Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Gökyüzünü bu hafta Venüs, Yay Burcu, Mars ve Merkür şekillendirecek. Çoğu burca "aşk" var! Astrolog Sema Sidar farkıyla 7 Ocak haftasının yorumları ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Astroloji
05 Ocak 2019
Gökyüzünü bu hafta Venüs, Yay Burcu, Mars ve Merkür şekillendirecek. Çoğu burca "aşk" var! Astrolog Sema Sidar farkıyla 7 Ocak haftasının yorumları ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, hareketli bir hafta yine bizi bekliyor.

Gökyüzünü bu hafta Venüs'ün Yay burcuna geçmesi, Mars'ın hem Merkür ile hem Venüs ile yaptığı açı ve Güneş Pluto kavuşumu şekillendirecek.

7 OCAK'TA VENÜS, YAY BURCU'NA GEÇECEK

İlk olarak 7 Ocak’ta Venüs; aşk, ilişki, sevgi, sanat, estetik ve uyum gezegeninin Yay Burcu'na geçmesiyle karşılayacağız yeni haftayı... 

4 Şubat’a kadar Yay Burcu'nda kalacak Venüs.

VENÜS VE YAY BURCU'NUN DOĞASI UYUMLU DEĞİLDİR!

İLİŞKİLER YÜZEYSEL OLABİLİR!

Venüs'ün sevgi dolu ve romantik, dişil doğasıyla Yay Burcu'nun eril, daha hareketli doğası çok uyumlu değildir.

Bu yüzden bu süreçte ilişkiler daha yüzeysel olabilir.

İlişki durumumuz, ilişkinin dinamiği çok çabuk değişim gösterebilir.

Aşkı yaşama biçimimiz daha böyle gezmek eğlenmek üzerine olabilir.

Sosyalleştikçe ilişkimiz daha iyiye gidebilir, yine hayatımızdaki insanla sohbet etmeyi çok önemseyeceğiz...Onun bilgi birikimi, eğitim durumu bizim için bir krater oluşturacak.

BU DÖNEMDE EVLİLİK ENERJİSİ YOK!

Bu dönem çok evlilik enerjisinin barındırmıyor, bu yüzden ilişkiler daha böyle günü geçirmek üzerine kurulu olabilir.

Cinsellik teması olarak da düşünmeyelim bunu ama, romantizmden uzak ve daha eğlenmeye yönelik ilişkiler olabilir.

Aşkı  daha çok spor yaptığımız alanlarda, uzun yolculuklar sonucunda bulabiliriz.

SEVGİ ANLAYIŞIMIZDA "FANATİZM" YER ALABİLİR!

Dikkat etmemiz gereken bir nokta ise sevgi anlayışımızda fanatizm yer alabilir, sevdiğimiz şeyleri körü körüne savunabiliriz.

Fanatik duygu ve düşüncelerden uzak durmalıyız.

YAY, İKİZLER, ASLAN, KOÇ BURCU DİKKAT!

Aşk enerjisinden fayda sağlayacak burçlar ise başta Yay'lar, sonra İkizler... En sonra da Aslan'lar  ve Koçlar olacak…

Bu burçlar ilişkilerde şanslı iken, aşk özellikle yukarıda da belirttiğim gibi uzun yolculuklar, seyahatler  ve yurtdışı aracılığı ile gelebilir.

Venüs’ün Yay Burcu'na geçmesi ile beraber yapılacak en iyi  şeylerden bir tanesi de  yabancı dil kursuna katılmak, eğitim hayatına önem vermek, seyahat etmek, müze gezmek, tarihi yerleri gezmek olur... Kısacası bir kültür gezisi ruhumuza iyi gelir.

"HAFTA ORTASI MARS, MERKÜR VE VENÜS'ÜN ETKİLERİNİ DE YAŞAYACAĞIZ"

Hafta ortası Mars; mücadele gezegeni, Merkür; iletişim gezegeni ile zorlu bir açı, Venüs; aşk, ilişki gezegeni ile de inanılmaz güzel uyumlu bir açı gerçekleştirecek.

KONUŞMALARIMIZDA YANLIŞ ANLAŞILMALARA AÇIK BİR HAFTA BİZİ BEKLİYOR

İletişimde konuşma da çok dik ve yanlış anlaşılmaya müsait bir haftadayız, yaptığımız direkt konuşmalar, patavatsızlık olarak algılanabilir.

