Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Merkür Retro'su, Yeni Ay ve Balık Burcu etkilerine hazır olun. Astrolog Sema Sidar'dan 17 Şubat haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları!

Astroloji
16 Şubat 2020
Merkür Retro'su, Yeni Ay ve Balık Burcu etkilerine hazır olun. Astrolog Sema Sidar'dan 17 Şubat haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları!

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım;

Önemli bir haftaya başlıyoruz...

Gökyüzü bu hafta Balık Burcu'nun etkisi altında olurken; hem güzel haberler hem de dikkat etmemiz gereken etkiler var...

Haftaya zorlu etki ile başlıyoruz.

17 Şubat'ta Merkür Retro'su başlayacak...

17 Şubat’ta Merkür; iletişim, haberleşme, zihin gezegeni hızını yavaşlatarak geri hareketine başlayacak.

Merkür, hiç mutlu olmadığı ve zararlı yerleşimde olduğu Balık Burcu'nda geri harekete başladığı için oldukça zor bir Retro diyebilirim.

Merkür Retro'su 10 Mart’a kadar devam ederken; haftalık burçları biraz olsun takip etseniz bile bilirsiniz ki, Merkür’ün geri hareketi süresince önemli imzalar atılmamalı, anlaşmalar, sözleşmeler gerçekleştirilmemeli, elektronik eşya alınmamalı.

Bu dönemde randevu sistemlerinde sıkıntılar, yolculuklarda rötarlar olabilir.

İletişim ağımızı zorlu bir şekilde etkileyecek, günlük iletişimde ve iş ortamında söz uçar yazı kalır, yazarak iletişim kurmak dalgın zihnimizin kolay hatırlamasını sağlarken, muhakkak müşterilerinizden, danışanlarınızdan randevularınızı maillerinizi teyit etmelisiniz...

UNUTKANLIK ORANI ÇOK YÜKSEK OLACAK

Unutkanlık hat safha da olacak...

Yanınızda çok para ile gezmemenizi öneririm.

Merkür,  17 Şubat - 4 Mart arasında Balık Burcu'nda geri harekette olacağı için en baskın bu zaman aralığında yaşanacak.

4 Mart itibari ile ise Kova Burcu'nda geri hareketine devam edecek...

4 Mart-10 Mart arası da elektronik eşyalarda, bilgisayarda bozulma riski daha yüksek, internet ve sosyal medyada sıkıntılar olabilir.

Merkür Retro iken yarım kalan işlerimize yönelmek için ideal zamanlardır.

Ayrıca eski aşklar  geri dönebilir ama ilişkinin adını retro sonrasına bırakmak  ilişkinin sağlam temeller üstüne olması için önemli.

GÜNEŞ BALIK BURCU'NA GEÇECEK

GÖKYÜZÜNDE RESMİ OLARAK BALIK BURÇLARININ DÖNEMİ BAŞLAYACAK

19 Şubat’ta Güneş Balık Burcu’na geçecek ve gökyüzünde resmi olarak Balık Burçlarının dönemini başlatacak...

20 Mart’a kadar Güneş bu burçta kalacak.

Güneş; kimliğimizi, kişiliğimizi, egomuzu, statümüzü temsil eden gezegendir, Balık Burcu'nun duygusal yapısı ile güneşin egosu çok örtüşmediği için bu burçta istediği performansı gösteremez.

Bu yüzden parlamak ve öne çıkmak yerine, alçakgönüllü olacağız, duygularımız ile yol alıp, sevmediğimiz hiçbir şeyin içinde, yanında bulunmayacağız...

Sanatsal konulara daha meraklı olacağız...

Empati yeteneğimiz çok öne çıkacak, rüyalarımız da anlam kazanacak.

Dini  konulara daha fazla yönelirken,  zaman zaman inzivaya çekilmek; kendi içimize dönmek bize iyi gelecek ve insanları anlamak üzerine bir düzen kuracağız... Güzel bir etki...

Egomuzu 20 Mart’a kadar kenarda bırakacağız. 

Bu süreçte bağımlılıklarımıza karşı dikkat etmeliyiz, tetiklenecek.

HAFTANIN DİĞER ETKİSİNDE JÜPİTER VE NEPTÜN'ÜN ETKİLERİ OLACAK... 

