Reklam
Temiz Magazin
22 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Güneş Balık Burcu'na geçiyor ve gökyüzünde Balık Burçlarının dönemini başlatıyor! Başak Burcu'ndaki Dolunay'ın etkisi çok çok güçlü! Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın yorumu!

Astroloji
16 Şubat 2019
Güneş Balık Burcu'na geçiyor ve gökyüzünde Balık Burçlarının dönemini başlatıyor! Başak Burcu'ndaki Dolunay'ın etkisi çok çok güçlü! Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın yorumu!

 

Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, yine dopdolu bir hafta karşımızda...

Özellikle haftanın ilk günü tüm enerjisi ile haftanın geri kalanını şekillendirecek...

Ayın 18’i ve 19'u çok önemli gökyüzü etkileşimlerine sahip.

Hemen lafı uzatmadan başlayalım…

 

VENÜS'ÜN SATÜRN İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ AÇI ENERJİSİNE, BU HAFTA PLUTO DA DAHİL OLACAK

İlk haftanın etkisinde geçen hafta bahsettiğim Venüs ve Satürn'ün kavuşum açısı var.

Venüs; (aşk, ilişki, sevgi gezegeni) ile  Satürn; (sorumluluk, sağlamlık gezegeni)  kavuşum açısı gerçekleştiriyordu... Bu hafta Pluto; (dönüşüm , yıkım gezegeni) de bu açıya, enerjiye  dahil oluyor ve stelyum dediğimiz birden fazla kavuşumu içinde yer aldığı bir açı kalıbı gerçekleştirecekler.

Burada Venüs’ün sevgi dolu doğasıyla Satürn'ün kısıtlayıcı yapısı birbirini sevmez, uyumsuzdur.

Fakat bu kadar önemli  gezegen kümeleşmesi, lider Satürn olduğu için hem Pluto hem de Venüs onun sözünü dinleyip,  onun gücünü kabul ederek aynı yolu paylaşacaklar…  

HAYATIMIZA MANTIK, DİSİPLİN, SORUMLULUK GELECEK... 

Bize yansıması ise hayatımızı mantık üzerine kurmak, bu doğrultuda hareket etmekle başlayacak...

Hayatımızı disipline edip, sorumluluğumuz bileceğiz...

Sevgi, ilişki, kariyer ve önemli konu başlıklarında daha sağlam adımlar atmak ve en önemlisi gerçekçi ve çalışkan olmak bize çok büyük kazanç sağlayacak.

Çok büyük bir güç aslında bu, üçlünün bir araya gelmesi ve ne kadar doğru kullanırsak enerjilerimizi çok daha rahat sonuç elde edeceğiz ve 27 Şubat’a kadar gökyüzünde bu etkiyi hissedeceğiz.

 

19 ŞUBAT'TA GÜNEŞ, BALIK BURCU'NA GEÇECEK ve GÖKYÜZÜNDE RESMİ OLARAK BALIK BURCU DÖNEMİ BAŞLAYACAK

19 Şubat’ta ise Güneş; kimliğimizi, varlığımızı temsil eden gezegen Balık Burcu'na geçiş yapacak ve gökyüzünde Balık Burcu'nun dönemi resmi olarak başlayacak...

Güneş, 20 Mart'a kadar Balık Burcu'nda yolculuk edecek.

Bu süre zarfı içinde bize yansıması ise daha şefkatli bir ruh hali, biraz zihin dağınıklığı, bağımlılıklarımızla yüzleşip, yön bulmakta zorlanma,  empati yeteneğini geliştirmek olacak...

DUYGUSAL DÖNEM BAŞLIYOR... 

KIRILMAYA MÜSAİT BİR RUH HALİNDE OLACAĞIZ... 

Hayallerimize odaklı olurken, duygusal, kırılmaya müsait bir yapıda olacağız.

Güneş’in egoyu, "ben" demeyi öne çıkartan yapısı ile Balık Burcu'nun naif yapısı çok zıttır.

Bu yüzden kendimizi ortaya çıkarttığımız alanlarda duygu durumuna kapılıp sıkıntıya düşebiliriz.

Özellikle yukarıda belirttiğim  Satürn-Venüs-Pluto etkileşimini de  baz alarak, 27 Şubat’a kadar duygusal bakış açısını, mantıkla değiştirerek, empati yeteneğini kullanarak yol almak daha iyi olacak.

