Reklam
Temiz Magazin
05 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Oğlak Burcu'nun hükümdarlığı bitiyor, Kova Burcu'nun dönemi başlıyor. Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumları

Astroloji
14 Ocak 2018
Oğlak Burcu'nun hükümdarlığı bitiyor, Kova Burcu'nun dönemi başlıyor. Astrolog Sema Sidar'dan yeni haftanın ve yeni haftada burcunuzun yorumları

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım; herkese sağlıklı, mutlu; huzurlu bir hafta diliyorum... Yeni yılın ilk ayının da yarısına geldik bile...

GÖKYÜZÜ OĞLAK BURCU HAKİMİYETİNDEN ÇIKMAYA BAŞLAYACAK

15 Ocak haftasıyla beraber gökyüzü Oğlak Burcu'nun hakimiyetinden çıkıp yavaş yavaş Kova Burcu'nun etki alanına  geçiş yapmaya başlayacak.

Ama  önce  bizi bekleyen önemli bir yeni ay var, hareketli bir hafta olacağı için girişi uzatmadan yorumlarıma başlıyorum.

2018'İN İLK "YENİ AY"I

Haftaya Jüpiter ve Pluto arasında gerçekleşecek olumlu etkileşimle başlıyoruz.

Hayatınızda dönüşüm geçirmesini istediğiniz konularda rahatlıkla sonuç alabilecek iken, başta kariyer olmak üzere bir çok fırsatı stratejik davranarak, zekanızı kullanarak lehinize çevirebileceksiniz.

Dikkat etmeniz gereken nokta "fırsat" diye beklediğiniz durumlar değişkenlik gösterebilir, farklı bir boyut kazanabilir.

"Bitti, kaçırdım" dediğiniz fırsatlar  daha güzel  başlangıçları arka arkaya getirecek.

Özetle  aslında "şer" diye düşündüğünüz her şeyde  hayırlısı çıkacak.

HAFTANIN EN ÖNEMLİ ETKİSİ OĞLAK BURCU'NDAKİ YENİ AY

2018'İN İLK YENİ AY'I

Haftanın en önemli etkisi ise 17 Ocak’ta  26 derece  Oğlak Burcu'nda gerçekleşecek yeni ay olurken, oldukça önemli ve güzel başlangıçları hayatınıza getirecek.

Yeni ay gerçekleşirken, Venüs; (aşk, ilişki, sevgi gezegeni) de   başrolde olacağı için, Venüsyen bir yeni ay diyebiliriz.

Yeni ay yeni başlangıçları temsil ederken, ne zamandır bu kadar net ve şeffaf enerjiler oluşmadı, iyi değerlendirmek yılın geri kalanı için çok önemli...

Oğlak Burcu'nun temsil ettiği, kariyer, iş hayatı, disiplin, çalışmak, devlet işleri, kurumsal yerler ile alakalı her türlü bağlantılarınızı başarılı şekilde hayatınıza yansıtabileceksiniz.

Ayrıca yaralarınızı sarmak, mistik tarafınızı kullanmak için olumlu etkileşimler  de var...

Al-sat işlerinizde, parayla ilgili konularda güzel gelirler elde edebilecek, yeni başlangıçlar yapabileceksiniz.

Bu hafta akılcı hamleler yapmak, duygusal tercihlere kapılmadan önünüze bakmak ve ayın geri kalanı içinde çok yararlı olacak.

Para konusu çok fazla öne çıkabilir, yeni ayın etki alanında olan bu bir haftalık süreçte.

Diğer yandan disiplinli olarak, çok güzel başarılara imza atabilirsiniz.

Görselinizle ilgili değişiklik yapmak istediğiniz alan dişleriniz olabilir...

ŞEKERLİ GIDALARI LÜTFEN AZALTIN!

Şekerli gıdaları minimum da almanızı tavsiye ederim. Şekere karşı direnciniz çok düşük olacak.

18 OCAK'TA VENÜS KOVA BURCU'NA GEÇİYOR

18 Aralık itibari ile Venüs; (aşk, sevgi, ilişki, estetik, sanat gezegeni) Kova Burcu'na geçiyor.

Zihin olarak çok farklı enerjileri hayatımıza getirecek; sıradanlık yaşadığımız her şey itici gelirken, farklı giyinmek, farklı olmak için ekstra bir çabamız olabilir.

İnternet üzerinden alacağımız alışverişler artarken, internet üzerinden yaptığınız işler varsa sosyal medyayı  kullanarak daha hızlı ilerleyebilirsiniz.

Güzellikte, ilişkilerde, aşkta çok farklı istekleriniz; farklı talepleriniz olabilir.

Genelde beğendiğiniz şeyler bu dönemde değişkenlik gösterebilir.

Özel tasarım ürünlere karşı merakınız artabilir.

