Reklam
Temiz Magazin
05 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar farkıyla 19 Ağustos haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Hayatımıza Başak Burcu'nun etkileri başlıyor...

Astroloji
17 Ağustos 2019
Astrolog Sema Sidar farkıyla 19 Ağustos haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Hayatımıza Başak Burcu'nun etkileri başlıyor...

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım, güzel bir haftaya başlıyoruz.

Gökyüzü oldukça net, gezegen hareketlerimiz oldukça belirgin ve kafamızı karıştırmadan hayatımızı düzenlememizi sağlayacak etkiler mevcut,...

Zaman zaman takıntılarımız ortaya çıksa da içimize dönme, doğru iletişim kurma ve hayatımızı düzene sokma dönemi diyebilirim.

HAFTANIN İLK ETKİSİNDE VENÜS VE BAŞAK BURCU OLACAK

VENÜS, BAŞAK BURCU'NA GEÇECEK

Bu anlamda haftaya 21 Ağustos’ta Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeninin Başak Burcu'na geçmesi ile başlıyoruz.

HAYATIMIZA SADELİK GELECEK... 

İkili ilişkilerde, görsellikte, giyim- kuşam, moda da sadelik hayatımıza gelecek...  

Bu etki ile sevgiyi algılama biçimimiz ve sevgiliden beklentilerimiz değişkenlik gösterecek, sevgiyi daha zor karşımızdakine göstereceğiz.

VENÜS, BAŞAK BURCU'NDA DÜŞÜŞTE, MUTLU OLMADIĞI POZİSYONDADIR

Çünkü Venüs bu burçta düşüşte olup, mutlu olmadığı, rahat edemediği bir pozisyonda yer alır.

Bu yüzden sevgi, aşk değil de ilişkimiz, ihtiyaçlarımız karşılanıyor mu, iyi günde kötü  günümüzde yanımızda olacak insan olacak arayışımız  olacak.

Güzellik, estetik çok önemli olmayacak, doğal giyinmeye doğal olmaya gayret göstereceğiz. 

14 Eylül'e kadar Venüs Başak Burcu'nda kalacak.

Bu süre zarfına kadar ilişkilerde kimin koşulsuz hizmet enerjisi ile yanımızda olduğuna, kimin sorumluluklarını yerine getirdiğine ve bizim için minik detaylara önem verdiğine bakacağız, karşımızdaki insanı bu detaylara göre değerlendireceğiz.

Bu dönemde aşkta şanslı burçlar Başaklar, Balıklar, Boğalar, Oğlaklar olacak.

Diğer yandan moda da giyimde kuşamda çok öne çıkmayacağız, sade, rahat kıyafetler tercih edeceğiz.

Sağlıklı yaşam, beslenme, doğal ürünler, organik gıdalar bu dönemde önem kazanacak.

21 AĞUSTOS'A DİKKAT!

 21 Ağustos'ta Venüs, burç değiştirir değiştirmez Mars; mücadele savaş, gezegeni ile kavuşum halinde olacak.

Bu etki ilişkilerimize hareket ve aşk enerjisi getirmeye çalışsa da yine Başak Burcu'nda gerçekleştiği için sevgi de kısırlık, kıtlık bilinci getirebilir.

Hayatımızdaki insanı kaybediyormuşuz gibi, takıntılı ruh haline bürünebiliriz.

İlişkinin içinde her şey daha rahat ilerlesin diye ekstra bir gayretimiz olabilir, fedakarlığımızın yükseldiği dönemler ilişkilerde. 

4 Eylül'e kadar devam edecek bu etki de, finansal konularda güvence isteğimiz artabilir, ilişkiler kadar parayı da yönlendirecek bir etki.

Ne kadar aşk ilişki gezegeni, mücadele gezegeni ile iş birliği içinde de olsa da yine de dediğim gibi bizi daha farklı konulara da yönlendirecek.

Başak burcunun temsil ettiği, titizlik, düzen arayışından dolayı hayatımızı, ilişkileri düzenleme adına bir arayış içine sokacak.

