Temiz Magazin
30 Mayıs 2023

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Türkiye'yi seçim sonrası neler bekliyor? 15 Mayıs'ta Merkür Retro'su bitiyor ama 16 Mayıs'taki etki önemli! Astrolog Sema Sidar farkıyla yeni hafta

Astroloji
14 Mayıs 2023
Türkiye'yi seçim sonrası neler bekliyor? 15 Mayıs'ta Merkür Retro'su bitiyor ama 16 Mayıs'taki etki önemli! Astrolog Sema Sidar farkıyla yeni hafta

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN

15 Mayıs Haftasının Astroloji Gündemi

SEMA SİDAR: İNSTAGRAM TWİTTER

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, ülkemiz ve bizim adımıza çok güzel bir hafta olmasını diliyorum. Seçim sonuçları hayırlara vesile olsun, hafta güzel şeyleri hayatımıza getirsin. Çok hareketli bir güzel etki bir zor etki alarak devam ederken, dengeyi kurmak zor olacak. İnatlaşmadan, dönüşmemiz gereken konularda direnmeden, aksiyondan kaçmadan işlerimize odaklanmalıyız.

15 MAYIS'DA MERKÜR RETROSU BİTİYOR

İlk olarak haftaya müjdeli bir haber ile başlıyorum. Efendim 15 Mayıs itibari ile Merkür geri hareketini sonlandırıyor. Hepimizi zorlayan iletişim, haberleşme, zihin gezegeni ileri harekete geçmek için durağan pozisyonda olacak.

15 MAYIS'A DİKKAT. ÖNEMLİ İŞLERİNİZİ ERTELEYİN

16 Mayıs itibari ile yeni başlangıçlarımızı rahatlıkla yapabileceğiz. Elektronik eşya alımları, önemli imzalar, sözleşmeler, anlaşmalar 16 Mayıs ve sonrasında rahat zamanlarla hayatımızdaki yerini alabilecek. Ama 15 Mayıs’a dikkat etmeden geçmeyelim çok riskli bir tarih yeni başlangıçlar açısından, Merkür durağan iken geri hareketinden daha tehlikeli olur. 15 Mayıs tarihinde önemli işleriniz, konuşmalarınız varsa mümkünse erteleyin. Ertelemiyorsanız da ne istediğinizden ne söylediğinizden emin olarak ilerleyin ve uzun vadeli girişimlerde bulunmayın.

 

MERKÜR 11 HAZİRAN'A KADAR BOĞA BURCU'NDA

PARAYLA İLGİLİ KONULARDA, UZUN VADELİ İŞLERDE DESTEK ENERJİLER OLACAK

16 Mayıs’tan, 11 Haziran’a kadar Merkür Boğa burcunda bize parayla ilgili konular, uzun vadeli işler, güven duymamız gereken alanlarda destek sağlayacak. Ekonomi ile ilgili sürpriz haberler, gelişmeler gelebilir. Yine parayla ilgili konfor alanımızı oluşturmayla ilgili güzel konuşmalar, doğru insanlarla, doğru kontaklar kurabiliriz.

16 MAYIS'TAKİ İKİNCİ ETKİ: MARS

MARS VE NEPTÜN AÇISI: AİLEVİ KONULAR, HÜKÜMET, MÜCADELE ANA KONULARIMIZ OLACAK

16 Mayıs’taki bir diğer etkimiz ise Mars; mücadele ve savaş gezegeninin, Neptün; hayal ve hayal kırıklıklarını temsil eden gezegen ile yapacağı güzel açı. Bu etki hayallerimizi gerçekleştirme yolunda sezgilerimizi kullanmamız gerektiğini gösterirken, duygularla mücadele edeceğiz. Duygusal olmamıza neden olan bir etki.

Ailevi konular, hayatımızda netlik kazanmayan konular, hükümet, topraklarımız, mücadele konumuz olacak.

