Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Önümüzdeki 6 ayı etkileyecek çok önemli bir Güneş Tutulması geliyor! Astrolog Sema Sidar'dan 1 Temmuz haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları!

Astroloji
29 Haziran 2019
Önümüzdeki 6 ayı etkileyecek çok önemli bir Güneş Tutulması geliyor! Astrolog Sema Sidar'dan 1 Temmuz haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları!

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım,

Yepyeni bir aya başlıyoruz, oldukça da önemli bir ay bizi bekliyor...

Temmuz'un hepimize şans, bolluk, bereket getirmesi dileğiyle haftalık analizime başlamak istiyorum.

SIRADAN BİR TEMMUZ DEĞİL!

ÖNÜMÜZDEKİ 6 AYI ŞEKİLLENDİRECEK ETKİLERE SAHİP!

Sıradan bir Temmuz ayı değil, önümüzdeki 6 ayı şekillendirecek etkilere sahip.

2 tutulma, bir Merkür retrosu ve gezegenlerin burç değişimleri derken dop dolu bir ay karşımızda…

Hemen bu hafta ile başlayalım...

2 TEMMUZ'DA MARS, ASLAN BURCU'NA GEÇİYOR

İlk olarak 2 Temmuz'da Mars; mücadele, savaş, hareket enerjisini temsil eden gezegen Aslan Burcu'na geçiş yapıyor ve 18 Ağustos’a kadar bu burçta kalacak.

Aslan Burcu'nun sıcak doğası ve Mars’ın harekete geçme enerjisi, mücadeleyi simgeleyen doğası ile uyum içindedir.

Gezegenin bu burçda ki yerleşimi ile, cesaretle mücadele ettiğimiz alanlarda başarı sağlayıp, sınırlarımızı belirleyip, hayat standartlarımızı yukarı çekebileceğiz.

İçimizde ki duygusal tarafı bırakıp, hareket enerjisini hayatımıza alacağız, bu anlamda çok güzel bir etki.

Ama  bir yandan da fikirlerimizin sabitliğini yenmek için uğraşabiliriz, zaman zaman kendimizi manipülatif ve baskı altında hissedebiliriz.

Baskı altındaki ruh haliyle savaşabiliriz, “ego” her alanda öne çıkabilir, başlattığımız işlerde   çalıştığımız insanların, her şeyi doğru yapması ve adalet içinde çalışmaları için daha fazla gayret içinde olabiliriz.

Sağlık açısından ise bu süre zarfında kalp-damar rahatsızlıkları, kalple ilgili problemler artabilir.

Sporda kasları aşırı zorlamak, kaslarda kalıcı zarara neden olabilir.

2 TEMMUZ'DA ÇOK ÖNEMLİ BİR GÜNEŞ TUTULMASI YAŞANACAK

ÖNÜMÜZDEKİ 6 AYA ETKİ EDECEK!

2 Temmuz’da gerçekleşecek diğer bir gökyüzü olayı ise önümüzdeki 6 ayı şekillendirecek, çok önemli bir güneş tutulması olacak.

18 derece Yengeç Burcu'nda gerçekleşecek tam güneş tutulması, Türkiye’den izlenemeyecek, genel saat ile 18:01 ile 20:44 arasında gerçekleşirken, Pasifik Okyanusu ve Güney Afrika'dan izlenebilecek.

Astroloji açısından değerlendirirsek, Güneş tutulması, büyük etkilere sahip yeni aylardır ve bizim hayatımızda kalıcı olaylara sebep olurken, tutulmalar bir önceki tutulmanın ayak izlerini taşırlar.

Geride bıraktığımız Ocak ayında yaşadığımız bir çok olayı sonuçlandırabileceğimiz etkiye sahip iken, Yengeç Burcu'nda gerçekleşmesinden dolayı, taşınma, ev alma, ev değişikliği, evin içinde tadilat durumları oluşabileceği gibi, aile ile birlikte vakit geçirmek, ailevi problemleri çözmek adına  önemli kararlar alabileceğiz, bu konularda yeni başlangıçlar yapabiliriz.

Bir yandan da maddi konularda zorlanmalar olabilir, ekstra sorumluluk almak gerekecek.

Ayrıca, koruyup kollanma isteği, misafirperverlik, yemek yapma isteği bu tutulma yine aktifleşecek.