Haftanın bir diğer etkisinde ise çok güzel ve etkileşim var.

Merkür; zihin, zekâ, iletişim gezegeni ile Jüpiter; bolluk, bereket gezegeni çok olumlu bir açı gerçekleştirecek.

Böylece kurduğumuz iletişim de çok olumlu, toleranslı, iş bitirici konuşmalarımız olurken, içimizdeki coşkuyu yansıtan daha açık sözlü becerikli ikna kabiliyeti yüksek ve fırsatları konuşarak elde edeceğimiz bir dönem.

İletişim kurmak her zaman kazanç sağlayacak.

Aynı zamanda çok yönlü düşünüp ticaret, hukuk, eğitim, sahne, yaratıcılık gerektiren her işte başarı sağlayıp, parlamak istediğimiz noktalarda kurduğumuz iletişim ile yüksek başarı elde edeceğiz.

23 AĞUSTOS'TA GÜNEŞ, BAŞAK BURCU'NA GEÇİYOR

Haftanın kapanışını ise 23 Ağustos'ta Güneş’in Başak burcuna geçmesi ile yapıyoruz.

Gökyüzünde Başak burçlarının dönemi başlarken, bize yansımaları ise 23 Eylül'e kadar olan süre zarfında, ilişkilerde beklentilerimizi belirleme, daha hizmet anlayışıyla yaşama sarılma, becerilerimizi, yeteneklerimizi başkaları için kullanmaya odaklanma, faydalı insan olma yolunda yüksek gayret içinde olmamızı sağlayacak.  

Detaycı tavrımız zaman zaman sıkıntı yaratabilir.

Maddi güvence arayışımız çok olacak daha tutumlu davranıp birikim yapabilir, daha dikkatli para harcayabiliriz.

Sağlık, eğitim, tüm hizmet sektörlerinde başarı sağlarken.

Öğrenmek, öğretmek, araştırmak bilmek bize çok iyi gelecek.