Bu dönemde sanatsal yeteneklerimiz artarken, romantizm isteyeceğiz her alanda...  Daha romantik olabiliriz yani... 

Bu arada  başlattığımız işlerde yön bulmada zorlanabiliriz, egodan uzak olacağımız için kendimizi öne çıkartmakta zorlanacağımız bir etki yaşanacak...

YENİ HAFTANIN EN ÖNEMLİ OLAYI 19 ŞUBAT'TA

BAŞAK BURCU'NDA DOLUNAY

Haftanın en önemli olayı ise yine 19 Şubat'ta gerçekleşecek.

“0” derece Başak Burcu'ndaki Dolunay.

Öncelikle şunu anlatmalıyım ki "sıfır" derece astroloji de bir burcun başlangıç derecesi olduğu için çok güçlü ve önemli derecedir!

Böyle bir derecede gerçekleşen dolunayın da enerjisi daha baskın ve güçlü olarak hayatımıza yansır.

Dolunaylar önce  duygusal olarak  bizim farkındalığımızı arttırıp sonra harekete geçmemizi  sağlar.

Bir hafta boyunca etkisini sürdürecek  dolunayı daha detaylı inceleyelim...

BU DOLUNAY'DA AY, "REGULUS" YILDIZI İLE KAVUŞUMDA OLACAK

Öncelikle Ay “Regulus” sabit yıldızı ile kavuşumda olacak dolunay anında... Çok önemli bir Kraliyet Yıldızı, bu yüzden  ortaya çıkartmak istediklerimizi başarmak adına çok önemli.

Yıldız; yüce gönüllü, onurlu olmayı da temsil eder.

Başak burcunun temsil ettiği, detaycılık, titizlik, hizmet etme, yardım etme, iyi niyetli davrandığımız takdirde ise gerçekten büyük bir başarı getirecek bir dolunay yaşayacağız...

Cesaret göstermemiz gereken konulara yönlendirecek bir etki ki; dolunayın Mars; mücadele gezegeni ile gerçekleştirdiği, olumlu açı sayesinde  maddi ve manevi tatminin kalıcı olmasını istediğimiz konularda girdiğimiz mücadelelerin sonuna kadar gidip, başaracağımızı da gösteriyor.

DİYETE BAŞLAMAK, TAKINTILARIMIZDAN KURTULMAK, KİME YARDIM ETMEMİZİ ANLAYACAĞIMIZ BİR DOLUNAY... 

Mars ile yaptığı bu olumlu açı ile beraber duygusal açlığımıza son verecek...

Diyete başlamak, hayatımızda takıntılarımızdan kurtulmak ve kime karşı yardım etmemiz gerektiğini anlayacağımız, farkındalığımızı yükseltecek çok güzel bir dolunay.

Bu dolunayın pozitif etkisi ile beraber neler yapabiliriz?

Hayatımızda ki takıntıları bırakmak, bağımlılıklarımızdan kurtulmak, kendi içimizdeki dengeleri oturtmak, köklü bir temizlik yapmak, tüm düzen isteyen alanlarda düzeni oturtabiliriz. Ders çalışmaya başlayabilir, diyet yapabiliriz, sağlık yaşama yönlenebiliriz.

Dikkat edilmesi gerekenler ise  fazla detaycı ve takıntılı bir ruh halini bürünebiliriz ve çok değişken duygu durumu doğru karar almanızı engelleyebilir.

Sağlık açısından ise tüm bu pozitif etkileri kullanamazsak, takıntı kısmı aktifleşip depresyona girmemize neden olabilir.

Ayrıca bağırsaklarımız, sindirim sistemimiz oldukça hassas olacak.  

