Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Güneş, Kova Burcu'na geçiyor ve gökyüzünde Kova Burçlarının dönemi başlıyor! Astrolog Sema Sidar farkıyla yeni haftanın burç yorumları ve yeni haftanın yorumu!

Astroloji
13 Ocak 2019
Güneş, Kova Burcu'na geçiyor ve gökyüzünde Kova Burçlarının dönemi başlıyor! Astrolog Sema Sidar farkıyla yeni haftanın burç yorumları ve yeni haftanın yorumu!

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım,

Sizlere bu hafta Ankara'dan değil, İstanbul'dan yazıyorum.

5 günlük bir "bilinçaltı eğitimi" için İstanbul'da olacağım.

GÖKYÜZÜ BU HAFTA AY TUTULMASINA HAZIRLANIYOR

2019 yılının ilk tam tutulması yaklaşıyor!

21 Ocak Pazartesi İstanbul saati ile sabah 6:34’te Dünya’nın gölgesi Ay’ın üzerine düşmeye başlayacak. 7:41’de Tam Tutulma başlayacak ve 8:43’e kadar devam edecek. Maalesef ülkemizden izlenemeyecek, Kuzey Amerika, Güney Amerika bazı Avrupa ülkelerinden izlenebilecek.  

Bu ay tutulmasının çok sıfatı var: "Ay Tutulması, 2019'un ilk ay tutulması, 2019'un ilk tam ay tutulması ve kanlı ay tutulması" gibi... 

Bu hafta gökyüzü 21 Ocak'ta gerçekleşecek "ay tutulması"na hazırlanıyor ve haftayı çoğunlukla Merkür'ün açıları şekillendirecek.

Ayrıca gökyüzünün bize bir müjdesi de var!

Cümlelerimi uzatmadan hemen başlayayım.

HAFTANIN İLK ETKİSİNDE MERKÜR VAR

MERKÜR VE SATÜRN KAVUŞUM HALİNDE OLACAKLAR

İlk olarak  Merkür; iletişim, haberleşme, zihin düşünme gezegeni, Satürn; zorlayıcı, kısıtlayıcı gezegeni ile kavuşum halinde olacak.

Bu etki ile beraber ciddi olacağız!

Çok boş cümlelerden hoşlanmayacağız! 

Tutamayacağımız sözler vermeyeceğiz!

Gerçekten zihin olarak birçok konuda olayları yönetmede kararlı olma da çok güzel bir etki doğuracak Merkür ve Satürn.

OĞLAK BURCU TEMASI ETKİN OLACAK

Oğlak Burcu'nda gerçekleştiği için, Oğlak Burcu etkilerinden dolayı, ciddi olacağız ve doğru iletişim kurabileceğiz.

Bu etki, bu yüzden çok önemli bizim için!

Çünkü hem mantık doğrultusunda hayata bakacağız, hem  duyguların bizi bastırmasına, duygulardan kaynaklı sıkıntı yaşamaya izin vermeyeceğiz.

Olayları ve durumları yönetebilecek zihinsel kapasitemiz olacak, dalgınlık olmayacak daha sabırlı daha mantıklı yol alacağız ve net  bir şekilde  dileklerimizi söyleyip,  beklentilerde de net olacağız. Bu anlamda gri renk olmayacak , ya siyah ya beyaz, ya hep ya hiç diyebileceğiz.

HAFTANIN İKİNCİ ETKİSİNDE YİNE MERKÜR BAŞROLDE!

MERKÜR BU KEZ NEPTÜN İLE OLUMLU BİR AÇI GERÇEKLEŞTİRECEK

Merkür, sadece Satürn ile değil, aynı zamanda Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegen ile de çok olumlu bir açı gerçekleştirecek...

Hafta başında gerçekleşen olumlu etkileşimlerle beraber  gerçekçi olurken başladığımız işleri sonuçlandırabileceğiz, ayaklarımız gerçekten yere basacak.

Hayal dünyamızı yönetebilecek, sanatsal faaliyetlerde zihnimizi kullanabileceğiz.