YENİ HAFTADA BURCUNUZUN YORUMLARI

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Venüs'ün Başak burcuna geçmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi özellikle çalışma ortamınızı, iş ortamında ki ilişkilerinizi, iş odaklı ortamlardaki düzeninizi yeniden oluşturma yönünde olumlu etkileyecek. Aşk hayatınızda kimse yoksa iş ortamı vasıtasıyla bir ilişkiye başlayabilirsiniz.  Venüs burç değiştirir değiştirmez, Mars ile kavuşum halinde olacak. Bu ikilinin ortak kombinasyonu, iş ortamında neleri değiştirmeniz gerektiğini, gücünüzü nereden almanız gerektiği ile ilgili size destek oluşturacak farkındalığınızı artıracak. Merkür, Jüpiter olumlu etkileşimi ise uzun yolculukları seyahatleri gündeminize getirebilir. Çok uzun zamandır görmediğiniz üniversite arkadaşları ile görüşebilirsiniz. Kendinizi geliştireceğiniz bir eğitim programına katılabilirsiniz. Haftanın son etkisinde Güneş burç değiştirecek, bu etki de yine iş ortamı ve sağlık konusunda yeniden bir düzen oluşturma adına dolu bir aylık sürecinde başlangıcı olacak.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Venüs’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ikili ilişkiler, aşk ve çocuklarla olan iletişim de aktif olurken, gerçekten tam olarak sizin döneminiz diyebilirim. Kendinizi her konuda belli bir noktaya taşıyabileceğiniz çok olumlu etkiler var. Enerjinizi ve maddi durumlarınızı çok güzel bir şekilde yürütebileceksiniz. Buna Venüs Mars kavuşumunun da desteği olacak. Hatta böyle daha önce mücadele ettiğiniz ikili ilişkileriniz bu süreçte çok akışta ve güzel bir şekilde ilerleyebilecek. Bir yandan da Merkür Jüpiter etkileşimi aniden gelecek maddi destek adına fırsatlar getirecek. Ödemeleriniz ile ilgili gelişmeler olabilir, ev düzeni yeniden oluşturabilirsiniz. Hatta ev değiştirmek için karar alabilirsiniz. Haftanın son etkisinde ise Güneş burç değiştirecek, yine size ikili ilişkiler, aşk alanında desteklerken. Özellikle çocuklarınızın eğitimine ekstra özen göstereceğiniz bir aylık dönem de başlayacak.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi aile ve ev kavramlarında etkileyecek. Evinizin düzenini oluşturma, görselinde değişiklik yapma, daha sade bir ev hayatına dönme adına süreç sizi destekleyecek. Özellikle evinizdeki teknolojik aletleri yenilemek isteyebilirsiniz. Venüs Mars kavuşumu yine bu konuların öne çıkmasını sağlarken. Evde vakit geçirmenin çok konforlu, huzurlu olduğu bir döneme başladınız, ailenize daha çok beraber olabilirsiniz.  Merkür, Jüpiter etkileşimi ise yakın çevreniz, kardeşleriniz ile olan iletişiminizi aktif ederken. Yine partnerinizin ailesi ile de tanışabilir, onların ailesi ile daha net ilişkiler kurabilirsiniz. Haftanın son etkisinde Güneş burç değiştirecek ve yine ev, yuva, aile kavramını öne çıkaracak. Evinizde büyük bereketli sofralar kurabilir aile ile vakit geçirebilirsiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Venüs’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki ile kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile daha çok vakit geçirip onlarla ilgili problemlerinizi çözmeye odaklanacaksınız, onlarla iletişiminiz oldukça aktif olabilir. Daha köklü ilişkiler kurabilirsiniz. Bu anlamda Venüs Mars kavuşumu da yine aynı konularda size etkileyeceği için yakın çevreniz ile ilgili her türlü sorunu çözmek ilk önceliğiniz olacak. Bu arada iletişim yeteneklerinizi çok aktif kullanabilir, kendi reklamınızı yapabilirsiniz. Ayrıca eğitim konularında süreç lehinize olacak. Merkür Jüpiter etkileşimi ise para kaynaklarınızı düzenleme, para anlamında verilen sözlerin sonuçlanması adına karlı bir sürece sokarken. İş ortamındaki başarılarınız da para ile mükâfatlandırılabilecek. Son olarak Güneşin burç değiştirmesi ise yine yakın çevre ile olan iletişim konusunda size etkilerken, onlara destek verebilir.  Yakın çevrenizde daha onların problemlerini çözmek adına uğraşabilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi para alanında etkileyecek, maddi konularda bayağı rahatlayacaksınız. Ve gelirlerinizi arttırabileceğiniz bir dönem sizi bekliyor, çalışmalarınızın maddi açıdan da artmasında destek oluşturacak. Venüs, Mars kavuşumu ise para akışında, alım satım yaptığınız işlerde size fırsat sağlarken. Para ile ilgili mücadelenizin olumlu sonuçlanmasını sağlayacak. Burcunuz da bulunan Merkür’ün  Jüpiter ile olan uyumlu açısı hem aşk hayatınıza hareket getirebileceği gibi hem de hobilerinize yönelme kendinize vakit ayırma çocuklarınızla ilgilenme tüm bu konularda yol almanızı sağlayacak. Son olarak Güneş’in burç değiştirmesi ise yine para konusunda öne çıkartırken, kendinizi bir ay boyunca bu konuyu halletmek çözümlemek adına yol alırken bulabilirsiniz. Başkasına kesinlikle maddi konularda söz vermememiz gereken bir dönem.