Hayatımızda mücadele ettiğimiz alanlarda, konuşmalarımız doğru anlaşılamayabilir.

Zorlayıcı etkiden kaynaklı olarak tartışmaya açık olacağız.

Mantık doğrultusunda yol almak istek de, düşünce ayrılıkları bizi sıkıntıya sokacak.

İletişim kurduğumuz alanlarda gergin olabiliriz.

Maddiyat açısından da yanlış kararlar verebiliriz, dikkatli olmalıyız.

 Mars'ın, Venüs ile yaptığı olumlu açı sayesinde ise mücadele de yaşadığımız zorluklara partnerimiz destek olacak.

Yine ilişkilerin içindeki eril, dişil  dengesini sosyalleşerek, gezerek şehir dışına çıkarak dengeleyebilirsiniz. 

Bu enerjiden kaynaklı tam aşk zamanı diyebilirim, arkadaş canlısı, eğlenmeyi seven, kalabalık gruplarda yer alabileceğimiz ilişki zamanı.

Farklı sanatsal faaliyetlerde yer alabileceğiz.

Bu hafta özellikle hava ve ateş grubu burçlar bu enerjiden kaynaklı Aşk enerjisi gelebilir.

TERAZİ, KOVA, İKİZLER, YAY, KOÇ, ASLAN BURÇLARI İÇİN AŞK HAVASI VAR

Yani Terazi, Kova, İkizler…

Aynı zamanda Yay, Koç ve Aslan Burçları aşk enerjisinden olumlu şekilde etkilenecekler.

7 ARALIK HAFTASININ SON ETKİSİ GÜNEŞ OLACAK. 

GÜNEŞ PLUTO İLE GÜÇ BİRLİĞİ YAPACAK

Haftanın son etkisi ise Güneş.

Kimliğimizi temsil eden, varlığımızı ortaya koyduğumuz özelliklerimizi gösteren gezegen Güneş ile Pluto; (değişim, dönüşüm gezegeni)  beraber güç birlikteliği yapacaklar.

 

Bu etkiden kaynaklı olarak hayatımızda var olmak istediğimiz birçok konuda, gerekli gücü bulup yol alabileceğiz.

Bu etki Oğlak Burcu'nda gerçekleştiği için mantık doğrultusunda ilerlemek,  bu yönde kararlar almak bizi sonuca daha kolay götürecek.

Bu süreçte her şeyi derinlemesine inceleyeceğiz.

Karşımıza çıkan zorluklarda, daha sonuç odaklı olacağız ve sıkıntı yaşadığımız konularda net tavırlar göstereceğiz.

Güneş-Pluto etkileşimi çok fazla alavere dalavereyi kaldıracak bir etki değil, daha çok çalışarak  yol alabileceğiz.

Bu etki altında olumlu bir etki olmasına rağmen çok sert  bir bakış açısına da bizi sürükleyebilir.

Bu konuda biraz dikkatli olmamız lazım zor şeyler beni bulur, ben zoru severim düşüncesinden çıkmamız lazım bu çok önemli, radikal kararlar alıp rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Tam değişim ve dönüşüm zamanı diyebilirim.