Haftanın bir diğer etkisinde ise 20 Şubat itibari ile Jüpiter; şans, bolluk, bereket gezegeni Neptün; hayal ve hayal kırıklığını temsil gezegen ile çok güzel bir açı yapacak...

Aslında Ocak ayının ortasından beri devam eden bir etki ama, bu hafta iyice kuvvetlenecek.

Hayallerimize kavuşmak adına bize birçok fırsatla karşı karşıya bırakacak, maddi konularda daha rahat şans elde ederken, bu etki uzunca bir süre hayatımızda olacak.

24 Mart’a kadar istediklerimize, hayallerimize kavuşmak, fırsatları elde etmek ve kariyerle ilgili konularda daha rahat ilerlemek, eğitimle ilgili konularda fayda sağlamak bilgilerinizi kullanmak, hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemek, sezgilerimizi mantık ile birleştirmek adına gerçekten çok pozitif bir etki.

Geçen sene Neptün ve Jüpiter’in zorlu açıları ile 2019’da sarsılmıştık, 2019’daki yaralarımızı da sarabileceğiz.

 

BALIK BURCU'NDA YENİ AY 23 ŞUBAT'TA

Haftanın finalini ise mükemmel bir Yeni Ay ile yapıyoruz.

23 Şubat’ta 4 derece Balık Burcu'nda Marsiyen Yeni Ay gerçekleşecek.

Mars; mücadele, savaş gezegeni Yeni Ay'a çok güzel bir açıda bulunacak ve Yeni Ay, Fomalhaut kraliyet yıldızı ile kavuşum halinde olacak!

MERKÜR RETRO'SUNA RAĞMEN, İNANILMAZ GÜZEL BİR ETKİ SAHİP "YENİ AY"

Merkür retro olsa bile, inanılmaz güzel bir etkiye sahip yeni ay.

Farkındalığımızın ve hayallerimizin yüksek olduğu, isteklerimizi gerçekleştirmek adına rahatlıkla yol alabileceğimizi gösteriyor.

Tabiiki de her şeye olumlu bakmak aşırı hırsa kapılmamak çok önemli...

 Kraliyet yıldızı ile kavuşum halinde olduğu için riskli ilişkilerde aşırı güç ile karşı karşıya kalabiliriz.

 Manipülasyona da yatkın etki de var. Bu yüzden daha pozitif, sevgi dolu ve empati yeteneğimiz yüksek bir şekilde yol almalıyız.

Değişken bir burçta gerçekleştiği için yeni başlangıçlar hızla dönüşebilir, başladığımız bir işi daha farklı bir boyuta hızlıca getirebiliriz.

Burayı daha iyi anlamanız için örneklemek istiyorum.

Mesela fotoğrafçısınız, sadece çocuk fotoğrafları çekerken, birden kendinizi düğün fotoğrafları çekerken bulabilirsiniz.

Bu dönemde rüyalarınız 23 Şubat ile başlayan ve devam eden yedi gün boyunca etkisini hissedeceksiniz... 

Şans getiren, yaratıcılığımızı, ilham perilerini kullanabileceğimiz fırsatlara sahip olacağız.

Dini ve ruhsal konulara daha çok yönelip, sıkıntı yaratan bağımlılıklarımızdan kurtulabiliriz.

Sağlık için ise ayaklarımız hassas, gıda zehirlenmesine yatkınız...

Bilmediğimiz yerlerde yemek yemememiz ve ayağımızı çarpmamaya dikkat etmeliyiz!