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, bu hafta gökyüzünü burcunuzun enerjisi yönetiyor, ilk olarak Venüs; aşk, sevgi, ilişki gezegeni burcunuza geçiş yapıyor ve sosyalleşmek adına, sevgiyi, aşkı yaşamak. Bu konuda kendinizi rahat ifade etmek adına fırsatlar yakalarken. Venüs burcunuza geçer geçmez Mars'la kavuşumda olacak, bu etkiden de kaynaklı olarak ikili ilişkiler çok önem kazanacak. Kendinizi ilişkilerde öne çıkartıp var olmak isteyeceksiniz. Aşk, ilişki adına pozitif anlamda önemli bir süreç. Haftanın devamında Jüpiter, Merkür ile çok olumlu bir açı yapacak. Bu da sizin para kaynaklarını adına yeni kararlar almaya, maddi durumlarda yol almaya ve iş ortamını düzenlemeniz adına fırsat yaratacak. Kendinizi geliştireceğiniz eğitim programına yönelebilirsiniz. Eğitime daha çok vakit harcayabilirsiniz. Son olarak Güneş burcunuza geçiyor, bu etkiden kaynaklı gökyüzünde resmi olarak sizin döneminiz başlıyor. Öne çıkmak parlamak hayatınızı düzenlemek ve özellik ve sağlıkla ilgili konulara yönelik sonuç almak adına güzel bir dönem.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Venüs'ün Başak burcuna geçmesi ile başlıyoruz, gökyüzünde hâkim olmaya başlayacak Başak burcu enerjileri, en zor sizin burcunuzu etkileyecek. Sizi kendi içinize döndürecek, aşkı, sevgiyi, ilişkilerinizi hayat amacınızı sorgulatacak bir dönem başladı. Ruhsal konulara yönelebilirsiniz. Kendinizi bu alanda tedavi etmek sıkıntıları çözmek isteyebilirsiniz. Bu anlamda Venüs Mars kavuşumu da buna vurgu yapacak. Ayrıca iş ortamındaki düzeninizi oluşturmak dengeleri bulmak için gayretiniz olabilir. Haftanın size iyi gelecek etkisin de ise Merkür, Jüpiter olumlu açısı sürpriz bir kısa yolculuğa çıkarabilir. Kalabalık arkadaş grupları ile bir arada olabilirsiniz. Popülerliğinizi arttıracak. Son olarak Güneş’in burç değiştirmesi başak burcuna geçmesi, zaman zaman bardağın boş tarafından bakmanıza, daha takıntılı bir ruh halinde olmanıza neden olabilir.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya Venüs’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizi çok güzel etkileyecek, kalabalık gruplarda yer alıp onların birçok problemini çözebileceksiniz, güçlü olduğunuz kendinizi güçlü hissettiğiniz bir dönem ve detaylar size çok fazla getiri sağlayacak. Buna Venüs Mars kavuşumu da destek olacak. Özellikle kalabalık gruplara kendi bildiklerini öğretmek adına imkân oluşturabilirsiniz. Merkür, Jüpiter etkileşimi çalışarak oluşturduğunuz para kaynaklarını arttıracak. İşinizin bağlantılı olduğu farklı iş kaynaklarından para kazanabilirsiniz. Yine bir yükselme terfi bekliyorsanız. Bunun paraya dönüşmesini görebilirsiniz. Para konuşmak, parayı  talep etmek için çok uygun zamanlar. Son olarak Güneş’in burç değiştirmesi ise yine kalabalık gruplarda ki hakimiyetinize destek olacak. Özellikle hayatınızda arkadaş gruplarınızı düzenlemek adını da yeni bir dönem başladı.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizin kariyer alanınızı etkilerken, iş hayatınızı düzene sokma eksikliklerinizi çözümleme bu alandaki beklentilerinizi netleştirme adına kariyerde çok güzel bir dönemi başlatıyor. Kendinizi geliştirecek bir eğitim programına kayıt olabilir bu yönde ilerleyebilirsiniz. Buna Venüs, Mars kavuşumu da destek oluşturacak. Kariyerde yapabileceklerinizi göreceksiniz, öğrendiklerinizi sergileyebileceksiniz ve en önemlisi bildiklerinizi bir ürün halinde insanlara sunabileceksiniz. Burcunuzda ki Jüpiter'in Merkür ile olan olumlu etkileşimi  popüler olma, bulunduğunuz yer dışında tanınma, yeni eğitimler ve yurtdışı alakalı konularda fırsat yakalama adına size çok iyi gelecek. Son olarak Güneş’in burç değiştirmesi ise yine kariyer alanında destek oluştururken. Kendinizi bu ortamda çok rahat ifade edebileceksiniz işinizle var olacağız bir döneme başladınız.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Venüs'ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki uzun yolculuklar, seyahat ve yurtdışı alakalı konuların öne çıkmasına. Burada yapmak istedikleriniz için fırsat yakalamanıza destek olurken. Hayatınızda bir insan yoksa uzun yolculuklar sonucu, belki gideceğiniz bir tatil ile hayatınıza yeni bir insan gelebilir. Buna Venüs, Mars kavuşumunun olumlu etkisi de eklenince, bir yandan   yurtdışı ile alakalı ithalat, ihracat, ticaret yapıyorsunuz fırsat sağlayacaksınız. Haftanın diğer etkisinde Merkür, Jüpiter etkileşimi ise iş ortamı ile ilgili bazı sıkıntıları masaya yatırmanıza, maddi konularda yeterli desteği alamadığımız için gereksiz bir borçlanmaya yöneltebilir ama çok kolay sonuçlanacak para anlamında destek alabilirsiniz. Son olarak Güneş’in burç değiştirmesi uzun yolculuklar ve seyahat alanında destek oluştururken yarıda bıraktığınız bir eğitime yeniden başlama durumunuz oluşabilir. 

