Reklam
Temiz Magazin
26 Kasım 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Gökyüzündeki müthiş etki başlıyor: Venüs Retrosu! Astrolog Sema Sidar uyarıyor: "Para akışında sorunlar çıkacak"

Astroloji
30 Eylül 2018
Gökyüzündeki müthiş etki başlıyor: Venüs Retrosu! Astrolog Sema Sidar uyarıyor: "Para akışında sorunlar çıkacak"

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, hem yeni bir haftaya hem de yeni bir aya başlıyoruz…

Bereketli, sağlıklı, huzur dolu bir Ekim ayı olması dileğimle başlıyorum yeni haftanın analizine... Zira buna oldukça ihtiyacımızın olacağı etkiler geliyor.

YENİ HAFTANIN İLK ETKİSİ PLUTO

PLUTO 1 EKİM7DE GERİ HAREKETİNİ SONLANDIRIYOR. PLUTO RETROSU BİTİYOR.

İlk olarak gayet güzel bir etki ile haftaya “Merhaba” diyoruz.

Pluto; değişim, dönüşüm ve yıkım gezegeni 1 Ekim itibari ile geri hareketini sonlandırıyor.

Bu etkiyle beraber hayatınızda yarım kalan çok eskiye dayanan ve bitirmeniz gereken işler daha rahat sonuçlanacak.

Kuvvetlendirmek istediğimiz, güçlendirmek istediğimiz durumları daha rahatlıkla sonuçlandırabileceğiz ve çok fazla geçmişle uğraşmamıza gerek kalmayacak, geleceğimize emin adımlar atabileceğiz.

Pluto en yavaş hareket eden gezegendir, bu yüzden geri hareketinde  karma ile alakalı konuları önümüze getirmekten sorumluydu.

Yani herkes ektiğini biçti ve özellikle geçmişte dönüştüremediğimiz durumlar önümüze çıktı.

Mecbur kaldık bir yerde, kimse bize bunu istiyor musun diye sormadığı durumların içinde bulduk kendimizi.

Artık bu dönem bitti, kendi tercihlerimiz doğrultusunda değişimi, dönüşümü seçeceğiz ve rahatlayacağız, oldukça rahatlatıcı içimizdeki baskıyı azaltıcı bir etki.

Özellikle maddi konularda mecburi yaptırımların altında kalmayacağız.

HAFTANIN 2. ETKİSİ PLUTO VE MERKÜR ARASINDAKİ ZORLU ETKİLEŞİM OLACAK

Haftanın diğer bir etkisi ise Pluto’nun  Merkür; iletişim, haberleşme gezegeni ile yapacağı zorlu etkileşim.

Ciddi anlamda sıkıntılı bir etki  çünkü hayatımızda “biz” demek karşımızdaki insanı kendimizden fazla düşünmek sıkıntılara sebebiyet verecek.

İçimizdeki dengeyi korumak adına başkalarının gereksiz sorumluluklarını üstlenmek zorunda kalabiliriz.

Maddi anlamda  bencil olursak rahat edebiliriz.

Davalar, mahkeme işleriniz için de  bu hafta önemli, eğer  sonuç bekliyorsanız  istediğiniz gibi olmayabilir.

Maddiyat içeren davalar ekstra önemli, tazminat, nafaka gibi davalarda süreç çok destekleyici değil.

Çarşamba günü itibari ile  kabuğumuza çekilip olanları izlemek ve devamında  karar vermek daha doğru olur.

Konuşmalarımızda direkt konuya girmek bize kazanç sağlamayabilir.

İletişimde manipülasyona yatkın etkiler varken, ikili ilişkiler haksızlıklara maruz kalabilirsiniz. Üstümüze vazife olaylara karışmayarak bu zor etkiden yara almadan çıkabiliriz.

HAFTANIN EN ÖNEMLİ ETKİSİ!

GÖKYÜZÜ BİZİ ZORLU BİR SÜRECE SOKUYOR!

VENÜS RETROSU GELİYOR!

Ve geldik haftanın en önemli etkisine kemerlerinizi bağlayın, gökyüzü bizi zorlu bir sürece sokuyor.

5 Ekim itibari ile  Venüs; aşk ,ilişki, sevgi gezegeni geri hareketine başlıyor.

16 Kasım’a kadar da Venüs Retrosunun etkisi devam edecek.

Akrep burcunda gerçekleştiği için  daha da sıkıntılı durumlar yaratacak, iki taraftan sıkıntılı bir etki diyebiliriz.

