Temiz Magazin
18 Mayıs 2024

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

"Hem aşkta hem de hayat mücadelesinde becerikli olup, istediklerimizi elde edeceğiz" Astrolog Sema Sidar'la yeni haftanın yorumları

Astroloji
28 Nisan 2024
"Hem aşkta hem de hayat mücadelesinde becerikli olup, istediklerimizi elde edeceğiz" Astrolog Sema Sidar'la yeni haftanın yorumları

ASTROLOG SEMA SİDAR FARKIYLA

29 Nisan Haftasının Astroloji Gündemi

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, hepimiz için çok güzel bir hafta olmasını diliyorum.

Zor geçen bir ayı geride bırakıyoruz.

Bu hafta gökyüzü enerji olarak daha net, “amalar”, “keşkeler” , “acabalar” olmayacak.

İki önemli gezegen kendi yönettiği burca geçecek ve bize tahtlarından destek sağlayacak.

Hem aşkta hem de hayat mücadelesinde becerikli olup, istediklerimizi elde edeceğiz.

VENÜS BURÇ DEĞİŞTİRİYOR: BOĞA BURCU'NA GEÇİYOR

Yeni haftaya İlk  olarak Venüs’ün burç değiştirmesi ile  başlıyoruz. 29 Nisan’da Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni en mutlu olduğu burçlardan biri olan Boğa burcuna geçiyor. Venüs’ün mutlu hali bize güvenilir ilişki, maddiyatta sağlamlık, yeteneklerimizi uygulayabilmek adına destek sağlayacak. Aşk, güven ve hoşgörü zamanı. Bu süreç konfor alanımızı oluşturma, görüntümüze  önem verme, güzel olana yönelme,  beş duyumuzu aktif etme, bildiklerimizi uygulama becerisi, biraz da rehavet enerjisi getirecek. Uzun vadeli maddi konularda akıllı yatırımlar yapabileceğiz.

Hem paramızı rahat kazanacağız hem de lüksümüz için harcayacağız. Her şeyin daha iyisi olsun isteyeceğiz. 23 Mayıs’a kadar Venüs boğa burcunda olacak. Nam-ı diğer Afrodit bize güven dolu uzun vadeli ilişki arayışına yönlendirirken, partnerimizde fiziksel görüntü ve hayattan aldığı zevk ilk baktığımız noktalar olacak. Tabii ki de hayattan aldığı zevki onu  para ile olan ilişkilisi belirleyecek. Alt metinde maddi imkanları bize güven sağlayacak. Aşkta en şanslı burçlara gelirsek başta Boğalar, sonra Akrepler, Oğlaklar ve Başaklar olacak. Gerçekten mükemmel bir süreç, bazı burçları şanslı diye belirtsemde bütüne güzel bir şekilde hizmet edecek.

Bu dönemdeki fiziksel görüntümüze  daha fazla önem vereceğiz. Estetik müdahaleler artabilir. Kilomuza her zamankinden fazla takabiliriz. Fakat estetik operasyon düşünüyorsanız, bunu da 5 Mayıs ve sonrasında yaptırmanızı tavsiye ederim. Birazdan bahsedeceğim Venüs, boğa burcuna  geçer geçmez, Plüton’a zorlu bir açı yapacak. Bu yüzden 5 Mayıs’ta sonrası bu açının etkisi kalmayacak.

Bu dönemin sağlığımıza etkilerinden bahsedersek, İştahımız açılacak. İçimizde ki gurme uyanacağı için, her şeyi daha baharatlı yemek isteyebiliriz. Midemize ve gıda zehirlenmelerine dikkat edelim. Ayrıca boyun ve boğaz bölgemiz hassas olacağı için yastığımız ve uyuma pozisyonumuz önemli.

 

30 MAYIS'TA MARS KOÇ BURCU'NA GEÇİYOR

30 Mayıs’ta ise Mars; mücadele, savaş gezegeni tahtı olan Koç burcuna geçecek. Burada gücünü ve enerjisini o kadar kuvvetli yansıtacak ki gezegen tüm görevlerini rahatlıkla gerçekleştirebilecek..  İnisiyatif alma ve hedeflerimiz için mücadele etme zamanı başlayacak. Hareket etmek, harekete geçmek ve tutkularımızın yolunda ilerlemek çok önemli. Bu dönemde haksızlıklara, düzenbazlıklara, çok tahammülümüz olmayacak, idare edemeyeceğiz. Dilimize ne gelirse söyleyeceğiz. Venüs,  Boğa  burcunda olduğu için hareket etmek zorlaşabilir ama hareket enerjisi gerçekten çok önemli yoksa çok fazla öfke kontrol problemi yaşarız. Spor şart diyebileceğim zamanlar.

