Temiz Magazin
22 Mayıs 2018

24 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'ın 27 Kasım haftası burç yorumları

Gündem
26 Kasım 2017
Astrolog Sema Sidar'ın 27 Kasım haftası burç yorumları

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, gökyüzünde Yay burcunun baskın etkileri, Satürn’ün, Mars ve geri hareketteki Merkür'ün etkileri sizi aynı alanda etkileyecek.

Konu başlıklarınız uzun yolculuklar, yurtdışı ile alakalı konular olacak. 

3 Aralık’tan itibaren sıkıntılar, problemler, gecikmeler yaşanabilir. Bu başlıklarda yeni başlangıçlar oldukça zorken kendinizi çok olmadan farklı alanların içinde, dini konularla daha ilgili bulabilirsiniz.

Hayatınıza yeni insanlar girerken eskiye dair birçok konuyu da revize etmeniz gerekecek bazı olaylar yaşayabilirsiniz.

Ne kadar bir haftalık analizden bahsetsek de dolunayın da etkisi ile birlikte, geçtiğimiz 2 buçuk yılın bir yüzleşmesi ile aralık ayına başlayacaksınız, geçmişte takılı kaldığınız kardeşleriniz ile olan ilişkiler, bitmeyen eğitim konularını sonuçlandıracak gücü ve iradeyi bulabileceksiniz.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya gökyüzünde hâkim olan Yay burcunun baskın temasıyla başlıyoruz.

Satürn, geri harekette olan Merkür ile etkileşimde olurken, Merkür geri hareketine yine bu hafta başlayacak.

Sizi başka kaynaklardan elde edeceğiniz maddi konularda etkileyecek Merkür'ün geri hareketi. Geçmişe dair borçlarınızı kapatmak, maddi durumlarınızı yeniden revize etmek, hatta bunun için dışardan kaynak almak için destekler varken. Maddi konularda aynı hataları yapmamanız özellikle iletişim gezegeninin geri harekette olduğunu düşünürsek bu dönemde yeni bir borca girmemeniz önemli.

Gerçekleşecek dolunay da kazançlarınızı artırmanız yönünde sizi pozitif etkileyecek. Ödemeleriniz gözünüzden kaçabilir, kontrol etmeyi unutmayın.

Bu hafta her konu sizin için maddiyata çıkabilir, kurduğunuz ilişkilere de yansıyabilecek bir etki var.

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler ve yükselen burcu İkizler olan sevgili okuyucularım.  

Haftanın etkileri sizi karşıt burcunuzdan etkileyecek, sizi ruhsal olarak çok zorlayacak. 

Burcunuzda   gerçekleşecek dolunay ise  "ben  olduğum gibi olayım yoksa farklı bir yola mı gireyim  yoksa rol mü yapmayalım" diye tereddütte bırakabilir.

Çok zor bir dönem geçirdiniz aslına bakılırsa hayatın her konusunda... Satürn etkileri sizi sınavlara tuttu, artı şimdi kendi yönetici gezegeniniz size şu an karşıt bir  açı gerçekleştiriyor... Tüm bunlar dolunay ile birleşince ruhsal ve duygusal anlamda gerginlik yaratan bir etki olacak.

Özellikle ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarda verdiğiniz sınavlarla yüzleşme, bu sınavlardan çıkarım elde etmek için fırsatlarınız var....

Eğer tecrübelerinizden ders çıkartabilirseniz, mükafatınızı alacaksınız.

Evli değilseniz evlilikle sonuçlanabilecek bir döneme girdiniz, aşk için güzel etkiler altındasınız.

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, bu hafta gökyüzüne Yay burcunun baskın enerjisi ile başlıyoruz.

Venüs bu burca geçiyor, Satürn, geri hareketteki Merkür yine bu temayla etkileyecek.

Sağlıkla ilgili konular, çalışma ortamınız ve üzerinize aldığınız gereksiz sorumluluklarda mükafatlandırılacaksınız.

Geçtiğimiz 2 buçuk yılda bu konularda ekstra efor sarf ettiniz, özellikle duygusal anlamda çok mücadeleleriniz oldu, bunların sonuçlarını alabileceksiniz... 

Gerçekleşecek dolunay sizi ruhsal anlamda biraz baskı altına alacak, son bir yüzleşme olduğu için geçmişe çok takılı olabilirsiniz. Buradan çıkarımlarınızı yaparak, önünüze bakabilirsiniz.

