Reklam
Temiz Magazin
20 Haziran 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Dr. İlker Arslan: "Diş tellerine elveda" Yeni teknoloji ile diş teli kullanmadan düzgün dişlere kavuşmak mümkün!

Doktor Yazısı
07 Kasım 2016
Dr. İlker Arslan: "Diş tellerine elveda" Yeni teknoloji ile diş teli kullanmadan düzgün dişlere kavuşmak mümkün!

 

Yeni yazımla, yeniden merhaba;

Merak ettiğiniz her konuda bana sosyal medya hesaplarım aracılığıyla ulaşabilir, sorularınızı yönlendirebilirsiniz:

Facebook: https://www.facebook.com/dentsuadiye/?pnref=lhc

İnstagram: https://www.instagram.com/ilkerarslan_/

Twitter: https://twitter.com/dentsuadiye

İnternet sitesi: www.dentsuadiye.com

 

Diş Hastalıkları ve Tedavisinde uygulanan yeni teknoloji “Invisalign”  yöntemi ile tel ve braket kullanılmadan ağızda belirgin olarak gözükmeyen, ergonomik şeffaf plakalar ile düzgün ve sağlıklı diş tedavisi mümkün…

Diş tellerinden kaynaklı estetik kaygılarınızın sizi bu tedaviden uzak tuttuğunu biliyorum, bu sorunun tel ve braket kullanılmadan yapılan “Invisalign” yöntemi ile aşmanız için bir çözüm yolu sunuyoruz.

NASIL KULLANILIR?

İnvisalign yönteminin, çapraşık dişleri düzeltme amacı ile dişlere takılan ve çıkarılabilir, ağızda belirgin olarak gözükmeyen bir seri şeffaf düzeltici plaklarla, braket ve teller kullanılmadan dişlerin düzeltilebilmesini sağlayan bir sistem olarak düşünebilirsiniz. Şeffaf düzelticilerin, üç boyutlu özel bilgisayarlı sistemler yardımıyla hastanın diş yapısına birebir uygun olarak modellenip her bir düzeltici plağık yaklaşık 2 hafta boyunca kullanılır. 2 hafta sonra yeni bir düzeltici takılır. Bu yeni düzeltici ile eskisi arasında, dişleri daha düzgün hale getirici küçük farklılıklar vardır. Bu süreç adım adım ilerliyor. Altı hafta arayla Ortodonti uzmanının yapacağı muayene ile tedavi süreci yönlendiriliyor. Tedavi süresi, dişlerdeki çapraşıklık oranına göre 9-15 ay arasında değişiyor. Bu dönemde yaklaşık 18-30 adet şeffaf düzeltici plak kullanılıyor. Tellerle ve braketlerle yapılan klasik ortodontik tedavi ise 18-24 ay devam ediyor.

İnvisalign yönteminin klasik tel ve braketlere göre en önemli avantajının “estetik üstünlüğü” olmasıdır.

Düzeltici plaklar tamamen şeffaftır ve fark edilmesi oldukça zordur. Bu durum özellikle Ortodontik tedavi yaptırmak isteyen, ancak braket ve tellerin görüntüsü sebebiyle tedaviyi erteleyen yetişkinler için popüler olmaya başlamıştır.

İnvisalign'ın avantajlarından biri de ağız hijyeninin daha kolay sağlanabilmesidir. Yeme-içme konusunda klasik ortodontik tedavide olan kısıtlamalar İnvisalign'da yok. Çünkü istendiğinde ağızdan çıkarılabiliyor ve fırçaladıktan sonra tekrar takılabiliyor. İnvisalign yönteminin diğer bir avantajı ise tedavi süresinin ve tedavi sonucunun önceden bilinebilmesidir. Klasik ortodontik tedavide ise tedavi süresi hastaya ve hekime bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor ve net süre vermek çok mümkün olmuyor. 

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle... 

Etiketler: 
İlker Arslan
Dr. İlker Arslan
Diş Hekimi
Diş Doktoru
dişci
ortodondi
dentsuadiye
diş çekimi
diş teli
dolgu
kanal tedavisi
invisalign
şaşkınbakkal
Kadıköy
Belde evler

Facebook Google plus Instagram Twitter