Astrolojide birden fazla gösterge aynı yönü gösteriyorsa orada ciddi bir durum var diyebiliriz.

İlk olarak gezegen geri hareketi süresince görevlerini ve sorumluluklarını çok zorlu hayatımıza yansıtırken, bir yandan da zararlı yerleşimde bir burçta…

PARA AKIŞINDA PÜRÜZLER OLUŞACAK

Doğal olarak temsil ettiği  konu  başlıklarında, aşk, ilişkiler, sevmek, sevilmek, sanat, nakit para akışında pürüzler oluşurken.

İLİŞKİLER VE MADDİYAT ADINA SIKINTILI BİR SÜREÇ BAŞLAYACAK

İlişkiler, maddiyat, para akışı adına sıkıntılı bir süreç başlayacak.

İLİŞKİLERDE AŞIRI CİNSELLİK YÜKLÜ TEMALAR HAYATIMIZA GİRECEK

Venüs, Akrep burcunda da geri giderken ihanetleri, arkadan dönen işlere ve maalesef ilişkilerde aşırı cinsellik yüklü temaları hayatımıza getirecek, dikkatli olmamız gerekiyor.

İnsanlar birbirini menfaatleri doğrultusunda iletişim kurabilir ve bunu çok aleni görebiliriz.

Yine hayatınızda sırlarla dolu bir süreç varsa bunlar birer birer gün yüzüne çıkabilir.

Kime güvenmeniz gerektiğini iyi belirlemeniz lazım…

Aşırı kıskançlık, güç, şiddet  yine revaçta olabilir. 

Yine kadın figürleriyle ilgili  sıkıntılar olurken, iş ortamınızda kıskançlıklar artabilir.

İnsanlar birbirine karşı sevgi de çok fazla manipülatif tavır izlerken.

Bu süreçte sosyal çevreniz de ilişkiler menfaat üzerine kurulabilir. 

Tutku ve güç  dengeyi kurmamızı zorlaştıracak.

Ayrıca  nakit para akışı ile ilgili sıkıntılar da gündeme gelirken eğer alım-satım işleriniz varsa , aralık ayına kadar rafa kaldırmanızı tavsiye ederim.

ESTETİK OPERASYON YAPTIRACAKLAR DİKKAT!

BU DÖNEMDE AMELİYAT OLMANIZI TAVSİYE ETMİYORUM!

Diğer yandan  estetik operasyonları kesinlikle tavsiye etmiyorum, memnun kalmayacağınız gibi kalıcı hasarlar bırakabilir.

ESKİ İLİŞKİLER YENİDEN KAPINIZI ÇALABİLİR

Venüs  geri harekette iken eski ilişkiler yeniden kapınızı çalabilir fakat yeniden başlangıç yapmak, affedip devam etmek ona ikinci kez aynı hatayı yapma şansı tanımanıza neden olur.

Peki ne yapabilirsiniz?

Bir kere hayatınızdan çıkartmak istediğiniz insanların gerçek yüzünü görebileceğimiz için rahat hareket edebilirsiniz, yine ilişkinizdeki açıkları ve  sıkıntılarınızı keşfedip, retro bitiminde hasarları sarabilirsiniz.

Sezgileriniz kuvvetli olurken, negatifi görebilecek düzeyde gelişebilir, doğru  çalışmalara yönlendirip şifa kaynağı ile bütünleşebilirsiniz.

Meditasyon, yoga, bilinçaltı eğitimlerine başlamak için harika zaman.

Neleri kesinlikle yapmamalıyız…

Evlenmek, yeni bir ilişkiye başlamak, estetik yaptırmak, büyük işlere imza atmak, alım-satım işlerine başlamak için kesinlikle uygun süreç değil.

Sevginin eksik olduğu bir başlangıç devamında mutsuzluğu getirir, bu kadar önemli bir etki.