Sağlık açısından ise dolaşım sistemi rahatsızlıklarına, ayak ve bacaklarınızdaki ağrılara dikkat edin.

Spor yaparken vücudunuza aşırı yüklenmemelisiniz, hatta bu hafta spora ara vermenizi tavsiye ederim.

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya burcunuza çok yakın bir enerjiyle başlıyoruz, gökyüzündeki tüm etkiler Yay burcu teması ile hayatınıza yansıyacak.

Satürn, Venüs, Merkür şu an bu burçta, bu yüzden sizi de aynı konularda etki altında alacak ki, bu daha çok çocuklar, hobileriniz, aşk ilişkileriniz olacak.... Bu konularda geçtiğimiz 2 buçuk yıl boyunca sınav verdiniz, zorluklar ve engellerle karşılaştınız. Bu hafta ders çıkartabildiyseniz kazanım olarak geri dönecek.

Aynı zamanda kardeşleriniz ile ilişkilerinizde çok öne çıkacar, haberiniz olsun... 

Gerçekleşecek dolunay sizi çok sosyalleştirecek, zaman zaman aşk ve sosyal çevre arasında kalabilirsiniz. Bazı arkadaşlarınızla ilişkileriniz tamamen bitebilir, yeni arkadaş gruplarına giriş yapabilirsiniz.

Kendinizi geliştirecek bir hobiye başlama, yarım kalan işlerinizi tamamlamak adına da destek varken. Duygu durumunuz sürekli değişebilir.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Tatlı Başaklar, haftaya gökyüzünde baskın olan Yay burcunun enerjisi ile başlıyoruz.

Venüs, Satürn, Merkür bu burçta, Yay sizde de belli konu başlıklarında daha yoğun etkileyecek.

Özellikle aile ve yuva kavramları öne çıkarken, bu konular ile ilgili verdiğiniz sınavlar olumlu sonuçlanacak. Bu süreç size yeni bir ev getirebilir, taşınabilir, evinizin içinde bir değişiklik yapabilirsiniz. Minikte olsa tadilat ve tamirat işleriyle uğraşabilirsiniz.

Gerçekleşecek dolunay ise size iş ve kariyer alanında fayda sağlayacak fakat doğru anlaşılmanız çok önemli. Doğru anlaşılmak adına çok ayrıntıcı ve her açıklamayı delillerle patronunuza göstermeniz gerekebilir. Eğer kariyerinizde yükselmek istiyorsanız, bu hafta üstlerinize durumu belirtebilirsiniz, sonuçlanması ise Ocak ayına sarkabilir.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, gökyüzünde bu hafta Yay burcunun hakimiyeti var. 

Burcunuzun yönetici gezegeni de Yay burcuna geçiyor, bu durum sizi özellikle sevgiyi algılamanız da ve görsellikte kararsız bir yapıya sokabilir... 

Şehir içi trafiğiniz, yolculuklarınız çok artacak, dikkatsizlikten kaynaklı kaza riskine açıksınız.

Unutkanlık ve zihninizin odaklanması ile ilgili problemlerine dikkat etmeniz gerekiyor.

Diğer taraftan gerçekleşecek dolunay, sizi uzun yolculuklar, eğitim ile alakalı konularda geçtiğimiz 2 buçuk yıl boyunca verdiğiniz sınavların mükafatını verecek.

Beklediğiniz bir haber varsa, gelebileceği gibi kesinlikle ve kesinlikle yolculuklardan kaçınmamalısınız, sonucunda yüksek başarı elde edebilirsiniz.

Burcunuzda Mars Uranüs ile karşıt bir gerçekleştiriyor. Bu dönemde farklılaşmak adına efor sarf edebilirsiniz, hayatı akışına bırakmaz da fayda var.

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, gökyüzünde hâkim olan Yay burcu enerjileri ile haftaya başlıyoruz, size  ne kadar size ters gibi gözükse de maddi açıdan fayda sağlayacak bu enerjiler....

Satürn, Venüs, Merkür hepsi  size kalıcı bir yatırım, harcamalarınızda düzenleme, borçlarınızı ödeme adına fırsatlar getirecek. 

Gereksiz harcamalarınızı düzenlerseniz harika etkilerle yılı kapatabilirsiniz.

