Reklam
Temiz Magazin
22 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Gökyüzünde "İyi ki Ağustos geldi" dedirtecek etkiler var! Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Astroloji
27 Temmuz 2019
Gökyüzünde "İyi ki Ağustos geldi" dedirtecek etkiler var! Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumları

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, oldukça dengeli bir haftaya başlıyoruz.

Bir yandan zorluklar olsa da, bir yandan da özellikle hafta ortasındaki etkilerle beraber kendimizi bulacağımız,  hem de  tutulmaların etkilerinden yavaş yavaş çıkabileceğimiz, resmen nefes alacağımız etkiler var.

HAFTANIN İLK ETKİSİNDE GÜNEŞ VE URANÜS VAR

Haftanın ilk etkisinde zorlu bir etki bizi karşılıyor.  

Güneş; kimliğimizi, statümüzü simgeleyen gezegen, Uranüs; sınır ve sıra dışılığı temsil eden gezegen ile kare açı yapıyor, yani birbiri ile inatlaşıyorlar.

Kendi aralarında bu etki ile bireysellik mi yoksa insanlara güvenerek yol almak mı, egolar mı yoksa hayat standartları mı diye bir seçim yapmak zorunda kalacağız.

Hem her şey olsun hem de mutlu olayım isterken, zorluk çıkartacak bize gökyüzü.

Uranüs özellikle maddi anlamda aşırılığa kaçmamamız konusunda uyarıyor.

Uranüs, 1 Ağustos'ta geri hareketine başlayacak ve bu geri hareketi devam ederken Güneş ile yaptığı açı süresince (5 Ağustos’a kadar) çok fazla maddi sorumluluk konusunda sınav vereceğiz.

Hayat standartlarını yükseltmek isterken bunu hep mantık doğrultusunda yapmamız yapmamı gerektiğini, elimizde mevcut olanı önce tüketip sonra alışverişe çıkmamız gereken etkiler var.

Bu arada maaşla ilgili para ile ilgili artış talepleriniz varsa daha Ağustos’un 15 ‘inden sonra bu konuda   hamle yapabilirsiniz. 

URANÜS, BOĞA BURCU'NDA GERİ HAREKETİNE BAŞLAYACAK. YANİ URANÜS RETRO'SU GELİYOR

Diğer bir etkimiz ise yukarıda bahsetmiştim. 1 Ağustos itibari ile Uranüs Boğa Burcu'nda geri hareketine başlıyor, 11 Ocak 2020'ye kadar geri hareketini devam ettirecek.

Bu süreçte çok fazla hayat standartlarımızı sorgulayacağız, her şey istediğimiz gibi mi diye... 

Uranüs yavaş giden bir gezegen olduğu için geri hareketinde yaşadıklarımızı birden algılamamız mümkün değil, yaşadığımız tecrübelerle bunu algılayabileceğiz.

Uranüs'ün bizim hayatımızda öne çıkaracağı konular güven, harekete geçme enerjisi, ideallerimiz para ve hayat standartlarımız olacak.

Tüm bu konularda sağlamlık sağlam olması için yeni fikirler yeni başlangıçlar yapabiliriz, önemli tecrübeler kazanabiliriz.

Çok fazla eskiden gelen insanlarla geçmişte yaşadığımız olayları bu konu başlıklarında çözümleyebiliriz.

Maddi konuda hep temkinli hareket etmenizi tavsiye ederim, gereksiz borçlanma sizi yorabilir.

1 AĞUSTOS'TA ASLAN BURCU'NDA YENİ AY

Geldik haftanın güzel etkisine bize "iyi ki ağustos ayı geldi" dedirtecek bir yeni ayımız var.

1 Ağustos'ta 8 derece Aslan Burcu'nda Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegenin başrolde olduğu bir Yeni Ay gerçekleşecek.

Enerjisi oldukça güzel...

Parlamak, öne çıkmak ve korkularımızdan sıyrılmak ve bizi kısıtlayan alanlardan uzaklaşmak için çok güzel bir etki, gökyüzünde de merhamet enerjisi öne çıkacak... 