YENİ HAFTADA BURCUNUZUN YORUMLARI:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi iş ortamı, sağlıkla ilgili konular açısından etkileyecek. Eğer 10 Mart’a kadar doktor randevularınız varsa, iş ve iş ortamı ile ilgili almamız gereken kararlar varsa, muhakkak kontrollü bir şekilde ilerlemenizi tavsiye ederim. Gökyüzüne hâkim olan Balık burcu enerjileri Güneş’in bu burca geçmesi ile iyice tetiklenecek sizi ise mistik konular, hayata karşı korkularınız, ertelediğiniz işlerde başarı sağlama konusunda odaklamanızı sağlayarak etkileyecek. Neptün-Jüpiter olumlu açısı ise sizin kariyerdeki hayallerinizi gerçekleştirmeniz, uzun zamandır istediğiniz ama tam olarak sonuçlandıramadığınız yeni fırsatlar ile karşı karşıya bırakırken. Son olarak haftayı yeni ayla kapatıyoruz, farkındalığınızı çok yüksek yapsa da bu kadar baskın su elementinin varlığı sizin gibi ateş grubu bir yapıya zor gelebilir, enerjinizi daha kontrollü harcamak isteyebilirsiniz içinize kapanıp nadasa çekilebilirsiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki size kalabalık arkadaş topluluklarınız, sosyalleştiğiniz ortamlarda etkileyecek, burada yanlış anlaşılmaları açıksınız, dalgınlıktan dolayı bu alanlarda eşyalarınızı kaybetmemeye dikkat etmelisiniz. 10 Mart’a kadar daha dikkatli ve kontrollü olmanızı tavsiye ederim. Güneş’in burç değiştirmesi yine aynı alandan etkileyecek, çok fazla insanla bir arada olmak sosyalleşmek kalabalıklaşmak isteyebilirsiniz, hislerinizin de kuvvetli olduğu bu dönemde sezgilerinize ortamlarda güvenmenizi tavsiye ederim. Gökyüzünde aktif hale gelen Jüpiter- Neptün olumlu açısı ile sürpriz bir seyahate ya da eğitim programına yönlendirirken. Ayrıca hayallerinizi gerçekleştirebilecek iş ortamı da oluşabilir. Son olarak haftayı yeni ay ile kapatıyoruz. Yeni ay sizi gerçekten parlatacak, hedefleriniz doğrultusunda yön çizmenizi sağlayacak mükemmel bir etki. Yıldızınızın parladığı bir hafta sadece güven alanınızı kaybetmeyip, riske girmemek fırsatları kaçırmanıza neden olabilir.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya burcunuzun da yönetici gezegeni Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz, oldukça zor bir dönem sizin için  kariyerde statü sahibi insanların sizi yanlış anlaması, çevrenizde dönen dedikodu enerjisi işe motive olmanızı zorlayabilir. 10 Mart’a kadar kiminle ne konuştuğunuza ve yazıştığınıza dikkat etmenizi tavsiye ederim. Güneş’in burç değiştirmesi ise kariyerde en azından sezgileriniz ile doğru karar almanızı sağlayacak. Duygularınızı ve mantığınızı koordineli kullanıp ilerlemeniz adına destek oluşturacak. Ama insanları daha çok ne düşündüğüne değil de yaptıklarına bakarak yol almanızı tavsiye ederim. Haftanın olumlu etkisinde Jüpiter-Neptün etkileşimi sizi ödemeler, borçlar krediler alanında desteklerken, yatırım amaçlı yeni düşünceler oluşabilir, paranızı yatırım amaçlı değerlendirmek isteyebilirsiniz. Son olarak haftayı yeni ay ile kapatıyoruz. Bu etkiyle beraber iş dünyasında uzun zamandır istediğiniz bölüm açılabilir uygun geçiş süreci ise ağustos sonu olabilir.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, Haftaya Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi eğitim, uzun yolculuklar, yurtdışı ile alakalı konularda iletişim adına sıkıntılar yaşamanıza neden olurken. Lütfen gideceğiniz yolculuklara geç kalmamaya dikkat edin. Haftanın diğer etkisinde Güneşin burç değiştirecek, yeni bir eğitim programına başlayabilirsiniz, kendinizi daha rahat hissetmek için bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Biraz nadas dönemi diyebilirim, bu etki aynı zamanda sezgilerinizi çok kuvvetli yaparken. Bu dönemde gördüğünüz rüyalarda gerçekten önemli olacak. Jüpiter-Neptün etkileşimi ilişkilerde yaşadığınız sıkıntılara çözüm getirirken uzun süredir istediğiniz beklediğiniz insan da karşınıza çıkabilir. Aşk için destekleyici zamanlar. Son olarak