Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Merkür, Akrep Burcu'na geçecek ortalık karışacak! Yasak ilişkiler ortaya çıkabilir! Astrolog Sema Sidar farkıyla 30 Eylül haftasında yaşanacaklar ve burcunuzun yorumları!

Astroloji
28 Eylül 2019
Merkür, Akrep Burcu'na geçecek ortalık karışacak! Yasak ilişkiler ortaya çıkabilir! Astrolog Sema Sidar farkıyla 30 Eylül haftasında yaşanacaklar ve burcunuzun yorumları!

 

Çok mutlu bir hafta diliyorum Sevgili Temiz Magazin okuyucularım...

Her ne kadar 30 Eylül haftası yorumları desek de, hepimizin bildiği gibi aslında yeni bir aya başlıyoruz...

Çok güzel, bereketli, huzurlu ve mutlu bir ay olmasını da diliyorum Ekim'in...

YENİ HAFTA YOĞUN GEÇECEK

GEÇEN HAFTA GERÇEKLEŞEN "YENİ AY"IN ETKİLERİ DE DEVAM EDECEK

Bu hafta oldukça yoğun geçecek; bir yandan geçen hafta gerçekleşen "Yeni Ay"ın etkileri devam ederken bir yandan da Merkür ve Mars burç değiştirecek.

 

YENİ HAFTANIN İLK ETKİSİ VENÜS VE PLUTO ARASINDA GERÇEKLEŞECEK

Gezegen etkileşimi olarak ise ilk etkimiz Venüs; aşk, ilişki, sevgi, sanat gezegeni ile Pluto; değişim, dönüşüm gezegeni ile arasındaki zorlu açı olacak.

SEVGİMİZİ GÖSTEREMEYEBİLİRİZ...

Venüs ve Pluto'nun bu etkisi özellikle sevgi de kendimizi kısıtlama, sevdiğimizi karşı tarafa tam olarak gösterememe ve yetersizlik hissine sebebiyet verebilir.

Geçen haftadan bu yana süre gelen bu etki de kendi içimizdeki ilişki talepleri ile partnerimizin yaptıkları aynı şekilde örtüşmeyebilir.

Kurallarla sınırlanmak zorunda kalabiliriz.

İLİŞKİNİZ VARSA DİKKAT!

Partnerimizin istekleri doğrultusunda değişim sürecine girebiliriz.

İlişkilerimizde geleceğe adım atmak istiyorsak ve bu durum sürüncemede ise sıkıntı yaşanabilir.

Sadakat duygusu, kıskançlık, aşırı sahiplenici baskıcı tavır ilişkilerde öne çıkabilir.

Partneriniz takıntılı bir şekilde giyim kuşamınıza karşı kıskançlık enerjisi ile ortaya çıkabilir.

Özetle zor bir etki bizi beklerken, hafta sonuna kadar sürecek.

ALIŞVERİŞE DİKKAT! ÖDEME GÜÇLÜĞÜ YAŞAYABİLİRSİNİZ!

Bu dönemde yapılan gereksiz alışverişler bizi zorlayabilir, ocak ayına kadar ödeme güçlüğüne sebebiyet verebilir. 

3 EKİM'DE PLUTO RETRO'SU BİTİYOR!

DAHA RAHAT HAREKET EDECEĞİZ!

3 Ekim'de ise Pluto, geri hareketini sonlandıracak.

Ağır giden bir gezegen olduğu için bize daha uzun vadeli olaylarda etkilidir.

3 Ekim’den sonra dönüşüm isteyen konularda daha rahat hareket edeceğiz daha gelecek yönlü kararları alabiliriz.

Kararlı olmak, mantık doğrultusunda, içinde bulunduğumuz durumun ve sistemin kuralları neyi içeriyorsa o yönde yol almak kazançlı olmamız için yeterli olacak.