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Venüs’ün burç değiştirmesi ile başlıyoruz. Bu etki sizin para alanınızda aktif olurken gelirlerinizi arttırmak adına farklı bir detaylar önem kazanacak. Ödemeleriniz borçlarınız mirasla ilgili konular önümüzdeki bir ayın ana başlığı olacak. Bu anlamda Venüs, Mars kavuşumu da aynı alanda etkilediği için her türlü mücadelenizi olumlu sonuçlandırabileceksiniz. Biraz daha bu konulara takıntılı bir ruh halinde olabilirsiniz. Bu yüzden Merkür Jüpiter etkileşimi size çok iyi gelecek hayatınızdaki insanı, kalabalık arkadaş ortamınıza sokabilir. İkili ilişkilerinizde, ortaklıklarda daha büyük kitlelere yayılabilirsiniz. Son olarak Güneş’in burç değiştirmesi ise ödemeler borçlar ve para alanınızı aktif ediyor, para ile ilgili durumları düzenleyebilir para alışverişinizi netleştirebilirsiniz. Maddi konularda ki beklentileriniz öne çıkacak, yine sağlıkla ilgili minik bir operasyon geçirme durumunuz oluşabilir.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Venüs’ün karşıt burcunuza geçmesi ile başlıyoruz. Önümüzdeki bir ay ilk olarak Venüs’ün desteği ile ana tema ikili ilişkiler, evlilik, ortaklıklar olacak. Bu dönemde işlerinizi ortaklı bir noktaya taşıyabilir. Hayatınızdaki insanla daha ciddi bir adım atabilirsiniz, önemli bir dönem sizin için ilişkilerinize yeni düzen oturtabilirsiniz. Hayatınızda kimse yoksa, uzun soluklu bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Buna Venüs, Mars kavuşumu da destek oluştururken. İkili ilişkilerinizde problem çözme zamanı. Haftanın diğer bir etkisinde Merkür, Jüpiter etkileşimi ise kariyerde yükselme iş ortamını revize etme, sağlıkla ilgili konularda yaşadığınız problemleri çözümlemenizi sağlayacak. Son olarak Güneş burç değiştirerek ve karşıt burcunuza geçecek, başta da belirttiğim gibi artık sizin için ikili ilişkiler, evlilik, ortaklıklar adına çok önemli bir süreç başladı. Hayatınızda bu konu başlıklarında yaşadığınız sorunları çözüme kavuşturacaksınız.

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

Etiketler: 
Sema Sidar
Astrolog
Astroloji
başak burcu

Facebook Google plus Instagram Twitter