Reklam
Temiz Magazin
09 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Ebru Gündeş, Özgecan Aslan için söyledi, stüdyo gözyaşlarına boğuldu!

Gündem
26 Ocak 2016

O Ses Türkiye'nin dün akşam yayınlanan bölümüne, hain bir cinayete kurban giden Özgecan Aslan'ın ailesi konuk oldu. Ebru Gündeş, babasının Özgecan için bestelediği, Ahmet Selçuk İlkan'ın şiiri olan şarkıyı söyledi.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Gündeş, 'Yarın Bu Şehirden Ayrılacağım' isimli şarkıyı seslendirirken tüm stüdyo gözyaşlarına boğuldu.

Yarın bu şehirden ayrılacağım adlı şarkıyı seslendiren Ebru Gündeş, hem tüm stüdyoyu hem de ekranları başında O Ses Türkiye'yi izleyen milyonları ağlattı. 

Özgecan'ın O Ses Türkiye'yi ve Survivor'ı çok sevdiğini söyleyen babası Mehmet Özcan,"Şimdi burada bir çok Özgecan var gibi hissediyorum" dedi. Yaklaşık 2 hafta sonra Özgecan'ın romanı çıkacağını söyleyen babası Özgecanlar Derneği kurulduğunu da yine 'O Ses Türkiye'de açıkladı.

 

İşte Özgecan Aslan'ın babası Mehmet Aslan'ın şarkı ve hikayesiyle ilgili açıklamaları: "Bu şarkının nasıl gündeme geleceği konusunda biraderimle konuşurken, bir gün sonra Ahmet Selçuk İlkan bey Mersin'de Büyükşehir Belediyesi'nin misafiri olarak bulunacağını öğredim ve bu konuyu Ahmet Bey'e açtım. Sizin bir şiirinizi besteledim, müsaadeniz olursa bu şiirin notalarını yazdıktan sonra çok sevdiğimiz Ebru Gündeş hanımefendinin okumasını istiyorum dedim. O da izin verdi. Nihavent makamında çok güzel bir şarkı. Ebru hanımın da bu konudan haberi olunca beni bizzat kendileri aradılar ve kendilerinden istirham ettim. Kızım Ebru Gündeş'i çok severdi"

 

Ebru Gündeş'de söylediği şarkının ardından "Ahmet Selçuk İlkan'a, Taşkın Sabah'a ve size teşekkür ediyoruz. Biz Özgecan'ı unutmayacağız, unutturmayacağız" ifadelerini kullandı. Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan, programda adları anons edildiğinde göz yaşlarını tutamadı.

Facebook Google plus Instagram Twitter