize ulaşma adına olumlu destekleyecek. Bayram da olsa çalışmak zorunda kalabilirsiniz.  Güneş’in burç değiştirmesi ile beraber evden işlerinizi yürütebilirsiniz. Ayrıca  ailevi konularda  öne çıkacak. Evde vakit geçirmek, aile ile bir arada olmak size iyi gelecek. Yine  evinizin içinde özellikle mutfakla ilgili bazı problemleri de çözmek üzerine yoğunlaşacaksınız. Misafirinizin  çok olduğu bir hafta. Gerçekleşecek dolunay ise sizi kariyer alanında etkiliyor, iş dünyasında beklentileriniz artarken. Aynı zamanda iş arkadaşlarınız ile sıkıntı yaşadığınız bir çok konuyu da çözümleyebileceksiniz. Empati yeteneğiniz bir çok işi çözümleme de size destek verecek.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Jüpiter ve Neptün arasında oluşan olumlu etki ile başlıyoruz, bu etki size seyahat açısından destek verirken, uzun yolculuklar size yeni ufuklar açacak. Seyahatlerinizde hobilerinizde gerçekleştirebilme  imkanı bulacaksınız, yine çocukla ilgili çok olumlu bir süreçtesiniz, hamile kalmayı düşünüyorsanız harika etkiler mevcut. Güneş’in burç değiştirmesi ise sizi kardeşler, yakın çevre ile daha samimi olmaya kuzenlerle beraber vakit geçirmenizi sağlayacak. Diğer yandan balık burcunda gerçekleşecek dolunay ise sizin hislerinizi ve rüyalarınızı aktive edecek.  Ayrıca  hobilerinize yönelik eğitim ve  kursa başlayabilirsiniz, yine yurtdışı ile alakalı konularda beklediğiniz fırsatlar varsa hafta sonuyla beraber netleşebilir ve devam eden 8 gün boyunca da sonuçlanabilir.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşen olumlu etki ile başlıyoruz, bu etki sizi aile ve ailenin içindeki para konularında etkilerken. Yaşadığınız problemler varsa çözüm bulabileceksiniz. Diğer yandan ev alma, ev değiştirme ile  ilgili kararınızı da bu etkiyle beraber hayata geçirebileceksiniz. Güneş’in burç değiştirmesi ise sizin için maddi konular da daha fedakâr olma ve  insanlara yardım etmenize sebep olacak. Gelirleriniz ile doğru yatırımlar yapmaya yönlendirecek, özellikle sağlık  ve hizmet sektöründen ekstra gelir elde edebilirsiniz. Gerçekleşecek dolunay ise  borçlarda, ödemelerde  istekleriniz doğrultusunda plan yapmanızı sağlayacak. Çevrenizdeki insanların finans kaynaklarından iyi niyetiniz sayesinde faydalanmanızı sağlayacak.  Ayrıca gıda zehirlenmesine de yatkın bir haftasınız bilmediğiniz yerlerde yemek yememenizi tavsiye ederim.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Jüpiter ile Neptün arasında oluşan olumlu açı ile başlıyoruz ,bu etki ile kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile geçirmeniz vakitler artarken. Aynı zamanda bu zamana eşinizi veya  partnerinizi de dahil edebileceksiniz. Aile bireyleri ile partnerinizi tanıştırmak istiyorsunuz harika bir etki var bu hafta sizin için. Güneş sizin burcunuzda geçiyor gökyüzünde sizin döneminiz başlarken, detaycı tarafınız ve hizmet anlayışınız artabilir. İnsanlara karşı yardımseverliğinizi çok yüksek olduğu bir aylık döneme başladınız ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz gökyüzünde size uygun enerjiler oluşmaya başladı. Diğer yandan karşıt burcunuzda gerçekleşecek dolunay ise ortaklar ve evlilikle ilgili konularda etkileyecek ve sizi daha hassaslaştıracak. Yine hayatınızda kimse yoksa yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Jüpiter ile Neptün arasında oluşan olumlu etkileşim ile başlıyoruz. Bu etki size parayla ilgili konularda desteklerken özellikle iş ortamınız da mesai ve çalışma saatleri yüzünden sıkıntı yaşadığınız durumlar varsa çözümleyebileceksiniz. Yine Güneş’in burç değiştirmesi ise sizi ruhsal anlamda zor bir alanda etkileyecek, korkularınızla yüzleşmek isterken, iç dünyanızda   daha takıntılı bir ruh haline bürünebilirsiniz. Bardağın boş tarafından bakmaya meyilli olacaksınız. Gerçekleşecek dolunay  ise sizi iş ortamınız, iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz ve sağlık alanında etkiliyor. Sağlık açısından  hassas bir dönem olurken, tembellik yapmak gereğinden fazla uyuma isteğiniz oluşabilir. Yedikleriniz de bu dönemde oldukça önemli olacak.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya burcunuzda ki Jüpiter’in Neptün ile  gerçekleştirdiği olumlu  açı ile başlıyoruz,  bu etki sizin için o kadar güzel  etkiye sebebiyet veriyor ki, hem sezgileriniz çok kuvvetli olacak, hem de hayatınızın her alanına aşkı sevgiyi yansıta bileceksiniz. Ayrıca   çok mistik etkiler var gökyüzünde, söylediklerinizin hepsinin birer birer olduğunu görebileceğiniz özel bir dönem ,bu yüzden pozitif konuşmanız ve düşünmeniz önemli. Güneş’in burç değiştirmesi ise popülerliğinizi artırırken, arkadaşlarınıza karşı yardın severliğiniz artacak. Kalabalık gruplarda insanlara yardım edebileceksiniz, gerçekleşecek dolunay ise aşk ilişkiler ve çocuklarınız açısından etkileyecek. Çocuk düşünüyorsanız önümüzdeki on günlük süreç bu anlamda size destek olacak. Ayın 26’sın dan sonra ise hobilerinize yönelik bir kursa başlayabilirsiniz.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Jüpiter ile Neptün arasında oluşan olumlu etkileşim ile başlıyoruz. Bu etki sizi spritüal konulara yönlendirecek. Ayrıca  meditasyon, yoga  faaliyetlerde fayda sağlayabileceksiniz. Fakat bir yandan da  ailevi konularda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ailenizden beklentileriniz artarken, beklentilerinizi gerçekleştiremeyebilirler. Evde vakit geçirmek isteğiniz artarken,  dışarısı ruhunuza  daha iyi gelecek belirtmek isterim. Güneş’in burç değiştirmesi ise sizi kariyer alanında etkileyecek, kariyer ilgili konularda daha yardımsever ve detaycı davranırken insanları bir çok konuda yardımcı olabilirsiniz, sizden bir şeyler  öğrenebilirler. Gerçekleşecek dolunay ise aile ve yuva  alanlarınızı da tetiklerken, hafta başında yaşadığınız sıkıntıları çözümleyebilirsiniz. Diğer yandan  evde banyo ile ilgili sıkıntılar yaşanabilir.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Jüpiter ile Neptün arasında oluşan olumlu etkileşim ile başlıyoruz ,bu etki sizi sosyal gruplar , yakın çevre ve kardeşleriniz açısından etkilerken. Onların problemlerini çözümleyebileceksiniz. Kardeşlerinizle, kuzenleriniz ile beraber vakit geçirebilir, onlarla kalabalık gruplarda yer alabilirsiniz. Güneş’in burç değiştirmesi ise size çok olumlu yansıyacak,   eğitimle ilgili konular, yurtdışı ve seyahatler için daha  detaycı olup,  başarı sağlayabileceksiniz. Gerçekleşecek dolunay  ise seyahat açısından sizi yine tetikleyecek. Yurtdışından, uzun yolculuklardan  şehir içine yönlenebilirsiniz, yolculuk enerjiniz çok aktif önümüzdeki 15 gün boyunca yolculuklar size yeni kazanç kapı açacak ve çok iyi gelecek.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Jüpiter ile Neptün arasında gerçekleşen olumlu etki ile başlıyoruz. Bu etki parasal anlamda isteklerinize ulaşma, kariyerinizdeki başarılarınızın paraya dönüşmesi adına olumlu desteklerken ,maddi olarak çalışmalarınızın karşılığını bulabileceksiniz. Güneş’in burç değiştirmesi ise sizi krediler, borçlar adına  daha detaycı davranıp, yeni kaynaklar oluşturmanızı sağlayacak. Duygusallıktan çıkıp mantık doğrultusunda  daha sağlam adımlar atabileceksiniz. Gerçekleşecek dolunay ise parasal anlamda sizi olumlu etkiliyor. Sezgilerinizi kullanarak girdiğiniz iş bağlantılarında ve yatırımlar karlı sonuçlar elde edeceksiniz. Ayrıca maddi açıdan kime   ne kadar yardım etmeniz gerektiği konusunda bir sınava tabi olabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Burcu Balıklar:

Balıklar, haftaya Jüpiter ile Neptün arasında gerçekleşen olumlu etki ile başlıyoruz. Neptün sizin burcunuzdan bu olumlu açıyı gerçekleştiriyor bu yüzden sizin için oldukça önemli bir hafta,  yolcuklar adına istediklerinizi elde etme ve hayallerinize kavuşma  adına  desteklerken. Seyahat gündemimiz oldukça yoğun olacak ve sizin ruhunuza çok iyi gelecek. Bu hafta biraz uyku düzeniniz değişebilir, az uyumak zorunda kalabilirsiniz. Güneş’in karşıt burcunuza geçmesi ikili ilişkiler, evlilik, ortaklıklarda daha detaycı olmanızı sağlayacak. Bağımlı ve sıkıntılı bir  ilişkiniz varsa bunu olumlu anlamda sonlandıracak bağımlılıklarınızdan daha  rahat bir şekilde kurtulabileceksiniz. Burcunuzda gerçekleşecek dolunay ise sizi sezgilerinizi güçlendirirken, bireysel düşünüp gelirlerinizi artırmanıza fırsat tanıyacak.

ASTROLOG SEMA SİDAR 

.

Etiketler: 
Sema Sidar
Astrolog
Astroloji
bayram
güneş
dolunay
başak burcu
balık burcu

Facebook Google plus Instagram Twitter