Haftanın enerjilerinin burçlara etkileri:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar,  haftaya Pluto’nun geri hareketini sonlandırması ile  haftaya başlıyoruz. Bu etki sizi kariyerle ilgili konularda daha rahat hareket etmenizi sağlayacak uzun süreli kariyer planlamalarınızı oluşturabilirsiniz. İş hayatınızda dönüşüm yaşadığınız bir çok konuda rahat bir şekilde  hamle yaparak yol alabileceksiniz.  Merkür’ün Pluto ile  yaptığı zorlu etkileşim ise size  ikili ilişkilerde karar vermede zorlayabilir ve özellikle maddi konular ön planda olabilir. Venüs retroyu da göz ardı etmezsek maddi konular ilişkinizde  ya tamam ya devam konusunda ciddi bir hamle yapmak zorunda bırakabilir. Retro sizi para ile ilgili  konularda sınava tabi tutarken, çok fazla başkasını kaynaklarına güvenmeden kendi göbeğinizi kesmek zorunda kalırken, arkanızdan dönen  işler ile yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Pluto’nun geri hareketini sonlandırması ile başlıyoruz. Bu etki sizi uzun yolculuklar, eğitim alanında zorunlu yaptırımlardan uzak tutup daha rahat hareket etmenizi sağlayacak. Özellikle yurtdışı ile alakalı işlerinizde sıkıntı ve problem yaşıyorsanız süreç lehinize artık daha rahat karar vereceksiniz. Pluto’nun Merkür ile yaptığı zorlu  etkileşimlerden dolayı ise çalışma ortamınız da ki ilişkilerinizde güvenle ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz, onların manipülasyonu ile karşı karşıya kalabilirsiniz ve yüksek mesai saatleri sizi bunaltabilir. Venüs retro ise karşıt burcunuzda gerçekleşiyor sizin için çok önemli bir etki, çünkü ikili ilişkiler ortaklıklar davalarla ilgili süreçlerde ihanete uğrama kandırılmak ya da gözden kaçırdınız gerçeklerle yüzleşme süreci başladı diyebilirim. Sezgilerinize kesinlikle güvenmelisiniz , bu dönemde uzun süreli ilişkiye başlamayı, ortaklık girişimini kesinlikle önermiyorum.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Pluto’nun geri hareketini sonlandırması ile başlıyoruz. Bu etki sizin başkasının olanaklarını kullandığınız gelirler alanında gerçekleşiyor. Bu kaynaklar krediler, borçlar, ödemeler, vergiler, yine eşinizin partnerinizin maddi imkanları olurken. Bunlardan daha rahat faydalanabileceksiniz, bu konuda üzerinizde baskı varsa daha güzel bir süreç başladı. Ayrıca Merkür'ün Pluto ile yaptığı zorlu etkileşimde  yine ilişkilerde bu anlamda minik bir testte sokacak partnerinizin sorumluluklarını gözden geçireceksiniz ve ona göre bir karar vermek zorunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda çocuklarınızla iletişim açısından da sıkıntılı bir süreç diyebilirim. Venüs'ün geri hareketi ise iş ortamınızda ve sağlık alanında gerçekleşiyor. Genital bölge rahatsızlıkları konusunda dikkatli olmalısınız sizi zorlayabilir. İş ortamında da bayan figürlerinden kaynaklı sıkıntılar yaşanabilir Eğer iş ortamından bir ilişkiniz varsa gün yüzüne çıkmasını istemiyorsanız bu süreçte ekstra dikkat etmemiz gerekiyor.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Pluto'nun geri hareketini sonlandırması  ile haftaya başlıyoruz, bu etki sizin karşıt burcunuzda gerçekleştiği için  ikili ilişkiler, aşk, evlilik adına üzerinizde olan tüm baskı gidecek, geçmişte yüzleşmekten kurtulacaksınız ve daha rahat hissedeceksiniz. Pluto’nun Merkür ile yaptığı zorlu etkileşim ise aile içindeki iletişiminizi gözden geçirmenize, onların maddi sorumluluklarını üstlenmenize neden olacak.  Bu anlamda  zorlu bir etki var doğru iletişim kuramayabilirsiniz. Venüs'ün geri hareketi ise sizin aşk, ilişkiler ve çocuklarla ilgili alanınızda gerçekleşiyor kendinize vakit ayırmakta zorlanacağınız gibi yine ilişkilerinizde hayatınızı birden fazla insan girmek isteyebilir bu da sizi yorabilir. Karşınızdaki insanları ne kadar gerçekçi olduğu ile ilgili gökyüzünün büyük bir soru işareti var o yüzden iç sesinize güvenmeli ve sezgilerinize göre hareket etmelisiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya  Pluto’nun geri hareketini sonlandırması ile başlıyoruz, bu etki sizi iş ortamınızda ve sağlıkla ilgili konularda etkilerken. Uzun süredir kemiklerle ve dişle ilgili problem yaşıyorsanız artık sıkıntılar bitti. İş ortamınızda da mecburi yaptırımların biteceği ve rahat nefes alacağınız bir süre başladı diyebilirim. Merkür'ün Pluto  ile yaptığı zorlu etkileşimden kaynaklı ise kardeşlerinizle doğru iletişim kurma adına sıkıntılar olabilir. Ailenizin sağlıkla ilgili problemlerinde de sorumluluğu siz alacaksınız. Bu da diğer aile bireylerinden beklentileriniz ile ilgili sıkıntı yaratabilir. Venüs'ün geri hareketi ise yine aile yuva ve ev kavramlarını da gerçekleşiyor. Ev almayı düşünüyorsanız, ev taşıma yer değiştirme düşünüyorsanız  ocak ayına kadar beklemenizi tavsiye ediyorum.  Devamında da Merkür retro gerçekleşecek, güzel bir karar gibi gözükse de  sizi tatmin etmeyebilir.