Reklam
Temiz Magazin
16 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'ın haftalık burç yorumları

Astroloji
28 Ocak 2018
Astrolog Sema Sidar'ın haftalık burç yorumları

Koçlar ve Yükselen Koçlar:
Koçlar, Aslan burcunda gerçekleşecek olan ay tutulması sizi aşk, ilişkiler, çocuklar, hobilerinizle alakalı olarak etkileyecek. Bu dönemde kendinize yeni ve sıra dışı konulara yönlendirseniz de, en güzel şey kendinize vakit ayırmak olacak. 
Şanslı bir hafta sizin için aşk adına da hayatınıza önemli insanlar girmek isteyebilir. Konumu  sizden daha yukarıda insanları hayatınıza çekebilirsiniz. 
Birebir ilişkilerde daha başarılı olurken çocuklarınızla beraber de oldukça sosyal olacağınız bir hafta yol yapmanız gerekebilir. 
Merkür’ün Kova burcuna geçmesi ise sizi Çarşambadan sonra çok sosyal yapacak, iletişim yetenekleriniz yukarı çıkacak... 
Geleceğiniz adına  da önemli toplantılar önemli insanlarla görüşmeler yapabilirsiniz.

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:
Boğalar, Aslan burcunda gerçekleşecek ay tutulması sizi aile, yuva, ev kavramlarında tetikliyor. 
Bu hafta aile büyükleri ile ilgilenmek, onlarla vakit geçirmek hatta onların problemlerini çözmek için hayat sizi görevlendirecek.
Ayrıca evinizle ilgili değişiklik yapmak isteğiniz oluşurken, göz önüne çıksın diye ev aksesuarları alabilirsiniz. 
Ev almak için ise bu dönemde karar verip ağustos ayını bekleyebilirsiniz ama gerekli altyapıyı yapmak belki para biriktirmeye başlamak için gayet olumlu etkiler var. 
Merkür’ün Kova burcuna geçmesi ise sizi kariyerde yaratıcı fikirler, yeni projeler, internet ve sosyal medyayı kullanarak yapacağınız işlerde başarı sağlarken. Yaratıcılığınız hat safa da, aklınıza gelen projeleri bir yere muhakkak yazın.

 

İkizler ve Yükselen İkizler:
İkizler, Aslan burcunda gerçekleşen ay tutulması doğanıza çok uygun bir enerji çıkartacak. Kendinizi çok iyi hissederken, sosyal çevrenizde tanınma ve öne çıkma sizi veriyor.
Kim tarafından seviliyorsunuz, kimler hayatınızdan çıkmalı. 
Bunları anlamak için de ideal etkiler altında olacaksınız. 
Kardeşlerinizle daha çok vakit geçirebilir, artan yol enerjisi ile yolculuklara çıkabilirsiniz. Yolculukların sonu ise size her zaman çok pozitif etkilerle ve dönüş yapacak.
Görselinize önem vermeyi ihmal etmeyin, kendinize bakmanız önemli... Taşıyamayacağınızdan fazla sorumluluk almamalısınız. 
Merkür’ün Kova burcuna geçmesi şehir dışı yolculuklar için destekleyecek daha fazla yere gitmek, şehir dışındaki bağlantılarınızı gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Ve yine yurtdışı ile alakalı konularda fırsatlar sağlayabileceksiniz.

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:
Yengeçler, Aslan burcunda gerçekleşen ay tutulması sizi finansal açıdan destekleyecek. 
Doğanıza biraz ters bir yapıda gerçekleştiği için, ateş elementinin baskınlığı sizi zaman zaman duygusal bir moda sokabilir. Özellikle iş ortamınızdaki insanların problemlerinden fazlasıyla etkilenebilirsiniz. 
Size rahat gelecek ortamlara yönelmelisiniz. 
Maddi beklentilerinizi Çarşamba gününe kadar minimumda tutabilirsiniz. 
Diğer yandan başkasının maddi kaynaklarını kullanmak, onların başlattığı projeleri devam ettirme fırsatı var. Daha ayaklarınız yere basarak hareket edersiniz çok olumlu bir süreç olacak. 
Merkür’ün Kova burcuna geçmesi ise başkasının finans kaynaklarını, maddi güçlerini  kullanabilmek adına gerçekleştireceğiniz yatırım fırsatları ve fikirler adına sizi destekleyecek.

