Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Merkür ve Yengeç Burcu'nun etkileri altına giriyoruz. Yeni haftanın yorumu ve haftalık burç yorumlarınız ile Astrolog Sema Sidar

Astroloji
23 Mayıs 2020
Merkür ve Yengeç Burcu'nun etkileri altına giriyoruz. Yeni haftanın yorumu ve haftalık burç yorumlarınız ile Astrolog Sema Sidar

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, Ramazan Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutluyorum...

Rabbim hepimizi tekrarına erdirsin, nice bayramlarımız olsun dilerim sağlık, mutluluk ve huzurla birlikte…

Yeni haftada gökyüzünün mesajlarına ve burçl yorumlarıma başlamadan önce de, sosyal medya hesaplarımı paylaşıyorum sizlerle:

İnstagram: www.instagram.com/semasidar/ 

Twitter: twitter.com/Sema_Sidar

 

YENİ HAFTA SAKİN GEÇECEK

Haftayı tek başına değerlendirecek olursak sakin geçireceğiz diyebilirim...

Geçen hafta gerçekleşen İkizler Burcu'ndaki Yeni Ay'ın etkileri bu hafta da devam edecek.

Bir yandan da Mars-Uranüs olumlu açısı ve Venüs retro var.

Bu haftanın etkileri ve devam eden gezegen hareketleri ile genel anlamda çevremizde neler olup bittiğini anlayacağımız, olayların dışında kalacağımız daha çok seyirci olacağımız bir hafta olacak.

Yeni haftaya başlamadan geçen haftanın özetini sizin için yapmak istiyorum.

İkizler Burcu'ndaki Yeni Ay ile iletişim, haberleşme, sosyal medya, yakın çevremiz, yolculuklar adına daha rahat bir döneme başladık.

Yeni başlangıçlar hayatımıza daha kolay ve güzel bir şekilde gelebilir.

Yine de kandırılmalara, hırsızlıklara, dedikodulara karşı tedbirli olmalıyız.

Geçen hafta başlayan Mars-Uranüs etkileşiminin üstünden geçersek duygusal konularda yaşadığımız travmaları çözebileceğiz, parayla ilgili yapmak istediklerimizde sonuç elde ederken, elektronik eşyalarla ilgili yaşadığınız problemlerde sıkıntıları aşabileceksiniz.

Ani duygu değişimlerimiz olabilir.

Olumlu bir etki güven ihtiyacımızı karşılarken bu konuda verdiğimiz mücadelelerde başarı sağlayacağız.

YENİ HAFTANIN İLK ETKİSİNDE SALI GÜNÜ GÜNEŞ VE MARS ENERJİSİ VAR

Bu haftaya gelirsek; Salı günü etkisini hissettirmeye başlayacak Güneş-Mars karesi gerçekleşecek... 

Bu zorlu etki 20 Haziran’a kadar devam edecek.

Güneş; kimliğimizden, statümüzden sorumlu iken Mars; mücadeleden, savaştan sorumludur.

Güneş ve Mars ikilisinin çatışması ise irademizle ilgili problemler yaşayabileceğimizi gösterir... 

İnat ettiğimiz fikirlerden çok hızlı dönüş sağlayabiliriz.

İstikrarı yakalamak zor olacak, bu yüzden gereksiz mücadelelerin içinde yer alabiliriz.

Spor yapmak, hareket içinde olmak etkinin olumlu yanları olacak... 

Olumsuz tarafları ise; yapacağımız işlerde yüksek performans gösterememek olurken, dalgın olabiliriz.

Hayal kırıklıkları karşımıza çıkabilir.

Mars’ın Balık Burcu'ndaki konumuyla İkizler Burcu'ndaki Güneş’e yaptığı bu açıdan dolayı; hayal kırıklıkları karşımıza çıkabilir...

Aldanmalara, kandırılmalara karşı ekstra dikkat etmeliyiz, güvenmediğimiz insanlarla iş birliği yapmamalıyız.

