Temiz Magazin
30 Mayıs 2023

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Bir Türk dizisi: LEYLİFER Türkiye'den önce Amerika'da yayına giriyor!

Gündem
20 Mayıs 2023
Bir Türk dizisi: LEYLİFER Türkiye'den önce Amerika'da yayına giriyor!

 

Kadir Doğulu'nun sahibi olduğu ÂLİM Yapım’ın yeni dizisi “LEYLIFER”, 2023 yılında Türkiye’den önce Güney Amerika’da yayına giriyor.  Bu yönüyle bir Türk dizisi, ilk kez doğrudan yurtdışında izleyici ile buluşmuş oluyor. 

Türkiye’nin deneyimli dağıtım şirketi  İNTERMEDYA VE Kolombiya’lı CARACOL şirketi arasında imzalanan ortak prodüksiyon anlaşmasının ilk içeriği olan ÂLİM YAPIM imzalı ‘’ LEYLİFER’’ yeni sezonda Kolombiya’da yayına giriyor. 

Dizide Camila Duarte Çakır, Can Verel rol alıyor. 

Senaristliğini Nihan Eren ‘ın, yönetmenliğini Metin Belekoğlu ve Dilek Korkmaz’ın yaptığı “LEYLIFER” isimli dizisi yeni sezonda Kolombiya’da gösterime giriyor.

Bir Türkle evli olan Kolombiyalı bir kadının, İstanbul’da yaşadığı bir trajedi sonunda hiç tanımadığı bir kültürde 2 çocuğuyla kalarak verdiği mücadeleyi anlatan dizi 120 bölüm olarak çekildi.

Kolombiya izleyicisini, Türkiye’de geçen bir hikayeyle ekran karşısında tutabilmek için incelikli bir iş yaptıklarını söyleyen ÂLİM Yapım Kurucu Ortağı Kadir Doğulu, “Leylifer ile ilk kez hakim olmadığımız, yabancı bir izleyici profilinin önüne çıkmış oluyoruz. Dizinin, Kolombiya izleyicisi tarafından sahiplenilmesi; bunu yaparken de Türkiye’yi tanımaları hassas bir denge gerektiriyordu. İki kültür arasında güzel bir köprü olacağina inandığım dizinin bize önemli bir deneyim kazandıracağından eminim” dedi.

 

Facebook Google plus Instagram Twitter