Reklam
Temiz Magazin
03 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Alper Kul 90'lı yıllara döndü!

Gündem
16 Ağustos 2019
Alper Kul 90'lı yıllara döndü!

Türk sinemasının ve televizyon dizilerinin sevilen ve aranan oyuncusu Alper Kul, "Mahalleden Arkadaşlar"da Ekrem (Eko) karakteri ile gönüllere taht kuracak. Kardeş Payı, Düğün Dernek, İşler Güçler, Çalgı Çengi gibi film ve dizilerin senaristi ve yönetmeni Selçuk Aydemir’in kaleminden çıkan Mahalleden Arkadaşlar’da Eko karakterine daha ilk günden ısındığını belirten Alper Kul, farklı imajı ile de şaşırtacak!

Saf, temiz kalpli bir aile babası olan Eko, çok korktuğu karısı İko'nun (Nurgül Yeşilçay) iki bileziğini at yarışında kaybedince, onları yerine koymak için, birkaç haftalığına yoldan çıkıyor ve kimseye zararı dokunmadan mini kurnazlıklar yapmayı deniyor.

Uzun peruk saçı ve yoğun bıyıklarıyla tamamen farklı bir görünüme sahip olan Alper Kul, filmde maceradan maceraya koşuyor.

90’lı yıllarda geçen filmde o döneme ait birçok dokuya rastlayacak olan sinema izleyicisi, hem nostalji yapacak hem de anılarını tazeleyerek o yıllarla özlem giderecek. Senaryoyu okuduğunda çocukluğuyla örtüşen birçok ortak nokta bulduğunu belirten Alper Kul, "90’lar benim özlemle andığım, çocukluğum ve gençliğim demek. Filmde birçok konuyu birebir yaşadım ve senaryonun gerçekliğine hayret ettim, hayran kaldım" dedi.

Hikayede Selçuk Aydemir’in babası Eko (Ekrem) olarak beyazperdeye yansıyacak olan Alper Kul, 90’lı yıllarda mahallede büyümüş ve her çocuk gibi pazarda su satmış olmanın anıları eşliğinde setini tamamladığını belirtti.

TR4033 Productions’ın yapımcılığında, sinema izleyicisini 90’ların mahalle hayatına kısa bir zaman yolculuğuna çıkaracak olan "Mahalleden Arkadaşlar", 27 Mart 2020’de beyazperdedeki yerini alacak.

 

 

Etiketler: 
Alper Kul
Nurgül Yeşilçay
Selçuk Aydemir
Mahalleden Arkadaşlar
Komedi
90'lar

Facebook Google plus Instagram Twitter