Rüyaların tersinin değil kendisinin çıktığı bir hafta olacak. Bu anlamda rüyaların mesajlarını alalım, sezgilerimiz de bizi çok doğru bir şekilde yönlendirebilecek.

BAĞIMLILIKLARINIZA VEDA ETMEK İÇİN ÇOK UYGUN ZAMAN

Bu hafta bağımlılıklardan kurtulmak için de inanılmaz güzel,  bağımlılıklarımıza  insan bile dahil olabilir. :)

Haftanın devamında ise Merkür, ilk olarak  Pluto; yıkım ve dönüşüm gezegeni ile kavuşum açısı gerçekleştirecek hemen akabinde de Güneş ile...

Bu etkileşim çok önemli, çünkü bize disiplini ve kararlılığı getirecek,  gün gün düşünüp karar verip uygulayabileceğimiz bir hafta olacak.

Düşündüklerimizi yapabilecek gücü ve enerjiyi bulacağız.

Disiplin isteyen ve beceri isteyen ve bunu tek başımıza yapabileceğimiz her alanda yüksek beceri ve kabiliyet getirecek.

Aynı zamanda insanların arasındaki ilişkilerde bizi etkileyebilir, bireysel olmak isterken ve bireysel olmamız gerekirken başkalarına yardım için ikili ilişkileri tercih edebilir, arabuluculuğa soyunabiliriz. 

Bu dönemde  hırslanıp, geçmişte yaşadığımız negatifliklerden ders çıkartıp, başarılı bir şekilde yol alabileceğiz.

Sonuç odaklı olup daha fiziksel olana ilgi duyacağız, maddi anlamda dönüşüm dönemi,  kariyer ve maddi alanda  idealist ve çalışkan olabileceğiz.

Para biriktirmek, birikim yapmak  için uygun, küçük de olsa kenara bir miktar koyun, kendine ait bir bereketi olacak.

VENÜS VE JÜPİTER ETKİLERİ HAFTANIN EN GÜZEL HABERİ

Haftanın en güzel müjdeli haberi ise  Venüs; sevgi, aşk ,ilişki gezegeni Jüpiter; bolluk, bereket gezegeni ile el ele tutuşacak.

Gökyüzünün iki iyicil gezegenin birlikteliği bize fırsatları getirecek.

Hazır mısınız? Sıralıyorum:

Kalbimize sıcak sevgi...

İyimser bakış açısı...

Daha popüler olmak...

Kendimize güven...

İlişkilerde başarı...

İyi yaşama isteği...

Hayatımıza, yaşantımıza kalite...

Bilgi ve bilgelikte çok güzel etkiler yaşatacak...

Öğrenmek üzerine, sevgiyi insanlara yaymak, bildiklerimizi öğretmek üzerine yoğunlaşacağız.

Çarşamba günü itibari ile netleşecek kavuşum açısı ay sonuna kadar devam edecek.

Bu anlamda Ocak ayı oldukça bereketli iken gökyüzünde Mars'ın da bu birlikteliği eşlik etmesi ile ikili ilişkilerdeki yaraları sarmaya, aşkta daha iyi olmak için destek olacak ve girdiğimiz başlattığımız mücadelelerde sonuç alacağız...

AŞIRI YEMEK YİYEBİLİRİZ DİKKAT!

Dikkat etmemiz gereken nokta ise Mars’ın  çok olumlu etki yapmasına rağmen farkında olmadan aşırı yemek yiyebiliriz, iştah açıklığına dikkat, bu arada çok yediğinizin farkında olmayabilirsiniz.

HAFTANIN SON ETKİSİNDE 20 OCAK'TA GÜNEŞ ve KOVA BURCU VAR!

GÜNEŞ, 20 OCAK'TA KOVA BURCU'NA GEÇECEK!

Haftanın son etkisinde 20 Ocak'ta Güneş; kimliğimizi, kim olduğunuzu ve bireysel özelliklerimizi temsil eden gezegen Kova Burcu'na geçecek ve gökyüzünde kova burçlarının dönemini başlatacak.

