Reklam
Temiz Magazin
04 Nisan 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Acun Ilıcalı'ya komşu oldu! İşte Mesut Özil'in villası...

Gündem
30 Mayıs 2019
Acun Ilıcalı'ya komşu oldu! İşte Mesut Özil'in villası...

Türk asıllı ünlü Alman futbolcu Mesut Özil’in, İzmir’in Çeşme ilçesinde yaptırdığı 2 katlı süper lüks villa tamamlandı. Nişanlısı Amine Gülşe ile bu yaz evlenecek olan Özil’in, balayını yeni villasında geçireceği öğrenildi.

Arsenal’ın Türk asıllı futbolcusu Mesut Özil, geçen yıl iş insanı Acun Ilıcalı ile birlikte, Alaçatı Mahallesi’nde arsa satın aldı.

Aynı arsa üzerinde Ilıcalı ve Özil, birer süper lüks villa yaptırdı. Geçen yıl başlayan inşaatlar tamamlandı.

Özil’in kendi alanı olan 2 parselde ve 3 bin 500 metrekare arazinde yaptırdığı 2 katlı villası, 10 milyon liraya tamamlandı. Ilıcalı’nın tek parselde yapılan villasının inşaatı da sona erdi.

İngiltere’de Premier Lig’in sona ermesinin ardından nişanlısı Amine Gülşe ile İstanbul’da dünyaevine girecek olan Özil, 2 sezondur tatil yaptığı Alaçatı’ya bu kez balayı için gelecek.

Öte yandan Özil’in Alaçatı’nın merkezindeki Değirmen Dağı Mevkisi’nde bulunan villasının içinde ve dışında kendi zevkine göre oluşturduğu yaşam alanları dikkat çekti. Özil’in, kumdan mini futbol ve voleybol sahası yaptırdığı, bu alanın etrafını ağlarla çevirdiği görüldü.

Bugünkü değerinin 15 milyon TL olduğu belirtilen villanın inşaatı sürerken, arazinin yakınında yer alan tarihi mezarların korunması için "1 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu"ndan onay alındığı da öğrenildi.

Her geçen yıl daha popüler bir hale gelen Alaçatı’da özellikle merkeze yakın bölgelerde satılık ev fiyatları 2 milyon liradan başlıyor.

 

 

Kaynak: 
Hürriyet
Etiketler: 
Acun Ilıcalı
Mesut Özil
Amine Gülşe
Alaçatı
Ev
Muazzez Ersoy & Gökhan Sezen

Facebook Google plus Instagram Twitter