Tutulmada Satürn, Rukbat sabit yıldızı ile kavuşum halinde olup, karşıt bir konumda yer alacak etki oluşturacak, bu etki ile beraber dayanıklılık göstermemiz gereken konular, irademizin oluşması ve özellikle eğitim öğretimle ilgili konularda burs almak, para kazanmak, sınavları geçmek daha kolay olacak.

Emek gösterdiğimiz alanlarda başarılar daha çabuk gelecek.

Eğitim konularının parasal kısmı ile ilgilenebiliriz, yine kendi işimiz için eğitim almak, kendimizi geliştirmek zorunda kalabiliriz bunun için yaşça büyük insanlardan ya da ailevi aile bireylerinden destek alırken.

Duygu ve mantık arasındaki gel-gitlere, kırılganlıklara dikkat etmeliyiz.

Zaman zaman evden çıkmak istemeyebiliriz, ev ortamının huzuru bize iyi gelebilir.

Tutulmanın etkisi belirttiğim gibi 6 ay boyunca, bu dönemde başlayan başlangıçları, takip eden olayların sonuçlanması adına hayatımızda olurken.

En yoğun şekilde 1 ay sürecek, bir ay boyunca tutulmanın duygusal ruh hali, aile kurmak, yuva kavramı, ailevi konularda başlangıçlar önem arz ederken.

Bu tutulma ile beraber bir kere duygusal olarak bizi neyin yıprattığı keşfedip, Ocak ayındaki kayıplarımızı masaya yatıracağız, burada deneyimimizi kazanacağız, kendimize, yeni bir ev düzeni oluşturmak, evimizin içinde kullandığımız eşyaları düzenlemek için çok uygun.

Eskileri değerlendirmek geçmişten bugüne yaşadığımız konulara takılmadan geleceğe, bakmak adına önemli.

3 TEMMUZ'DA VENÜS, YENGEÇ BURCU'NA GEÇECEK!

3 Temmuz'da ise Venüs; aşk, ilişki, sevgi, sanat gezegeni Yengeç Burcu'na geçiyor ve 28 Temmuz’a kadar bu burçta olacak.

Venüs bu burçta üçlü yöneticiliğe sahiptir ve kendini rahat hissettiği bir konumda olduğu için, aşkı şefkat duygusu ile birleştireceğiz, daha uzun süreli aile olmak istediğimiz ilişkiler yaşarken, sadece aşkta ve sevgi de aşırı sahiplenme durumu ile karşı karşıya kalabiliriz, bizi zorlayacak tarafı bu, karşımızda ki kişinin annesi rolü ilişkilerde sıkıntı yaratabilir, onun dışında sevgiyi koruyup, kollanmayı, empatiyi karşı tarafa pozitif bir şekilde yansıttığımız etkiler söz konusuyken. Aşta şanslı burçlar, Yengeçler, Oğlaklar, Balıklar, Akrepler olacak.

Aşk dışında, ev ve yuva kavramı ile ilgili güzel gelişmeler elde edebiliriz, evimizin içinde ki dekorasyonu değiştirmek, badana boya işleri için uygun dönem.

Ayrıca evliliğimiz içindeki problemleri çözüme kavuşturma, aile birliğini sağlama adına da destek oluşturacak etkiler mevcut.

Nakit para akışını hızlandırmak için aileden destek alınabilir, miras ile ilgili konularda beklentiniz varsa, bu dönemde hızlı sonuç alınabilir.  

Büyük sofralar kurmak, güzel yemek yapmak için tam dönemi, yemeğe karşı ilgimiz artarken iştah açıklığının olabileceği bir süreç.

VENÜS VE GÜNEŞ KAVUŞUM AÇISI GERÇEKLEŞTİRECEK

Venüs, hafta sonu Güneş; kimliğimizi temsil eden gezegenle kavuşum açısı gerçekleştirmeye başlayacak, bu etki duygusallığı daha da öne çıkartırken. Aile bireyleri ile bir arada olmak misafirliğe gitmek evimizde büyük bereketli sofralar kurmaya önem vereceğiz.

Geçmişe aşırı takık olabiliriz, eski ilişkiler eski aşklar, bize zorlayabilir.

Aşk enerjisini daha üst düzeyde, yaşayabiliriz.

Bekarsanız evlilik, evlenmek en önem verdiğiniz konu olabilir.

