Reklam
Temiz Magazin
10 Temmuz 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

7 Ağustos'da ay tutulacak! İşte Kova Burcu'ndaki tutulmayla ilgili her şey Astrolog Sema Sidar farkıyla...

Astroloji
05 Ağustos 2017
7 Ağustos'da ay tutulacak! İşte Kova Burcu'ndaki tutulmayla ilgili her şey Astrolog Sema Sidar farkıyla...

 

Merhaba Sevgili Okuyucularım

Haftaya çok büyük bir enerjiyle başlayacağız.

Oldukça önemli bir gökyüzü olayı olan Ay tutulması 7 Ağustos 2017 de saat 21:10 civarında, 15 derece Kova Burcu'nda  gerçekleşecek...

Tutulmalar hayatımızda dolunaylardan ve yeni aylardan kat kat büyük bir enerji ortaya çıkartır ve hayatımızda bir dönemi kapatıp yeni bir dönemin açılmasına sebebiyet verir.

Ay tutulmasının etkisiyle başlayan olaylar uzun süre boyunca hayatımızda kalır ki, önemli gelişmeleri, başlangıçları ve bitişleri yaşarız.

O yüzden bu ay tutulması, hepinizin hayatında muhakkak, etki yaratacak ve gerektiği zaman "nokta"yı  koyacak.

Bakalım bu ay tutulması nelere gebe ve neleri içeriyor?

Tutulmanın içinde Aslan Burcu'nda yer alan bir Mars mücadele ve savaş gezegeni yer alıyor.

Doğal, hiçbir şeyin süt liman olmayacağı, tutulmanın başrolünde Ay, Mars'a karşıt açı yapması, hayatımızda Kova Burcu temalarıyla mücadele etmemiz ve bir şekilde bunu kazanmamız gerektiği anlamına geliyor!

Peki bunlar neler ve özellikle duygusal açıdan gireceğimiz  bu mücadele ne?

Kova Burcu objektif olmayı, insani duyguları, ruhsal zenginliği, deliliği ve sınırları olmayan alanları, özgürlüğü, düşünce özgürlüğünü, sosyalleşmeyi, kalabalık gruplarda var olabilmeyi, sıra dışı konuları, Astrolojiyi, bilimi, icatları temsil eder ve özellikle fikirsel anlamda özgürleşmenizi değişik fikirleri , gerçekleştirilmesi gereken ideallerinizi ortaya çıkartır.

Kafa yapısı olarak sabit fikirden geçemediğiniz durumlarda ve sosyalleşme konusunda bize yardımcı olur ve ay tutulması, tüm bu konu başlıklarında  hayatınızda mücadeleyi, bu alanlardaki yeni başlangıçlar için zorlanıp risk almak zorunda kalınacağını ve kesinlikle mevcut olduğunuz durumları değiştirme adına aşırı bir gayretin söz konusu olacağını gösterir.

Ay tutulması sizi "Robin Hood olup insanlara yardım mı etsem, yoksa imparator olup  tahta mı çıksam" diye kafa karışıklığına sokacak.

Bazen tahtımızdan ödün vermek zorunda kalabiliriz...

Ay tutulmasında sabit fikirden çıkmak, yıkıcı, zor ve gereksiz tavırdan uzaklaşmalıyız çünkü, bu dönemde herkes  bilmediğiniz bir silahını ve karşıt savunma aracı olarak çıkartabilir.

Çünkü sıradan hiç bir şey olmayacak.

Farkında olmadan ayrılıkları, sıkıntıları, zorlukları da bir araya getirebilir.

Tutulmada Güneş "DUBHE" sabit yıldızıyla kavuşum halinde olacak, bu etki hayatınızda her şeyi tutku boyutunda yapacaksınız demek oluyor. Sevmek, sevilmek ama, sonuna kadar sevmek; sonuna kadar sınırları zorlamak çok önemli olacak.

Peki bu tutulma da neleri, nasıl yapabiliriz?