3 EKİM'DE MERKÜR, AKREP BURCU'NA GEÇECEK!

3 Ekim'deki önemli gelişme ise Merkür; iletişim, haberleşme, zihin gezegeninin Akrep Burcu'na geçmesi olacak.

9 Aralık'a kadar Merkür, Akrep Burcu'nda olacak.

Merkür gibi  hızlı hareket eden bir gezegen için uzunca bir zaman aralığı,  fakat retro dediğimiz geri hareketine yine bu burçta 31 Ekim- 20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirecek ve devamında da  bu burçta tekrar ileri harekete geçecek, 9 Aralık'a kadar da burada kalacak.

Tabii zamanı geldiğinde çok detaylı bir şekilde Merkür retrosunu masaya yatıracağım ama ondan önce Akrep Burcu'ndaki bize etkilerinden bahsedelim.

İletişimde, sessizlik, sakinlik dönemi...

Daha içimizden konuştuğumuz, bu şekilde iletişim kurduğumuz bir etki yaratacak.

Sezgilerimizi dinlemek, iletişimde sezgilerimizi kullanmak önemli, yine bu etki beraber gökyüzünde yavaş yavaş Akrep Burcu enerjileri de başlamış olacak.

Dikkat etmemiz gereken nokta sabit fikirlilik!

Sabir fikirlilik, fırsatları kayıp etmemize neden olabilir.

PLANLARINIZI KİMSE ANLATMAYIN!

Bu arada planlarımızı herkese anlatmamak önemli.

Ayrıca gizemli şeylerin ortaya çıkmasına neden olacak da bir etki yaşayacağız.

Bu dönemden itibaren daha sırlarla dolu bir hayatımız varsa, bunların duyulmaması adına çaba sarf edebilirsiniz.

YASAK İLİŞKİLER, SAKLI DURUMLAR ORTAYA ÇIKABİLİR!

Böyle yasak ilişkiler, saklı durumlar ortaya çıkabilir ve özellikle burada önümüzdeki hafta Venüs'ün de Akrep Burcu'na geçmesi de tetikleyecek; ama ayak izleri gelmeye başladı uyanık olmalıyız.

İletişimde çok derin cümleler, konuşmalar olabilir, spiritüel konulara eğilim artabilir daha mistik şeyler öğrenebiliriz.

 

4 EKİM'DE MARS, TERAZİ BURCU'NA GEÇİYOR!

Son olarak 4 Ekim’de Mars; mücadele gezegeni Terazi Burcu'na geçiş yapacak,19 Kasım'a kadar bu burçta kalacak!

Önemli bir etki çünkü Mars mücadele gezegeni Terazi Burcu'nda zararlı bir pozisyondadır.

Savaşmamız gereken, mücadele isteyen işleri gerçekleştirmemiz zor olurken, pasif olduğumuz bir dönem başlıyor.

Çok risk isteyen mücadele etmemiz gereken işlerde sıkıntılar problemler olabilir.

Daha diplomatik ilişkiler kurarak başarı sağlayabiliriz.

İnsanları memnun etmek için uğraşabiliriz.

Yeni bir ilişkiniz başlarsa, özellikle kadın okuyucularım için hayatınıza çektiğiniz partneriniz statü ve konum olarak sizden daha alt bir konumda olabilir.

Eril enerjinin çok baskın olmadığı bir dönem bu süreç yine aşırı hak ve adalet duygusu için gayret göstereceğiz.

Zarafet ve ortak noktada birleşmek bize iyi gelecek, rekabetçi özellikler çok ortaya çıkmayacak, her şeyi paylaşmak isteyebileceğimiz etkiler söz konusu olacak.  Bu anlamda tabii ki de daha iyi ama mücadele isteyen hırs isteyen birçok işimizde geri planda kalabiliriz.

HAFTANIN ENERJİLERİNİN BURÇLARA ETKİLERİ

YENİ HAFTADA BURCUNUZU VE SİZİ NELER BEKLİYOR?