11 Şubat’a kadar Venüs  Kova Burcu'nda olacak, bu döneme kadar  ilişkilerde flört enerjisi yükselirken, eğer gerçekten karşınızdaki insanla elektriğiniz tutarsa  uzun süreli ilişkiye başlayabilirsiniz.

Hayatınıza aşkı getirecek yerler  ya da aşkı dolu dolu yaşayacağınız alanlar sosyalleştiğiniz ortamlar, katıldığınız kalabalık organizasyonlar, konserler ve  sosyal medyadan aşkı bulma olasılığınız yüksek olacak...

Aşk adına şanslı burçlar Kovalar, Aslanlar, Teraziler ve İkizler olacak.

HAFTANIN SON ETKİSİNDE 20 OCAK'A GÜNEŞ, KOVA BURCU'NA GEÇİYOR!

Haftanın son etkisi ise 20 Ocak itibariyle Güneş Kova Burcu'na geçiyor ve artık Kova Burç'larının dönemi resmen başlamış olacak.

20 Şubat’a kadar da Güneş'in Kova Burcu'na geçmesinin etkisi devam edecek.

Enerji olarak, yapı olarak farklı ve  daha zihin ve enerji odaklı olacağız.

Parayı bırakıp ,hayatı yaşamayı seçeceğiz; artık düşünmek, konuşmak, sosyalleşmek önemli olurken kalabalık gruplarda daha fazla yer alabileceğimiz  bir dönem olacak ve gayet de  olumlu enerjiler olacak...

GÜNEŞ, KOVA BURCU'NDAKİ YERİNİ SEVMEZ

Güneş  yapı itibariyle Kova Burcu'nu çok sevmez, zararlı yerleşimdedir.

Bunun nedeni, kendini öne çıkarmak yerine daha insancıl bir tavrı vardır Kova Burcu'nun; bu da ego ile çatışır.

Bu yüzden 1 aylık dönemde  ilişkiler  daha insani olup,  ast- üst  kavramı olmadan herkesi eşit görebileceğiz.

Kısaca imparatorun değil, halkın adamı olacağız.

Haftanın burçlara olan etkilerine bakalım:

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar,  haftaya kariyer alanınızla gerçekleşen  Oğlak Yeni Ayı'nın etkileri ile  başlıyorsunuz. Bu başlangıç enerjisi size finansal anlamda da destek sağlayacak. Ekstra para kazanacağınız yeni iş alanları, yeni kariyer planları oluşabilir. Yine işlerinizde , kariyer ortamında çok başarılı bir hafta diyebilirim.

Haftanın diğer önemli etkilerinden olan Hem Güneş’in hem de Venüs’ün Kova burcuna geçmesi sizi kalabalık ortamlarda öne çıkartırken, çok farklı sosyal gruplarda, sosyal toplulukların içinde yer alabilirsiniz. Katılacağınız organizasyonlarda  kendi işinizle alakalı gruplar içinde de işinize destek alabilirsiniz.

Diğer yandan işlerinizde daha fazla insana ulaşmak istiyorsanız sosyal medyayı  aktif bir şekilde kullanmanızı ve bu anlamda atılım yapmanız için harika bir dönem.


 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni ay, size enerji olarak çok iyi gelecek. 

Partnerinizle çıkacağınız yolcuklar açısından da destek verirken, sürpriz bir iş teklifi ve  ortaklık gerçekleşebilir.

Yine beraber katılacağınız eğitim programları ile partnerinizin de desteği hızlı ilerlemenize sebep olacak.

Güneş’in ve Venüs’ün Kova Burcu'na geçişi ile beraber özellikle kariyer anlamında yeni bir dönem başlıyor çok farklı projeler, hayatta yapmam dediğiniz bir çok işi yaparak kariyerinize olumlu yansıması görebilirsiniz.

Geçmişteki kariyer anlamındaki büyük konuşmalarınızı önümüzdeki hafta bir hafta boyunca yaşama riskiniz var. Yapınıza ters gibi gözükse de sonuçta size kazanç sağlayacak bilginiz olsun. Diğer yandan  işinizin markalaşması adına destek bir insan ile çalışabilirsiniz.

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni ay sizin yeni finans kaynakları elde etmenizi sağlarken, bu hafta biraz çalışma performansınızı arttırmak zorunda kalabilirsiniz.

Mesaiye kalma daha uzun çalışma saatleri açısından sizi zorlayacak gibi gözükse de bunun maddi olarak  olumlu yansıması sizi motive edebilecek.

Diğer yandan sağlıkla ilgili konularda özellikle, 20’lik diş problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kemikleriniz ile sıkıntılara  yine  dikkat etmenizi öneririm.