20 Haziran’a kadar algımız açık, mantık ile düşünüp kendi mücadelemize odaklanarak ne istediğimize karar verip düşünüp, taşınıp hareket etmeliyiz.

Böylece rahat bir şekilde atlatabiliriz süreci.

MERKÜR, YENGEÇ BURCU'NA GEÇECEK

Haftanın diğer etkisinde ise Merkür ve Yengeç Burcu'nun etkileri olacak...

Haberleşme, zihin, zekâ gezegeni Yengeç Burcu'na geçecek.

Yengeç Burcu'ndaki seyahati uzun olacak, Merkür uzunca bir süre bu burçta kalacak...

Sebebi ise: 18 Haziran’da bu burçta geri hareketine başlayacak ve 12 Temmuz’a kadar geri harekette ilerleyecek.

Merkür, 12 Temmuz’dan 15 Ağustos ‘a kadar ileri harekette bu burçta yer alacak.  

Tarihleri sizin için detaylandıracağım ama önce Merkür, Yengeç Burcu'nda hayatımıza neler katacak bunu anlayalım...

Merkür zekadan sorumlu iken, Yengeç Burcu'nun duygusal yapısı, gezegeni bu konumda mutsuz eder... 

Duygusal davranıp doğru iletişim kurmamızı zorlar.

Küskün, kırılgan ruh halinden dolayı birçok fırsatı kaçırabiliriz ve kırgınlığımızın mantıklı bir sebebi de olmayabilir.

Mantığın dışında hareket edebiliriz.

Yengeç Burcu'nun temsil ettiği diğer temalar olan yemek yapmak, beslemek, sahiplenmek… Bu konulara odaklanırsak, zihnimizi boşaltıp hassasiyetle iletişim kurmamamızı sağlar ve rahat ederiz.

Sosyal mesafeyi koruyarak, uzun süredir görmediğimiz sevdiğimiz insanlarla aynı ortamı paylaşıp, misafir ağırlayabiliriz, hoş sofralar kurup, zihnimizin duygusal tarafına destek olabiliriz.

Yine bu etkiyle beraber ilham perileri bizimle olacak şarkı sözü, şiir yazabilir.

Eskilere, antikalara ilgi gösterebiliriz.

Türk sanat müziği, Türk halk müziği daha çok ilgimizi çekebilir. 

Bu etki hesap kitap işleri için hiç uygun değil; daha çok duygularda kalacağız, çok fazla rüya görebiliriz.

Tüm bu anlattıklarımı 18 Haziran’a kadar daha sorunsuz bir şekilde yaşayacağız; sonra Merkür geri gitmeye başlayacak.

Gezegen sıkıntılı davranmaya başlayacak, iletişimde pürüzleri getirecek.

Merkür geri giderken yeni başlangıç yapmıyoruz.

Şu an Venüs geri harekette olduğu için direkt 18 Haziran’a kadar yeni başlangıçlarınızı yapın diyemiyorum ama en azından işlerinizdeki iletişim kısmını bu tarihe kadar netleştirin.

Son noktayı koyacağınız anlaşmalar, sözleşmeler, imzalar varsa 18 Haziran’a kadar şartları belli olsun...

12 Temmuz’dan sonra da imzalayabilirsiniz.

Merkür retroyu sizin için ilerleyen haftalarda ince ince anlatacağım ama bu tarihe göre planlarınızı şimdiden ayarlamanız adına bahsetmeden geçemedim Sevgili okuyucularım...

HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Güneş- Satürn karesi ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı yakın çevrenizle iletişim ilgili sıkıntılar olabileceği gibi yine onların sorunları ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Hatta onlarla ilgilenmekten dolayı kendinize vakit ayıramayabilirsiniz, ruhsal yönden hapishaneye girmiş kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Spora yönelmek, hareket halinde olmak size çok iyi gelecek. Mecburi bir yolculuğa çıkıp, yine bundan dolayı yorgunluk hissi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sağlık açısından da tetikte olmalısınız özellikle migren ve baş ağrıları bu dönemde artabilir. Haftanın diğer etkisinde Merkür burç değiştiriyor. Bu etki aile, yuva ve ev alanların da etkilerken, aileyle daha çok vakit geçirebilirsiniz. Evinizde minik tadilatlar yapabilirsiniz yine evde misafir ağırlama dönemi, ev gezmeleri de başlamış oldu.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Güneş-Mars zorlu açısı ile başlıyoruz. Bu etki sizin kalabalık gruplarda zorlarken, arkadaşlarınız ile yaşadığınız fikir ayrılıklarından dolayı para kaybedebilirsiniz. Dalgınlıklarınız para kaybına sebebiyet verebilir bu hafta gelirlerinizi yazarak ilerlemek, nerede ne harcadığınızı görmek ve önemli. Faturalarınız, ödemelerinize ekstra dikkat etmenizi tavsiye ederim. Bu arada geleceğe dair işleriniz, projeleriniz varsa bu hafta kapora verme durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz ama dediğim gibi kazançlarınızı bir yere yönlendirmek adına uygun zaman değil. Diğer yandan Merkür burç değiştirecek, bu etkiyle beraber kardeşlerinizle yakın çevrenize daha haşır neşir olabilirsiniz. Yiyenleriniz varsa onlarla vakit geçirebilirsiniz. İletişim adına sizin sonuç odaklı bir dönem olsa da duygusal da davranabilirsiniz bu yüzden hobilerinize yönelmek iyi gelecek.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Güneş-Mars karesi ile başlıyoruz. Burcunuzdaki Güneş’in Marsa yaptığı zorlu açı sizi kariyerde etkileyecek. Bireysel davranmak isteseniz de kariyerinizde önünüze engeller çıkabilir. Başka insanların sıkıntıları problemleri sizi bulabilir. Yükselme, terfi beklediğiniz bir alan varsa bu hafta istediğiniz haberler gelmeyecek. Hatta 20 Haziran’a kadar bu anlamda zorlu etkilerle karşı karşıyasınız. Yavaş hareket etmek küçük adımlarla ilerlemek daha doğru olur. Diğer yandan Merkür burç değiştirecek, sizi gelirler alanında etkilerken duygusallıktan kaynaklı harcamalarınız artabilir.  Ayrıca aileden gelecek maddi destek ve fırsatlar var. Birden fazla kaynaktan para kazanabilir parayı değerlendirip kullanabilirsiniz. İletişiminizin öne çıkan tarafı ise para ve gelirleriniz olacak bu doğrultuda konuşmalarınızı gerçekleştireceksiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Güneş-Mars karesi ile başlıyoruz. Bu etki size yolculuklar, seyahat, eğitim konularında zorlu etkilerken. Kendi başınıza hareket edemeyeceksiniz, başkalarından destek görmek zorunda kalabilirsiniz. Eğitim ve yurtdışı ilgili yapmak istedikleriniz de 20 Haziran’a kadar olarak istediğinizi elde edemeyebilirsiniz, tam performans sergilemeyebilirsiniz. Uyku düzeninize ekstra dikkat etmenizi tavsiye ederim. Merkür sizin burcunuzda geçiyor, iletişim adına sizin için güzel bir dönem fakat 18 Haziran’a kadar bütün hamlelerinizi yapmalısınız. Sonra burcunuzda geri hareketine başlayacak bu sefer doğru anlaşılmak istediğiniz yerlerde yanlış iletişim kurup konular farklı yerlere çekilebilir. Önemli görüşmelerinizi anlaşmalarınızı bu tarihe kadar netleştirmenizi tavsiye ederim. Sezgilerinizin de oldukça kuvvetli olacağını belirtmek isterim.