20 Mayıs’a kadar devam eden bu etki ile anestezi ile alakalı sıkıntılı bir süreciniz varsa, bu etki size iyi gelir. Alerjik reaksiyonlarınızı kontrol altına alma, doktor kontrollerinizi gerçekleştirmede yararlanabilirsiniz. Dikkat etmemiz gereken nokta ise çok duygusal olmamız, mantık doğrultusunda davranmayabiliriz. Çok alıngan olabiliriz. Küsme huyu olan yakınlarınız varsa bu etki onları tetikliyor daha dikkatli iletişim kurmakta fayda var. Vücudumuz ödeme yatkın olacak. Duş almak, su tüketmek bol bol suyla vakit geçirmek iyi gelir. Aynı zamanda mutfak tesisatı, banyo ve ile ilgili yapılacak tesisat işlemleriniz varsa bu etkiyi yanınıza alarak gerçekleştirebilirsiniz.

16 MAYIS'TA JÜPİTER BOĞA BURCU'NDA YENİ BİR YOLCULUĞA BAŞLIYOR

YOLCULUĞU 2024 MAYIS'A KADAR DEVAM EDECEK

16 Mayıs’ta çok önemli bir etkimiz var. Uzunca bir süre hayatımızda olacak 26 Mayıs 2024’e kadar Jüpiter, şans, bolluk bereket gezegeni Boğa burcunda yeni bir yolculuğa başlıyor.

Jüpiter, temas ettiği konularda bolluk, bereket ve refah getirirken bazen büyütücü etkisiyle problem olan bir yer varsa orayı da büyütebilir. Bu dönemde başta Boğa burçlarının şanslı enerjileri aktif olurken, onlara 13 yılda bir gelebilecek bir şans geldi. Bütüne yansımasında ise maddi konulara daha çok odaklanacağız. Konfor alanımızı oluşturmak isteyeceğiz. İhtiyaçlarımız, ev, arsa, araba gibi yatırımlarımız için çabalayacağız.

Parayı konuşmak, güven duygusunu hayatımıza geçirmek adına güzel tecrübeler ve deneyimler yaşayacağız. Yine aileden beklediğiniz topraklar, gayrimenkuller, miras işleriniz bu bir yıllık süreçte daha çok önünüze gelecek, çözüm yoluna girecek. Belirttiğim gibi arsa ile ilgili konular toprakla ilgili yapmak istediklerinizi gerçekleştireceksiniz. Jüpiter Boğa burcunda ilerlerken, rehavet enerjisi ile hareket edebiliriz. Düzenimizi bozmak istemeyeceğiz. Bu arada bu etki iştahımızı açar. Çünkü, lezzetli yemekler, güzel sofralarda yer almak isteyeceğiz. Özellikle bir yıl boyunca başta Boğa burçları olmak üzere kilo problemlerine dikkat etmeliyiz. 2011 ve 2012’de yıllarında da Jüpiter Boğa burcundaydı o dönemde hangi konularda fırsatlar yakaladınız, nasıl ilerlediniz, bu konular tekrar masaya gelecek. O dönemi bir gözden geçirin bakalım. 26 Mayıs 2024’e kadar o konular tekrar hayatımızda olacak. Şimdiden güzel şeylere vesile olsun.

Jüpiter, 18 Mayıs’ta Boğa burcuna geçer geçmez, Plüton; değişim ve dönüşüm gezegeni ile zorlu bir açı yapacak. Bu açı önemli bir açı çünkü fırsatların bize gelmesi yolundaki engelleri gösterecek. Yani Jüpiter’in hayatımızda bir yıl boyunca neleri getirebileceğini ama aynı zamanda o konuları nasıl değerlendirebiliriz, değerlendirmezsek neleri bizden alacağını da gösterecek. Etki alanı, enerjisi10 Haziran’a sürerken, inatlaşmalar para ile ilgili konularda risk almamıza neden olabilir.

Ülkece seçim sürecinden geçerken, karşımıza büyük güç elde etme hırsı, büyüklük takıntısı, başkaları üzerinde baskı oluşturma, kendi doğrusuna inanan, din ve inanç konularında manipülasyon, baskı ve dayatma, hukuki konularda problemler, hukuktan sapma, ahlaki değerlerde özgürlüklerin kısıtlanması, güç isteyen din adamları, din ve inançlarla ilgili kökten değişimler, finansal konularda zorlanmalar ve yeniden yapılanma baskısı ile karşımıza gelebilir. Özgürlük mücadelemiz olabilir. Fanatik davranışlardan uzak durmalıyız.