Yeni ay yeni başlangıçları getirirken, Aslan Burcu'nun sembolize ettiği konularda sanat, sahne, merkezde olmak, kendimizi ifade etmek adına yeni başlangıçlarımız olurken.

Venüs’ün başrolde olup bu esnada Uranüs ile yaptığı zorlu açıdan kaynaklı bayan figürleri ile ego savaşları yaşayabiliriz.

Özellikle iş ortamında, iş odaklı ortamlardaki bayan figürleri problemli etkiler mevcut onun dışında gerçekten çok güzel bir etkisi var.

Yeni ayın gerçekleştiği alan ruhsal konulara bizi yönlendirecek, kendi içimizdeki kimliğimizin daha derinindeki kişiyi çıkartmak için yeni başlangıçlar yapacağız.

Hem ruhsal hem de fiziksel anlamda farkındalığımızı elde edeceğiz, fiziksel görüntümüzü değiştirmek için hamle yapabileceğimiz etkilere sahip yeniayın etkisini  1 hafta boyunca sürecek.

Yeni ayın içimizdeki coşkuyu artıracak enerjisi ile tüm yeni başlangıçları 2 Ağustos'tan sonra Merkür'ün de daha rahat bir pozisyonda olduğu dönemi kullanmanızı tavsiye ederim.

Sağlık açısından kalp hastalıklıları, kas rahatsızlıkları, kramplar adına riskli bir hafta kontrolü elden bırakmamak lazım.

MERKÜR DURAĞAN POZİSYONA GEÇECEK!

Haftanın en güzel etkisi ise 1 Ağustos'ta Merkür durağan pozisyona geçip, 2 Ağustos itibari ile bizim için yeni başlangıçlar için ideal dönemi başlatacak.

Artık yeni başlangıçları negatif etkileyen durum yok bitti, rahat rahat işlerimizi planlarımızı projemizi gerçekleştirebiliriz yine büyük imzalar, evlilikler anlaşmalar sözleşmeler, elektronik eşya alımları için çok ideal bir dönem.

Bu etki ile rahat nefes alabileceğiz.

Son olarak Yeni Ay da karşımıza çıksa da   Venüs, Uranüs kare açısından biraz daha detaylı bahsetmek istiyorum...

KADINLARA DİKKAT!

Hayatımızdaki bayan figürleri sıkıntı yaşamamıza, kendimizi güzel bulmamamıza, her şeyi kolay kolay beğenmemize neden olacak.

İş ortamı ve para kazandığımız, para alışverişi yaptığımız insanlarla sıkıntı olabilir.

Ayrıca güzellik açısından çok bilmediğimiz makyaj malzemeleri kullanmak alerjik reaksiyonları tetikleyebilir.

Yoğun sıcaklar, güneşin altında kalmak bu etkiden dolayı sıkıntı yaratabilir.

Botoks, dolgu, lazer uygulamaları için  ideal değil, 10 Ağustos’tan sonra böyle bir başlangıç yapmak daha ideal olur.

 

