Reklam
Temiz Magazin
16 Haziran 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Dr. İlker Arslan "Müzik dinlerken bile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz!"

Doktor Yazısı
12 Şubat 2016
Dr. İlker Arslan "Müzik dinlerken bile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz!"

"Kozmetik Diş Hekimliği" güzel bir gülüş için birçok farklı seçenek sunmaktadır.

Güzel bir gülümseme, tedirgin olmadan içten bir kahkaha atmak hepimizin isteğidir. Severek tükettiğimiz gıdalar, çay, kahve, sigara ve renkli içeceklerin uzun süre ve sıklıkla kullanılması dişlerde lekelenmelere yol açabilmektedir. Ayrıca beslenmeden bağımsız olarak gelişen renklenmeler olabilir (uzun süre antibiyotik kullanımı, aşırı flor alımı, kanal tedavisi, travma sonucu, yaşlılık, genetik vb.)

Artık diş hekimliğinde, diş beyazlatma yöntemleri oldukça kolay ve ağrısızdır. Çalışan kesim için, öğle tatilinde bile rahatlıkla, kulağımıza kulaklığımızı takıp, sevdiğimiz müzikleri dinlerken ve dinlenirken klinikten mutlu bir gülümsemeyle ayrılabiliriz.

DİŞ BEYAZLATMA SEÇENEKLERİ

Diş beyazlatma 2 şekilde yapılabiliyor, biri ofis tipi klinik beyazlatma, diğeri ev tipi beyazlatma. Ofis tipi klinik ortamında, hekim tarafından, yaklaşık 1 saatte yapılan etkili bir yöntem. Hastanın diş etleri korunarak, ışık cihazı desteği ile diş renginde 5-6 ton açılma sağlanıyor.

Ev tipi beyazlatmada, ağzımızdan alınan  ölçüler sonrasında kişiye özel plaklar hazırlanıyor. Özel bir beyazlatma seti  evde kullanacağımız şekilde teslim ediliyor, Kullanılması son derece pratik olan bu yöntemle 1 haftalık kullanımda 4-5 ton açılma elde edebliyoruz.

Diş beyazlatma sonrası oluşan renk, en az 2 yıl kalıcılığını en az 2 sene boyunca beyazlığını korumaktadır. Düzenli bakım ve diş fırçalmaya dikkat edilmesi bu sürenin uzamasına yardım edecektir.

Beyazlatma sonrasında en sık rastylanan şikayetler dişlerde meydana gelen hassasiyetlerdir. Bu hassasiyet en fazla 24 saat sürmekte ve hayat kalitesini bozmamaktadır. 

Beyazlatmamızı yaptırdıktan sonra, ilk 2 gün beyazlama etkisi devam edeceği için, renklenme yapabilecek gıdalardan uzak durmak gerekiyor, İlk bir hafta özellikle çay, kahve, sigara, kırmızı şarap, soya sosu, salça gibi boyayıcı gıdalardan kaçınılması tavsiye ediliyor.

Harika gülüşlere ve kıskandıran beyazlıklara kavuşmak için korkusuzca diş beyazlatma yaptırabilirsiniz. İşin uzmanı olan hekime kendinizi emanet edin.

Dr. İlker Arslan'ın muayenehane internet adresi: www.dentsuadiye.com

Etiketler: 
Doktor İlker Arslan
Diş Doktoru
İlker Arslan
Belde evler

Facebook Google plus Instagram Twitter