Temiz Magazin
23 Eylül 2023

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

61 gün boyunca cezaevinde kalmışlardı! Bülent Ersoy ve menajerine dava açtı!

Gündem
29 Mayıs 2023
61 gün boyunca cezaevinde kalmışlardı!  Bülent Ersoy ve menajerine dava açtı!

 

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy’a ve menajerine müzisyen Ahmet İzgi tarafından açılan ‘maddi ve manevi tazminat davasının yeni duruşması 31.05.2023 çarşamba günü Çağlayan Adliyesi, İstanbul 37. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde saat 11.00’de yapılacak. 
 
2021 yılında Kıbrıs’a girişte ‘Evrakta sahtecilik’ sebebiyle  Kıbrıs’da tutuklanarak tutuklama süresi boyunca  cezaevinde tutulan ve toplam 61 gün boyunca tutuklu kalan müzisyen Ahmet İzgi, bu mağduriyeti yaşamasına neden olduğu gerekçesiyle Bülent Ersoy’a ve menajeri Haluk Şentürk’e ‘maddi ve manevi tazminat davası’ açmıştı. 
 
Kıbrıs polisi Ahmet İzgi’yi, menajer Haluk Şentürk’ün verdiği ‘Negatif Covid Testi’nin sahte evrak olduğu gerekçesiyle Ercan Hava Limanında göz altına alarak nezarethaneye atılmıştı. İzgi, konser organizasyonlarında tüm evrak işlerinin her zaman menajerler tarafından yürütülmesi sebebiyle Haluk Şentürk’e, Bülent Ersoy’un  sahnede kendisini göstererek ‘Bunlar nezarethanedeydi, aptallar. Ne sahtekarlığı severim ne de sahtekarları’!’ diyerek kahkaha atması üzerine de sanatçıya dava açtı.  Av. Ayşe Çarklı tarafından temsil edilen müzisyen Ahmet İzgi, kendisinin dahli olmayan bir konuyla ilgili tutulmasını ve üstüne de rencide edilmesini kabullenmeyerek, dava açma hakkını kullanmıştı. 


 
Ünlü müzisyeni temsil eden Av. Ayşe Çarklı ‘ müvekkilim Ahmet İzgi’nin yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için açtığımız maddi ve manevi tazminat davasının duruşmasında lehimize karar çıkacağını umut ediyoruz. Müvekkilim, 61 gün boyunca nezarethanede ve hapiste tutularak, çalıştığı TRT kurumuna da karşı da zor durumda kalmıştır. Bir de üzerine sahnede sanatçı Bülent Ersoy tarafından rencide edilmiştir. Tüm hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağız’ dedi.
 
 

Facebook Google plus Instagram Twitter