Reklam
Temiz Magazin
29 Eylül 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Emre Kınay'ın 40'taki sözlerine İyi Parti'den açıklama geldi

Gündem
19 Mayıs 2020
Emre Kınay'ın 40'taki sözlerine İyi Parti'den açıklama geldi

Son yerel seçimlerde İYİ Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı olan ünlü oyuncu Emre Kınay, Haber Global ekranlarında yayınlanan Jülide Ateş'le 40 programında "Meral Hanım hatırlayacaktır, ‘Benim kapıma sizin aracılığınızla herhangi bir milliyetçilik kimliğiyle gelen birini, siz bile gönderseniz almam. Kabul ediyorsanız adayınız olayım’ dedim. Sosyalist olduğumu biliyor musunuz? Evet. Kabul ediyor musunuz? Evet…” demişti.

Emre Kınay'ın bu sözlerine İYİ Parti'den açıklama geldi. İYİ Parti Kadıköy İlçe Başkanı Alper Akdoğan, Kınay'ın o sözleriyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"31 Mart yerel seçimlerinde partimizden Kadıköy İlçesi Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiğimiz Sn. Emre Kınay’ın geçtiğimiz gün katıldığı bir TV programında sorulan bir soruya karşın verdiği cevaba, yazılı / görsel basında ve sosyal medyada yer verilerek Partimizi karalamaya yönelik kirli bir propagandanın merkezi haline getirilmesi hasebiyle bu açıklamayı yapmak bizim açımızdan zaruri hale gelmiştir.

Memleketi ve meselelerini önceleyen bir siyaset biçiminde, yerel yönetimlerde gösterilen adayların, talip oldukları ilçe belediyesine ne kadar fazla hizmet üretebileceğine ve seçmen tarafından ne denli kabul göreceğine bakılmalıdır. Sn. Kınay’ı aday adayı olarak belirlenirken, Bakırköy Belediye’sinde 18 yıllık bir iş tecrübesinin olması, “Belediyecilik faaliyetlerine ve işleyişine” vakıf olması, Kadıköy halkı tarafından kabul görmüş bir sanatçı olması, geçmişinde herhangi bir leke olmayışı ve çalışkanlığını göz önünde bulundurduk.

Etiketler: 
emre kınay alperakdoğan
iyi parti
Haber Global
40

Facebook Google plus Instagram Twitter