Temiz Magazin
08 Aralık 2023

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Kadersel tarihler, Koç Burçlarının dönemi, voltajı çok yüksek Yeni Ay ve 20 yılı etkileyecek çok büyük etki! Hepsi ve daha fazlası bu hafta! Astrolog Sema Sidar yazdı

Astroloji
18 Mart 2023
Kadersel tarihler, Koç Burçlarının dönemi, voltajı çok yüksek Yeni Ay ve 20 yılı etkileyecek çok büyük etki! Hepsi ve daha fazlası bu hafta! Astrolog Sema Sidar yazdı

 

Astrolog Sema Sidar'tan 20 Mart haftasının yorumları.. 

ÜZERİMİZDEKİ YORGUNLUK ENERJİSİNİ KALDIRACAK "YENİ AY"IMIZ VAR... 

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, hareketli bir haftaya başlıyoruz. Önemli gezegenler burç değiştirirken, üzerimizdeki yorgunluk ve bezginlik enerjisini kaldıracak önemli bir yeni ayımız var.

Ayrıca hayatımızdaki birçok konunun hükmü dolacak. Dönem kapatıcı, dopdolu bir hafta bizi bekliyor. Umarım hepimiz adına güzel şeylere vesile olur.

YENİ HAFTANIN İLK ETKİSİ: VENÜS & KUZEY AY DÜĞÜMÜ KAVUŞUMU

İlk olarak 20 Mart ‘ta Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni ile Kuzey Ay düğümü dediğimiz hayatta deneyimlememiz gereken konuları temsil eden karma noktasıyla yaptığı kavuşumla başlıyoruz.

20,21,22 Mart ilişkiler alanında kadersel tarihler olacak

Hazırsak 20-21 ve 22 Mart ilişkiler anlamında kadersel aşk tarihleri.

Hayatınızdaki insanla gelecek yolunda karar almak, ilişkinizin sorunlarını çözmek, ilişkinizdeki beklentileri netleştirmek adına çok önemli iken, güven duygusu ile ilgili tereddütleriniz varsa yaşayacağınız olaylar size bu konuda yol gösterici olacak.

Diğer taraftan 20,21 ve 22 Mart’ta tanıştığımız insanlara “yıldız” koyalım hayatımızda olması gereken, bize bir şeyler katacak insanlar olacak. Bunu hem ilişkiler hem de iş ortamındaki kişiler olarak düşünebiliriz.

Diğer taraftan fiziksel görüntünüzde radikal bir değişiklik yapmak istiyorsanız. Güzellik ve estetik adına özellikle 20 ve 22 Mart’ı tavsiye ediyorum.

21 MART'IN DİĞER ETKİSİ. GÜNEŞ & PLÜTON AÇISI

Radikal kararlar almaya teşvik edecek, son kullanım tarihi geçen olayların dönemleri kapanacak

21 Mart’taki bir diğer gökyüzü olayımız ise Güneş; kimliğimizi, kişiliğimizi temsil eden gezegenin Plüton’la yaptığı olumlu açı bu önemli bir etki. Çünkü hem Plüton burç değiştirmeye hazırlanıyor hem Güneş…

Bu hafta hayatımızdaki son kullanım tarihleri geçen olayların dönemlerinin kapanmasını sağlayacak. Ve 21 Nisan’a kadar radikal kararlar aldırmaya teşvik edecek. Bu etki de bunların fitilini ateşleyecek. Bu yüzden bireysel anlamda değişmek istediğimiz, artık aynı yerde kalmak istemediğimiz noktalara keskin bir bıçak vuracak.

Belki yaralarımız kanayabilir, canımız yanabilir. Fakat öldürmeyen her acı bizi güçlendirecek ve biz bu etki ile bitmesi gereken her şeyi bitirecek gücü bulacağız. Belki de biraz gaddar olabiliriz.

Diş problemlerine dikkat

Dönüştürmek istediğiniz konular için harekete geçme zamanı diyebilirim.  Güneş ve Plüton enerjisinin 24 Mart’a kadar etkisi devam ederken, dişle ilgili sıkıntılar, diş eti problemleri, dişimizin apse yapmasına karşı dikkat etmeliyiz.

 

GÜNEŞ KOÇ BURCU'NA GEÇİYOR... 