Günlük hayatımızda ise başkalarının fikirlerini etkilenmeden, çok inatlaşmadan, aklımızı kullanarak, deneyimlerimizden dersler çıkartarak ilerlemeliyiz. Abartmadan, gerilmeden ilerlemekte fayda var.

18 MAYIS: GÜNEŞ & NEPTÜN AÇISI

HAYALLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRME YOLUNDA BİZE DESTEK VERECEK

18 Mayıs’taki bir diğer etkimiz ise Güneş; kimliğimizi kişiliğimizi temsil eden gezegen ile Neptün; olumlu bir açı yapacak. Bu etki her ne olursa olsun hayallerimizi gerçekleştirme yolunda bize destek verirken, çok fazla gerçekle yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Göz ardı ettiğimiz birçok konu karşımıza çözmekle yükümlü olmak zorunluluğuyla gelebilir. Parayla ilgili genel olarak Jüpiter’den çok destek olsa da bu etki ile hayallerimizi artırırken, Jüpiter-Plüton karesi den dolayı bunları gerçekleştiremeyeceğiz hissine kapılabiliriz.

 Başta belirttiğim gibi gökyüzü bize zorlukları getirirken, bunlarla mücadele edebilme, hayat her şeye rağmen güzel demek için bu etkiyi hayatımıza getiriyor. Olumlu düşünmek, pozitif de kalmak, korkularımızla yüzleşmek, danışmanlık almak istediğiniz bağımlılıklarınız varsa bunları çözümlemek için 21 Mayıs’a kadar olumlu etkiden faydalanabilirsiniz. Güneş, Neptün açısı sezgilerimizi güçlendiren diğer açılara destek verirken, çok fazla rüya görebiliriz. Uyku düzenimiz bu hafta gerçekten çok önemli geç vakitlerde kafeinli gıdalar tüketmeye ekstra dikkat etmenizi tavsiye ederim.

ZAMANI GERİ SARIP NİSAN AYINDAKİ PROBLEMLERİ ÇÖZMEKLE İLGİLENECEĞİZ

19 Mayıs’ta ilk olarak Merkür, iletişim, haberleşme gezegeni Satürn; sorumluluk gezegenine olumlu bir açı yapacak. Bu etki 5 Nisan’da da karşımızdaydı o dönemde halledemediğimiz birçok konuyu bu süreçte çözümleyebiliriz. O dönemde yarım kalan mevzular tekrar karşımıza gelebilir. Zamanı geri sarıp, Nisan ayındaki problemleri çözmekle ilgileneceğiz, sağlam temelli iletişimler kurmak isteyeceğiz, güven odaklı iş birliklerinde yer alacağız. Sezgilerimizi yine doğru bir rehber olarak kullanabilmemizi sağlayacak. Aynı zamanda yaşça büyük aile bireyleri ile daha rahat iletişim kurabiliriz. Kuşak çatışması yaşadığınız ebeveynleriniz varsa bu etki sizi anlaşılır yapacak. Hafta içinde de bizi uykuya yönlendiren etkilerle birleşince, kafamızı toplamakta zorlanabiliriz. Rehavet enerjisini arttıracak, son dakikaya iş bırakabiliriz. Zaman yönetimi işlerde başarı sağlamamız adına önemli, daha güvenli adım atmamızı sağlayacak ve 23 Mayıs’a kadar hayatımızda olacak.

19 MAYIS: BOĞA BURCU'NDA YENİ AY

19 Mayıs’taki bir diğer etkimiz ki haftanın en önemli olaylarından birisi. 19 Mayıs saat 18:53’te 28 Derece Boğa burcunda gerçekleşecek Marsiyen yeni ay. Mars; mücadele gezegeni 29 derecelik burç değiştirmeye hazırlanan konumuyla yeni aya destek olurken, Neptün’de desteğini sürdürecek. Olumlu bir yeni ay tüm olumsuzluklara rağmen kenetlenmemizi ve yeni başlangıç isteğimizi tetikleyecek, arttıracak.