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Pluton'un geri hareketini sonlandırması  ile başlıyoruz. Bu etki sizin aşk ilişkiler ve çocuklarla ilgili alanınızda gerçekleşiyor bu konularda daha rahat hareket ederken. Özellikle parasal anlamda yaşadığınız sıkıntılar da rahat nefes alacaksınız. Kendinize vakit ayırabilecek zamanınızı iyi programlayabileceksiniz. Merkür'ün Pluto ile gerçekleştirdiği zorlu etki  ise sizin para konusunda başkalarına verdiğiniz sözlerle ilgili sınayacak ve akılcı davranmanız konusunda mecburi,  bir sürece sokacak. Bu hafta mantık doğrultusunda hareket etmelisiniz. Venüs'ün geri hareketi ise kardeşler, yakın çevre ve yolculuklar alanında size etkilerken. Gideceğiniz kısa yolculuklarda eşyalarınızın kaybolmaması konusunda dikkatli olmalısınız yine hayatınızda, gideceğiniz yolculuklardan bir  insan girmek isterse, aralık sonunda bir ilişkiye başlamanızı tavsiye ederim, kalıcı olması için.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Pluto’nun geri hareketi sonlandırması ile başlıyoruz. Bu etki sizi aile, yuva ve ev kavramlarında etkilerken. Burada aldığınız gereksiz sorumlulukları bırakacaksınız. Üzerinizdeki baskı daha da azalacak kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Aynı zamanda aile içinde yaşadığınız maddi sıkıntılar da daha rahat bir sürece gireceksiniz. Burcunuzda ki Merkür'ün Pluto ile gerçekleştirdiği zorlu açı ise kendiniz ile  beklentileriniz konusunda  sizi sınava tabi tutacak, beklentileriniz netleşirken doğru iletişim kurmak adına daha fazla efor sarf edebilirsiniz. Venüs'ün geri hareketi ise para alanınızda gerçekleşiyor maddi konularda inanılmaz dikkat etmeli ve harcamalarınızı gözden geçirmelisiniz. Önemli nokta şu özellikle duygusal açlıktan kaynaklı, ilişkilerdeki sıkıntılardan dolayı artan harcamalarınız maddi açıdan sizi zora sokabilir. Partnerinizin de sorumluluklarını da dozunda üstlenmelisiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya Pluto’nun geri hareketini sonlandırması  ile başlıyoruz. Bu etki size yakın çevrenizle ilişkilerinizde daha rahat bir sürece sokarken, uzun zamandır gitmek istediğiniz seyahat programlarını da rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz. Bu etki sizi bir yandan rahatlatır bir yandan  Merkür'ün Pluto ile yaptığı zorlu açı sizi ruhsal anlamda kendinizi sorgulamaya beklentilerinizi  gözden geçirmek adına sıkıntıya sokabilir ve en önemli nokta sağlıkla ilgili boğazla ilgili problemler çok fazla öne çıkabilir. İçeceklerinizi  soğuk tüketmemeye dikkat etmelisiniz. Diğer yandan Venüs’ün geri hareketi burcunuzda gerçekleşiyor ilişkileriniz için oldukça zorlu bir dönem insanlarla ilişkilerinizde sakladığınız şeyler ortaya çıkabilir, ilişkinizdeki sürüncemede ki konular ayrılıkla sonuçlanabilir. Kimseyi kandırmamaya ve aldatıp karma yaratmamaya dikkat etmelisiniz.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Pluto’nun geri hareketi sonlandırması ile başlıyoruz , bu etki sizin para alanınızda gerçekleşirken. Kendinizi maddi konularda baskı altında hissettiğiniz etkiler bitecek daha rahat yol alabileceksiniz. Gelirlenizi arttırma konusunda da akıllı davranırsanız sonuç elde edersiniz. Merkür'ün Pluto ile gerçekleştirdiği zorlu açı ise sizin kalabalık gruplardaki ilişkilerinizi sorgulamaya daha akılcı yol almaya yönlendirecek, kalabalık gruplar sizi yorabilir güvenmediğiniz insanlarla ortaklaşa girişimlere girmemeniz tavsiye ederim. Venüs'ün geri hareketi ise sizi oldukça zorlu bir alandan etkiliyor ruhsal olarak ilişkiler açısından kendinizi ihanete uğramış kandırılmış hissedebilirsiniz. Özellikle iş ortamındaki ilişkilerinizde sıkıntılar olabilir. Sezgilerinize güvenmeli ve bu doğrultuda karar almalısınız Size iyi gelecek en iyi nokta ise kesinlikle yoga tarzı bir faaliyet olurken,  ruhunuzu dengelemeniz şart.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya burcunuzda ki Pluto’nun geri hareketini sonlandırması ile başlıyoruz. Bu olumlu etki sizin maddi manevi her konuda daha akılcı adım atmanıza kendinizi ortaya çıkartma da rahat yol almanızı sağlarken. Bu anlamdaki dönüşüm sürecini de sıkıntısız bir şekilde devam edebilirsiniz. Diğer yandan burcunuzda ki Pluto, Merkür ile zorlu bir etkileşim gerçekleştirecek bu etki biraz kariyer alanınızda ki bağlantılarınızı sorgulamaya, insanlara akılcı davranmaya yönlendirebilir. Duyguları geri plana atmanız size fayda sağlayacak. Venüs'ün geri hareketi ise kalabalık gruplar ve sosyal çevrenizde etkin olurken  katıldığınız bir davette yeni bir ilişki durumunuz oluşabilir. Fakat ilişkiye başlamak adına sağlıklı bir süreç değil devamında sıkıntılar oluşurken. Hem geleceğe dair projelerinizi gerçekleştirmek adına hem de yeni bir ilişkiye başlamak adına  Aralık ayına  kadar beklemenizi tavsiye ederim.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya  Pluto’nun geri hareketini sonlandırması ile başlıyoruz. Bu etki sizin iş ortamınızda daha rahat etmenizi sağlarken kendinizi baskı altında aldığınız her konuda ruhsal bir rahatlamanız olacak. Maddi manevi kafanıza taktığınız her şeyde içsel bir rahatlık gelecek. Merkür'ün Pluto ile gerçekleştirdiği zorlu açı ise size uzun yolculuklar, seyahat, yurtdışı ile alakalı konular ve eğitim alanında radikal bir karar almaya zorlayabilir.  Mecburi bir yolculuktan dolayı  eğitiminize ara vermek zorunda kalabilirsiniz. Yine Venüs'ü retro ise sizi kariyer alanında etkileyecek. Kariyerinizde  bayan figürlerine karşı tetikte olmalısınız, arkanızdan dönen işlerle birer yüzleşeceksiniz, sezgilerinize güvenmelisiniz. Bu süreçte yaşadığınız sıkıntılar Şubat ayında size kazanım olarak dönecek, sabırlı olmanızı tavsiye ederim.