Venüs’ün ve  Güneş’in Kova burcuna geçmesi sizi uzun yolculuklar ve seyahat alanınızda tetikleyecek. Bu dönemde yurtdışı ile ilgili konular, yurt dışından yapacağınız alışverişler artabilir. Uzun yolculuklar sonrası sürpriz bir ilişki , yeni bir insan gelebilir. Gökyüzünde size çok uygun çok güzel enerjiler oluştu.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, karşıt burcunuzda gerçekleşecek yeni ay Ocak ayının başında yaşadığınız problemleri bir tık da olsa çözüme kavuşturabilecek.

Bireysellikten kaynaklı partnerinizle yaşadığınız problemleri yeni ayın etkisiyle akılcı çözümler bularak sonuçlandırabileceksiniz.

Evlilik kararı alabilir, partnerinizle beraber ciddi bir yola girebilirsiniz.

Diğer yandan ikili ilişkilerinizde parasal konular çok fazla öne çıkabilir bunu biraz daha alman usulü dediğimiz bir yöntemle yani herkes kendi maddi sorumlulukları üstlenmesi ile çözüme kavuşturabilirsiniz.

Evrendeki  alma-verme dengesinde çok dikkatli olmanızda fayda var.

Venüs’ün hem de Güneş’in Kova Burcuna  geçişi ise size bu dengeyi sağlamakda yardımcı olacak. Çünkü  ailenizin maddi desteğini alabileceksiniz, finansal konularda onlar destek olabilirler.

Estetik amaçlı teknolojiyi kullandığınız bir estetik operasyon da geçirebilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni ay iş ortamınızda sizi  öne  çıkartacak. Yalnız sorumluluklarınız artarken, özellikle aile bireyleri ile de yeni bir iş girişiminiz artabilir.

Ayrıca ailenizin sağlık problemlerinden kaynaklı da işle ilgili bazı aksamalarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Evinizin içindeki tadilat ve tamirat işleri de işe gitmenizde sizi zorlayabilir.

Sağlıkla ilgili kalp rahatsızlıklarınız varsa dikkat etmeniz konusunda uyarıda bulunmak isterim.

Venüs’ün ve Güneş’in karşıt burcunuza geçmesi ikili  ilişkilerimizi öne çıkartacak. Aşk adına  güzel bir dönem başlarken, hayatınızda kimse yoksa  her an yeni bir insan girebilir. Mevcut olan ilişkinizi de daha ciddi bir boyuta geçirebilirsiniz.

Yine ortaklıklarınız size fayda sağlarken ortaklıkla alakalı yaşadığınız problemleri de süreçte çözebilirsiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni  ay enerji olarak size çok uygun olurken.

Çok çalışkan olduğunuz bir hafta diyebilirim, eviniz ve aile ortamında sıkıntıya girdiğiniz konuları çözüme kavuşturabileceksiniz. Çocuklarınıza ve partnerinizle alakalı konular daha fazla öne çıkarken, bu hafta sonuna doğru keyif planlarını yapmak için de hafta içi aşırı bir eforunuz olabilir. 

Venüs’ün ve Güneş’in Kova burcuna geçmesi sizi ev ve aile kavramı ile alakalı  destek sağlayacak.

Aile ortamındaki sorumluluklarınız artarken.

Sağlıkla ilgili dolaşım sistemi rahatsızlıklarına dikkat etmenizde fayda var.

İş ortamında eleman çalıştırıyorsanız, önümüzdeki 20 gün boyunca aşırı özgürlükçü ve rahat tavırları sizi bunaltabilir. Çalıştığınız insanlara dozunda tolerans göstermenizi tavsiye ederim.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni ay ev ve aile kavramını öne çıkıyor. Zaten bir aydır aktif olan bir konu yeni ay ile beraber, aile içindeki para durumlarını çok fazla öne çıkarabilir. Aileniz daha fazla çabalama zorunluluğunuz olabilir.

Cuma gününden itibaren kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Bugüne kadar biraz daha materyalist düşünmelisiniz.

Güneş’in ve Venüs’ün Kova burcuna geçmesi enerji olarak, kendinizi bulmanıza sebebiyet verecek.

Aşk, ilişkiler, çocuklarla ilgili konularda şanslı olurken. Keyfinize çok düşkün olacağınız bir dönem başlayacak. Ayrıca fiziksel görünüşünüzle ilgili olarak da cerrahi bir operasyon geçirebilirsiniz, yine teknolojiyi kullanacağınız bir uygulamayı deneyebilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni ay sizi kardeşler, şehirler  arası yolculuklarınız, şehir içi trafiğiniz ve iletişim yönünden etkileyecek.

İletişim anlamında öne çıkarken yazılı ve görsel iletişim ile bir çok işinizi sonuçlandırabileceksiniz. Özellikle reklam işlerinizi daha  tanınır hale getirirken. Medyayı kullanabileceğiniz bir işiniz varsa bu süre sizin için olumlu iken.