Mars ve Koç Burcu etkileri, Liderlik  etmek istediğimiz konularda destek sağlarken, yeni ve  güzel olana; güce doğru  ilerleceğiz. Eski konular bizi ilgilendirmez. Ayrıca daha bireysel olacağız. Kendimizi düşüneceğiz. Hızlı davranmak adına sakarlıklara dikkat etmeliyiz. Trafikte kazalar artabilir. 9 Haziran’a kadar bu güzel etki ile beraber kazanma odaklı ilerleyerek, liderlik vasıflarımızı kullanarak yol almalıyız.

GÜÇ SAVAŞLARINA DİKKAT

ÇOK FAZLA TECRÜBE YAŞAYACAĞIZ

1 Mayıs’ta burç değiştiren Venüs, Plüton ile zorlayıcı bir açı yapacak. İlişkilerde Nisan ayından bize kalan bütün zorlu enerjileri temizlenirken, bunu güç savaşları ile yapacağız. Hem maddi hem manevi olarak güçlü olmayan partner ve arkadaş enerjileri temizlenecek. Bizimle aynı fikirde olmayan insanlarla zıtlaşmalar olabilir. Güvendiğimiz karlara dağlar yağabilir ama bunun sebebi yaşamadan anlamayanlara deneyim kazandırmak için olacak. Çok fazla tecrübe yaşayacağız. Bu dönem estetik operasyonları,, fiziksel görüntümüzde, saçımız da radikal değişiklikleri destekleyici olmaz. Bu tür işlemleri 6 Mayıs itibarıyla rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak bu etki ilişkilerde kalıcı hasarlara sebebiyet verebilir. Eğer konuşma yapmanız gereken,  partnerinize kendinizi ifade etmeniz gereken durumlar varsa , sonunun ne olduğunu umursuyorsanız ve ayrılık olmasın istiyorsanız bu süreci atlattıktan sonra konuşmalısınız. Yoksa kesin kararlar net tavırlarla zorlayıcı olabilir.

2 Mayıs’ta ise Plüton; değişim, dönüşüm gezegeni geri hareketine başlayacak. 12 Ekim’e kadar geri hareketin devam ettirecek. Ağır giden gezegenlerin geri hareketleri bizim için  önemli ama hemen etkilerini görmeyiz. Yaşadıklarımızı sindirmemizi ve değiştirmemizi sağlar. Plüton; değişim, dönüşümden ve yıkımdan sorumlu olduğu için değiştirmemiz gereken, sabit kaldığımız, bakış açımızı gençleştirmemiz gereken konularda bunları yapabilmemiz için fırsat sağlayacak. Diğer taraftan özellikle teknoloji ile ilgili sıkıntılar yaşıyorsak,  işimizde teknoloji yoksa bunları çözümlememiz için de destek getirecek.  Yeniliğe  karşı açık olmalıyız.

3 Mayıs’ta ise haftanın kapanışını yapıyoruz.  Mars,  mücadele gezegeni burç değiştirdikten sonra Plüton‘a çok güzel bir açı yapacak. Kolay yön bulmamızı  hırsımızı, mücadelemizi,  becerimizi arttırırken hedeflerimiz doğrultusunda rahatlıkla gidebileceğiz. Hatta bunu destekleyen insanlar karşımıza çıkabilir. Kısa vadeli işlere yönelsek de, kendimizi uzun vadeli işlere adapte etmeliyiz. Ani karar vermemeliyiz. Muhakkak araştırarak ilerlememiz lazım. Çünkü motivasyon gücümüz ve hırsımız çok yüksek olacağı için o gazla karar verirsek devamında geri planda kalabiliriz. 10 Mayıs’a kadar Mars, Plüton etkisi ile beraber hayat dinamiğimizi ateşleyebileceğiz.