21 MART'TA KOÇ BURÇLARININ DÖNEMİ BAŞLIYOR

Evet geldik haftanın önemli gökyüzü olaylarından bir tanesine 21 Mart ‘ta Güneş; kimliğimizi, kişiliğimizi temsil eden gezegen yüceldiği mutlu olduğu Koç burcuna geçiyor. Resmi olarak ilkbahar da başlayacak.

Kuzey yarım kürede ilkbahar döngüsü toprağın canlanması harekete geçmesi başlıyor.

Bu tarih Astrologlar içinde çok önemli bir tarih, yeni bir burçlar kuşağı başladığı için Dünya Astroloji günüdür. Bu vesileyle tüm meslektaşlarımın da Astroloji gününü kutluyorum. Tabii ki de Koç burçlarının da doğum gününü kutluyorum.

 

HIZLI HAREKET ETMEK İSTEYİP, ANİ KARARLAR ALABİLİRİZ

TEZ CANLI OLACAĞIZ

Gelelim hayatımıza yansımalarına...

Sorumluluk almaya, ben demeye, tez canlı olmaya, hareketli yönümüzü aktive etme, öfke kontrol problemlerine sebebiyet verirken, çok fazla ben diyebiliriz. Hızlı hareket etmek isteyebiliriz. Ani kararlar alabiliriz. Başlatma ve risk alma dürtümüz harekete geçerken, biraz maymun iştahlılık verir. Dikkatli olmamızda fayda var.

Spora başlamak, yeni başlangıçlar için destekleyici iken, lider vasıflarımız aktive olacak.

Emir altında kalmaya dayanamayacağız. Bu yüzden üstlerimiz ile problemler olabilir.

Çok ayrıntı gerektiren işler, detay isteyen konulardan rahatsız oluruz. Daha plansız hareket etmeyi severiz. Sağlık açısından ise daha kafa bölgemiz hassas olurken, cildimiz ve yüzümüz yanmalara ve kazalara açık olacak. Güneş lekelerine karşı daha duyarlı olacak. 20 Nisan’a kadar devam edecek bu etkiden kaynaklı, güneş korumasız dışarıya çıkmayalım.

KOÇ BURCU'NDA YENİ AY

VOLTAJI YÜKSEK YENİ AY!!!

Ve Güneş Koç Burcu'na geçer geçmez ile gökyüzünde önemli bir yeni ay meydana gelecek. 21 Mart saat 20:23’te sıfır derece Koç Burcu'nda iletişim ve yeni başlangıçlar anlamında destekleyici voltajı yüksek bir yeni ay gerçekleşecek. Astrolojideki en güçlü derece “0” derece gerçekleştiği için, yenilikleri ve başlangıçları baskın bir şekilde vurgulayacak.

Yeni ay, motivasyonu, harekete geçmeyi tetiklerken, bunu çevremizdeki insanlardan destek alarak yapacağımıza işaret ediyor. Diğer taraftan dolaylı da olsa Mars’a zorlu açı yapacağı için yakınlarımızda bizi demoralize edecek insanlardan ayrılmamız gerekiyor.

Motive açlığımız bir hafta boyunca devam edecek ve bunu elde edemediğimizde, öfke kontrol problemlerine karşı çok dikkatli olmalı, öfkeyle kalkıp zararla oturmamalıyız. Keskin sirke küpüne zarar verecek, aklımızın bir köşesinde dursun ki bu özellikle ikili ilişkiler, ortaklıklar da karşımıza çıkacak.

Ne kadar bireysel davranmaya çalışsak da bunu istesek de mecburen başka insanlarla harekete geçmek zorunda kalacağız.

Şiddetten beslenmeye karşı dikkatli olmalıyız. Motivasyonu kendimize yöneltmeliyiz ve bize destek verecek insanlarla yol alarak ilerlemeliyiz. Bu dönemde bizimle aynı fikirde olmayan insanlarla bir arada olmak bize iyi gelmez. Dediğim gibi moralimizi bozup öfke yaratmaktan başka bir şey yapmaz.

Yeni ay “Kerb” sabit yıldızı ile kavuşum halinde olacak, ilişkilere de hırs, kibir bizi olumsuz etkiler. Onun yerine bilgimize, bildiğimiz konulara ve enerji olarak yükseltecek yerlerde yer almalıyız. Bu dönemde spora başlamak, harekete rahat ettirecek. Sağlıkta baş ağrılarına, migreni ve sinüzitten kaynaklı rahatsızlıkları dikkat etmeliyiz ve ortaklık girişimlerimiz varsa kendi alanımızı koruyarak ilerlemeliyiz.