İlk olarak mücadele etmeniz gerektiği konuları belirlemek, hayatınızda  neyi isteyip neyi istemediğinizi belirlemek, Robin Hood mu olmak  istiyorsunuz yoksa  imparator mu olmak istiyorsunuz, bunun kararını verdikten sonra  savaştığınız her konuda, kendinize göre bir yol haritası çıkartacağınız pozitif etkileri olan bir tutulma olacak.

Yön belirlemek şart. Yoksa kendinizi gereksiz savaşların içinde bulabilirsiniz.

Ayrıca Jüpiter (şans, bolluk, bereket gezegeni) yan destek verecek.

Mars da  bize "mücadele verdiğimiz zaman" fırsatları getirecek.

Kendi iç dengenizi yakaladığınız zaman da, başarı yolunda mücadelenizi gerçekleştirerek devam edeceksiniz.

Eğer "bana bu standartlar yeterli, kendi doğrularıma daha çok önem veriyorum" diyorsanız, tutulmanın etkisi ile  mutsuz olabilir, başkalarının size fırsat vermesini beklersiniz. Ve bu doğrultuda yol aldığınız zaman çok yeni başlangıçlar, yeni sosyal çevre kurmak zorunda bırakabilir.

Çevrenizde menfaatleri doğrultusunda hareket eden insanlar çıkabilir.

Hayatınızda revizyon yapmak, yeni ve güzel sosyalleşebileceğiniz ortamlar oluşturmak, size yön verecek arkadaşlıklar kurmak adına çok önemli; tutulmanın etkisi 3 ay boyunca hayatımızda olacak.

Getirileri ve götürdükleri ile aslında yılın geri kalanında da söz  sahibi olacak ki Şubat'a kadar bu tutulmanın sonuçlarını görebileceğiz.

Bu dönemde tanıştığınız insanları, yaşadığınız yerleri bir yere not edin ve böylece şubat ayında, gerçekleşecek karşıt etkiyle, sonuçlarını alabilirsiniz.

 

Haftanın diğer gelişmeleri ise Neptün (hayal ve hayal kırıklarını temsil eden gezegen) Venüs aşk ,sevgi, sanat gezegeni ile oldukça olumlu bir açı yapacak.

Hem hislerimiz kuvvetli olacak, hem de sanatsal yeteneklerimiz yükselecek.

Kısaca ilham perileri bu hafta bize destek verecek.

Yine Satürn-Jüpiter arasında da çok güzel bir etkileşim olurken, kalıcı fırsatlar başarılar adına bu etkileşimi değerlendirebilirsiniz ve bu hafta yaşça büyük erkek figürleri size yardımcı olacak, önemli görüşmeleriniz varsa , perşembe itibari ile  gayet uygun koşullar var.

 

AY TUTULMASININ BURÇLARA ETKİLERİ:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, Ay tutulması sizi kalabalık gruplar, arkadaş çevreniz, katılacağınız sosyal ortamlar, organizasyonlar ve büyük gruplarda yenilikler anlamında destekleyecek.

Kafa yapısı size uymayan arkadaşlıklarınız bitebilir bu etki ile.

Dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise, partneriniz ile ilişkileriniz, aşk, çocuklar konusu. Sizin tutulma da sınava tabi olacağınız konu başlıkları bunlar olacak.

Partnerinizle aynı bakış açısını yakalama açısından sıkıntılar yaşabilirsiniz ve  kendi fikirlerinizi anlatmak adına bir mücadeleye girebilirsiniz. Hayatınıza  yeni bir insan girebilir ya da mevcut problem sizi evlilik konusunda tekrar düşünmenizi sağlayabilir.

Hayatınızda birisi yoksa yeni çevre ve  sosyal ortamdan aşk kapınızı çalabilir. İlişkilerde revizyon haftası; mevcut  sıkıntılı ilişkiyi bitirip yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, tutulma sizin kariyer, mevki ve statünüzü temsil eden alanınızda gerçekleşecek.

Hayatınızda bu konu başlıklarını gözden geçireceksiniz.