İŞTE BURCUNUZUN YORUMLARI:

 

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Venüs, Pluto kare açısı ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak, ikili ilişkiler ve kariyer de bir seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Partnerinizin istekleri ve talepleri çalışmanıza engel olabilir. Yine ortaklaşa bir girişimimiz varsa bu hafta kesinlikle daha bireysel hareket etmek size fayda sağlayacak. Merkür'ün burç değiştirmesi ise ödemeler, borçlar, krediler alanında sizi etkileyecek. Ödemeleriniz konusunda ketum olmalı, ödemelerinizi doğrultusunda yeni borçlanmaya gitmelisiniz ve kimseye borç para vermemelisiniz. Hatta yaptığınız alışverişleri bile söylememeniz gereken bir dönem başladı. Son olarak burcunuzun yönetici gezegeni Mars karşıt burcunuzda geçiyor ve çok da mutlu olmadığı bir pozisyonda. İkili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarda gergin bir döneme başlıyorsunuz. Mücadeleden uzak hep ortak yol bularak ilerlemelisiniz. Hak ve adalet duygusunu önemsemelisiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Venüs’ün Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Zorlu bir etki size yansıma olarak ise uzun yolculuklar ve eğitimle ilgili konularda zorlayacak. Sağlık problemleri uzun yolculuğa çıkmanıza engel olabilir. Yine eğitim konularında sizi sıkıntıya sokabilir. Çok fazla sorumluluk ve angarya iş ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Merkür'ün burç değiştirmesi ise karşıt burcunuzda geçtiği için ikili ilişkiler, evlilik, ortaklık alanlarında size zeki olmaya, stratejik davranmaya, sezginizi dinlemeye, zaman zaman güven duygusundan sınanmanıza neden olabilir. Son olarak Mars'ın burç değiştirmesi ise yine sağlık alanında etkileyecek. Böbrekler ve bel bölgesi hassaslaşırken günlük rutin işlerinizde de gereğinden fazla gayret gösterebilirsiniz. Başkalarının düşünceleri ve fikirleri sizi geri planda tutabilir.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Venüs’ün ve Pluto zorlu açısı ile başlıyoruz. Bu etki sizi aşk, ilişkiler, çocuklarla ilgili konulardan dolayı borçlanmaya yöneltebilir. Onların hayatındaki krizleri çözmek için kendinize zaman ayırmayabilirsiniz. Çocuk enerjisinin sizi zorladığı, çocuklarla ilgili konularda zorlanacağınız bir haftalık süreç başladı. Merkür'ün burç değiştirmesi ise sağlık alanında etkiliyor. Ses telleri ile ilgili problemler konuşma ile ilgili zorluklar, larenjit, farenjit tarzı rahatsızlıklara yakınsınız. İş ortamında ise dedikodulara, yasak ilişkileri ve dikkat etmelisiniz. Son olarak Mars'ın burç değiştirmesi aşk alanınızda etkin olacak, hayatınıza yeni birisini almak istiyorsanız beklediğinizden daha geri planda pozitif enerji de bir insan çekebilirsiniz. Diğer yandan çocuklarla ilgili konularda ve rekabet isteyen alanlarda sıkıntıya sokabilir.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Venüs’ün Pluto ile yaptığı zorlu açısı ile başlıyoruz. Bu etki sizi aile, yuva kavramlarında etkilerken. Partnerinizin, eşinizin ailesi ile ilgili sıkıntılar olabilir. Burada hak ve adaleti bulmak adına zorlanabilirsiniz. Sevgisiz hissedebilirsiniz onlar tarafından kendinizi baskı halinde tutmamaya özen gösterin. Merkür'ün burç değiştirmesi ise aşk alanında etkileyecek. Bir yandan da çocuklarla ilgili konularda, kendinize harcadığınız zaman ve hobilerinizde iletişim yetenekleriniz artarken. İş dünyasında da rahatlıkla sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Mars’ın burç değiştirmesi ise yine aile, yuva kavramlarında etkilerken hak ve adaleti sağlamak için gereksiz bir mücadele içine girebilirsiniz. Kendinizi ezdirmemek adına kimseyi kırmamak için geri planda kalabilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Venüs’ün Pluto ile yaptığı zorlu etkileşim ile başlıyoruz. Bu etki yakın çevreniz tarafından baskı altında kalmanıza, iş ortamında gereksiz yolculuklardan dolayı bütün sorumluluğu üstünüze almanıza neden olabilir. Sağlık açısından ise dişler ve kemikler oldukça hassaslaşacak. Merkür'ün burç değiştirmesini sizi, aile ve yuva kavramlarında etkileyecek. Aile içindeki minik sırlarınız, ortaya çıkabilir ve kendinizle ilgili birçok konuyu ailenize söylememeniz gerekli. Son olarak Mars'ın burç değiştirmesi ise kardeşlerle ilgili konularda sizi zorlarken ve onların arasında ki problemlerde sizi bulabilir, yine uzun zamandır görmediğiniz insanlarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde kısa yolculukların, hava değişiminin iyi geleceği etkiler var.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Venüs’ün Pluto ile yaptığı zorlu açısı ile başlıyoruz. Bu etki sizi para kaynakları açısından zorlarken gereksiz harcamalar yapabilirsiniz. Yine kendinize zaman ayırmanın en iyi yolunun para harcamak olduğunu düşünebilirsiniz. Lüks harcamalar adına sıkıntılı bir hafta dikkatli olmanız gerektiği için bu yorumu yapıyorum. Diğer yandan Merkür'ün burç değiştirmesi ise size yakın çevre ve kardeşler alanında etkiliyor. Onlara karşı daha sır tutan daha ketum bir tablo çizebilirsiniz, kendi sırlarınızı ve isteklerinizi çok karşı tarafa anlatmamanızı tavsiye ederim. Son olarak Mars’ın burç değiştirmesi ise para alanınızı etkiliyor, para dengesini korumak para harcamamak adına bir mücadelede bulunabilirsiniz. Hırsla çalışmanız gereken işler de çok destekleyen süreç değil.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya burcunuzdaki Venüs’ün Pluto ile yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu açı aile ile ilgili konularda sizi zorlarken problemlere çözüm bulmak adına kendinizden ödün vermek zorunda kalabilirsiniz. Yine Merkür'ün burç değiştirmesi ise para alanında etkiliyor, gelirleriniz, ödemeleriniz, borçlarınız, para kaynaklarınız bunların hepsinde sezgilerinizi dinlemeli gereksiz kimseye sırrınızı, cüzdanınızda ki paranın miktarını paylaşmamalısınız. Mars’ın burcunuza geçmesi sizi mücadeleci ruhunuzu hareketlendirirken, burcunuzun doğası ve gezegenin doğası uyumlu değil. Ayrıca bu etki ile fiziksel görüntünüzde ve birçok konuda radikal değişiklik yapabilirsiniz. Son olarak hak ve adalet dengesini bozmamak adına uğraşacaksınız.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya Venüs’ün Pluto ile etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizin negatiften bakmanızı sebebiyet verebilir. Özellikle yakın çevrenizin kuralcı baskıcı ruh hali sizi gerebilir ama içinize dövmenizi sebebiyet verebilir. Merkür’ün burcunuza geçmesi size çok iyi gelecek. Gökyüzünde yavaş yavaş burcunuzun dönemi başlarken, iletişim gezegeni ile sezgilerinizin artacağı enerjinizi tüm iletişim kanallarını aktif kullanabileceğiniz gibi. Kendinize ait sırlar konusunda dikkatli olmalısınız. Son olarak Mars'ın burç değiştirmesi yine içinizde dönmenizi neden olurken. Özellikle geçmişten bu yana gelen korkularınız ile yüzleşmenize neden olabilir, geçmiş aşklar gündeme gelebilir.