Bu yeni ayın voltajı yüksek olacağı için, yangınları, yanar dağlarla ilgili doğal afetleri tetikleyici. Artık ruhumuzun negatif haber duymaya gücü yok. Umarım hayırlara vesile olur.

20 YILI ETKİLEYECEK BÜYÜK BİR ETKİ

23 MART'TA 

PLÜTON, KOVA BURCU'NA GEÇECEK

23 Mart ‘ta ise oldukça önemli ve önümüzdeki neredeyse 20 yılını etkileyecek bir etki ile karşı karşıyayız. Plüton; değişim, dönüşüm, yıkım gezegeni Kova burcuna geçecek. Bizim için yeni bir çeyrek asrı başlatacak.

Plüton, ileri geri hareketleriyle tam olarak 19 Kasım 2024’te tamamen Kova Burcu'nda olacak. O zamana kadar etkilerini parti parti hayatımızda gösterecek. İlk olarak 11 Haziran’a kadar kalacak. Geri de bıraktığımız Plüton Kova dönemlerinde çok büyük değişimler olmuş. Çağ atlamışımız, toplumun içindeki inanışlar, özgürlükler, yaşayış biçimleri değişmiş. Yaşam alanları değişmiş, Fransız Devremi bir önceki Plüton Kova döneminde yaşadığımız bir olay. Yaşayabileceklerimizi ve Plüton Kova’nın sembolizmasının nasıl çalışacağını anlatan güzel bir örnek.  

Bizim zamanımıza denk gelen tarafı ile uzay çağı tam olarak başlarken, teknolojiyle ilgili girişimler, yaradılışımıza dair yeni bilgileri deneyimleyeceğiz. Tabi ki de hümanist yaklaşımları, buna karşıt görüşlere karşı verilecek mücadeleler olacak.

Hayatlarımızda artık teknoloji mecbur olacak. Bakış açımız daha vizyoner olmalı ve kendimizi geliştirmeliyiz. Sistem zayıf halkayı eleyecek ve kendini değiştirmeyen dönüştürmeyen insanı toplumları zorlayacak bir dönem.

Direnmeden ilerlememiz gerekiyor, çünkü bunu yapmak için elinden geleni yapacak Plüton. Bu dönemde algımız yüksek olmalı. Tabi biz bunu yavaş yavaş göreceğiz. Umarım ülkemiz adına ve bizim adımıza güzel şeylere vesile olur.

HAFTANIN KAPANIŞI: 6 AYLIK SÜREÇ SONLANIYOR

Mars  İkizler Burcu'ndan çıkıp Yengeç Burcu'na geçiyor

Geldik haftanın kapanış etkisine, altı aylık bir süreci sonlandıracağız.

25 Mart’ta Mars; mücadele gezegeninin İkizler Burcu'ndaki yolculuğu sona eriyor. Mars, Yengeç burcuna geçecek.

Tabi mücadele ve savaş  gezegeninin Yengeç burcu gibi duygusal bir burçta yer alması, duygular da takılı kalıp, alıngan bir yapıda olmamıza sebebiyet verecek. Mars, bu burçta çok mutlu bir konumda değildir.

Doğal olarak, hırslı, mücadeleci tarafımızı işlerimize kanalize etmek, yerine duygularda daha ailevi konularda, aile ilişkilerinde kalıp ilerleyemeyebiliriz.

Rüyalarımız muazzam çalışacak ve sürekli tekrar eden rüyalarımızın içinde bir konuyu çözmeye çalışırken görebiliriz. 20 Mayıs’a kadar devam eden bu etkiyi rahat atlatmak için suyla vakit geçirmek, yemek yapmak iyi gelir. Anaçlık duygusunun verdiği duygusallığı hayvanlara ve doğaya yansıtabiliriz. Aile ilişkilerinde küslükler ve doğru anlaşılma durumları ilgili sıkıntılar varsa bu dönemlerde çözüme kavuşabilir. Sağlıkta ise göğüsle ilgili rahatsızlıklarımız ve bunların tedavi süreci varsa bu dönemde fayda sağlarız.

Çocuk düşünüyorsanız yine destekleyici bir etki.