Aile ve yuva kavramlarıyla ilgilenmemek, "onların da hayatlarını nasıl bir üst seviyeye taşıyabilirim" diye hayatınızda yeni bir yapılanma içine girebilirsiniz.

Yine işinizdeki sıkıntıları çözmek adına, iş arkadaşlarınız size destek verebilir.

Zam istemek, terfi için hamle yapmak ya da iş değişikliği için önümüzdeki 10 günü  değerlendirebilirsiniz.

Aynı zamanda çalışma ortamında bir revizyon, yeni fikirlerle teknolojik hale  getirdiğiniz yenilikleri uygulayabileceğiniz koşullar oluşacak..

Tutulma sağlık konusunda sizi zorlayabilir, özellikle dolaşım sistemiyle ilgili sıkıntılar, böbrekler konusunda risk altındasınız. Vücudunuza aldığınız sıvılara  dikkat etmelisiniz, su tüketimi şart.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, Ay tutulması sizin için  uzun yolculuklar, seyahat, eğitim, yurt dışı ile ilgili konuları aktifleştirip bu konularda mecburi kararlar almanıza sebep olacak.  Bu alanlarda planlarınızın dışında gelişmeler olabilir, ertelediğiniz kısa yolculuğu birden uzun bir seyahate  çevirebilirsiniz.

Hayatınızdaki problemleri çözüme kavuşturmak için de, destek bir eğitim, terapiye katılabilirsiniz.

Diğer yandan Mars mücadele gezegeni, kardeşler ve yakın çevreniz ile ilişkilerinizde sizi gereksiz bir mücadeleye sokacak, dikkatli olmalısınız.

Aynı yönden bakmak oldukça zor olurken sizin için, yakın çevre ile  minik polemiklere girebilirsiniz.

Bu konuda  çocuklarınız ve partnerinizden  destek alabilirsiniz. Aşk konusundan muzdarip iseniz  gideceğiniz yolculuklarda birisiyle tanışıp, uzun süreli bir ilişkiye başlayabilirsiniz ya da mevcut olan sorunlu ilişkiniz bitebilir; aşk anlamında temiz sayfa açma dönemi.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, Ay tutulması sizi  başkasından kazanabileceğiniz gelirler, kullanabileceğiniz destek alabileceğiniz maddi kaynaklar adına desteklerken, size  yenilikler getirecek.

Fakat ödemelerinizi ve borçlarınızı da düzenlemeniz gerekecek.

Hayatınızda revizyona gitmeniz gereken konu maddiyat olurken, bir düzen oluşturmanız şart. 

Başkasının kaynaklarından daha rahat yararlanabileceğiniz bir tutulma olurken, gelirlerinizi de yukarı çekme adına da ailenizden, eşinizden, çevrenizden destek görüp yeni bir ev düzeni de oluşturma adına da fırsat yakalayacaksınız.

Ev ve yuva kavramları fayda sağlayacağınız başka bir konu olacak.

Tadilat, tamirat işleri, elektronik aletleri yenileme, yeni bir cep telefonu, yeni bir bilgisayar alma haftası sizin için.

İş ortamında ise iş arkadaşlarınızın değişmesi gündemde olacak.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, ay tutulması sizi ikili ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar alanında etkileyecek.

Bu dönemde özellikle sürüncemede olan ilişkileri, ortaklıkları bitirici etkisi var.

Karşıt burcunuzda gerçekleştiği için kendinizi duygusal ve ruhsal anlamda  sıkıntıda hissedebilirsiniz. Fakat gökyüzü genel olarak enerji anlamında sizin döneminizde olduğu için duygusal durumlardan çıkarak oldukça başarılı hamleler ve girişimlerde bulunabilirsiniz.

Fayda sağlayacağınız en önemli nokta kardeşlerinizin size desteği, ilişkilerde yaşadığınız sıkıntıları yakın çevre ile konuşarak paylaşımda bulunarak atlatabilirsiniz yine beklediğiniz bir teklif iş ortaklığı varsa tüm altyapıyı hazırlayıp daha sonra özellikle ağustos sonu için değerlendirebilirsiniz.