Güneş ve Kova Burcu etkileri tüm burçlara enerji olarak, gerçekten kendimiz olma ve farklılaşma adına enerji verecek.

Güneş ve Kova Burcu'nun insancıl, yapıcı ve yaratıcı, farklı olan tavrı ile çok mutlu olamaz!

Kendini gösteremediği ve egolu davranamadığı için bu burçta zarar görür, bu yüzden bireysellikten uzaklaşmaya başlayacağız, daha kalabalık gruplarda bir arada olmak isteyeceğiz ve özgürlüğümüze, sahip olduklarımıza  düşkün olacağız.

Sıradan insanlar ve enerjiler bizi bulmayacak farklılık dikkatimizi çekecek.

Bu dönemde teknoloji, astroloji, bilimsel faaliyetler, yeni buluşlar yenilikler çok öne çıkabilir.

Güneş 19 Şubat’a kadar Kova Burcu'nda kalacak, kalabalık gruplarla bir arada olabilir bu  gruplarla  yön bulabiliriz.

HAFTANIN ENERJİLERİNİN BURÇLARA ETKİLERİ:

YENİ HAFTADA BURCUNUZUN YORUMLARI

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftayı şekillendirecek olan  Merkür'ün açıları sizi kariyerde dönüşüme, radikal  karar vermeye ve beklentilerinizi netleştirme yönünde baskı yaparken, kariyer ile ilgili konulara  vurgu yapıyor. Burada alacağınız kararlarda mantık doğrultusunda yol alırken, hedeflerinize hayallerinize kavuşabileceksiniz. Hatta zaman zaman korkularımızla yüzleşerek, daha idealist bir şekilde yol alabileceksiniz. Ay sonuna kadar etkili olacak haftanın en  güzel etkisi  Venüs, Jüpiter kavuşumu ise size seyahat açısından destek verecek. Vize ,pasaport ,yurtdışı ile alakalı işler,  bu alandaki girişimlerde sonuç alırken, yeni oluşumlar içinde olabilirsiniz. Yine kısa vadeli bir eğitim programı da işlerinize çok olumlu yansıyacak. Ayrıca enerjiniz, hayata bakış açınızı da oldukça pozitif olacak. Güneş’in burç değiştirmesi ise kalabalık gruplarda sosyalleşmeye , onlardan kazanç sağlamak adına olumlu bir etki yaratırken. Yeni insanlar size güzel kapılar açabilecek.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftayı Merkür'ün açıları şekillendirirken, Merkür Satürn, Neptün, Güneş ve Pluto ile yapacağı açılar sizin seyahat, yolculuk, yurtdışı, ithalat, ihracat, eğitim, özellikle yüksek lisans ile ilgili konularda karar vermeye, ideallerinizi yapmaya ve bu konularda radikal bir dönüşüm yoluna sokarken. Gelecekteki projeleriniz adına da güzel bir eğitim programına dahil olabilirsiniz. Haftanın en güzel etkilerinden birisi olan Jüpiter-Venüs kavuşumu ise size başkasının finans kaynakları, gelirler, miras ödemeler alanlarında çok başarılı bir hale sokacak. Ayrıca kendinizi geliştireceğiniz birçok konuda fırsat sağlayacaksınız, ay sonuna kadar bu pozitif etki devam ederken.  Güneş'in burç değiştirmesi ise kariyer alanına yöneltecek, bir ay boyunca kariyerinizde teknolojiyi oturtabilir,  işinizde sosyal medya, internet sitesi gibi oluşumları gerçekleştirebilirsiniz. Yine teknolojiyi kullanarak kazanç kapılarınızı arttırabilirsiniz. Kalıcı sabit bir iş içinde fırsat sağlayacaksınız.

