Reklam
Temiz Magazin
16 Haziran 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

"Diş eti estetiği" nedir? Nasıl yapılır? Kimlere yapılır? Neden yapılır? Dr. İlker Arslan yazdı.

Doktor Yazısı
31 Temmuz 2016
"Diş eti estetiği" nedir? Nasıl yapılır? Kimlere yapılır? Neden yapılır? Dr. İlker Arslan yazdı.

      
Dişi saran diş eti dokusunun görselliği, en az dişlerin görüntüsü kadar estetik açıdan önemlidir. Ne kadar güzel dişlerimiz ya da ne kadar güzel protezlerimiz olursa olsun yetersiz diş eti estetiği bize her zaman problem yaratacaktır. Ayrıca dudaklarla beraber dişlerimizin çerçevesini oluşturan bu yapıları olabildiğince estetik hale getirmemiz gerekir.

 

En sık karşılaşılan problem diş eti iltihabına bağlı olarak meydana gelen şişme, morarma, parlak ve kanamalı dişetleridir. Burada hekim tarafından uygulanacak iyi bir tedaviyi takiben hastanın da ağız hijyenine dikkat etmesi ile problem rahatlıkla çözülecektir.

 

DİŞ ETİNİN FAZLA GÖRÜNME DURUMU: "GUMMY SMİLE"

Gumy Smile gülümse esnasında diş etinin fazla göründüğü durumdur. Lazer sistemlerindeki gelişmelerle tedavi süreci hızlanmakta ve rahatsızlığın tekrarlanma olasılığı azalmaktadır. Mekanik temizliği takiben lazer ile cep dediğimiz ve diş eti rahatsızlıklarına yol açan bakteriler bu bölgeden rahatlıkla temizlenebilmekte ve lazer ile rahatlıkla acısız ve neredeyse hiç kanama olmadan diş eti istediğimiz boyutlara getirilebilmektedir.

 

 

Diş eti iltihabına veya yaşlanmaya bağlı olarak diş etinde çekilmeler görülebilir. Burada en büyük sıkıntı dişlerin aralarında oluşan siyah boşluklardır. Ayrıca diş etinin çekilmesine bağlı olarak dişlerin uzamış gibi görünmesi estetiği olumsuz yönde etkilemektedir. Bu gibi durumlarda hastaya diş eti eklemesi yaparak bu alanların kapanmasını sağlamaktayız. Gelişen cerrahi teknikler bu tedavi şeklinin başarı şansını arttırmaktadır.

 

 

Özellikle esmer bireylerdeki melanin pigmentasyonu diş etinin pembe rengini koyulaştırmaktadır. 15 dakikalık bir lazer tedavisini takiben bu renklenmeler rahatlıkla giderilebilmektedir.

 

 

DR. İLKER ARSLAN SOSYAL MEDYA VE İNTERNET ADRESLERİ:

 

Web Sitesi: www.dentsuadiye.com

Facebook: https://www.facebook.com/drilkerarslan?fref=ts

Twitter:  https://www.twitter.com/Dentsuadiye

Instagram: https://www.instagram.com/dentsuadiye/

Etiketler: 
İlker Arslan
Diş Hekimi
Diş Doktoru
dişci
implant
diş çekimi
diş eti
protez
dolgu
şaşkınbakkal
suadiye
Belde evler

Facebook Google plus Instagram Twitter