Reklam
Temiz Magazin
12 Nisan 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Adalet Bakanı, Müge Anlı'ya "Savcı değilsin!" demiş. Biz Müge Anlı'nın kim olduğunu çok iyi biliyoruz Sn. Bakanım.

Gündem
19 Eylül 2020
Adalet Bakanı, Müge Anlı'ya "Savcı değilsin!" demiş. Biz Müge Anlı'nın kim olduğunu çok iyi biliyoruz Sn. Bakanım.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Müge Anlı için "Savcı değilsin" demiş. 

Okuyunca dayanamadım, İnstagram hesabımda  şu yazıyı paylaştım... Köşe yazıma da almak istedim... 

"Bizler sosyal medya sayesinde "Adalet" diye bağıran vicdanlı insanlarız!
Bu ülkenin savcılarının "tecavüzcüyü, döveni, söveni, ev basanı, insan canını yakanı serbest bıraktığı" bu dönemde ADALET diye bağırıyoruz. 
Savcı olabilmek için, adalet sağlayabilmek için hangi okullarda nasıl okunduğunu bilmiyorum; sadece şöyle bağırıyor yüreğim "Neden artık Adalete güvenmiyoruz, başımıza bir şey gelince neden sosyal medyada sesimiz duyulsun diye takipçisi çok kişilere sığınıyoruz, neden sesimizi sosyal medyada duyurmaya çalışıyoruz, neden bir savcı salıverdiği suçluyu sosyal medyadaki tepki üzerine tutukluyor? Sayın Bakan... Müge Anlı da, bizler de Müge Anlı'nın kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Siz ya da sizler bu toplumun sesini, acımızı, duymuyorsunuz. Ben en son başıma gelen olayda karakola sığındığımda suçluyla aynı araca bindirildim, karakolda da polisler 'şimdi 3 yıl mahkemede mi uğraşacaksınız Seyhan Hanım, özür dilesinler affet' dedi! Sizin bunlardan haberiniz var mı? Bence yok ki, Müge Anlı'ya 'savcı' değilsin diyorsunuz!"  
Çok yazık... 
Yaşadıklarımız ve toplumun durumunu görmeyip Müge Anlı için kurduğunuz cümleler çok üzücü... 
Duygularım kısaca budur" dedim.

 

Bakan Bey "Böyle önemli bir konuda saygıyla süreci beklemek lazım. Bir TV programcısı değildir savcı. Savcı adaleti yerine getirmeye çalışan bir yargı mensubudur. Hakim öyledir. Varsa bir delilin arkadaş yeri adliyedir karakoldur. Gidip adliye ve karakola konuşacaksın" demiş. 

Ben ve sosyal medyada hayatlarına tanık olduğum kişiler artık saygıyla beklemekten bıktık Bakan Bey. 

Başımıza bir şey geldiğinde polisi aradığımızda aynı anda gelmeyen polisten tutun da, karakolda verdiğiniz ifadenin başka cümleler yazılarak mahkemeye taşınmasından tutun da (ben yaşadım),  mahkemelerde yıllarca sürünmemek için davalarından feragat eden insanların olduğu bir toplum haline geldik. Bu ülkede suçlular bizim savcılarımız tarafından serbest bırakıldı da, sosyal medyadaki infialden dolayı tutuklanmadı mı? Bunu yakın tarihimizde görmedik mi? 

Hayvanların, bebelerin başlarına gelen olaylara, sosyal medyada fotoğrafları paylaşılan yaşlı başlı erkeklerin köpekler üzerindeki cinsel fantezilerine ne yaptınız?

Ben hiçbir açıklamanızı duymadım şimdiye kadar yitip giden o canlar için...

O savcılarımız değil mi hayvanı "mala zarar vermek" olarak gören? Ya da hayvanı "mal" olarak gören bir yasayı düzeltmek için ne yaptınız? Bunlar yakın tarihte ilk aklıma gelenler... Bağırıyoruz "Hayvanlara yapılanlar kabahatlar kanunundan çıkıp Türk Ceza Kanunu'na girsin" diye, hiç yanıt verdiniz mi?

Türk Ceza Kanunları, sistemi, sizlerin bizim sesimizi duymayışınız, sayfalarca yazmakla bitmez...  

Sn. Bakan. Bizler, ben, vicdanlı, sağduyulu insanlar Müge Anlı'nın kim olduğunu biliyoruz. 

Yeter ki sizler bizi televizyondan, gazetecilerden, sosyal medyadaki takipçisi çok olan insanlardan medet umar halden kurtarın... Çünkü biz medet umar haldeyiz. 

 

 

Etiketler: 
Seyhan Erdağ
Müge Anlı
adalet bakanı
abdülhamit gül

Facebook Google plus Instagram Twitter