Şehir içi trafiğiniz artarken, yeni bir araç alımı, arabanızı değiştirme durumunuz oluşabilir.

Venüs’ün ve Güneşin Kova burcuna geçmesi ise sizi ailevi konulara yönlendirecek. Kardeşlerinizle ilgili konuları hem yeni ayın enerjiyle ve bu destek ile aile içindeki problemleri siz çözümleyeceksiniz diyebilirim. Önümüzdeki bir ay boyunca misafir ağırlama durumu sizi biraz bunaltabilir aklınızda olsun.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni ay  maddi konularda, yeni başlangıçlar, kalıcı gelir kaynakları  açısından burcunuzu destekleyecek...

Gelirinizi artırmak için daha fazla çalışmak disiplinli olmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yapınıza biraz ters olsa da  cuma günü itibariyle daha rahat enerjilere kavuşacaksınız.

Venüs’ün ve Güneş’in Kova burcuna geçmesi sizi çok rahatlatacak.

Tamamen mutluluğu bulacağınız, hareket enerjinizi kullanacağınız harika bir etki ile karşı karşıya kaldınız.

Hem yolculuklarınız artacak hem de kendi tanınırlığınızı daha fazla öne çıkacaksınız. Kurduğunuz güzel iletişim ağı da güzel iş girişimlerine vesile olacak. Doğru insanlarla temasta bulunarak da kendi arkadaş çevrenizi yeniden oluştura bileceksiniz.

Yine hayatınızda sosyal medya çok aktif bir rol olabilir, bunu elinizden geldiğince dengelemeye çalışmalısınız.
 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar,  burcunuzda gerçekleşecek yeni ay size çok iyi gelecek. Hayatınızdaki bir çok konuda yeni bir başlangıç dönemi diyebilirim. Artık eskiye  bir sünger çekme ve önünüze bakma dönemi rahatlıkla söylüyorum. Lütfen geride kalmadan, geçmişe takılı kalmadan önünüze bakın. Bu çok önemli; zihin olarak aktif olsanız da ay başında yaşadığınız problemler zaman zaman duygusal olarak geriye gitmenize sebebiyet verebilir bu tarafı kapatmanız şart.

Diğer taraftan Venüs’ün ve Güneş’in Kova burcuna geçmesi sizi maddi konularda ,yeni fırsatlar getirirken. Çok zekice hamleler yapıp doğru yatırımlarla çok pozitif etkiler altında olacaksınız.

Maddi yönden rahatladığınız  bir aylık süreç başladı diyebilirim.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni ay ruhsal olarak sizi biraz baskı altına alacak.

Kendinizi dinlendireceğiniz ortamlarda ve enerjinizi sevdiğiniz insanlarla harcamaya, onlarla bir arada olmanızı tavsiye ederim.

Cuma’ya kadar böyle dünya üstünüze üstünüze geliyor gibi hissedebilirsiniz.

Tamamen mantıklı düşünerek biraz sabır diyerek yol alabilirsiniz. Çünkü cuma günü itibariyle gökyüzünde sizin döneminiz başlıyor.

Hem Venüs hem de Güneş burcunuza geçecek; kendinizi ruhsal olarak daha iyi hissedeceksiniz...

Kendiniz adına radikal kararlar verebilirsiniz.

Çok fazla insan hayatınıza girmek isteyebilir.

Kalabalık gruplarda yer alabilirsiniz.

Daha sakin ortamları tercih etmeyin 1 aylık sürede kalabalıklar size iyi gelecek.

Tek başınıza kalmamanızı tavsiye ederim.


 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni ay sizi  sosyalleştirecek, statü sahibi ,devletle ile alakası olan yüksek mertebede insanlardan gelecek desteği de aktifleştirirken; devlet ile ilgili işleri rahatlıkla çözüme kavuşturabileceksiniz.

Fayda sağlayacağınız konulardan birisi de geleceğiniz için akılcı adımlar atabilirsiniz, ilerisi için düşünüp hamle yapmak adına uygun bir ortam var.

Venüs’ün ve Güneş’in Kova burcuna geçmesi sizi biraz yoracak, enerjinizi dengelemekte zorlanabilirsiniz.

Gün içinde değişken ruh hali içinde olabilirsiniz.

Daha havadar yerler, çok fazla kapalı alanlarda kalmadan enerjinizi dengelemelisiniz.

İş ortamınızda kesinlikle yeni bir eleman almamalısınız, çok fazla tanımadığınız insanlarla önümüzdeki 20 gün boyunca iş yapmamalısınız.

ASTROLOG SEMA SİDAR

Etiketler: 
Astrolog
Astroloji
Sema Sidar
kova burcu
oğlak burcu
Yeni Ay

Facebook Google plus Instagram Twitter