HAFTANIN ENERJİLERİNİN BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNİ İNCELERSEK: 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Venüs'ün Yay burcuna geçmesi ile başlıyoruz. Bu etki ve Mars’ında burcunuzda olmasıyla beraber, enerjiniz tavan yapacak. Aşk, ilişkiler ve hayata bakış açınız önemli bir değişikliğe uğrayacak. Hayatı daha enerjik bir şekilde yaşamak isteyeceksiniz. Geride bıraktığımız aylara nazaran daha yapıcı ve pozitif olurken, size güzel bir seyahat programı ve yolculuk getirecek. Yine burcunuzda bulunan Mars, hem Merkür ile hem de Venüs ile açı yapacak, bu açılarla ile beraber kariyerde zorlanarak çalışacaksınız, odak noktanız daha seyahat ve aşk enerjisi olduğu için kariyer sizi bunaltabilir. Olumlu yanı ise hareket enerjisi, bu yüzden spora başlamanızı tavsiye ederim. Son olarak Güneş Pluto kavuşumu ise sizi kariyer alanında radikal kararlar almanıza sebebiyet verebilir,  dönüşmek insanlarla konuşmalarınız daha orta yolu bulmak üzerine bir bakış açısı sergileyerek durumu pozitife çevirebilirsiniz. Yine disiplinli olarak, kendinize ait kurallar oluşturarak kazanç sağlayabilirsiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya burcunuzun yönetici gezegeni Venüs'ün burç değiştirmesiyle başlıyoruz. Bu etki ile beraber para alanında güzel oluşumlar, güzel etkilerle karşı karşıya kalırken. Parayı kullanma para ile ilgili yatırım yapma hatta uzun yolculuklardan para kazanımı adına olumlu bir destek var. Bu hafta Mars, hem Merkür ile hem de Venüs ile açılar gerçekleştiriyor. Merkür ile olan kısmı sizi yolculuklardan kaynaklı olaylara negatif bakma sürpriz gelişen seyahat enerjisinden dolayı işlerinize odaklanamamanıza sebebiyet verebilir. Olumlu yanı ise gerçekten para kaynaklarınız artacak ve çok enteresan bir şekilde başkasının olanakları size fırsat olarak gelecek. Bu yüzden çevrenizdeki insanlardan kazanımlarınızı arttırmaya bakmanızı tavsiye ederim. Haftayı Güneş-Pluto kavuşumu ile sonlandırıyoruz, bu etki ile beraber özellikle eğitimle ilgili konularda radikal hamleler yapabilir kalıcı bir başarı elde edebilirsiniz ve burada mantık doğrultusunda alacağınız kararlar sizi daha hızlı sonuca götürecek.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya  Venüs'ün karşıt burcunuzda geçmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber ikili ilişkiler, evlilikler ve ortaklıklarda harika bir dönem başlarken. İlişkiniz ne kadar evlilik yolunda gitse de bu etkiden dolayı,  zihniniz de eğlenceye yönelik bir bakış açısı oluşacağı için ilişkinizde almamız gereken sorumluluklar açısından minik bir sınav verebilirsiniz. Burada hep orta yolu bulmak aklınızdan geçen cümleleri karşı tarafa pat diye aktarmamalısınız. Mars hem  Merkür ile hem de Venüs ile açılar yapacak. Merkür ile gerçekleştirdiği açıdan kaynaklı olarak sosyalleşmekten  kaynaklı para kaybınız olabilir. Başka insanlara verdiğiniz daha önceki sözler parasal anlamda kayba sebebiyet verebilir. İlişkilerde ise harika bir döneme  girdiniz, hayatınızda kimse yok ise kalabalık  ortamlardan gelen, yeni bir aşka yelken açabilirsiniz ve uzun vadeli olabilir. Haftanın son etkisi Mars-Pluto kavuşumu  dişleriniz ile ilgili bir sürece sokabilir,  dişinizi yaptırabilir ve tedavi sürecine girebilirsiniz. Bu konuda  operasyon riskiniz yüksek.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Venüs’ün  burç değiştirmesi ile başlıyoruz.  