YENİ HAFTANIN ENERJİLERİNİN BURÇLARA ETKİSİ:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Güneş, Uranüs karesi ile başlıyoruz. Bu etki sizin özel zevkleriniz den dolayı aşırı para harcamanıza, devamında ödemelerde sıkıntı yaşayacağınız konusunda uyarıda bulunurken. Maddi standartlarınızı koruma isteğiniz hem lüks ihtiyaçlarınız artırabilir bunu dengelemek için uğraşacaksınız. Ağustos ayına Uranüs'ün geri hareketi ile başlıyoruz, bu etki sizi gelir kaynaklarınızı, gözden geçirme, maddi konuda sağlam adım atma adına, tecrübelerle karşı karşıya bırakacak. Uzun süre hayatımızda olacak, 2020 yılına kadar. Diğer yandan 1 Ağustos itibariyle gerçekleşen yeniay ise sizin ilişkilerde hayatınıza yeni bir insanı getirebileceği gibi bu dönemde ilişkilerinizi bayan figürlerine anlatmayın gerçekleşecek, Venüs Uranüs karesi de yeni ay ile birleşince zorlayıcı bir şey olabilir. Başka insanların egosal problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Güneş, Uranüs kare açısı ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber  ailevi konulara canınız sıkılabilir. Kendi başınıza hareket etmek isterken aileden dolayı özgürlükle ilgili sıkıntı yaşayabilirsiniz. Burcunuzda bulunan Uranüs geri harekete başlayacak ve sizin hayattan beklentilerinizi resmen bir sınava sokacak, istekleriniz talepleriniz nerede olmak istediğiniz ile ilgili çok fazla soru işaretini çözmek için uğraşabilirsiniz. Gerçekleşecek yeni ay yine aile ortamınızı tetikliyor. Bu konuda aile büyükleri ile yaşadığınız problemleri çözebileceksiniz. Ev içinde dekorasyonla ilgili değişiklikler yapabilirsiniz fakat bunun planını yapıp ay ortasından sonra hamile yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü bir yandan da gökyüzünde Venüs Uranüs karesi var bir şeyleri beğenmeyebilir istediğiniz gibi olmadığını düşünebilirsiniz, iki kez para harcamayın. Diğer yandan gelirlerinizi yazarak harcamak size iyi gelecek.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Güneş, Uranüs karesi ile başlıyoruz. Zorlayıcı bir etki iç dünyanızda ki karmaşayı çözmek için yakınlarınızdan destek almaya yönlendirecek ama yakın çevrenizden de istediğiniz desteği bulamayabilirsiniz. Eğitimle ilgili konular sizi bunaltabilir ve yine Uranüs'ün geri hareketteki süreci ise iç dünyanızda farkındalık yaratacak. Hayatla ilgili güven duygunuzu tam olarak tanımlayacaksınız, önemli bir etki sizin için söylenilen değil yapılan önemli olduğunu anlamanızı sağlayacak. Gerçekleşecek yeni ay yakın çevre ile olan irtibatınızı temsil eden neden alanı tetikleyecek. Böylece yakın çevreniz ile kardeşlerinizle daha güzel işler yapabilirsiniz, onların arasında kendinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Son olarak Venüs, Uranüs karesi ise sizi ruhsal anlamda etkileyecek güzelliğiniz ve görselliğinize daha takık bir ruh halinde olabilirsiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Venüs Uranüs karesi ile başlıyoruz. Bu etki daha fazla para harcamanıza neden olabilir, projelerinizi yine maddiyattan kaynaklı olarak erteleyebilirsiniz. Para konusunda sınav vereceğiniz etkiler var. Özellikle Uranüs'ün geri harekette olması sizi daha fazla sosyalleşme isteği ile karşı karşıya bırakacak, bir yandan da maddi açıdan daha iyi standartlar olsun isteyeceksiniz. Bunun için risk alabilirsiniz, daha iyi koşullar isterken üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Gerçekleşecek yeni ay da para alanınızı sizi tetikliyor, yine aile beraber maddi gelirlerinizi arttırabilirsiniz fakat gereksiz harcamalar sizi gene kısıtlayabilir fırsat sağlarken bir yandan da harcamalarınıza dikkat etmenizi tavsiye ederim. Ağustos’un onundan sonra daha iyi maddi koşulların olacağını söyleyebilirim. Koşullar sizin için daha iyi seyir edecek parasal açıdan.