Kendimizi daha iyi hissedip, artık güvenmek istediğimiz alanlara yöneleceğiz. Beklentilerimiz daha yukarı yönde olacak. İsteklerinizi gerçekleştirmek için daha kalıcı adımlar atmak isteyeceğiz. Toprak, gayrimenkul, borsa, ekonomi yeni süreçleri içerisinde barındıracak. Çok olumlu bir etki olsa da yeni başlangıçları hayatımıza en güzel şekilde getirse de bunu birazcık rötarlı yapabilir. Mars’ın 29 derecedeki konumu gecikmelere sebebiyet verebilir. Gıda, yemek sektörü, market alışverişlerimiz, tarlalar, çiftçilerle ile ilgili haberler artabilir. Ekonomi ile ilgili destek olacak. Fakat yeni ayın etkisi 8 gün sürecek, biz 10 gün sonra işlerimizin olumlu sonuçlarını alabileceğiz. Diğer yandan aldığımız kararların, attığımız adımların dönüşü zor olur. Risk içeren noktalarda daha temkinli ilerlemeliyiz ve blöf yapacağınız konuşmalar olacaksa, bilin ki bu dönem bunu kaldırmaz.

Uzun vadeli işler, girişimler için olumlu olurken, ev taşıma, yer değiştirme, ev sahipleri ile ilgili konularda ilk etapta zorlanabiliriz ama gecikmeli de olsa çözüm gelecek. Bu yeni ayda çok fazla sabit yıldız aktif olacak denizde, su da boğulmalara, gıda zehirlenmelerinden kaynaklı sıkıntılara dikkat etmeliyiz. Güzel giyinmek, kendimize bakmak girdiğimiz ortamda bize kazanç sağlar, şık giyinmek de fayda var.

Sağlıkta ise iştahımızı açarken, eğer yeni ay ve devam eden üç günde çok dikkatli davranırsak, güzel bir yemek düzeni oluşturabilirsek, kiloyu almak yerine verme yoluna gireriz. Yediklerimize içtiklerimize çok dikkat etmeliyiz. Naçizane bu dönemde paketli gıdaları tüketmemenizi evde yemek yapmanızı tavsiye ederim. Gıda zehirlenmelerini tetikleyebilir dikkatli olmakta fayda var.

20 MAYIS: MARS ARSLAN BURCU'NA GEÇİYOR

20 Mayıs’ta egosal davrandığımızda statü kaybına sebebiyet verebilecek, bir etki karşımızda. Tahtımızı korumak için mücadele etmeye başlayacağız. Mars; mücadele gezegeni Aslan burcuna geçecek ve bize çok büyük şefkat ve merhamet duygusu verirken, konumumuzu korumak, kendimizi göstermek çabasıyla bunu zaman zaman zararlı bir şekilde kullanabiliriz.

10 Temmuz’a kadar egolu davranışlardan uzak durmalı, çok fazla insanların dış görünüşüne, markaya önem vermeden ilerlemeliyiz. Çünkü bu etki bizi fiziksel dünyada bırakacak. Liderlik yapmak isteyeceğiz ve daha cömert bir şekilde yol alacağız. Bizi yükselten bir etki ama öfkemizin de şiddeti büyük olur, yaptıklarımızın telafisi zor olacağı için dikkat etmekte fayda var. Bir de aşırı cesaretli olacağız dediğim gibi, bu cesareti parlamak istediğimiz alanlara yönelmek kazanç sağlar. Güzel giyinerek, Aslan burcunun teması olan altın takılar, kırmızı tonlarını kıyafetlerimizde kullanarak, kendimizi gösterme çabamız olmadan, enerjileri de doğru kullanarak daha rahat ilerlemeliyiz.

Bu etki kalp ve damarlarla ilgili rahatsızlıkları tetiklerken, yeni ayında etkisini yanınıza alarak sigarayı bırakabilirsiniz.