Bu etki ile beraber sağlıkla ilgili konulara çok önem vereceksiniz, spora başlayabilir, kendi fiziksel görüntünüz adına  radikal kararlar verebilirsiniz. Ve yine hayatınızda kimse yoksa özellikle iş ortamından, iş arkadaşlarınız vasıtasıyla hayatınıza yeni birisi gelebilir. Hafta içinde Mars; hem  Merkür hem de  Venüs ile  açılar gerçekleştirecek. Merkür ile gerçekleştiği etkileşimden kaynaklı olarak ikili ilişkiler ortaklıklar da ve aşkta  karar verme adına zorlanabilirsiniz, ortaklık girişimlerinizde artabilir. Diğer yandan Venüs' ile  yaptığı olumlu açı ile beraber iş ortamında istediğiniz görevi alabileceksiniz, başarılarınız ödüllendirilirken. İş ortamında çok başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Haftanın son etkisi Güneş-Pluto kavuşumu karşıt burcunuzda gerçekliyor,  size ortaklık adına yeni bir oluşuma sokabilir. ilişkide evliliğinizde,  radikal kararlar verebilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz ve size inanılmaz gelecek güzel bir etki hobilerinize  yönelmek, aşkı yaşamak, ben buradayım demek öne çıkmak hatta sosyalleşerek gezerek çok büyük başarılara imza atmak için çok olumlu bir etki. Enerjiniz oldukça yüksek olurken muhakkak fiziksel görüntünüze önem vermelisiniz, yani süslenmeden kendinize bakmadan dışarı çıkmayın. Çünkü bu dönemde çok farklı ve güzel ortamlara gireceksiniz, hazır olmalısınız. Hafta içinde Mars, hem Merkür hem de Venüs ile açılar gerçekleştirecek, zaman zaman kendinizi yorgun hissetseniz de hareket ve  seyahat enerjisi çok iyi gelecek. Kendinizi geliştireceğiniz bir hobiye ya da kursa başlayabilirsiniz. Diğer yandan Güneş-Pluto kavuşumu ise haftanın son etkisi size özellik ve sağlıkla ilgili konularda kemiklerle ilgili yorabilir. Kemik ağrılarınız olabilir. Yine şekerle ilgili sıkıntınız varsa bu hafta dikkat etmelisiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber  aile içindeki konulara daha fazla önem verip onlar arasındaki sevgi enerjisiniz oluşturmaya çalışacaksınız ve ailecek bir yere gitmek, yolculuk yapmak adını da olumlu etkiler söz konusu. Ayrıca  taşınmak yer değiştirmek radikal bir şehir değişimi yapmak istiyorsanız yine bu olumlu etkiden faydalanabilirsiniz. Hafta içinde Mars hem Merkür hem de Venüs ile açılar gerçekleştirecek.  Başkalarının finans kaynaklarından faydalanmak isterken ya da  kredi çekmek, borçlanmaya girmek isterken  bir engel ile karşılaşabilirsiniz, ancak hafta sonuna doğru bu sorunu çözebileceksiniz. Bir yandan da aileden destek alacaksınız, özellikle maddi anlamda yapacağınız hamlelerde ev almak olabilir, evin içindeki tadilat tamirat durumları olabilir ailenin desteği önemli olacak. Haftanın kapanışını Güneş Pluto kavuşumu ile yapıyoruz, bu etkisi sizi çocuklarla ilgili konularda  dönüşüme ve değişime sürüklerken, mantık doğrultusunda kararlar almalısınız.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya burcunuzun yönetici gezegeni Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz, bu etkisi size çok iyi gelecek. Özelikle gideceğiz kısa yolculuklar ve  şehir içi trafiğini  artarken. Yurtdışı ile ilgili planlarınızı da bu dönemde olumlu sonuçlanacak.  Enerjinizin iyi olacağı bir dönem, eski modunuza dönebileceksiniz. Hafta içi  Mars hem Merkür ile hem de Venüs ile gerçekleştireceği   açılarla beraber  ev düzeni değiştirebilir, evinizin içine biraz fazla para harcayabilirsiniz. Aynı zamanda özellikle gideceğiniz yolculuklardan  ilişkinizde sıkıntılar yaşıyorsanız  iyi gelecek ve fayda sağlayacak. Haftayı Güneş Pluto kavuşumu ile kapatıyoruz, sizin ailevi konularda mantık doğrultusunda karar almaya, aile içinde yaşadığı sıkıntılara çözüm bulmamız adına  kuralcı olmanıza sebebiyet verecek. Bu hafta sizin tüm alacağınız kararlarda kendi kurallarınızı uygulamanız olumlu sonuç almanıza sebep verecek.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber para kaynaklarınız artarken, özellikle gideceğiniz yolculuklar katılacağınız etkinlikler size çok para ve kazanç sağlayacak. Yeni kazanç kapıları açılırken.  Mars’ın  Merkür ve Venüs ile gerçekleştireceği açılarla beraber sağlıkla ilgili konular sizi yorabilir. Yine angarya işler ile uğraşmak mesai kalmanıza daha fazla çalışmanıza sebep olabilir. Bu hafta dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi Güneş-Pluto kavuşumu ,  seyahatleri aktif eden bir etki olduğundan, istemediğiniz yolculuklar son dakika çıkan seyahatler mecburen, ani kararlar almanıza sebebiyet verebilir. Mantığınız doğrultusunda karar almanızı  tavsiye ederim.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