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, gökyüzü sizin enerjiniz ile  dolup taşıyor. Öncelikle burcunuzda bulunan Güneş’in Uranüs ile gerçekleştirdiği zorlu açı ile haftaya başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak kariyerde üst mevkideki insanlarla problemler yaşayabilirsiniz, üstleriniz ile sıkıntılar olabilir. Dikkat etmeniz gerekiyor. Uranüs'ün geri hareketi ise yine sizi kariyer alanında etkileyecek iş ortamında otorite figürleri ile daha iyi geçinmek adına yeni standartlar ve şartlar oluşabilir. Bu durumda  işyerindeki maddi koşulları sorgulayabilirsiniz. Sizin önemli bir etki burcunuzda ise bir yeniay gerçekleşiyor bu etki ile daha bireysel hareket edip, parlayabileceksiniz Kesinlikle ikinci planda kalmamalısınız burcunuzda ki Venüs’ün Uranüs ile gerçekleştirdiği zorlu açıdan kaynaklı ise bayan figürlerine dikkat etmeli ve gereksiz para kesinlikle harcamamalısınız lüks olan ilginiz artabilir.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Güneş, Uranüs zorlu açısı ile başlıyoruz. Bu etki sizi eğitimle ilgili konularda sıkıntıya sokarken yine uzun yolculuklar seyahatlerde zorlu bir dönem eşyalarınızı kaybedebilirsiniz. Dikkat dağınıklığına açıksınız. Bir yandan da güne başlamak harekete geçmek için zorlanabilirsiniz. Uranüs'ün geri hareketi ise sizi yine eğitim konularında etkilerken uzun süredir gitmek istediğiniz bir kursa başlayabilirsiniz. Daha önce yarım bıraktığınız bir eğitim programına dahil olabilir, kendinizi geliştirecek bir work-shopa katılabilirsiniz. Gerçekleşecek yeni ay da sizi ruhsal konulara yönlendirecek kendi içinizdeki kişiye ortaya çıkarmak kimliğinizle var olmak ve korkularımızla yüzleşmek adına fırsatlar yakalayacaksınız. Bu  anlamda olumlu bir etki, yine meditasyon yapmanın çok olumlu etkilerini görebilirsiniz tavsiye ederim.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Venüs Uranüs kare açısı ile başlıyoruz. Bu etki sizi sosyalleştirirken bu ortamlarda daha fazla para harcamanız yüzünden  maddi anlamda zorlayabilir. Girdiğiniz kalabalık gruplar parasal konularda gereksiz sözler vermenize neden olabilir ve yine ödemeler borçlar alanını düzene oturtmak isteyebilirsiniz. Uranüs'ün geri hareketi de sizi özellikle para ödemeler ve ameliyatlar konusunda tecrübe ile deneyim kazanacağınız fırsatlarla karşı karşıya bırakacak. Sağlık açısında ise boğaz ve boyun ile ilgili sıkıntılarınız varsa bir operasyon durumunuz gerçekleşebilir. Gerçekleşecek yeni ay ise sizin popülerliğinizi arttıracak yeni arkadaş gruplarınız oluşabilir, farklı insanlardan yeni bir çevre edinebilirsiniz. Venüs Uranüs karesi ise güzellik için görsellik için daha fazla para harcamanıza ya da hayatımızdaki bayağı figürlerinden kaynaklı para kaybına neden olabilir.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya Venüs Uranüs karesi ile başlıyoruz. Bu zorlu açı sizi ilişkilerden kaynaklı kariyerde sıkıntı yaşamanıza, ikili ortaklıklar, ikili ilişkilerde sıkıntılar olmasına sebep olurken maddi konular öne çıkacak. Siz de kendinizi daha fazla öne çıkartıp destek sağlayabileceksiniz kariyerde ama ilişkilerde bu böyle olmayacak. Uranüs'ün geri hareketi de özellikle geçmiş de güven duyduğunuz insanlara sizi yöneltecek geçmiş ilişkiler masaya yatırılabilir. Hatta böyle bir ilişki için yer değişikliğinde bulunabilirsiniz. Gerçekleşecek yeni ay ise kariyer ortamında size statü ve iş getirirken öne çıkacaksınız, parlayacağınız bir dönem. Sadece Venüs Uranüs karesi den dolayı bayan figürlerine dikkat etmeniz gerekecek, bir de parayı ikinci plana atmamanızı tavsiye ederim, çünkü kariyerde daha iyi olsanız da parasal açıdan tam yansımayabilir.