haftayı yeni ay ile kapatıyoruz. Eğitim konularında yüksek başarı elde edebilir, üniversiteden beri görmediğiniz arkadaşınız ile görüşebilir, bir sertifika programına kaydolabilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi ödemeler, borçlar, krediler alanında sıkıntılar yaşamanıza neden olurken. Gereksiz borçlanmaya girmemeli, yaptığınız ödemeleri muhakkak kontrol etmelisiniz. Atladığınız bir ödeme devamında zarar olarak size dönebilir. Güneş’in burç değiştirmesi ise gelirlerinizi dağınık harcamanıza, başkasından beklediğiniz finansal gelirler varsa buradan istediğinizi elde etme adına daha fazla efor sarf etmenize neden olacak. Sezgilerinizi kullanmak burada doğru çıkış yolu olurken. Gerçekleşecek Jüpiter, Neptün olumlu açısı ise mesai saatlerinizi artırarak mali anlamda yaşadığınız sıkıntılara çözüm bulabileceğinizi gösteriyor. Son olarak haftayı yeni ay ile kapatıyoruz, ödemeler, borçlar, krediler alanında etkilerken. Farklı finans kaynakları oluşabilir, iş içindeki işten para kazanabilir, ailenizden gelecek mirasla ilgili parasal destekler elde edebilirsiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya burcunuzun da yönetici gezegeni Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu tam da karşıt burcunuzda gerçekleştiği için ikili ilişkiler, ortaklıklar, sözleşmelerde yanlış anlaşılmalar olabilir. Unutkanlığınızdan dolayı partnerinizin özel gününü atlayabilirsiniz. Ayrıca Güneş karşıt burcunuza geçiş yapacak, yalnız hissetmekten kaynaklı, hayatınızda birisinin olmasına kafanızı takmanıza neden olurken. Mevcut ilişkinizde partneriniz ile ilgili yaşadığınız sorunları çözmek adına daha fazla efor sarf edebilirsiniz. Sizin gibi analitik düşünen birinin daha duygusal düşünmesi gerekebilir. Jüpiter-Neptün etkileşimi ise size burada çocuğunuzdan destek alabileceğiniz ya da aşkı canlandırmak adına gideceğiniz bir yolculuk için fayda sağlayacak. Son olarak karşıt burcunuzda gerçekleşecek yeni ay  yeni bir ilişkiye başlama, mevcut ilişkinizdeki problemleri çözme bu konuda empati yeteneğinizi kullanmadınız için fırsat yaratacak.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki çalışma ortamı, sağlıkla ilgili konular ve çalıştığınız insanlarla aranızda iletişimsel sıkıntılar olabileceğini gösterirken. Ayrıca yaptığınız alışverişlerin faturasını bu dönemde saklayın, devamında değiştirmek isteyebilir ve problem yaşayabilirsiniz. Güneş’in burç değiştirmesi ise yine çalışma ortamından ve sağlıkla ilgili konularla uğraşacağınız bir aylık süreci işaret ediyor. Burada özellikle ayaklarınızın hassas olduğu bir süreç diyebilirim. Gökyüzünün güzel etkisi olan Jüpiter-Neptün etkileşimi ise ev aile konularında size destek verirken, evinizin angarya işlerinde aileniz destek verebilir. Size iyi gelecek desteği sağlayacaklar. Son olarak gerçekleşecek yeni ay, çalışma ortamınız da olacağı için burada parlamak öne çıkmak çalışma performansınızı dengelemek ve daha iyi  statüye geçmek için fırsat oluşturacak.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Aşk, ilişkiler, çocukla ilgili konularda iletişim açısından sıkıntıya sebep olurken. Bu dönemde eski aşklar yeniden kapınızı çalıp, hayatınıza gelmek isteyebilir. Çocuğunuzla ilgili onun sizi yanlış anlaması gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Güneş’in burç değiştirmesi ise sizi daha fazla hobilerinize, kendinize vakit ayırmak için konfor alanına sahip olmanızı destekleyecek,  hobiniz için yeni bir kursa başlayabilirsiniz. Jüpiter-Neptün etkileşimi ise yakın çevrenizin, kardeşlerinizin hayatınızda daha aktif yer alacağını hatta onlardan gelecek finansal desteğe işaret ediyor. Haftayı son olarak yeni ay ile kapatıyoruz. Uzun süredir hayatınızda kimse yoksa yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Diğer yandan çocuk düşünüyorsanız bu dönem uygun zaman diyebilirim.