Reklam
Temiz Magazin
28 Ekim 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

AMADEUS kapalı gişe başlıyor

Gündem
06 Ekim 2020
AMADEUS kapalı gişe başlıyor

AMADEUS KAPALI GİŞE BAŞLIYOR!

 

MASKE, MESAFE, TEMİZLİK ;

“AMADEUS” TÜM TEDBİRLERLE İLK KEZ ZORLU PSM’DE…

 

9 EKİM BİLETLERİ ŞİMDİDEN TÜKENDİ…

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment iş birliği ile sahnelenen ve seyirci tarafından büyük ilgi gören “Amadeus”, “yeni normal” süreç içerisinde alınan pek çok tedbirle, ilk kez Zorlu PSM’de, seyircisiyle buluşacak.

Başrollerini Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz’ın paylaştığı “Amadeus”un, 9 Ekim tarihli oyunların biletleri şimdiden tükendi.  Bu oyunun ardından 10,19 ve 21 Ekim’de yine seyircisiyle buluşacak olan Amadeus, yoğun ilgi nedeniyle Kasım ve Aralık aylarında da Zorlu PSM’de sahne açacak.

 

9 Ekim Cuma ve 10 Ekim Cumartesi günü, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde, saat 20.30’da perde açacak olan “Amadeus” oyuncuları, 7 aylık bir aradan sonra seyirciyle yeniden buluşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

 

MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK…

 

Zorlu PSM tarafından yeni normal süreç içerisinde ciddi tedbirler alınarak, misafirlerin güven ortamında etkinliklere katılması öncelikli tutulmuştur.

 

·       Misafirlerin, ağız ve burunları kapalı olacak şekilde maske takması,

·       Zorlu PSM girişlerinde maske verilmesi, mevcut maskelerin yenileriyle değiştirilmesi,

·       Girişlerde termal kamera ile ateş ölçümü yapılması,

·       Klima santrallerinde %100 taze hava ile çalışan, virüs ve bakterilere karşı korumada en etkili UVC teknolojisinin kullanılması,

·       Giriş noktalarında bulunan el ve ayakkabı dezenfektanlarının kullanılarak, misafirlerin içeri girişi,

·       Tüm giriş noktalarında steril paspaslardan geçişlerin yapılması,

·       Oturma düzeninde her bir misafir arasında boşluk bırakılması ve yer numarası ile kişi eşleştirmesinin yapılması.

 

OYUN HAKKINDA…

Sahne önünde 35, sahne arkasında da 20 kişiden oluşan toplam 55 kişilik dev kadrosuyla, Peter Shaffer tarafından kaleme alınan ve usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği oyunun kostümleri Nalan Alaylı tarafından hazırlanırken, “Amadeus”un, dönem makyajları ise Neriman Eröz’e ait.

 

Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Okan Bayülgen (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Özlem Öçalmaz’ın (Costanze) paylaştığı oyun, 18. Yüzyılda Viyana'da yaşayan efsane besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri'nin çatışmasını ele alıyor.

 

Etiketler: 
Amadeus
Okan Bayülgen
Selçuk Yöntem
Özlem Öçalmaz

Facebook Google plus Instagram Twitter