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Güneş Uranüs kare açısı ile başlıyoruz. Bu etki sizi uzun yolculuklar eğitim ve sağlık konusunda etkileyecek. Sağlıkla ilgili bazı sıkıntılar yolculuğuna gitmenize engel olabilir sağlık problemleri boyun ve boğaz bölgesindeki rahatsızlıklar artacak. Uranüs’ün geri hareketi de yine sağlık alanınızda gerçekleşeceği için daha iyi beslenme, beslenmenizi düzenleme adına fırsat sağlayacaksınız tecrübe kazanacaksınız. Gerçekleşecek yeni ay da eğitim alanında gerçekleşiyor bu alanda parlamak yarım işlerinizi bitirmek için fırsatlar yakalayacaksınız gayet olumlu bir etki olacak. Sizin enerjinizi çok uygun hatta uzun yolculuklardan güzel bir aşk ilişkisi de gelebilir. Venüs- Uranüs karesi eski ilişkileri bir şekilde gündeme getirebilir, özellikle daha önce sizi birisi tanıştırdıysa bunun üzerine kurduğunuz bir aşk ilişkisi sekteye uğrayabilir sıkıntıya yaşamanıza neden olabilir bayan figürleri dikkat edin. Çok ilişki tecrübelerinizi paylaşmayın.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Güneş, Uranüs karesi ile başlıyoruz. Bu etki size maddi konularda  sorumluluk almaya itecek, özellikle çocuklarınızdan kaynaklı giderleriniz artırabilir. Burada sorumluluk sizin üzerinizde olurken yine ödemeler borçlar alanında önemli bir süreç önünüzdeki on gün, gökyüzünde Uranüs'ün geri hareketi sizi ilişkiler, aşk, çocuklarla ilgili konularda etkileyecek burada daha sağlam adımlar atmak isteyeceksiniz. Bu konuda yeni tecrübeler deneyimleyeceksiniz gerçekleşecek yeni ay ise borçlar alanında gerçekleşiyor ve sizi bu konuda kendinizi revize etme, maddi olarak daha rahat bir süreçte olmak için neler yapabilirsiniz bunları görmenizi sağlarken. Venüs Uranüs karesinden kaynaklı olarak lüks harcamalarınız artabilir harcamalarınız konusunda daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Güneş Uranüs karesi ile başlıyor. Bu etki partnerinizle olan ilişkilerinizde sıkıntıya sebebiyet veriyor. Özellikle ailevi konular ikili ilişkilerinizde evliliğinize negatif yansıyabilir. Burada sorumluluk almak zorunda kalabilirsiniz. Uranüs'ün geri hareketi yine sizin ailede güven duygusunu sınamanıza neden olacak kime güven duyup duyamayacağınıza anlayıp, ailevi konularda para ile ilgili temaları çözümlemek isteyeceksiniz. Gerçekleşecek yeni ay ise karşıt burcunuzda meydana geliyor. Doğal olarak sizin de iki ilişkiler ortaklıklar ve evliliklerde öne çıkma isteğinizi arttırırken sınırlarınızı çizmeniz şart. Venüs Uranüs zorlu açısı ailedeki bayan figürlerinin ilişkilerinize müdahale etmesine neden olacak, partneriniz ile sosyalleşerek ilişkinizi rayına oturmak önemli olacak hayatınızda kimse yoksa güzel bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Güneş Uranüs karesi ile başlıyoruz. Bu etkilerden kaynaklı olarak sağlıkla ilgili bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Özellikle kalp ve dolaşım sistemi, kas ilgili sorunlar ve kramplar risk altında olacağınız sağlık problemleri. Ayrıca yakın çevreniz ve kardeşlerinizle alakalı bazı sıkıntılar sizi bunaltabilir. Uranüs’ün geri hareketi de özellikle kardeşler, yakın çevre alanında gerçekleşirken, maddi anlamda sorumluluk almak zorunda kalabilirsiniz sizi zorlayabilir. Gerçekleşecek yeni ay ise iş ortamı iş odaklı ortamlarda gerçekleşeceği için bu alanda yıldızınız parlayacak. Ama bir yandan da nakit para akışına dikkat etmelisiniz, esas nakit akışınızı arttıracak hamlelerde bulunmalısınız. Ayrıca çalıştığınız ortamda bayan figürleri çoğunlukta ise dikkat etmelisiniz, gereksiz bir rekabet içinde olacağınızı söyleyebilirim. Venüs Uranüs karesinden kaynaklı, bu yüzden para kaybı  yaşayabilirsiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Sema Sidar
Yeni Ay
uranüs
merkür
Ankara
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti
teta

Facebook Google plus Instagram Twitter