Mars Aslan burcuna geçer geçmez, 21 Mayıs ‘ta Plüton’a oldukça zorlu bir açı yapacak. Seçim sürecinden geçerken, umarım negatif şeylere vesile olmaz. Kendimizi bir noktada nefessiz ve tıkanmış hissedebiliriz. 30 Mayıs’a kadar taht kavgaları devam edebilir. Ülkemizde seçimden kaynaklı netleşmeyen durumlar olabilir, yürüyüşler artabilir, orantısız güç kullanımları ile karşılaşabiliriz. Hayatımızda köklü değişikliklere, mecburi dönüşümlere, bazı tabuların yıkılmasına neden olurken, bildiğimiz doğruları değiştirmek zorunda kalabiliriz. Nefes alacağımız ortamlar yaratmak, hava değişimleri çok önemli. Ayrıca tartışmalardan mümkün mertebe uzak durmalıyız. Hepimizin hayatımızda manipülasyona uğradığı alanlar olurken, biz de manipüle edebiliriz. Ülke gündeminin dışında sosyal hayatımızda kıskançlıklar artarken, karşımızdaki insanı kısıtlamak isteyebiliriz. Bu etki de kalp ve kalp damar rahatsızlıklarını tetiklerken, enerjimizi akıtmak için doğa yürüyüşlerini tavsiye ederim. Saçlarla ilgili dökülme, yanma, saç kıran tarzı rahatlıklar yaşayabiliriz. Saçlarımıza bakımı artıralım.

GÜNEŞ İKİZLER BURCU'NA GEÇİYOR, GÖKYÜZÜNDE İKİZLER BURCU'NUN DÖNEMİ BAŞLIYOR

Haftayı kapatırken, ilk olarak 21 Mayıs’ta Güneş; kimliğimizi, kişiliğimizi temsil eden gezegen İkizler burcuna geçecek. Baharın son ayıyla bize yazın müjdecisi olacak ve İkizler burçlarının da dönemini başlatacak. Bütün burçlara yansıması ise sosyal, daha konuşkan, girişken, aklımızı, fikrimizi girişimlerimizde kullanmak olacak.  Canımız ne isterse onu yapabiliriz, özgürlüğümüze düşkün olacağız. Fakat mevcut durumlara göre hareket etmek isteyip zaman zaman arada kalabiliriz. Çok hızlı fikir değişimleri yaşayabiliriz. Hava değişimi, gezmek dolaşmak sosyal ortamlarda aktif olmak, şehir içi trafiğimizi aktifleştirmek, yakın çevremizle daha rahat ilişkiler kurmak, eğitimle ilgili konularda pratik çözümler oluşturmak, yine eğitimle ilgili konularda bildiklerimizi uygulamak, kardeşlerimizle vakit geçirmek, onlarla ortak girişimler yer almak tetiklenecek konu başlıkları. 21 Haziran’a kadar bu etki devam ederken, her şeyi bilmek öğrenmek isteyebiliriz. Bunlar daha çok yüzeysel bilgiler olabilir. Bu dönemde hırsızlıklar tetiklenebilir, projelerimize, şifrelerimizin kopyalanmasına karşı dikkatli olmakta fayda var. Dedikodudan da mümkün mertebe uzak duralım. İkizler enerjisi bir şekilde bizi bir dedikodu ortamına sokabilir, daha akılcı ilerlemeliyiz.

Güneş İkizler burcuna geçer geçmez Plüton’la olumlu bir açı yapacak. 26 Haziran’a kadar devam eden bu açıyla beraber bir nebze de olsa zorlandığımız açılara, akıllı çözümler bulup, pratik bir şekilde o durumlardan çıkabileceğiz. İlaç gibi gelecek ve hayatta ilerlemelisin durmamalısın koşullar zor olsa da akışta kalmalısın, anı yaşamalısın, çok takılma diyecek.

Burada dikkat etmemize gereken nokta başkalarının fikirlerine, söylemlerine çok önem verebiliriz. Konuşmaları bizi yönlendirebilir. Bu konuda dikkatli olmalıyız. Yine nefes temiz hava bize iyi gelecek. 21 Haziran ve sonrasında lütfen sigara içimlerinizi azaltın, mümkünse bırakın.

 

Facebook Google plus Instagram Twitter