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Güneş-Mars karesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi krediler, ödemeler, borçlar alanında zorlu bir döneme sokarken. Kesinlikle başkasına kefil olmamalısınız, gereksiz borçlanmaya girmemelisiniz. Yine mirasta ilgili beklentileriniz varsa 20 Haziran’a kadar boşa kürek çekme durumunuz olabilir, istediklerinizi gerçekleştirmek zorlu olacak. Diğer yandan Merkür burç değiştirecek, bu etki de sizin daha spritüal konulara yönlendirebilir. Çok fazla insanlarla içli dışlı olmak istemeyeceksiniz.  Aile içinde yer almak onlarla beraber olmak size zor gelecek, enerjinizi ortaya çıkarmak da zorlanabilirsiniz. İçe dönme zamanı sizin için iş ortamında ise önemli sırlarınızı kimseyle paylaşmamanızı tavsiye ederim.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Güneş-Mars karesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi evlilikte, ortaklıkta, ikili ilişkilerde zorlarken. Buradaki problemler kariyerinize yansıyabilir. Aynı şekilde kariyerinizdeki sıkıntıları evliliğinize, ilişkinizde yansıtabilirsiniz. Bu ikisinin dengesini kurmak zor olacak. Tek başınıza hareket etmek daha kolay bir seçim olabilir. Partnerinizden aşırı beklentiye girerseniz, hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Hayal kırıklığı yaşamamanız adına isteklerinizi, beklentilerinizi kendinize yönlendirmelisiniz. Merkür’ün burç değiştirmesi ise sizi kalabalık gruplar da etkileyecek. İnsanlarla aktif iletişim içinde olurken, onların sorunlarına da çözüm bulacaksınız. Diğer yandan hafta başında yaşadığınız problemleri, sosyal çevrede telafi etmek isteyebilirsiniz. Yeni arkadaş grupları oluşabilir hayatınıza yeni insanlar gelebilir.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Güneş-Mars karesi ile başlıyoruz. Bu etki sizin iş ortamında sıkıntılar yaşamınıza sebebiyet verebilir. Yine sağlığına dikkat etmesi gereken burçların içindesiniz. Bu hafta çok fazla çalışıp bağışıklık sisteminizi zorlayabilirsiniz. Diğer yandan gideceğiniz eğitimler sizi tatmin etmeyebilir. Hem eğitimler de hem de iş ortamında 20 Haziran’a kadar rahat bir performans sergilemeyebilirsiniz. Merkür’ün burç değiştirmesi ise sizi kariyerde etkileyecek. Kesinlikle duygusal davranmadan yol almalı kendi fikirlerinizi yapmaya odaklanmalısınız. Duygusal davrandığınız süre zarfında işlerinizde problem olabilir. Anne tarafından akrabalarınızla ilgili haber alabilir, onların sorunları ile ilgilenebilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya Güneş-Mars karesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi ödemeler konusunda etkilerken, bir yandan da çocuklarınıza ve kendinize ayırdığınız vakit ile ilgili etkileyecek. Burada dengeleri kurmak zor olabilir. Kendinize vakit ayıramadığınız için hobilerinize harcadığınız para boşa gidebilir. Eğer bir kursa bir programa yazıldıysanız tam vakit ayıramamaktan kaynaklı paranız boşa gidebilir. Yine çocuklarınızla ilgili harcamalarda havaya giden bazı paralar olabilir. Bildiğiniz insanlarla iş yapmanızı tavsiye ederim. Diğer yandan Merkür burç değiştirecek, bu etki de sizi eğitim ve yurtdışı ile alakalı alanlara yönlendirse de ailedeki problemlerden dolayı çok fazla kendinizi odaklanamayacaksınız. Bu hafta yarım kalan işlere yönelmek  daha ideal.