Reklam
Temiz Magazin
12 Nisan 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

AHMET MÜMTAZ TAYLAN ’’KÜRTLER, ALEVİLER ,GAYLER, LEZBİYENLER, TRAVESTİLER...’’

Gündem
08 Nisan 2021
AHMET MÜMTAZ TAYLAN ’’KÜRTLER, ALEVİLER ,GAYLER, LEZBİYENLER, TRAVESTİLER...’’

Jülide Ateş’in sunumuyla ekranların gündem yaratan, gündemi değiştiren programı 40, Türkiye’nin yeni nesil dijital içerik platformu GAİN’de yayın hayatına devam ediyor.

Jülide Ateş, GAİN’de 8 Nisan’daki ilk programında oyuncu ve yönetmen Ahmet Mümtaz Taylan’ı ağırladı. Format gereği Taylan’a 40 soru yönelten Ateş, konuğuna 2 dakikalık cevap süresi tanıdı. Programın tansiyonu bir an bile olsun düşmedi. Ahmet Mümtaz Taylan Gezi Parkı olaylarından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la buluşmasına, Leyla ile Mecnun dizisinin kaldırılmasından Boğaziçi Üniversitesi’ne, kadına şiddetten içinde bulunduğumuz Pandemi’de sanatçılara yapılan yardıma kadar pek çok konuda fikirlerini ortaya koydu.

KÜRTLER, ALEVİLER, GAYLER, LEZBİYENLER, TRAVESTİLER; HERKESİN İÇİNİ DÖKMESİNİ, MESELERİN ÇÖZÜLMESİ İÇİN ELİMDEN GELEN HER ŞEYİ YAPARIM!

JÜLİDE ATEŞ: AHMET MÜMTAZ TAYLAN TÜRKİYE’DE NELERİ DEĞİŞTİRMEK İSTERDİ?

AHMET MÜMTAZ TAYLAN: 1 kişinin bir şeyleri değiştireceği fikrinden herkesi arındırmak isterdim önce. Gerçekten elimde bir sihirli değnek olsaydı gibi fantezi bir soruysa eğer; elbetteki iç barıştan başlardım. Kürtler, Aleviler, gayler, lezbiyenler, travestiler, bütün siyasi problemler; bunlar için biraraya gelip ne yapabiliriz, herkesin içini dökmesini ve somut olarak bu meselelerin çözülmesi için elimden gelen her şeyi yapardım. Başta Kürt meselesi, Türk meselesidir o, bu meselenin çözümünden başlayarak neyim varsa vermek isterim böyle bir meseleye… Çünkü eğer bunlar hallolmamışsa, yaşamak hiç güzel bir şey değil. Kardeşleriniz, arkadaşlarınız, tanımadığınız uzaktaki arkadaşlarınız çile içinde yaşarken, hiçbir yerde hiçbir koşulda boğazınızdan düzgün bir lokma geçemez, geçiyorsa da yarın öbür gün burnunuzdan gelecektir. Herkesin burnundan geliyor. Önce huzur, önce barış. Bir sürü konuda farklı düşünebiliriz, bunda problem yok. Barış içinde saygı içinde yaşamayı öğreneceğiz, tahammül demiyorum, tahammül burnu büyüklüktür.

Etiketler: 
Jülide Ateş
Ahmet Mümtaz Taylan
40
GAİN

Facebook Google plus Instagram Twitter