Bu hafta  ortamı izleme ve gözlem yapma dönemi. Aşk ve ilişkiler adına da harika bir etki var, hayatınızda sürpriz bir aşk her an kapınızı çalabilir.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, tutulma sizin hayatınızda iş ortamınızı, iş arkadaşlarınız ile ilişkilerinizi, sağlıkla ilgili konuları, günlük rutin işlerinizdeki aldığınız sorumlulukları tetikleyecek.

Bu konu başlıklarında mecburi olarak sorumluluk almanıza sebep olacak.

Daha fazla sosyal çevre ile ilgilenerek hem onların hem kendi sorumluluklarınızı sırtınıza alıp, fedakarlık seviyenizi bir tık yukarı çekebilirsiniz. Bu sizi yorabilir ve  sağlıkla ilgili problemlere sebep olabilir...

Özellikle dolaşım sistemi rahatsızlıklarına dikkat etmelisiniz, rutubetli ve nemli yerlerde de çok bulunmayın, gittiğiniz yerin havasına iklime dikkat ederek yaşamaya özen gösterin.

Diğer yandan iş ortamında beklediğiniz atama / terfi varsa kısa bir süre içinde sonuç alabilirsiniz  ama  maddi olarak sizi tatmin etmediği için başka bir iş arayışına sokabilir.

 

 

Teraziler ve  Yükselen Teraziler:

Teraziler, Ay tutulması aşk alanınızı tetiklerken, çocuklarla ilgili konuları ve hobilerinize yönelme konusunda da sizi yönlendirecek. Sizi daha sosyal yaparken, kalabalık ortamlarda var olabilme adına,  kendinizi  gösterebilmek adına yoğun bir uğraşınız olabilir.

Arkadaş ortamınızda revizyon dönemini de başlatacak bir döneme sokacak sizi...

Burcunuzda bulunan şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter, tutulmada yan rolde olsa da sizin  başrolde olmanızı sağlayacak. Fakat hamle yapmanız, kendiniz için fayda sağlayacağınız inandığınız her alanda "ben de varım" demelisiniz.

Zeka kapasiteniz oldukça yüksek, çözüm bulma ve bunları uygulama yetenekleriniz zirvede olurken. Dikkat etmeniz konu "ego" 

Duygularınızı bu kadar üst seviyede yaşarken, aşırı "ben biliyorum" tavrına girebilir, çevrenizden olumsuz bir veto yiyebilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, tutulma sizin ev  ve yuva kavramlarınızı hareketlendirirken, akrabalarınızla ve aileniz ile  olan ilişkinizde bir revizyona gidebilirsiniz.

Özellikle yatırımla ilgili konularda ev alıp taşınma durumunuz oluşabilir.

Yine evinizde tadilat, tamirat durumları ile ilgilenebilirsiniz, apartmanınızda hatta sokağınızda bile olabilir alt yapı değişikleri; önümüzdeki 10 günün önemli başlığı olabilir bilginiz olsun.

Kariyer ortamında uzaklaşma dönemi, daha çok  evde vakit geçirme, evdeki düzen oluşturma adına koşturmalar başlıyor.

Diğer yandan  kendi özgürlük alanınızı sorgulayabilir, kim  bana ne kadar değer veriyor diye bir hesaplaşmanın içine girebilirsiniz, ruhsal konulara yönelerek kendi iç dünyanızdaki problemleri çözebilirsiniz.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, tutulma sizin  hayatınızda yolculuk enerjisini aktif edecek.

Yine iletişim, sosyal çevre, kardeşleriniz, hatta komşularınız ile  birlikte ortak projelerde yer alabilirsiniz.

Hayatınız ile ilgili de  kendi yönünüzü bulma, kendinize yeni bir yol çizme ve yol doğrultusunda karar alıp yeni insanlar ve sosyal çevre oluşturma adına destek verecek.

Sizin ile aynı fikir yapısına sahip olmayan insanları hayatınızdan çıkarabilirsiniz. 