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Güneş-Mars karesi ile başlıyoruz. Bu zorlu etki sizi aile, yuva ve ev kavramlarında etkilerken. Ailenizdeki problemler ilişkinize yansıyabilir, yine ilişkinizdeki problemler ailenizle olan iletişiminize yansıyabilir. Bu ikisinin ortak noktası bulmak zor olacak. Bu iki alanı birbirine bağdaştırmadan ilişkinizdeki problemleri ailenize aktarmadan ilerlemek, daha güzel olur devamında problem yaşamamanızı sağlar. Diğer yandan Merkür burç değiştirecek bu etki sizi ödemeler, borçlar, krediler alanında etkilerken. Temmuz sonuna kadar ödemelerinize güzel bir yapılandırma yapabilir, yeni borç yapmadan ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Beklediğiniz paralar varsa bunlarda bu dönemde gelebilir.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Güneş-Mars karesi ile başlıyoruz. Bu etki size yakın çevre, kardeşler ve iletişim alanında etkilerken. Yakın çevreniz de ki problemlerden dolayı kendi işinize odaklanamayabilirsiniz. Özellikle onların sağlık sorunları temel konunuz olabilir, onlarla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Diğer yandan iş ortamınızı çok programlı bir şekilde ilerletmeniz gerek, buradaki düzen bozulursa 20 Haziran’a kadar dengeyi oturtmak zor olabilir. Merkür’ün burç değiştirir karşıt burcunuzda yer alması ikili ilişkiler, ortaklıklar, evlilikte etkileyecek. Mevcut ilişkinizi daha ciddi bir boyuta getirmek isteyebilirsiniz, iyi güzel bir ortaklık bu dönemde hayatınıza gelebilir. Diğer burçların aksine duygusal davranmak size kazanç sağlayacak.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Güneş-Mars karesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi gelirler adına sıkıntıya sokabilir. Lüks harcamalarınız yüzünden devamlı para hesabı yapmak zorunda kalabilirsiniz. Gelirlerinizi arttırırken diğer yandan da harcamalarınız da bu doğrultuda artabilir. Başkalarının borçlarına kesinlikle kefil olmamalısınız, kendi paranıza ve borçlarınıza odaklanmalısınız. Diğer yandan Merkür burç değiştirecek, bu etki sizi iş ortamında etkiliyorken. Ailenizin işini yapıyorsanız birlikte ilerlemek için güzel zaman ama işiniz başka ise ailenize destek vermek için kendi işinizden fedakârlık yapacaksınız. İş ortamındaki duygusal durumlar sizin performansınızı etkilemeyecek ama çevrenizdeki insanları negatif etkileyebilir bundan dolayı da siz daha fazla çalışmak zorunda kalabilirsiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Güneş-Mars karesi ile başlıyoruz. Burcunuzdaki Mars’ın Güneş’e yaptığı bu zorlu açı   ailevi konularda, aile ve ev kavramlarında gereksiz bir münakaşaya, yorulmaya. Buradaki problemleri çözmek isterken daha karmaşık bir duruma sokarken. Bireysel anlamda bir  çok şeyle mücadele ediyorum hissine kapılabilirsiniz. Kesinlikle dalgın olmamanız gerekli, dalgınlık maddi manevi zarara sebebiyet verebilir. Merkür’ün burç değiştirmesi biraz olsun size iyi gelecek. Hem sezgileriniz kuvvetli olacak hem de kendinize vakit ayırarak, karmaşanın içinden çıkabileceksiniz. Hobileriniz, çocuklarla ilgili konular yine size fayda sağlarken. Aşk adına şanslısınız Venüs retrodan dolayı eski ilişkiler gündeme gelebilir.

ASTROLOG SEMA SİDAR 

Etiketler: 
Sema Sidar
Astrolog
Astroloji
Yengeç Burcu
merkür
güneş
bayram
Ramazan bayramı
Merkür Retrosu

Facebook Google plus Instagram Twitter