Reklam
Temiz Magazin
15 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Çağda Yaşamı Destekleme Derneği Bülent Ersoy'un kürk bağışını reddetti!

Gündem
01 Aralık 2020
Çağda Yaşamı Destekleme Derneği Bülent Ersoy'un kürk bağışını reddetti!

Kürklerini derneğe bağışlayıp, açık arttırma ile satsınlar diyen Bülent Ersoy'a, ÇYDD'den cevap geldi!

NE OLMUŞTU?

Nişantaşı’ndaki kürkçüsünden 2 tilki kürkü alıp basının karşısında "hayırlara vesile olsun" diyerek giyen Ersoy'a muhabirler, 'Hayvanseverler size çok kızacak' deyince "Evet biliyorum, ama alıştım. Kürkleri açık artırma ile satıp Türkan Saylan Hanım’ın vakfına vereceğim. Epey yüklü bir miktar tutar" demişti. 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ise cesetleri kabul etmedi.

ÇYDD, Twitter hesabından bir açıklama yaparak "Bu bağışın kabul edilmesi söz konusu değildir" dedi.

İŞTE O AÇIKLAMA: 

Kamuoyunun dikkatine!

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş eğitim yoluyla çağdaş toplumlar seviyesine ulaşmayı hedefleyen öncü ve örnek bir sivil toplum örgütüdür.

ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir, efsane Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan SAYLAN'ın “Hayvanlar ve Çocuklar” adlı kitabı ile can dostları olan köpeği ve kedilerine duyduğu sevgi derneğimizin hayvan haklarına verdiği önemin önemli sembollerindendir.

Bu nedenlerle, basına yansıdığı üzere, derneğimize hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek ekonomik değere dönüştürülmesiyle elde edilen ayni ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı tüzük çalışma ilkelerimiz ve kurumsal değerlerimiz adına kabul etmemiz söz konusu değildir. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.
 

Etiketler: 
çydd
Bülent Ersoy
kürk

Facebook Google plus Instagram Twitter