Reklam
Temiz Magazin
04 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Ahmet Kural hapis yatacak mı? İşte Ahmet Kural ve avukatının mahkemenin ardından yaptığı o açıklama

Gündem
22 Nisan 2019
Ahmet Kural hapis yatacak mı? İşte Ahmet Kural ve avukatının mahkemenin ardından yaptığı o açıklama

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Ahmet Kural ve şikayetçi Sıla Gençoğlu avukatlarıyla katıldı.  Ahmet Kural’ın avukatlarının, tanık dinletme ve olay yerinde keşif yapılması talepleri reddedildi. Taleplerin reddedilmesi üzerine Ahmet Kural’ın avukatları da reddi hakim talebinde bulundu. Mahkemede reddi hakim talebinin reddine karar verdi. Esas hakkındaki savunmalarının sorulması üzerime Kural’ın avukatları, yazılı savunmaları tekrar ettiğini belirtti. Kural’ın Avukatı Sibel Aydın, müvekkilinin adil yargılanma hakkının ihlal edildiğini, adil yargılanmadığını savunarak, taleplerinin reddedilmesini eleştirdi. Ahmet Kural’a son sözü soruldu. Kural’ın avukatları da “Son sözünü soramazsınız. CMK 216 buna manidir. Sormak isterseniz kürsü sizindir" dedi. Kural,  "Bana attıkları uyuşturucu kullanıyor iftirasına yönelik ona ve bana test yapılsın. Ben kimseyi darp etmedim, hakaret etmedim. Masumum, beraatimi istiyorum" dedi. 

Oyuncu Ahmet Kural, şarkıcı Sıla Gençoğlu'na karşı "hakaret, tehdit ve kasten yaralama" suçlarını işlediği iddiasıyla yargılandığı davada, 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Kararın ardından "Ahmet Kural hapis yatacak mı?" sorusunun cevabı merak edilirken, Ahmet Kural ve avukatı mahkemenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İŞTE AHMET KURAL'IN AÇIKLAMASI...

"Şiddette kesinlikle bulunmadım. Bu iki sevgili arasında gerçekleşen bir olaydı. 2009 yılında yapmış olduğum bir hatanın belgesi eline almış sallıyor.

Ben mahkemede de söyledim, ikimize de test yapsınlar… Eğlence görüntüleri var 18 saat sonra, benimle dalga geçtikleri… O görüntüleri mahkeme gündeme bile almadı. Ağıt ölülerin arkasından yakılır… Ben hapis cezası almadım, bir üst mahkeme var. Bu iş daha bitmedi. Kendisi şiddete meyilli bir insandır, hem kadına hem de erkeğe… Hem psikolojik hem de fiziksel şiddeti çok sever."

Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın, basın mensuplarının "hapis cezası" sorusu üzerine "Ahmet Kural'ın şu an hapis yatma durumu söz konusu değil, cezası ertelendi ve para cezasına çevrilmedi" dedi.

 

 

Kaynak: 
Hürriyet
Etiketler: 
Ahmet Kural
Sıla Gençoğlu
Hapis Cezası
Şiddet
Darp
Mahkeme

Facebook Google plus Instagram Twitter