 

 

 İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftanın genelini burcunuzun da yönetici gezegeni olan Merkür'ün gerçekleştiği açılarla gerçekleştirdiği açılarla şekillendiriyoruz,  size özellikle finansal konularda karar almaya partnerinizden eşinizden yeri geldiğinde destek alma maddi açıdan fayda sağlarken,  ödemeleriniz için daha fazla çalışmak , mesaiye kalma durumu da oluşabilir. Yine sağlıkla ilgili konularda geçirmeniz gereken operasyonları da bu hafta öne çekebilirsiniz, oldukça güzel sonuçlanır. Haftanın en güzel etkisi Jüpiter Venüs kavuşumu karşıt burcunuzda gerçekleşiyor,  ikili ilişkiler, aşk, ortaklıklar anlamında inanılmaz fırsatları hayatınıza getirirken, mevcut ilişkinizde evlilik kararı alabilir, hayatınızda kimse yoksa evlilik yolunda gidebilecek bir ilişkiye başlayabilirsiniz. İkili ilişkiler adına harika etkiler söz konusu ay sonuna kadar. Güneş’in burç değiştirmesi ise uzun yolculuklar seyahatler adına size destek oluştururken enerjinize çok iyi gelecek, yaratıcılığınız  artacak.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya karşıt burcunuzda yer alan Merkür'ün etkileşimleri şekillendirecek, gökyüzü ağır topları  karşıt burcunuzda yer aldığı için( Güneş, Satürn, Pluto) temel konularda  hayata bakış açınız daha mantık odaklı olurken, en önemli etkilerden birisi ikili ilişkilerde olacak. Evlilik de, ortaklıklarda bu hafta doğru iletişim kurarak, mantık doğrultusunda karar vererek mevcut problemlerin üstesinden gelebileceksiniz. Uzun yolculuklar, seyahatler yine ilişkinize iyi gelirken yaralarınızı da sarabileceksiniz. Haftanın en güzel etkisi olan etkisi Jüpiter-Venüs kavuşumu ise sizi  iş ortamı, iş arkadaşlarınızla olan ilişkiler onlarla kurduğunuz bağlantılar adına çok iyi gelecek. Sağlık konusunda iştahınız açılabilir, yeme yemek yeme isteğinizi artabilir, mideniz de bu açıdan hassaslaşacak. Güneş’in burç değiştirmesi ise krediler, ödemeler ortaklıklar da size destek verirken. Fiziksel görüntünüze teknolojik müdahaleler yapabilirsiniz ışın tedavisi, lazeri aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar,  haftanın genelinde Merkür açıları aktif olurken, sizi iş ortamı, iş arkadaşlarınız olan ilişkiler ve sağlıkla ilgili konularda etkileyecek. Bu konu başlıklarında daha mantık doğrultusunda hareket ederken bu hafta dişleriniz, diş sağlığınız, kemiklerle ilgili sıkıntılar ve problemleri çözüme kavuşturulabilir ve sonuç elde edebilirsiniz. Haftanın en güzel etkilerinden  Jüpiter-Venüs kavuşumu ise  enerjinizi oldukça yukarı çekecek, aşk , çocuklarla ilgili konularda, aynı zamanda hobilerde yeni fırsatlar, yeni kapılar gelir kaynakları güçlü bağlantılar oluşabilir. Diyet spor yaparak fiziksel görüntünüzde radikal bir değişiklik yapabilir, ayrıca saç renginizi değiştirebilirsiniz. Güneş ise karşıt burcunuzda geçiyor ve gökyüzünde bir ay boyunca aşk, ikili ilişkiler, evlilik ortaklık adına harika bir döneme girdiniz. Sadece burcunuzun yönetici gezegeninin zararlı konumdaki hali zaman zaman kendi isteklerinize yönelmeden  biraz daha insanların ne beklediği, istediği konusuna yönelmeniz gerektiğini gösterecek.