Reklam
Temiz Magazin
09 Nisan 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Dekor Dedektifi ünlülerin evlerinde! İşte ilk ünlü ilk ev!

Gündem
13 Ağustos 2019
Dekor Dedektifi ünlülerin evlerinde! İşte ilk ünlü ilk ev!

Herkese merhaba,

Bu yazımda evini keyifle dekore ettiğim çok sevgili Emsal Doğan’ın şehrin merkezindeki dairesinden detaylara sizinle birlikte mercek tutacağım.

Bu ev benim için oldukça özel çünkü yaratıcılığımızı üst düzeyde kullandığımız köşeler ortaya çıkardık, tabii ki Emsal Doğan’ın estetik bakış açısının bir yansıması olarak böyle olmasını da oldukça doğal bir sonuç.

Haydi hazırsanız başlayalım!

Öncelikle Nişantaşı’nın merkezindeki şık bir üst kat olan bu  dairenin dekorasyonunda, şehir hayatının dinamiğinin ve modernizminin yansıtılmasına öncelik verdim bu nedenle bolca heykel, yağlı boya tablo ve sanatsal objeler kullanmayı tercih ettim.

Geniş orta sehpanın köşelerini kullanarak heykeller, kristal şamdanlar, mumluklar, tropikal objelerle ve dekoratif kitaplarla yaşayan bir köşe oluşturduk.

Burada özellikle ilgi alanınız herneyse ona göre dekoratif kitaplar kullanmanızı tavsiye ediyorum tabii ki kapak renklerini de dekorunuza uygun olarak seçebilirsiniz.

Bu kitapları sizler de orta sehpanızda, kitaplık raflarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayrıca orta sehpalara en çok yakışan objelerden olan mumluk ve şamdanlara da muhakkak dekorasyonunuzda yer vermenizi öneriyorum.

Lütfen mumları sadece süs olarak kullanmayın, ara sıra muhakkak yakın ve mum ışığının rahatlatıcı etkisinden faydalanın.

 

Yan sehpada ise özel objelerden olan göz şeklinde 3'lü ayaklı mercekleri, yeşil seramik bir küple birlikte kombinlemeyi tercih ettim çünkü berjerin yanındaki sehpada daha yüksek ve ışıltısı olan objelerle salonun genel rengine uyumlu, renkli bir objeyi harmanlamak hem göze hitap eder hem de o alandaki boşluğu şık bir şekilde doldurur.

Gelelim yemek bölümüne; bu alanda da masada daha rustik stil olduğu için özellikle bu yıl oldukça trend olan Afrikan temalı objelere yer verdim, böylece hem organik bir stili hem de yılın trendini yakalamış olduk.

Dekore ettiğimiz her mekanda muhakkak kare as bir parçaya yer vermeye çalışırım Emsal Doğan’ın evinde de bu parça “Şapkalı Zebra” yağlı boyalı tablomuz oldu.

Salona girer girmez göze çarpan ilk parça olarak oldukça da iddialı ve akılda kalıcı oldu.

Bu tarz sanatsal parçalar mekanın çıtasını yükselten önemli araçların başında gelir, dekorasyona ve iyi parçalara önem veren herkese imkanları el verdiği ölçüde sanatsal çalışmalara yatırım yapmalarını öneriyorum.

Gelelim otuma alanına...

Salonun merkezinde yer alan U şeklindeki koltuğun arkasına büyük saksılar ve ağaçlar yerleştirerek canlılık ve renk kattık. Bitkilerin mekandaki enerjisini asla göz ardı etmeyin. Dekore ettiğimiz tüm evlerde en çok bitkilere ve saksılara yer verdiğimizi biliyor muydunuz?

Özellikle kaktüs ailesinden bitkiler, Aloe Vera bitkisi gibi fazlaca bakım gerektirmeyen bitkiler de, soldururum korkusuyla evinizde çiçek bakımına sıcak bakmıyorsanız, sizin için ideal seçim olacaktır.


 

Son olarak kapanışı, evin girişinde yer verdiğimiz Emsal Doğan’ın kariyerini temsil eden renkli Pop Art stilinde yağlı boya kadın portresi tablo ile yapıyorum, Pop Art stili destekleyecek surat formlu seramik tabureyle de oldukça orijinal bir köşe oluşturmuş olduk.

Evlerinizin girişinde cesur olun ve renklerden çekinmeyin.

Girişleri ilk izlenim gibi düşünün.

Mekanların girişleri sizin stilinizin, hayata bakış açınızın ve zevkinizin küçük yansımalarıdır.

Bu alanda dilediğiniz kadar yükseğe uçabilirsiniz!

Umarım siz de beğenmişsinizdir. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

Etiketler: 
Dekor Dedektifi
Neslihan Uyanık
Emsal Doğan
Moda
dekor
Dekorasyon
ev dekoru
Muazzez Ersoy & Gökhan Sezen

Facebook Google plus Instagram Twitter