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Venüs’ün Pluto ile gerçekleştirdiği zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etki ile popüler olduğunuz ortamlardan, sosyalleştiğiniz alanlardan kaynaklı gereksiz para harcama durumumuz olabilir. Maddi kaynaklarınızla ilgili daha önce verdiğiniz sözlerden dolayı bazı zararlar ortaya çıkabilir. Parayı dengede kullanmayı deneyimlemek zorundasınız yoksa sıkıntılara artabilir. Merkür'ün burç değiştirmesi sizi ruhsal ve spiritüel konulara yöneltirken, hislerinizi çok kuvvetli yapacak. K-Korkularınızla da bir yandan yüzleşirken uyku düzeninize dikkat etmelisiniz. Son olarak Mars'ın burç değiştirmesi yine sizi popüler olmak istediğiniz ortamlarda olumlu bir etki yaratırken. Başka insanların ikili ilişkileri masaya yatırıp onlara adalet sağlamak isteyeceksiniz.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Venüs'ün Pluto ile yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak kariyerle ilgili konularda zorlanabilirsiniz. Kariyere daha fazla ağırlık vermek zorunda kalabilirsiniz bir yandan da statü sahibi olmak istediğiniz aldığınız alanlarda kuralcı tavırlar ile karşılaşabilirsiniz. Merkür’ün burç değiştirmesi, kalabalık ortamlarda yer almanıza neden olurken.  Buradaki insanların sırları bir şekilde kulağınıza gelebilir ve onlardan dolayı kendinizi gergin ve gereksiz bir yükün altında hissedebilirsiniz. Son olarak Mars'ın burç değiştirmesi kariyerde etkileyecek daha pozitif bir mücadeleci tavır içinde olabilirsiniz. Daha görgü kuralları, nezaket ile başarı elde edebilirsiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Venüs’ün Pluto ile yaptığı zorlu açısı ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak kariyerle ilgili konularda bir dönüşüm süreci olurken. Diğer yandan içinize dönmenize neden olacak etkiler var. Kararlı olmak, kararlı bir şekilde yol almak zararlı etkileri, pozitife çevirmenize neden sebebiyet olacak. Ayrıca uzun bir yolculuk size çok iyi gelecek. Merkür'ün burç değiştirmesi ise kariyerle ilgili konularda hareketlendirecek. Statü sahibi insanların sırları hayatınız bir şekilde temas edebilir. Kendinizle ilgili konularda stratejik davranmanız, sessiz olmanız, fayda sağlayacak. Son olarak Mars’ın burç değiştirmesi size uzun yolculukları hayatınıza getirirken, yola gidebilir, eğitimle ilgili bir konuda atılım yapabilirsiniz. Eğitim ilgili bir mücadelemiz varsa hırsız bir şekilde yol almalısınız.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Venüs’ün Pluto ile yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak ödemeler adına göstermeniz gereken ekstra bir eforunuz olurken. Kariyerde de buna göre bir hamle yapabilir, iş yükünüzü arttırabilirsiniz. Ödemeleriniz doğrultusunda ve işleriniz de aynı doğrultuda ilerleyecek. Merkür'ün burç değiştirmesi ise iç huzuru yolculuklar, seyahat, eğitimle ilgili alanlarda daha sessiz ve stratejik olarak, bildiklerinizi daha geri planda tutmanıza önce ortamı değerlendirmenize tavsiye ederim.  Son olarak Mars’ın burç değiştirmesi ise yine ödemeler, borçlar alanında sizi etkileyecek. Bu alanda dengeyi kurma çabanız olurken, yatırım için bir borçlanmaya gidebilirsiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Astrolog
Sema Sidar
Ankara
terazi burcu
akrep burcu
mars
merkür
yeniay
Yeni Ay

Facebook Google plus Instagram Twitter