Gerçekleşecek dolunay sizi borçlarınızı kapatma, geçtiğimiz 2 buçuk yıl boyunca sıkıntı yaşadığınız finansal kaynakları bitirme ve maddiyat konusunda kime güvenip kime güvenmeyeceğinizi gösterecek etkilere sahip.

Gerçekçi bir tavır içinde olmanız, realist  yaklaşmanız maddi konularda çok önemli duygusal değil mantıkla karar vermemiz gerekli

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, bu hafta her yol burcunuza çıkıyor! 

Satürn, Venüs, Merkür burcunuzda ve gökyüzünden size fırsatlar getirecek.

Birçok konuda hamle yapmak, geçmişi sorgulamak, hayatınızı süzgeçten geçirmek zorunda kalacaksınız.

Geçtiğimiz 2 bucuk yıl boyunca çok büyük sınavlar verdiniz ve karşıt burcunuzda gerçekleşecek dolunay da bunu önünüze bir film şeridi gibi koyabilir.

Kesinlikle kendi içinizde girdiğiniz savaştan kaçmayın çünkü artık mükafat dönemi.

Bu süreçte özellikle ikili ilişkilerde, evlilikte, özgürlüğünüzü göstermek istediğiniz alanlarda başarı sunacak.

Doğru iletişim kurmak karşı tarafa kendinizi net bir şekilde ifade edebilmek önemli iken beklentilerinizi minimumda tutmanızı tavsiye ederim.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, gökyüzünde baskın olan Yay burcu etkileri, burcunuzun yapısına  oldukça ters olduğu için döneminiz başlamadan önce sizi sınayacak diyebilirim.

Fayda sağlayacağınız konuların başında kariyer gelirken biraz sevgiye kapalı, iş dünyasında çok otoriter olabilirsiniz.

Yine bu hafta boyunca psikolojik olaylardan çok çabuk etkileneceksiniz güçlü görünmek adına ekstra bir çabanız olacak. 

Gerçekleşecek dolunay sizi iş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde, günlük rutin sorumluluklarda ve sağlık alanında etkileyecek. Mikrobik rahatsızlıklara, gribal enfeksiyonlara çok açıksınız, kendinizi yorgun, halsiz hissedebilirsiniz. Gıda ve vitamin takviyesi ile kolayca üstesinden gelebilirsiniz.

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, gökyüzüne Yay burcunun enerjisi hâkim, Venüs, Satürn, Merkür bu burçta.

Bu etkilerden kaynaklı olarak özellikle arkadaş çevreniz, sosyal gruplar, katıldığınız davetler artabilir. Fakat bu ortamda kime güvenip kime güvenmeyeceğiniz konusundaki zorlu etkiler devam ediyor. Daha fazla insana yayılıp, daha fazla insan tarafından bilinebilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki bu artış, partnerinizin gözüne batabilir.

Ayrıca gerçekleşecek dolunay ise sizin özellikle çocuklarla ilgili konularda da oldukça hassaslaştırırken.

Hobilerinize yönelmek, yarım bıraktığınız eğitimlere yeniden başlamak için sizi desteklerken.

Zihniniz çok aktif olacak, aşırı düşünmekten odaklanma problemleriniz olabilir. Bir de sağlık açısından gribal enfeksiyonlara dikkat etmelisiniz.

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, gökyüzünde enerjinize ters bir yapı var, Yay burcundan kaynaklı baskın ateş elementi sizin gibi duygusal bir yapıyı zorlasa da bir yandan da güç kazandıracak.

Kariyerle ilgili konularda fırsatlar yakalayıp, kalıcılığınız ile  ilgili başarılar elde edebileceksiniz.

Daha fazla insan tarafından tanınabilirsiniz, yine kariyerle ilgili eğitim açısından da oldukça şanslı bir dönem.

Gerçekleşecek dolunay ise geçtiğimiz 2 buçuk yıl boyunca ailevi bağlarda verdiğiniz sınavları çözüme  kavuşturacak. Evliliğinizle, ilişkilerinizle ilgili konular çözüm bulurken. Mevcut olan ilişkinizde evlilik kararı alabilirsiniz. Ayrıca  hayatınızda kimse yoksa evlilik yolunda gidebilecek bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

 

Evrenin sizi hediyeler getirdiği güzel bir hafta olması dileğiyle…

ASTROLOG SEMA SİDAR

 

Etiketler: 
Sema Sidar
Astroloji
burçlar
gezegenler
dolunay