YENİ HAFTADA BURCUNUZU VE SİZİ NELER BEKLİYOR?

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Mars'ın burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile aşk, ilişkiler, çocuklar, hobileriniz ile ilgili konularda harekete geçme enerjisini yansıttığımız alanlar olurken. Bu konularda gerçekleştirmek istediğiniz mücadelelerde hızlı sonuç alabileceksiniz, oldukça başarılı olduğunuz bir dönem diyebilirim. Burcunuzun doğasına çok uygun bir etki.  Gerçekleşecek Güneş tutulması ise aile, yuva ve ev kavramlarını öne çıkartırken, ev içindeki sorunları çözebileceksiniz, duygusal ruh haline bürünebilirsiniz. Buna Venüs'ün de burç değişimi destek olurken, evde vakit geçirmek ev ortamında huzuru sağlamak önceliğiniz olacak. Hafta sonu gerçekleşecek Güneş Venüs kavuşumu ise evdeki tadilat ve tamirat durumlarına yönelmenize neden olurken ev dekorasyonunu değiştirmek isteyebilir eve yeni bir şeyler alabilirsiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Mars'ın burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile  öne çıkan konular aile, aile içindeki ilişkiler olacak. Burada yaşça büyük figürleri ile ego problemi yaşayabilir, aile büyüklerine karşı alttan almak zorunda kalabilirsiniz. 2 Temmuz'da gerçekleşecek Güneş tutulması ise yaşadığınız sıkıntılar da kardeşlerinizin, yakın çevremizin desteğini almak için fırsat sağlayacak. Aynı zamanda iştahınızı arttıracak etkilerde söz konusu. Önümüzdeki 1 ay yemek yememek için ekstra bir mücadele içinde olabilirsiniz. Diğer yandan yolculuklarınızda artacak. Venüs'ün burç değiştirmesi, hafta sonu Güneş ile yapacağı kavuşum açısı, farkında olmadığınız bir iştah açıklığına neden olurken. Hem yemek yiyip hem de fiziksel görüntünüze takık bir halde olabilirsiniz duygusal açlığa dikkat etmelisiniz, size güven veren ortamlarda bulunmak ise çok iyi gelecek.

 

 

 İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Mars'ın burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile öne çıkan konular, kardeşler, yakın çevre ve gideceğiniz yolculuklar olurken. Kardeşlerinizle ego savaşlarına girmemenizi tavsiye ederim. Biraz daha yapıcı olup, zekanızı kullanarak hareket etmelisiniz. Gerçekleşecek Güneş tutulması ise para alanınızda olurken, aniden gelecek maddi desteklere vurgu yapıyor. Eğer aile işi yapıyorsanız, yaşadığınız maddi problemleri de çözebileceksiniz. Aynı zamanda yeni gelir kaynakları elde edebileceksiniz. Venüs'ün burç değiştirmesi ve Güneş ile yapacağı kavuşum açısı ile kendinizi duygusal anlamda gelgitlerin içinde bulabilirsiniz, sürünce de olan ilişkinizde gelecek adına net bir karar almak zorunda kalabilirsiniz, ikili ilişkilerde sonuç almak istediğiniz bir dönem.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Mars'ın burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Sizi etki ettiği alan ise para alanınız, yeni gelir kaynaklarınız oluşurken. Daha yüksek gelir elde etmek için ekstra bir gayretiniz olabilir. Bunu burcunuzda gerçekleşen Güneş tutulması desteklerken, kendinizi yeniden yaratmak ve uzun süredir sizi zorlayan hayatınızdaki travmatik olayları sonuçlandırmak, harekete geçmek ve sorumluluk almak başlıca göreviniz olacak. Sizin için büyük dönüşüm içeren bir dönemdesiniz. Venüs burcunuza geçişi, Güneş le yapacağı kavuşum açısı, bunların hepsine destek oluştururken. İçinizdeki sevgisizliği çözülebilecek sevgi ile yol alabileceksiniz. Duygusallığınız artarken bunun dengesini kurmalısınız. Bir yandan da hislerinize güvenmelisiniz. Ayrıca bu dönemde iştahınız artarken çocuklarla ilgilenmek yemek yapmak ev ortamı düzenlemek size oldukça iyi gelecek.