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:
Aslanlar, burcunuzda gerçekleşen ay tutulması çok önemli bir süreci gösteriyor. Ben diyebilmek, öne çıkmak hayatın her alanında ertelediğiniz konu başlıkları ile yüzleşmek harekete geçmek ve bunları gerçekleştirmek için fırsatları size sunarken. Başta belirttiğim gibi bu her alanda olacak ve görseliniz ile alakalı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Ama bunun kararını tutulma ile verip Şubat ayının sonuna doğru gerçekleştirmenizi tavsiye ederim. 
Diğer yandan ikili ilişkilere dikkat edin sürüncemede olan ilişkiler bu dönemde biter ve yenisi başlar. Yeni başlangıçlar için kesinlikle hayatınızı ertelemeyin. 
Merkür’ün karşıt burcunuz Kovaya geçmesi ikili ilişkiler ve aşkta fırsatlar ile  karşılaştıracak sizi... Ortaklı bir şekilde gelecek kazançlara yöneltecek sizi... Harekete geçmek ve kendinizle aynı seviyedeki insanlar bir arada olmak size iyi gelecek.

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:
Başaklar, Aslan burcunda gerçekleşecek ay tutulması sizi ruhsal ve spritüel konulara yönlendirecek. 
Geçmişle yüzleşmek, geçmişteki insanları hayatınızdan çıkartıp çıkartmamakla alakalı da zorlayacak. 
Bunu en net biçimde iş ortamınız ve iş alanında hissedeceksiniz. 
Önünüzdeki 15 gün boyunca korkularınızla yüzleşmek önemli iken kendinizi rahatlatacak aktivitelere yönelerek ve sağlığınıza çok dikkat ederek geçirmelisiniz. 
Diğer yandan Merkür’ün Kova burcuna geçmesi ise sizi iş ortamındaki konuşmalarınızı önemli bir hale sokarken, konuşabildiğiniz süre zarfı içinde kazançlı olabileceğiniz konusunda da uyarıyor.
Diğer yandan sağlıkla ilgili olarak dolaşım sistemi rahatsızlıkları, rutubetli yerlerden gelebilecek problemleri öne çıkartıyor. Romatizma ve varis problemlerine dikkat etmenizde fayda var.

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:
Teraziler, Aslan burcunda gerçekleşecek yeni ay sizin sosyal statünüzü belirleyecek.
Sosyal ortamlarda eğlenebilmek, gezebilmek, kalabalık ortamlarda bir arada olmak... Çevrenizdeki  insanları seçmek kimin ne olduğunu anlamak için önemli olacak... 
Diğer yandan kendinizle ilgili değişiklik yapma isteğiniz olabilir, fiziksel görünüşünüzde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Bu hafta kararını verseniz bile 10 Şubat ve sonrasında yapmanızı tavsiye ederim. 
Merkür’ün  Kova burcuna geçmesi ise size aşk enerjisi aşılarken. Hayata karşı aşk enerjisi ile dolarken, flörtöz yapınız olacak. Bu dönemde hayatınıza birden fazla insan gelmek isteyebilir ama geçici olmayacaklarını düşünürsek akıllıca adımlar atmalısınız. Yoksa özel hayatınız da karmaşa yaşayabilirsiniz.

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:
Akrepler, Aslan burcunda gerçekleşecek ay tutulması sizi kariyer alanında etkileyecek. Kariyerinizde güzel fırsatlar elde edebileceğiniz gibi başka insanların desteğini alarak da yol alabilirsiniz. Özellikle statü sahibi insanlar, yaşça büyük erkek figürleri bu alanda destekleyecek. Eğer iş değişimi düşünüyorsanız bu süre zarfında atılım yapıp, başvurularda bulunabilirsiniz. Diğer yandan özellikle aile büyükleriyle vakit geçirip onlarla ilgilenebilirsiniz. 
Merkür’ün de Kova burcuna geçmesi  sizi aile ve kavramlarına yönlendirecek. Aile içindeki ilişkileri sağlamak ve onların iletişim ağını oluşturmak görevi sizde iken evinizde vakit geçirmek daha iyi olabilir. Önümüzdeki 15 günlük dönemde size yatılı misafir gelebilir.

