Reklam
Temiz Magazin
03 Temmuz 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Diyetisyen Ahmet Akbulut: "Segah Makamı zayıflatıyor!"

Doktor Yazısı
04 Nisan 2016
Diyetisyen Ahmet Akbulut: "Segah Makamı zayıflatıyor!"

Müzikle terapi tarih boyunca süregelmiş bir tedavi yöntemidir. Orta Asya Türk Devletlerinde, İslam Devletlerinde, Selçuklular ve Osmanlı Devleti zamanında bir çok merkezde tatbik edilmiştir.

Farabi ve İbn-i Sina’nın tıp kitaplarında da bu konuyla ilgili yazıları vardır. Birkaç literatürde Segah Makamı'nın zayıflattığına dair çalışmalar vardır.

Segah Makamı; şişmanlık, uykusuzluk, yüksek nabız, kalp, ciğer ve kas rahatsızlıklarına faydalıdır. Beyin nöronlarına etkisi vardır.

Kuşluktan ikindiye kadar olan zamanda etkilidir.

Müzik marketlerde veya internette rahatlıkla bulabileceğiniz "Segah Makamı" eserleri dinlemeniz hem ruhunuza, hem de "diyetinize" iyi gelecek... 

 

BİTKİSEL ZAYIFLAMA ÜRÜNLERİNE DİKKAT! ZAYIFLAYACAĞIM DERKEN, SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen ürünleri açıkladı.Listeye baktığımda en çok dikkatimi çeken karışık bitki çayı ve bitkisel kapsül olarak piyasada satılan iki üründe yasaklı sibutramin etken maddesinin çıkması. Sibutramin ki, kullanımı yasaklanan, bir zamanlar piyasada zayıflama ilacı olarak satılan ilaçlarda bulunan bir etken madde. Sibutramin, kalp-tansiyon rahatsızlıklarına ve ani kalp ölümlerine yol açabiliyor.

Bitkisel destek ürünlerinin güvenilir markaların ürünleri olması çok önemli bir husus. Zayıflayacağım diye bilinçsizce kullandığınız bitkisel ürünlerle vücudunuza geri dönüşümü olmayan zararlar verebilirsiniz. Üstelik söz konusu zayıflamak ise hiçbir ürün tek başına çözüm değildir. Zayıflamak,tek bir gıdayla olacak kadar basit bir süreç değil. Bu süreci uzmanlardan destek alarak sağlıklı bir şekilde çözün.

Etiketler: 
Diyetisyen Ahmet Akbulut

Facebook Google plus Instagram Twitter