 

 

 Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Mars’ın burcunuza geçmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile ben diyebileceğiniz olaylar artarken, bireysel olarak başlattığınız tüm mücadeleleri kazanabileceksiniz. Kendinizi öne çıkartmanın zamanı da diyebiliriz. Mars burcunuzda iken, fiziksel görüntünüzde değişiklik yapmak isteyebilir spora başlayabilirsiniz. Gerçekleşecek güneş tutulması ise bu anlamda ilk önce sizi iç dünyanıza yöneltecek. Kendi içinizdeki karmaşalar mücadele alanınız olurken, gerçekleşmesinden korktuğunuz sizi yoran tüm olaylarla yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Bir yandan da Venüs’ün burç değiştirmesi ve güneş ile yapacağı açı iş ortamında daha kalıcı düzen kurma problem yaşadığınız insanlarla bağımızı kopartma adına fırsat sağlarken.  Kendinize ait bir düzen oluşturmanıza neden olurken, sağlık açısından mide ve göğüs rahatsızlıklarına dikkat etmelisiniz.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Mars’ın burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etkinin en çok zorladığı burçlardan birisiniz, içinizdeki takıntılar, korkular öne çıkacak. Birey olarak farkındalığınızı artırmak, çalışma ortamında daha fazla gayret göstermek zorunda kalırken. Gerçekleşecek Güneş tutulması size destek oluşturacak. Arkadaş ortamınız girdiğiniz güzel kalabalıklar size iyi gelirken yeni bir sosyal çevre edinebilirsiniz. Özellikle çocuğunuzun arkadaşlarının aileleri ile aktif ilişki kurabilirsiniz. Gittiğiniz kurslar, kendinizi geliştirdiğiniz alanlarda yeni kurabileceksiniz. Venüs’ün burç değiştirmesi ve güneşle yapacağı açığı ise size çok iyi gelecek. Hayatınızı, evinizi düzenlemelere gideceksiniz. Aşk adına ise beklentilerinizi netleştire bileceksiniz. Hayatınızda kimse yoksa gireceğiniz kalabalık ortamlardan yeni bir aşka başlayabilirsiniz.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Mars’ın burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi kalabalık ortamlarda öne çıkartırken, fiziksel görüntünüze daha takık olabilirsiniz. Spor yapmanız da aşırıya kaçabilir. Bu dönemde özel insanlarla tanışabilirsiniz, popülaritesi olan insanlar daha çok hayatınıza girebilir. Gerçekleşecek güneş tutulması, kariyer alanınızda olacak.  Ocak ayından bu yana yaşadığınız sorunları çözebileceksiniz, sezgilerinizi dinleyerek başarılar elde edebileceksiniz. Kariyerde güzel bir dönem daha başlarken, bu dönemin meyvesini önümüzde ki aralık ayında elde edebilirsiniz. Venüs’ün burç değiştirmesi ve güneş ile yapacağı kavuşum açısı ile beraber kalabalık ortamlardan kaynaklı nakit akışınız artarken. Hayatınızda kimse yoksa katıldığınız bir davete yeni bir insan ile tanışabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise ailenizden beklediğiniz destek, bu noktada sıkıntılı bir yüzleşme yaşayabilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya Mars'ın burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi kariyer alanında etkilerken yaşça büyük figürlerle, egosal problemlere girebilirsiniz. Daha stratejik olmak zorunda kalacaksınız. Yine terfi ve atama gibi bir beklentiniz varsa, bu süreçte sakin kalmanız, karşınızdaki insanları pof poflamanız, ilerleme sürecinizi hızlandıracak. Gerçekleşecek tutulma size çok iyi gelirken, yurtdışı ile alakalı konular, eğitim konuları, ithalat ihracat ve uzun yolculuklar bi anda hayatınızın ana konusu olacak. Venüs'ün burç değiştirmesi ile Güneş ile yapacağı açıda eklenince enerji olarak kendinizi çok iyi hissedebileceksiniz. Ayrıca kendinizi geliştireceğiniz bir kursa başlayabilir, eğitime daha fazla önem verebilirsiniz .Ne istediğinizi, sezgilerinizi, hayata bakış açınızı netleştirdiğiniz verimli bir sürece başladınız, hamle yapmanız şart.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Mars'ın burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki burcunuzun doğasına oldukça uygun olduğu için sizi seyahatler, yurtdışı yolculuklar ve eğitim konularında başarı sağlamanız, öne çıkmak, fark edilme, parlama adına destek oluşturacak. Gerçekleşecek Güneş tutulması ise maddi konuların öne çıkmasına, ocak ayında yaşadığınız problemleri yeni bir bakış açısı ile çözüm bulmanız adına fırsat sağlayacak. Kısa vadeli bir borçlanmaya gidebilirsiniz. Para ile ilgili daha akılcı çözümler üretmek için de süreç destekleyici olacak. Burada Venüs'ün burç değiştirmesi ve güneşle yapacağı kavuşum açısı ise sizin duygusal durumlardan para harcamanıza, aileden gelecek maddi desteklerin son bulmasına neden olabilir, duygusal tavrınız içsel  krizlere sebebiyet verebilir.

