Temiz Magazin
13 Ağustos 2022

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Cem Davran ile Hakan Gerçek’in birlikte yönettiği ve birlikte rol aldığı “SAMANYOLU’nu bilir misiniz?”, KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda ilk açıkhava gösterimini gerçekleştirecek

Gündem
28 Haziran 2022
Cem Davran ile Hakan Gerçek’in birlikte yönettiği ve birlikte rol aldığı “SAMANYOLU’nu bilir misiniz?”, KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda ilk açıkhava gösterimini gerçekleştirecek

 

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, temmuz ayının ilk haftasında iki önemli oyuna ev sahipliği yapacak. Cem Davran’ın pandemi döneminde büyük emek vererek kurduğu Davran Tiyatrosu’nun “SAMANYOLU’nu bilir misiniz?” adlı yeni oyununun ilk açıkhava gösterimi, 6 Temmuz Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda gerçekleşecek. Tiyatro HemHâl’in, Latife Tekin’in romanından uyarlanan ve Nezaket Erden’in muhteşem performansıyla büyük beğeni toplayan tek kişilik oyunu “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit” ise 7 Temmuz Perşembe akşamı seyirciyle buluşacak. 

 

Şehrin rakipsiz etkinlik ve eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun temmuz ayı programı, dikkat çekici iki oyunla başlıyor.

 

Cem Davran ile Hakan Gerçek’in birlikte yönettiği ve birlikte rol aldığı Davran Tiyatrosu’nun yeni oyunu “SAMANYOLU’nu bilir misiniz?”, 6 Temmuz Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda ilk açıkhava gösterimini gerçekleştirecek. Karl Wittlinger’in kaleme aldığı, Sevim Özakman’ın dilimize çevirdiği oyunun dekoru ise Barış Dinçel’in imzasını taşıyor. Davran Tiyatrosu tarafından sahneye konan “SAMANYOLU’nu bilir misiniz?”, iki özgür ruhun zamansız masalını anlatıyor. Bir yerlerde her zaman bir savaş vardır!  İşte o savaşlardan birinde kimliğini yitirmiş bir adamla, aktörlükle başlayan hikâyesini asabiyeci olarak sürdüren doktorun, kendi yıldızlarına doğru yolculuğudur bu. Buluşma yerlerinin adıdır Samanyolu. “Yıldızlarımız ancak biz onları fark ettiğimizde parlar.”

7 Temmuz Perşembe akşamı ise, Tiyatro HemHâl tarafından sahneye konan “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit” oyunu KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’na bir kez daha konuk olacak. Nezaket Erden ve Hakan Emre Ünal’ın, Latife Tekin’in kendi yaşamından da izler taşıyan romanından uyarladığı oyunun yönetmenliğini de Ünal üstleniyor. Nezaket Erden’in güçlü performansıyla büyük beğeni toplayan ve birçok ödüle layık görülen “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit”; köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin şehirle mücadelesini ailenin en küçük kızı Dirmit’in gözünden anlatıyor. Ailesinin tüm engellemelerine rağmen Dirmit hayalleri, durmak bilmeyen merakı ve direnme gücü sayesinde karşısına çıkan zorluklarla baş etmenin türlü yollarını buluyor.