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:
Yaylar, Aslan burcunda gerçekleşecek ay tutulması sizi uzun yolculuklar ve seyahat alanında etkileyecek. 
Bu dönemde yolcuklarınız artırabilir ve yolcuklar sonucunda oldukça başarılı işlere yatırım yapabilirsiniz. 
Tutulmanın enerjisi size çok iyi gelirken, spor yapmak spora başlamak, yeni bir eğitime gitmek için de fırsatlar oluşacak...
Bu çevreden gelecek yeni bir aşk da kapınızı çalabilir. 
Merkür’ün Kova burcuna geçmesi ise sizi zihin olarak çok aktif yapacak. İletişim yetenekleriniz artarken kardeşlerinizle bir projede yer alabilir ya da yakın çevrenizden gelen iş teklifini değerlendirebilirsiniz. Sosyal medya, interneti kullanarak işlerinizde  başarı sağlarken işinizle ilgili bu tarz bir girişim düşünüyorsunuz. Bu hafta gerçekleştirebilirsiniz.

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:
Oğlaklar, Aslan burcunda gerçekleşecek ay tutulması sizi maddi alanda etkileyecek. Başkasının finansal kaynaklarından destek alabilirsiniz. Ödemelerinizi gerçekleştirebilir, maddi açıdan uzun vadeli projeler karşınıza çıkabilir. 
Şubat ayının ortasına kadar kredi çekmek çok akıllıca olmayacak fakat para için hesap kitap işlerini yapıp sonrasında borçlanmaya girebilirsiniz. 
Merkür’ün Kova burcuna geçmesi de sizi maddi konularda destekleyecek gelirlerinizi arttırma yolunda özellikle internet sitesi sosyal medyayı kullanabilirsiniz. 
Kendi işinizi yapıyorsanız güzel bir iletişim ağı oluşturabilirsiniz. Araba almak yatırım yapmak için uygun süreçler olurken teknolojik aletleri para harcaya bilirsiniz.

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:
Kovalar, karşıt burcunuzda gerçekleşecek ay tutulması sizi duygusal olarak ilişkilerdeki sorunlarla yüzleşmeye itecek...
Kendi sınırlarınızı belirleyememekten kaynaklı yaşadığınız problemlere de parmak basacak. 
Bu dönemde kime ne kadar değer verilmesi gerektiğini lütfen sorgulayın; sorguladınız ve çözüm bulduğunuz taktirde çarşamba günü itibariyle daha verimli bir sürece başlayacaksınız. 
Çünkü Merkür burcunuza geçiş yapacak, hafta ortasında siz zihin olarak kendinizi iyi hissedeceksiniz. 
Bu dönemde yaratıcılığınız artarken zekâ kapasiteniz becerileriniz, hayata bakış açınız üst düzeyde olacak.
Çevrenize de bu anlamda fırsatlar ve fikirler verebileceksiniz. Fikirlerinizden maddi kazançta elde edebilirsiniz.
Aşk adına da önemli bir hafta gökyüzü size bu anlamda her şekilde destek veriyor.

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:
Balıklar, Aslan burcunda  gerçeklecek ay tutulması iş ortamınızda egosal problemlerle karşılabileceğinizi  ve  sağlıkla ilgili konularda da risk altında olduğunuzu gösteriyor.  
Zor bir alandan etkileniyorsunuz, harekete geçme enerjiniz düşebilir, ruhsal olarak kendinizi kapatabilirsiniz, hayata karşı isteğiniz azabilir. Ama planlı ve programlı giderseniz , işlerinizi ertelemeden doğru insanlarla iletişim kurarsanız,  süreci az hasar ile atlatabilirsiniz. 
Merkür’ün Kova  burcuna geçmesi ise başkalarına  karşı fedakarlıklarınızı artıracak etkileri varken. 
Bu hafta kendinize iyi gelen enerjilere yönelmeniz bir şekilde kendinizi motive etmeniz önemli. Sağlıkla ilgili konularda uyku düzeniniz ile problem yaşayabilirsiniz. Gece uyuyamayıp, gün içinde uyumak zorunda kalabilirsiniz. Zamanı iyi kullanmalısınız.

 

Etiketler: 
Sema Sidar

Facebook Google plus Instagram Twitter