HAFTANIN ENERJİLERİNİN BURÇLARA ETKİSİ

İŞTE YENİ HAFTADA BURCUNUZU VE SİZİ BEKLEYENLER:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Venüs, Satürn, Pluto’nun güç birliği ile başlıyoruz. Bu etki geçen haftadan bu yana devam eden kariyerde düzen ve disiplini uygulama, daha fiziksel olana yönelme, mantık doğrultusunda karar almada sizi destekleyecek. İstediğiniz  statü ve konum varsa bu etki ile beraber elde edebilirsiniz. İşinize mesai saatlerinden biraz daha erken giderek ve daha geç çıkarak patronunuzun ya da çalışma ortamınızda ki insanların gözüne girebilirsiniz.  Haftanın diğer etkisi olan Güneş’in burç değiştirmesi ise sizi  ruhsal anlamda baskı altına alıp, korkularınızla yüzleşmek iş ortamınızda ki problemleri çözme ve kendi iç dünyanıza dönme adına olumlu destekleyecek. Gerçekleşen dolunay ise  özellikle iş ortamı, iş odaklı ortamlar ve sağlık konularında etkileyecek. Bağırsaklarınızın hassas olduğu bir süreçtesiniz, yine depresyon önümüzdeki 1 haftalık süreçte sizi sıkıntıya sürükleyebilir ,hastalık yaşamanıza sebep olabilir.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya  Venüs-Satürn-Pluto üçlüsüyle başlıyoruz. Bu etkileşim size uzun yolculuklar seyahat ve eğitim konularında radikal karar almaya itecek. Gelecek odaklı yön çizmeye, kendinizi belli bir kural ve disipline oturmak için olumlu destekleyecek. Para enerjinizin yüksek olduğu, para biriktirmek de fırsatlar sağlayacağınız çok güzel bir etki. Güneş'in burç değiştirmesi ise sizi kalabalık gruplar, sosyal ortamlarda karar almaya gelecekteki projeleriniz için fırsat sağlamanıza ve  aslında başka insanları da anlayabilme, empati yeteneği geliştirme adına destekleyecek. Gerçekleşecek dolunay ise  aşk adına harika bir dönemi başlatıyor. Burcunuzda bulunan Mars’a da çok olumlu açı gerçekleştirirken, bu süreçte sizin hobilerinize yönelme, aşkı yaşama, hayatınızda düzen isteyen alanlarda tertip ve düzeni uygulama adına fırsatları getirecek.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Venüs-Satürn-Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizi ödemeler, borçlar, krediler alanında kararlı ve tutumlu olmaya, bir maddi plan hazırlamaya ve geçireceğiniz sağlık operasyonları konusunda destekliyor. Özellikle dişleriniz ve kemikleriniz ile alakalı geçireceğiniz operasyonlarda %100 başarılı sonuç elde edebileceksiniz. Güneş’in burç değiştirmesi ise sizi tamamen kariyerle ilgili konulara yöneltecek. Değişken niteliğe sahip bir burçta gerçekleştiği  için (başak), sizde değişken bir burçsunuz doğal olarak kararlarınız çok çabuk değişkenlik gösterebilir. Önümüzdeki 1 ay boyunca ne istediğinizi ne yapmanız gerektiğini ne yönde ilerlemeniz gerektiğini çok iyi netleştirmelisiniz değişken durumlar statü kaybetmenize sebebiyet verebilir. Gerçekleşecek dolunay sizi ev ve yuva kavramlarında etkilerken, aileye yardım etmeye onların sıkıntı yaşadığı konulara destek  olmanızı sağlayacak.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya karşıt burcunuzda yer alan Venüs-Satürn-Pluto üçlüsünün etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizin ikili ilişkiler, evlilik, ortaklıklarda mantık üzerine kurulu bir ilişkiye, mantık doğrultusunda yol almaya. Aynı zamanda yine ve partnerinizin kurallarına uyarak sorunsuz geçirmeniz gereken bir döneme işaret ediyor. Burada biraz karşınızdaki insan ortağınızda olabilir. Onun kurallarına uymanız süreci sizin lehinize yapacak. Güneşin burç değiştirmesi ise  uzun yolculuklar seyahat ve eğitim konularında karar almaya hislerinizi kullanmaya. Özellikle bu ortamlardan hayatınıza gelecek yeni bir aşk adına destek oluştururken gerçekleşecek dolunay ise kardeşlerinizle olan ilişkilerinizi yönlendirebilir. Şehir içinde aktif bir hayat sürdürebilirsiniz, yine ilk öğretim ve iletişim alanındaki yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Venüs, Satürn, Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizin iş ortamınızda daha disiplinli olmaya daha çok çalışmaya iş arkadaşlarınızdan daha fazla sorumluluk almanıza sebebiyet verecek, bu etkinin meyvesinin Temmuz ayında görebileceksiniz. Bu yüzden ay sonuna kadar güzel ve disiplinli çalışmanızın devamında sizi çok pozitif etkileyeceğini söylemek isterim. Güneş'in burç değiştirmesi ise sizin maddi konularda  yön bulmanızı zorlaştırırken, çok kırılgan bir ruh haline olup bu anlamda duygu durumundaki karmaşadan minik krizler yaşayabilirsiniz. Zaman zaman kendinizi dış dünyaya  kapatabilirsiniz. Bir ay boyunca bu etki hayatınızda olurken gerçekleşecek dolunay ise daha kendi gelirlerinize yönelmenizi , farklı alanlardan para kazanmak için daha fazla gayret  göstermenizi sağlayabilir. Kendi işinizi yapıyorsanız eğer, ortaya çıkardığınız ürün skalası genişleyebilir.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Venüs—Satürn-Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizin aşk alanınızı etkilerken hayatınızda kimse yoksa uzun süreli güzel bir aşka yelken açabilirsiniz. Yine özellikle çocuklarınızla ile ilgili konularda  uzun vadeli planlar yapabilirsiniz. Yaşadıklarınıza gerçekçi bakmak takıntılarınızdan kurtulmak için de önemli bir etki. Güneş'in burç değiştirirek karşıt burcunuzda yer alması sizi ikili ilişkiler evlilik ve ortaklıklarda daha rahat etmenizi, hayatı akışına bırakmada destek oluştururken. Burcunuzda gerçekleşen dolunay ise hayata daha farklı bir gözle bakmaya, parlamak istediğiniz öne  çıkmak  istediğiniz alanlarda rahat yol alma adına desteklerken. Sağlık açısından bağırsaklarınızın ve midenizin çok hassas olduğu bir sürece başladınız. Ayaklarınızı üşütmemeye ekstra dikkat etmelisiniz.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Venüs-Satürn-Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizi aile, yuva kavramlarında radikal karar almaya yönlendirirken. Ailedeki diğer fertlerin kuralına mı uyumak kendi kurallarınıza mı uymak arasında gelgitler yaşayabilirsiniz. Biraz daha böyle bu dengeyi koruma üzerine kurulu bir hafta olacak. Güneş’in burç değiştirmesi ise sizi iş ortamı ve sağlık konularında etkilerken. Özellikle daha akışında yol alabileceksiniz. Kariyer de daha takıntılı ruh halinizden kurtulacaksınız, sezgilerinize muhakkak güvenmelisiniz. Gerçekleşecek dolunay sizi spirituel konuları yönlendirirken,  korkularınızla yüzleşip yön bulmanıza. Yeni bir eğitim programına kayıt olarak, kendinizle ilgili daha radikal hamle yapma da destek oluşturacak. İş ortamınızda düzen isteyen alanlarda da yine dolunaydan destek alarak düzenleme yapabilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya Satürn-Venüs-Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber yolculuk enerjiniz aktif olurken, iş bağlantılarınız artabilir. Kendinizi tam istediğiniz gibi karşı tarafa aktarabilir ve çok güzel işbirliklerine imza atabilirsiniz. Burcunuza çok iyi gelecek etki ,hem Satürn'ün gücü hem burcunuzda ki güç temasını kullanarak rahat yol almanıza destek verecek. Güneş’in  burç değiştirmesi ise size çok iyi gelirken bu dönemde sezgilerinizle bir artış olacak ve konuştuklarınızın resmen hayatınızla  geldiği bir döneme şahitlik edebilirsiniz. Bu süreçte özellikle iş ortamında da doğru adımları gerçekleştirebileceksiniz, bu konuda kalabalık gruplarla güzel iş birliktelikleri yapabilirsiniz. Dolunay ise sizin sosyal ortamınızda gereksiz insanları hayatınızdan çıkarttıracak, sosyal ortam temizliğine neden olacak ve bu dönemde yaşadıklarınızı Eylül ayında karşınızda görebileceksiniz. O yüzden önemli bir süre.