Temiz Magazin
22 Eylül 2023

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Disney'e milyonluk intihal davası

Gündem
02 Eylül 2023
Disney'e milyonluk intihal davası

Yazar Arzum Uzun, Demet Özdemir ve Buğra Gülsoy'un başrollerini paylaştığı ‘Dünyayla Benim Aramda' dizisinin senaryosunun kitabından kopyalandığı gerekçesiyle yapımcı ve Disney'e dava açtı.

Başrollerini Demet Özdemir, Hafsanur Sancaktutan, Zerrin Tekindor ve Buğra Gülsoy'un paylaştığı 'Dünyayla Benim Aramda' dizisi mahkemelik oldu.

Yazar Arzum Uzun, 'Süper Zeki Bir Kadının Über Salak Hikayesi' isimli kitabında yer alan hikayeyi izinsiz şekilde 'Dünyayla Benim Aramda' adlı dizide kullanıldığını öne sürerek Disney'e ve MF Yapım şirketine 1 milyon 10 bin liralık tazminat davası açtı. İzinsiz kullanım nedeniyle müvekkilinin eser üzerindeki maddi ve manevi haklarının zarara uğradığını dava dilekçesinde belirten Arzum Uzun'un avukatı Ali Nail Bahadır, 'Bu durum müvekkili mağdur etmiştir. Müvekkili zarara uğratan dijital platform şirketi ile MF Yapım şirketi tarafından bu durumun giderilmesi gerekmektedir. Bu nedenle müvekkilin maddi zararı belirsiz olduğundan, fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla şimdilik 10 bin lira maddi tazminat ile 1 milyon lira manevi tazminatın davalı iki şirketten faiziyle birlikte tahsilini istiyoruz' dedi.

 

Facebook Google plus Instagram Twitter