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, Haftanın genelini burcunuzun da yönetici gezegeni Merkür’ün açıları şekillendirecek. Size ikili ilişkiler, aşk, hobiler, küçükde olsa  maddi konularda yeni fırsatlara yöneltirken, parasal dengelerini kurabilecek, hayatınızı iyi programlayarak çocuklarınıza da vakit ayırabileceksiniz. Diğer yandan  bilgi dağarcığınızı genişletebileceksiniz, okuma kendi geliştirme isteği hat safhada olacak. Haftanın en güzel etkisi Jüpiter-Venüs kavuşumu ise ev, aile, yuva kavramlarında olumlu etkilerken. Nakit para akışınız hızlanabilir para ile ilgili konularda rahat hamleler gerçekleştirebilirsiniz. Güneş’in burç değiştirmesi ise sağlıkla ile ilgili konular, iş ortamı ve özellikle günlük yapmanız gereken rutin işler market alışverişi ve banka işlemleri gibi bu alanlarda teknolojiyi kullanma, yaratıcılığınızı kullanmak ve iş ortamınızda işle ilgili konularda web sitesi, sosyal medyayı monte etmek adına önemli ve pozitif etkileri sağlayacak.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftanın genelini Merkür’ün açıları şekillendirecek, bu etki uzun süredir hayatınızda ilk sırayı alan  ev, aile, yuva kavramlarını, ev ile ilgili konular, ailevi düzeni yeniden tetiklerken, karar almaya daha gerçekçi bakmaya sorumluluklarınızı netleştirmeye beklentilerinizi belirlemek adına önemli bir etki sağlayacak. Ailenin maddi planlamaları, maddi düzeni para sizin sorumluluğunuzda olacak. Haftanın en güzel etkisi Jüpiter Venüs kavuşumu ise kısa yolculuklarınızı aktive ederken daha kardeşleriniz ve yakın çevreniz, kuzenlerinizle haşır neşir olmaya  kısa yolculuklar sonucu yeni kararlar, güzel işler elde etme adına olumlu destek verirken. Güneş’in burç değiştirmesi size çok iyi gelecek, burcunuz gibi  hava elementi  olan Kova burcuna geçmesi, enerjinizi, pozitif yönlerinizi, yaratıcılığınıza iyi gelecek. Bu bir aylık süreçte estetik ve güzelliğe daha fazla takık bir olabilir, estetik ve teknolojinin  birleştiği bir uygulamayı yaptırabilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftanın genelini Merkür'ün açıları şekillendirirken, sizi kısa yolculuklar, kardeşlerle olan iletişim ve özellikle iletişim ağınızda daha net ve kalıcı adımlar atmaya, çevrenizi  daha mantık doğrultusunda kategorize etme adına destek oluştururken, yeni maddi kaynaklar oluşturabilecek hobilerinizi daha kalabalık topluluklara taşıyıp organize olabileceksiniz. Haftanın en güzel etkisi Jüpiter- Venüs kavuşumu ise gelirler alanınızda gerçekleşiyor maddi anlamda gerçekten güzel bir dönem. Yeni fırsatlar oluşurken, yurtdışı, uluslararası işler da ekstra kazanç sağlarken. Eğitim sektörü de  yeni bir kazanç kapısı olabilir. Güneş’in burç değiştirmesi ise yeni bir ev düzeni, evin içinde yeni bir televizyon beyaz eşya, teknolojiyi evinize oturtma adına destek oluştururken. Daha modern bir ev yapısında kavuşabilirsiniz.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar,  haftanın genelini Merkür'ün açıları şekillendirirken, bu etki sizin gelirler alanınızda olacak ,bu konuda doğru iletişim kurabilme daha mantık doğrultusunda kazanç kapıları oluşturma, paranızla idare etme para biriktirme, para açısından olumlu etkiler altında olurken. Özellikle aileden bu konuda beklediğiniz desteği bulabilirsiniz. Aile açısından çok olumlu bir etki ve yine haftanın en güzel etkisi burcunuzda gerçekleşiyor, burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter, aşk ilişki sevgi gezegeni Venüs ile  ortaklık içinde olacak ,  bu etki beraber ben diyebileceksiniz ve  bireysel olarak yol aldığınız her olayda başlattığınız işte çok pozitif ve güzel etkilerle karşı karşıya kalacaksınız. Son olarak  Güneş’in  burç değiştirmesi enerji olarak size çok