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki aile yuva ve evle ilgili konularda sizi etkileyecek, aileniz tarafından yanlış anlaşılabilir. İletişim kuramayabilirsiniz. Evinizin içindeki elektronik eşyalar bu dönemde daha sık bozulabilir, problem çıkartabilir. Güneş’in burç değiştirmesi ise yine ev, aile konularında etkilerken ev değiştirebilirsiniz, evle ilgili bir hamle yapabilirsiniz. Jüpiter- Neptün etkileşimi para ile ilgili sizi çok olumlu destekliyor. Aileden gelecek destekler, miras adına  fırsatlar oluşabilir. Paradan para kazanabilirsiniz. Gerçekleşecek yeni ay ev, aile konularında etkilerken burada yıldızınız parlayacak, savunduğunuz konularda haklılığınız ortaya çıkacak. Ayrıca evde olmak evde vakit geçirmek misafir ağırlamak, evinizi düzenlemek, evle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek adına yeni bir dönem başladı.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizi yakın çevre, kardeşler ve yolculuklarda etkileyecek. Bu konularda doğru anlaşılma adına sıkıntı yaşayabilirsiniz, insanların söyledikleriyle yaptıkları uyuşmayabilir. Yanlış anlaşılmalara açık olduğu için muhakkak teyit edin yaptığınız konuşmaları. Güneş’in burç değiştirmesi ise yine aynı konu başlıklarında etkilerken, yakın çevrenizde daha fazla vakit geçirebilir onların işlerindeki sorumluluğu üstlenebilirsiniz. Burcunuzdaki Jüpiter’in Neptün ile gerçekleştirdiği olumlu açı ise bireysel anlamda hayallerinize ulaşmak, tek başına hareket etmek ve kazanç kapıları sağlamak adına güzel fırsatları getirecek. Son olarak haftayı yeni ay ile kapatıyoruz. Hafta içinde iletişim ağınızda yaşadığınız problemlere, birazda olsa da merhem olurken, insanların söyledikleri ile yaptıkları bu dönemde sıkıntıya sokabilir. Burada sezgilerinizi kullanarak kendi isteklerinize odaklanarak süreci lehimize çevirebilirsiniz.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Bu etki sizin gelirlerinizi temsil eden alanda gerçekleşecek. Bu dönemde düşündüğünüzden daha az para kazanma durumunuz oluşabilir, parayla ilgili beklediğiniz cevapları alamayabilirsiniz, yanlış anlaşılmalardan dolayı para kaybı olabilir. Dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Güneş’in burç değiştirmesi ise yine gelirler alanında etkilerken. Aslında bunu fırsata çevirecek bir aylık döngü de başladı, çok fazla para konuşabilirsiniz, gelirlerinizi arttırmak için daha fazla efor sarf edebilirsiniz. Gerçekleşen Jüpiter, Neptün etkileşimi ise zaman zaman içe dönmenize, sezgileriniz ile para kazanma yönünde desteklerken. Gerçekleşecek yeni ay sizin para alanınızda olacak. Yeni bir iş kaynağı gelirlerinizi artıracak bir fırsat olurken paradan para kazanabilirsiniz, yatırım yaptığınız işlerde hızlı geri dönüş sağlayabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftayı burcunuzdaki Merkür’ün geri hareketi ile başlıyoruz. Hemen hemen her konuda yanlış anlaşılmaları açık ve istediklerimizi zor elde edebilecek bir iletişim ağı ile karşı karşıyasınız. Neyse ki bir yandan da gökyüzü sizin burcunuzda konumlandığı için size fayda sağlayacak ama yine de kurduğunuz iletişime yaptığınız yazışmalara dikkat etmelisiniz. Güneş bu hafta burcunuza geçiyor ve gökyüzünde resmi olarak sizin döneminiz başlıyor,  biraz rahatlayacağınız bir etki olsa da kafanızın dağınıklığı zaman zaman sıkıntıya sokacak, burada arkadaş gruplarınızdan, sosyalleştiniz insanlardan destek alabilirsiniz. Jüpiter, Neptün etkileşimi kalabalık grupların size destek vereceği yönünde fayda sağlarken. Son olarak haftayı burcunuzda gerçekleşen yeni ay ile kapatıyoruz,  öne çıkmanıza uzun zamandır beklediğiniz fırsatların hayatınıza gelmesine ve üzerinizdeki sıkıntıları atmanıza destek verecek çok güzel bir etki çalışarak hamle yaparak bu etkiyi daha da pozitife çevirmenizi tavsiye ederim.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

 

Etiketler: 
balık burcu
Sema Sidar
merkür
retro
Yeni Ay

Facebook Google plus Instagram Twitter