Reklam
Temiz Magazin
03 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Dolandırıcılar bu kez hedef olarak Muazzez Ersoy'u seçtiler!

Gündem
23 Ocak 2016

Dolandırıcılar bu kez hedef olarak Muazzez Ersoy'un "oğlu" zannettikleri Azer isimli çalışanını, yani Muazzez Ersoy'u hedef aldılar! 

İşte Temiz Magazin farkıyla yaşananların kısa özeti:

Azer D. isimli şahıs, uzun zamandır gazinolarda, konserlerde, sanatçı hayranlığı nedeniyle boy gösteren bir isim. Özellikle Bülent Ersoy'a olan hayranlığı nedeniyle, sosyal medya hesaplarında ismini Azer Ersoy olarak kullanıyordu. Kısa bir süre sonra, gazinolarda, kulislerde "bulduğu boşluk nedeniyle" boy göstermesinin karşılığını buldu ve ünlü sanatçı Muazzez Ersoy'un yanında işe başladı.

 

Sosyal medya hesaplarından takip altına alınan Azer'i, kullandığı soyadından ve paylaştığı fotoğraflardan ötürü Muazzez Ersoy'un oğlu zanneden dolandırıcılar, polis gibi davranarak  "Biz terör polisiyiz, hesaplarınız terör örgütünce ele geçirildi. Şüphelileri yakalamak için para yardımınıza ihtiyacımız var" dedi. Şüphelinin istediği parayı ayarlayacağını söyleyen Azer D., telefondaki kişi ya da kişilerin dolandırıcı olduğunu anlayarak durumu polise bildirdi.

Muazzez Ersoy'un gerçek oğlu Ender.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, plan yaparak Azer D.’nin şüpheliyle tekrar konuşmasını istedi. Bunun üzerine şüpheliyi arayan Azer D., "Anneme ait olan kartları kullanarak istediğin parayı çektim, Etiler’de buluşalım" dedi. Şüpheli A.B, Azer D.’nin elindeki poşeti almak üzereyken, çevrede bulunan polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

Dolandırıcıların kendisini fark etmesini sağlayan Azer D.'nin hikayesi işte böyle: Bir ünlüye duyduğu hayranlığı nedeniyle, yani  Bülent Ersoy'a ve show dünyasına duyduğu hayranlık nedeniyle, "Ersoy" soyadını sosyal medya sitelerinde kullanması, Muazzez Ersoy'la da çalışmaya başlayınca, yaşanan soyadı benzerliği ve de sosyal medya hesaplarındaki Muazzez Ersoy'la olan fotoğrafları büyük bir dolandırılma hikayesine imza attı. 

Emniyet’teki işlemleri tamamlanan dolandırıcı şahıs A.B. adliyeye sevk edildi.

Show Haber'in başarılı gazetecileri İbrahim Konar, Rıdvan Bıyık ve Hakan Yeşildağ'da operasyonu görüntüleyip, hem polise hem de Muazzez Ersoy'a, hem de "fanatik hayranlığı" nedeniyle çalıştığı ünlü sanatçının başına bu dolandırıcıları sardıran Azer D. isimli şahısa yardımcı olmuş oldular. 

İşte Temiz Magazin farkıyla, bir dolandırıcılık hikayesinin gerçek perde arkası!

Sanat dünyasındaki ünlü isimlerin, çalıştıkları, yanlarında iş verdikleri isimlere dikkat etmesi, geçmişlerini iyi araştırması gerekiyor!

İşte Show Haber'in başarılı haberciliğiyle hazırlanan dolandırıcılık haberi!

 

 

Facebook Google plus Instagram Twitter