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Venüs-Satürn-Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki ile beraber gelirleriniz ve parasal anlamda disiplinli olma, mantıklı bir şekilde para harcama, daha kontrollü bir şekilde para düzeninizi oluşturma adına destek bulacaksınız. Özellikle kariyerde nereden para kazanacağınız ne yönde ilerlemeniz gerektiği ile de yön bulabileceksiniz. Güneş'in burç değiştirmesi ise sizi seyahatler adına desteklerken değişken duygu durumunuz konusunda dikkatli olmalısınız. Gökyüzünde bu kadar değişken nitelik baskısı sizi daha kararsız yapabilir ve çok kolay fikir değiştirebilirsiniz bu konuda dikkatli olmalısınız. Yine gerçekleşecek dolunay ise size kariyer konularında fırsatlar doğurduğu gibi kalabalık gruplara hizmet ederek de güzel bir etki içine gireceksiniz. Hizmet ve yardım  enerjinizin arttığı çok olumlu bir süreç.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya burcunuzda bulunan Satürn-Venüs-Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Sizin için gerçekten milat döneminde süreçler başlarken. Hayatınızın kontrolünü ele almanız çok önemli ne istediğinizi, ne yönde gitmeniz  gerektiğini belirleyeceğiniz. Kendi istediklerinizin nasıl olması gerektiği konusunda yön bulacağınız önemli bir süreç. Güneş'in burç değiştirmesi ise sizi kardeşleriniz, iletişim, kendinizi tanıtma alanında etkilerken, bu konularda doğru karar almaya hem harekete geçme hem de planlarınızı gerçekleştirme adına olumlu desteklerken. Hayatınızın verimli dönemlerinden birini yaşıyorsunuz. Gerçekleşecek dolunay ise sizin uzun yolculuklar, eğitim, yurt dışı ile alakalı konularda etkilerken. Hayatınızda bu alanlarda bir düzenleme ihtiyacı varsa düzenleyebileceksiniz, yakın akrabalarınızdan, ailenizden de destek görmenize sebebi verecek. Eğer sağlıkla ilgili operasyon düşünüyorsanız bu dönem sizin için uygun.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya haftaya Venüs-Satürn-Pluto etkileşimi ile  başlıyoruz. Burcunuzun da yönetici gezegeni olan Satürn'ün güçlü yerleşimi sizi özellikle korkularınızla yüzleşmeye, ertelediğiniz konuları başlatmaya ve hayatınızda daha disiplinli bir şekilde yol alma adına  destek verirken. Güneş’in burç değiştirmesi sizi gelirler adına çok olumlu bir sürece başlatıyor, kazançlarınızı arttırabileceksiniz, fakat çok değişken bir kazanç durumu söz konusu olabilir. Belki bunu daha stabil hale getirmek için efor sarf edebilirsiniz. Dolunay ise sizin başkasının kaynaklarından faydalanabilme kredileriniz ödemelerinizde borçlarınızda daha düzenli gitme adına desteklerken diyete başlayabilir. Sağlık anlamında bir operasyon geçirebilirsiniz, hayatınızda sağlığı öne çekeceğiniz bir süreç başladı. Ayrıca miras ile ilgili bir beklentiniz varsa , bir gelişme olabilir.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Venüs-Satürn-Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki geçen haftadan bu yana gelen sizin popülerliğinizi, arkadaşlarınız arasında daha kalıcı bir yer etme, kendi durumunuzu ve hayat standartlarınızı oturtma adına desteklerken. Maddi kaynaklarınızı da daha yukarı çekebileceksiniz. Güneş burcunuza geçiyor gökyüzünde artık sizin döneminiz başladı. Kendinizi daha rahat ve daha iyi hissederken özellikle ben diyebildiğiniz alanlarda daha hızlı ilerleyebileceksiniz. Sadece aşırı duygusal ruh hali sizi bunaltabilir. Bu hafta ayrıca karşıt burcunuzda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay ile  birlikte bağımlılıklarınızı düzenleyebilir. İkili ilişkileriniz ve  evliliklerde daha radikal kararlar alabilir, ilişkilerinizi düzenleyip güzel bir ortaklığa imza atabilirsiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
burçlar
gezegenler
mars
dolunay
başak burcu
balık burcu
güneş
Sema Sidar
Astrolog
Astroloji
Ankara
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti
ay burcu

Facebook Google plus Instagram Twitter