Reklam
Temiz Magazin
04 Nisan 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Esma Boran'ın gençliğini oynayan Ilgaz Kaya kim?

Gündem
14 Haziran 2019
Esma Boran'ın gençliğini oynayan Ilgaz Kaya kim?

İstanbullu Gelin dizisinde Esma Sultan karakterinin gençliğini canlandıran oyuncu Ilgaz Kaya, merak edilen isimler arasında... 

2018'de Direklerarası Tiyatro Ödülleri'nde Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülünü alan Ilgaz Kaya Boğaziçi Üniversitesi'nde eğitim görüyor.  

"Çok küçük yaşlarımdan beri oyunculuğu bir meslek olarak yapmak istiyorum. Kararı ilk ne zaman verdiğimi hatırlamıyorum, kendimi bildim bileli diyeyim" diyen Ilgaz Kaya, karar verdikten sonra nasıl bir yol izlediğini de söyle anlatıyor: "İlk eğitimimi 7 yaşımda Ayla Algan’ın açtığı çocuklar için drama kursunda almaya başladım. Sonrası benim için bol bol eğitimle geçti. Ortaokulda İstanbul Gösteri Sanatları Merkezi’nin seçmelerine girip derslerini almaya başladım. Vefa Lisesi’ni kazandıktan sonra okul ekibinde tiyatro yaparken son senemde şimdi de birlikte çalıştığım tiyatro ekibine dahil oldum. Üniversitedeki ilk senemde Craft’tan eğitim almaya başladım, son iki yıldır orada eğitim alıyordum. Fırsat buldukça oyunculuk ve dans atölyelerine katılmaya çalışıyorum, hem burada Türkiye’de hem de yurtdışında sektörü takip etmeye, yabancı dillerimi geliştirmeye ve yenilerini öğrenmeye çalışıyorum" diyor genç oyuncu. 

En çok fiziksel özelliklerimle ilgili yorumlar alıyorum, herkes beni İpek Bilgin’e benzetiyor, hatta insanlar bazen akraba olup olmadığımızı bile soruyorlar. Onun dışında şimdiye kadar gerçekten çok çok güzel yorumlar aldım, insanlar diziyi çok dikkatli izliyorlar, benim bile fark etmediğim ufacık mimikleri yakalayıp ‘Bak şurada aynı Esma‘ diyorlar, bu benim çok hoşuma gidiyor.

Okula giderken sürekli toplu taşıma kullandığım için, gün içinde diziyi izleyen birçok insanla sohbet etme şansım oluyor. Herkes çok sıcak ve samimi yaklaşıyor bana, güzel dileklerde bulunuyorlar, hem diziyi hem de Esma’yı ve bu gençlik aşkının hikayesini severek takip ettiklerini söylüyorlar. Bir de makyajsız görünce ‘Sen küçükmüşsün biz seni daha büyük sanıyorduk‘ diyor herkes J

Etiketler: 
İstanbullu Gelin
ılgaz kaya
Esma Boran
İpek Bilgin
Muazzez Ersoy & Gökhan Sezen

Facebook Google plus Instagram Twitter