Reklam
Temiz Magazin
01 Nisan 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

DEKOR DEDEKTİFİ'nin ilk yazısını merakla okuyacaksınız! Günümüz dekorasyonunda trend ne? "Günümüzde ev dekorunda takım yapmak yok!"

Gündem
22 Temmuz 2019
DEKOR DEDEKTİFİ'nin ilk yazısını merakla okuyacaksınız! Günümüz dekorasyonunda trend ne? "Günümüzde ev dekorunda takım yapmak yok!"

GÜNÜMÜZ DEKORASYONUNDA TRENDLER NE?

Sevgili Temiz Magazin Okuyucuları;

Dekorasyon kelimesi aslında Fransızca kökenli olup; süs, ziynet anlamına gelen bir disiplini ve terbiyeyi sembolize eder. Bu sebepten süslemek, süsleyerek dönüştürmek ve güzelleştirmek her dönem hepimizin ilgisini çekmiştir.

Evimizin tarzı ve büyüklüğü ne olursa olsun her dönem farklı moda anlayışlarını evlerimize taşıdık, geçmişten günümüze gelen o porselen şık vazolar, kristal şamdanlar, gümüş aksesuarlar büyüklerimizden kalan değerli biblolar her daim yaşadığımız anlara tanıklık ettiler.

Peki yıllar önce bayılarak aldığımız 7 parça aksesuar salon takımları gözümüze hala şık görünüyor mu?

Aynı desendeki 7 parça aksesuarın şekerliğini hala sehpanızda, gondolunu yemek masanızda, şamdanlarını da konsolonuzda beğeniyor musunuz? 

Pek çok danışanımız gibi beğenmiyor olmanız çok normal çünkü trendler, renkler ve şekiller değişiyor...

ARTIK HİÇBİR ŞEY TAKIMLAMIYORUZ!

AHENK İÇİNDE UYUMLUYORUZ...

Şu dönemde artık hiçbir şeyi takımlamıyoruz, aksesuarları, kırlentleri takımlamadan bir ahenk içinde uyumluyoruz, renkleri arttırıyoruz, kontrastlar kullanıyoruz...

Yeşiller, bordolar, lacivertler iç içe geçiyor tonsürtonla (bir rengin farklı tonlarını açıktan koyuya birlikte kombinleyerek) birlikte dans etmelerini sağlıyoruz. Dolayısıyla dekorasyon günümüzde artık takımlamak değildir, aynı formu aynı deseni tekrar etmek değildir.

ZEVK VE BEĞENİ KİŞİYE ÖZELDİR!

Zevk ve beğenin de kişiye özel olduğunu göz ardı etmemek lazım, size güzel ve şık görünen bir başkasına tam tersi gelebilir bu yüzden dekorasyonun da tek doğrusu olduğunu düşünmüyorum.

Hiçbir danışanımı kendi doğrularımla ve beğenimle zorlayarak ikna etmeye çalışmam çünkü evler ve mekanlar özeldir, sizin zevkinizi temsil eder kendiniz olmayan bir stili, bir başkasının zoraki zevkini sırf moda ve trend diye evinizde uygulamak da oldukça kadar iğreti duracaktır.

Önce ne istediğinize karar verip, bolca dekorasyon sayfalarına, dergilere ve bloglara göz atarak, örneklerini kaydedip, sonra içlerinden elemek yaparak, aradığınız senteze ulaşabilirsiniz.

Ama önemli bir not; hiçbir zaman daha önce gördüğünüz bir resimdekinin bire bir aynısını istememekte, yapılmış olanı taklit etmemekte fayda var!

Özgün olmakla ilham almaktır başarılı sonuçları getiren ve asla modası geçmeyen...

Neslihan UYANIK

Etiketler: 
Neslihan Uyanık
Alia Decor
Muazzez Ersoy & Gökhan Sezen

Facebook Google plus Instagram Twitter