 

 

 Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Mars'ın burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ödemeler, borçlar ve krediler alanında sizi yeni bir döneme sokuyor. Paraya daha fazla önem verebilir ve borçlarınızı kapatmak için ekstra gayret içinde olabilirsiniz. Otorite figürleri, yaşça büyük erkeklerle maddi konularda sıkıntıya girmemeli köprüden geçene kadar insanlara daha stratejik davranmalısınız. Karşıt burcunuzda gerçekleşen tutulmada buna destek verecek. Hatta Ocak ayında sizi zorlayan burcunuzda ki etkileri sonuçlandıracak, maddi ve manevi olarak birçok şeyi halletmek isteyeceksiniz. İkili ilişkiler, evliliklerde ki problemlere çözüm odaklı davranırken oldukça dengeli olacaksınız. Diğer yandan Venüs'ün burç değiştirmesi ve güneş ile yaptığı kavuşumda ikili ilişkileri öne çıkartırken. Aşk enerjiniz oldukça yukarıda olacak, kendinizi iyi hissedeceksiniz ve aynı zamanda maddi konularda sonuç alabileceksiniz sizin adınıza önemli bir dönem.

 

 

 Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Mars'ın karşıt burcunuzda geçmesi ile başlıyoruz. Bu etki ikili ilişkiler, evlilik ve aşk ile ilgili konularda daha fazla mücadele etmenizi sebebiyet verecek. Biraz karşınızdaki insanlarla ego savaşlarında olabilirsiniz, ortaklıklarda ise güç savaşlarına dikkat etmek gerekecek, sınırlarınızı çizmeniz gerekli. Gerçekleşecek Güneş tutulması ise sağlık açısından sizi tetikliyor, mide ve göğüs ile ilgili sıkıntılarınız varsa lütfen kontrol kontrollerinizi yaptırın. Yine iş ortamında aşırı iyiliksever, korumacı tavrınızın ve şefkat duygunuzun size iyi bir statü getireceği dönem. İş ortamı için güzel süreçler var hayatınızda buna, Venüs'ün burç değiştirmesi ve Güneş ile yapacağı kavuşum açısı da destek oluşturacak. Kendinizi rahat hissedeceğiniz, kendi yeriniz gibi çalışabileceğiniz bir işe başlayabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Merkür’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sağlık açısından sizi zorlarken, kalp damar ve kas ve ilgili problemlere dikkat etmelisiniz. Yine iş ortamınızda egosal problemler karşınızdaki insanların ego yapması sizi yorabilir. Tün bunlardan kendi düşüncelerinize uygun insanlarla bir arada olmanızı tavsiye ederim. Gerçekleşecek Güneş tutulması ise sizi aşk ve ilişki adına olumlu etkileyecek, mevcut ilişkinizi daha ciddi bir boyuta çekebilirsiniz. Hobilerinizden para kazanabilirsiniz. Gökyüzünde ki baskın yengeç burcu teması sizin de  hislerinizi oldukça kuvvetli hale getirecek, Venüs’ün de bu burca geçmesi ve güneş ile yapacağı kavuşumda tüm bu etkilere destek verirken. Hayatınızda kimse yoksa güzel bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Aşk adına romantizmi, doruklar yaşayabileceğiniz etkiler var. Ayrıca  sanatsal konularda yüksek başarı elde edebilirsiniz.

 

Etiketler: 
Sema Sidar
Ankara
güneş tutulması
Yengeç Burcu
aslan burcu

Facebook Google plus Instagram Twitter