iyi gelirken, seyahat enerjiniz, aktive olacak kısa yolculuklarınız artacak. Diğer yandan iletişim yeteneklerinizi üst düzeyde kullanabileceksiniz yeni bir çevre oluşturabilirsiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, burcunuzda bulunan Merkür, Güneş, Satürn, Pluto,  haftayı şekillendirecek çok önemli etkileşimlerde bulunacak, yine Merkür, Neptün; hayal ve hayal kırıklıkları gezegeni ile olumlu bir açı yaparken, Satürn hayallerinizi gerçekleştirmek için  temasta olacak, tüm bu etkiler bir kere ben demeyi mantıkla yola almayı ,disiplini hayatın her alanına yansıtmayı,  yeri geldiğinde korkularla yüzleşme ve bu yüzleşmeyi yaşarken de kardeşlerinizin , yakın çevrenizde size oluşturacağı destek adına vurgu yapıyor. Jüpiter-Venüs kavuşumu ise zaten ruhsal bir farkındalık yaratarak olaylara farklı bir bakış açısı ile bakmanıza ertelediğiniz konulara yönelmeye, biraz daha hayattan ne istiyorsunuz ,gelecekten ne bekliyorsunuz bunların kararını verme adına desteklerken. Güneş’in burç  değiştirmesi ise para açısından, gelirler açısından özellikle internet üzerinden yapacağınız işlerde kar sağlayarak, yeni gelir kapıları açabileceği gibi uzun zamandır beklediğiniz bir para  varsa da elde edebileceksiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftanın genelini Merkür'ün açıları şekillendirirken, bu etki sizi özellikle işle ilgili konularda negatiften bakmanıza, biraz daha size ters ortamlarda, yer alma mantık doğrultusunda gitme ve karar alma, aynı zamanda sağlıkla ilgili konularda da diş ve kemiklerle ilgili sıkıntılara sebebiyet verebilir. Maddi açıdan beklentilerinizi gerçekleştirmeyebilirsiniz. Haftanın en güzel etkisi Jüpiter-Venüs kavuşumu ise sizi kalabalık gruplarda popüler olmaya kalabalık gruplar ile beraber yola almaya organizasyonlarda başarı sağlama adına destek oluştururken. Güneş ise burcunuza geçiyor ve gökyüzünde burcunuzun dönemi başlıyor, kendi fikir yapınıza uygun insanlarla yol alabilecek, zihninizi toplayabilecek ve ben diye bileceksiniz. Ayrıca internet, sosyal medya, web sitesi logo tasarımı bu tarz işlerde kazanç sağlayacak ve özellikle yaratıcılığınızı her alana yansıtabileceksiniz. Sıradan olan ise hayatınızın bu döneminde kesinlikle yer almayacak.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftanın genelini Merkür'ün açıları şekillendirecek, bu etkileşim özellikle kalabalık gruplarda  popüler olmaya, kalabalıklarda organizasyonlarda yer almanıza, çıkarlarınız doğrultusunda yeni insanlara yönelmeye ve mantık ilişkileri ile yol almanızı sağlarken. Merkür’ün burcunuzda bulunan Neptün ile  olumlu bir temas için de olacak, böylece hayallerinize yönelme, yeni insanların size bu konuda destek olacağı anlamında olumlu bir etki sağlıyor. Haftanın en güzel etkisi Jüpiter Venüs kavuşumu ise kariyer alanında gerçekleşirken ay sonuna kadar güzel fırsatlar elde edebilir, bunların hemen maddiyata yansımasını görebilirsiniz. Güneş’in burç değiştirmesi ise sizi ruhsal konulara, spirituel enerjilere yöneltirken, kendi iç dünyanızda kararlar alabilirsiniz. Sizden farklı düşünceye sahip insanlarla fikir ayrılıkları konusunda dikkat etmeniz gereken bir dönem olduğunu da belirtmek isterim, inatlaşmamanız gerekiyor.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

 

Etiketler: 
kova burcu
güneş
merkür
satürn
Sema Sidar
Ankara
İstanbul
Bilinçaltı Eğitmeni
Bilinçaltı Terapisti

Facebook Google plus Instagram Twitter