 Yaylar, haftaya  Venüs'ün burcunuza geçmesiyle başlıyorsunuz. Bu etki ile beraber  gezmek, eğlenmek yola çıkmak, yolculuk yapmak, bilgili insanlarla bir arada olmak. Kendinizi iyi hissetmek ve fiziksel görüntünüz de radikal değişiklik yapmak için inanılmaz güzel bir etki. Dikkat etmeniz gereken nokta ise aşk ve ilişkiler adına  harcamalarınız artabilir. İlişkinizdeki durumları düzeltmek ve ilişkinizdeki insan için bir seyahat gündeminiz oluşabilir ve burada  sizi rahatlatacak nokta ise aşk ilişkileri,  doğru partner seçimleri, aşkla ilgili vereceğiniz radikal kararlar size çok iyi gelecek. Haftayı Güneş-Pluto kavuşumu ile sonlandırıyoruz,  bu etki  para ile ilgili konularda  mantık doğrultusunda karar almanıza destek verirken,  enerjinizi de yukarı çekebileceksiniz çok fazla olumlu etkiler söz konusu. Maddiyata geri dönersek , alışverişlerinizi yazmanızı tavsiye ederim. Çünkü yapacağınız bir bütçe planlaması  Temmuz ayına kadar sizi çok rahatlatacak.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Venüs'ün Yay burcuna geçmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi birazcık zorlayacak, özellikle tutulmanın da etkileri devam ederken, maddi anlamda ne istediğinizi ve beklentilerinizi netleştirmeniz ve sağlık açısından da dolaşım sistemi rahatsızlıklarına dikkat etmeniz yönünde ihtarları olacak. Diğer yandan burcunuzda bulunan Merkür Mars ile zorlu bir açı gerçekleştirecek, aile bireyleri tarafından yanlış anlaşılabilir, kendinizi doğru ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Aile içinde yaşadığımız sıkıntılar para kaybına sebebiyet verebilir. Mars'ın Venüs ile yaptığı olumlu açı sizi  kendi içinize çekilerek bu karmaşadan kurtulmanıza destek verecek. Kendi hiç dünyanızda yol almanız size fayda sağlayacak. Haftanın son etkisi Güneş-Pluto kavuşumu ise burcunuzda gerçekleşiyor, bu etki tamamen dönüşmenize, doğru hamle yapmanıza ve çalıştığınız ortamda  ben buradayım dedirtecek olumlu bir etki. Güç kazanmanıza yarayacak.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber kalabalık ortamlardan fayda  sağlayacaksınız, organizasyonlardan yeni gelir kaynakları elde edebileceksiniz. Yine hayatınızda kimse yoksa katılacağınız güzel bir davetten, yeni bir insan ve aşk  gelebilir. Hafta içinde Mars, hem Merkür ile hem de Venüs ile açılar gerçekleştirecek, cumaya kadar kendi içinizde ne istediğiniz ile ilgili sıkıntılar yaşasanız da gideceğiniz bir seyahat katılacağınız bir etkinlik iletişim yeteneklerinizi öne çıkartıp sizin daha popüler olmanızı ve yaşadığınız bu içsel karmaşadan çıkmanıza destek verecek. Haftaya Güneş Pluto kavuşumu ile sonlandıracağız, bu etki iş ortamında mantıklı karar almanız adına size ihtarda bulunacak.Sağlık açısından ise  dişler ve kemikler  hassas,  dikkat etmenizi tavsiye ederim. Dişleriniz sıcak ve soğuk hassasiyetine duyarlı olacak.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki uzun yolculuklar ve seyahatler sonunda kazanç sağlayacağınızı ve kariyerinizde hamleler yapmamız gerektiğini gösteriyor. Yolculuklar size gayet iyi gelecek ve mutlu olabileceksiniz. Aynı zamanda Mars'ın hem Venüs hem de Merkür ile gerçekleştirdiği açılar sayesinde de  yeni para kaynakları elde edebileceksiniz. Fakat geleceğe dair  projeleriniz adına daha fazla para harcayabilir, maddi kaynaklarınızı bu alana yöneltip, sıkışabilirsiniz. Harcamalarınızı yazarak para planlaması yapmanız tavsiye ederim, yani harcamalarınızda bir öncelik listesi belirleyip neyi almanız gerekli ise o yönde bir gelir gider dengesi oluşturmanız sizi rahat ettirecek. Haftanın son etkisi Güneş-Pluto kavuşumu ise yeni bir sosyal çevre kurmanıza,mantık doğrultusunda kuracağımız ilişkilere sizin yönlendirebilir.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Sema Sidar
Astrolog
Astroloji
Ankara
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti

Facebook Google plus Instagram Twitter