 

 

Balıklar ve Balıklar Kovalar:

Balıklar, haftaya Pluto’nun geri hareketini sonlandırması ile başlıyoruz. Bu etki sizi kalabalık gruplar, sosyal çevrede daha rahat hareket etmenizi maddi kaynaklardan faydalanabilmeniz konusunda destek verecek. Özellikle geleceğe dair projelerde daha rahat adım atmanızı sağlayacak. Merkür-Pluto  zorlu etkileşimi ise para ile ilgili konularda kendinizi revize etmenizi gözden geçirmeniz adına önemli olacak. Başkasının finansal kaynaklarına kesinlikle güvenmemelisiniz pazar gününe, riskli yatırım yapmayın.  Venüs'ün geri hareketi ise sizi seyahatler, uzun yolculuklar ve eğitim konularında etkileyecek. Bu konularda yaptığınız işlerde güven ile ilgili sıkıntılar oluşabileceği gibi ,ilişkileriniz bu alanlardan yara alacak. Diğer yandan partnerinizle gideceğiniz yolculuk programınız varsa sizi yorabilir ve sıkıntıya sokabilir. Erteleme imkanınız varsa, harika olur.

ASTROLOG SEMA SİDAR

SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

 

Etiketler: 
Sema Sidar
Astrolog
Astroloji
Ankara
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti
merkür
akrep burcu
venüs retro
Venüs Retrosu
retro
pluto

Facebook Google plus Instagram Twitter