Hafta ortasında ise  başlattığınız kısa yolculuklar, uzun bir tatil planına dönüşebilir.

Yine geleceğe dair projelerinizi gerçekleştirmek ve bu doğrultuda yol almak adına gayet olumlu ve güzel bir sürece başladınız. Daha enerjik ve kalabalıklarla yön bulabileceğiniz olumlu etkiler var.

Burcunuzdaki Satürn-Jüpiter şans, bolluk, bereket gezegeni ile çok olumlu bir açı yapıyor, bu etki size kalıcı başarıları getirecek.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, Ay tutulması  sizin maddi kaynaklarınızı etkilerken, gelirlerinizi, ürettiğiniz ürünleri arttırmak adına destek verirken; nakit para akışınızı hızlandırmak adına sürpriz fırsatlar elde edebilirsiniz.

Kendinizle ilgili yatırım planları da oluşabilir. Yeni bir araba alma, yeni bir başlangıç yapma ve özellikle gelirlerinizi yukarı çekecek ekstra işler alabilirsiniz.

Yalnız burada borç vermemeye özen göstermelisiniz. Çevrenizdeki insanlar size maddi imkanlar için yaklaşabilir, sizde bunu ancak  para konusunda  tutumlu davranarak anlayabilirsiniz.

Diğer yandan kariyerde de özellikle yükselmek yeni iş almak, iş değişikliği yapmak, parasal enerjileri yukarı çekmek adına desteklerken. İş için yeni bir eğitim programına katılabilir, kendinizi geliştirebilecek bir iş dalına geçiş yapabilirsiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, burcunuzda gerçekleşen tutulma sizin hayatınızdaki hemen her konu başlığında revizyon yapmanıza, hayatınıza kendi kurallarınızı koyma ve insani duygulara önem vermeyen insanları hayatınızdan çıkartmak, özgürleşmek, kendinize yatırım yapmak için destekleyecek...

İkili ilişkilerde, evliliklerde, ortaklıklarda bazı sıkıntılarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu sıkıntılardan kurtulmanın en iyi çıkış yolu, yolculuk enerjisi olabilir... 

Tutulma size,  yurtdışı ile konularda da destek verirken, uzun yolculuklar, sıkıntı yaşadığınız konulardaki çözümleri size getirecek.

Duygusal bir mücadelenin içine girebilirsiniz.

Bu dönemde birçok insanı hayatınızdan çıkartmak zorunda kalabilirsiniz hazırlıklı olun ve özellikle bu dönemde  başlangıçların ve sonuçlarını  Ocak 2018'de görebileceksiniz.

Duygusal zekanızda inanılmaz bir artış olurken, verimli bir döneme girdiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, tutulma sizin içinizde önce karmaşaya sonra çözümlenme adına destek verecek.

Ruhsal anlamda kendi iç dünyanıza yolculuğa başlayıp, hayatınızda korktuğunuz konularla yüzleşmeniz ve  yön bulabilmeniz adına destek verirken.

Bunu ilk olarak zorunluluk ,mecburiyet olarak görseniz de devamında, üzerinizdeki gereksiz yüklerden kurtulmanıza sebep olacak.

Yine  iş ortamında kendinizi revize etmek, teknolojik çözümler, bulmak, teknolojiyi kullanarak yukarı çıkmak adına da fayda sağlayacaksınız.

Yeni insanlar, yeni kalabalıklar size destek verecek. Yine ödemelerinizle ilgili sıkıntı yaşıyorsanız, tutulma yeni fırsatlar, kaynaklar yeni işler getirecek ve bu işlerle beraber oldukça faydalı bir döneme bir sürece girebileceksiniz.

Fakat dediğim gibi iç dünyanıza yolculuk yapmak gerekirse sıkıntı yaşadığınız konularla yüzleşmek zorunluluğu var.

Tutulmanın ışığının hayatınızdaki karanlıkları aydınlatacağı harika bir dönemi başlatması dileğiyle...

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

Etiketler: 
ay tutulması
Sema Sidar

Facebook Google plus Instagram Twitter